Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και το κοκκινο που εχω δει στο διαδικτιο ειναι καταπληκτικο!γενικα τα χρωματα που βγαζει η huawei τα τελευταια χρονια ειναι υπεροχα!απο τα υπαρχοντα εδω στην χωρα και εγω αν επαιρνα μαλλον το ασπρο θα επαιρνα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το aurora θα το παραλάβω την Παρασκευή από electronet (προπαραγγελια) μου πρότειναν να αλλάξω σε μαύρο κ να το έπαιρνα αύριο αλλά δεν δέχτηκα. Σχετικά με τον ενδοιασμό που έχεις να αναλογιστείς κ την θήκη που θα βάλεις. Αν δεν είναι διαφανής θα το βλέπεις το χρώμα; όχι...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το χρώμα αυτό είναι το δεύτερο στην σειρά μετά το aurora στην προτίμηση μου. Βαρέθηκα το μαύρο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που ανέφερες για την θήκη το σκέφτηκα κ γω οπότε γι αυτό κ μόνο κλίνω προς τα εκεί για να το πάρω άμεσα κ να μην περίμενω καθώς το mate 10 pro θα φύγει τέλος εβδομάδας.

 

Θεωρώ παντως πως αξίζει η μετάβαση από το mate 10 προ. Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να περιμένω για mate 30 αλλά με τρώει η καθυστέρηση συν το ότι τοτε η τιμή του mate θα είναι στα τάρταρα.

Edited by blackhawk007
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τους κατόχους της συσκευής . Πως σας φαίνεται γενικά εσείς που το έχετε καθημερινά μαζί σας ;

απο θέμα ηχείου ; απο θέμα οθόνης ; για πείτε και σε μας τους επίδοξους αγοραστές ! :p

Link to comment
Share on other sites

με εσωσες ρε φιλε ,νασαι καλα ,καπου ειχα διαβασει για την αλαγη γλωσσας αλλα την αλαζα στο ρολοι ,ημουν ετοιμος να το σπασω

 

Παρακαλώ φίλε μου. Χαίρομαι που βοήθησα 2-3 άτομα να χαρούν το κινητό τους σε συνδυασμό με το ρολόι της αρεσκείας τους

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουν επιχειρηση εχουν εκπτωση στον κουσοβολο 20% εως 13/4 οποτε το μεγαλο 256 r παει στα 800 ε μειον μετα και το φπα
+ το ρολόι?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θήκες τι έχετε επιλέξει? Διάφανη οπωσδήποτε για να μην κρύβει το χρώμα του και είμαι ανάμεσα σε : 1. Χ-Doria (https://www.mobilefun.co.uk/x-doria-defense-clear-for-huawei-p30-pro-case-black-72480), 2. Speck Presidio (https://www.skroutz.gr/s/17990235/Speck-Presidio-Stay-Clear-Case-for-Huawei-P30-Pro-126404-5085.html), 3.Otterbox Symmetry (https://www.mobilefun.co.uk/otterbox-symmetry-case-huawei-p30-pro-stardust-72625) και Tech21 (https://www.tech21.com/en/protection/huawei/p30-pro). Από προστασία οθόνης, βάζετε ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια δυο ερωτησεις για τους κατεχοντες.

 

1)Την always on display την εχουν αναβαθμισει καθολου?Δειχνει πχ ειδοποιησεις απο viber,mail και διαφορα αλλα η μονο κλησεις και μηνυματα?

 

2)Ο ηχος κλησης ακουγεται δυνατα?

 

3)Η ποιοτητα κλησης ειναι καλη?

 

4)Εχετε καποιο λινκ για προσφορα απο καταστημα.Μια ματια που εριξα στον Κωτσοβολο και στο πλαισιο δεν ειδα κατι.

Ευχαριστω πολυ.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια δυο ερωτησεις για τους κατεχοντες.

 

1)Την always on display την εχουν αναβαθμισει καθολου?Δειχνει πχ ειδοποιησεις απο viber,mail και διαφορα αλλα η μονο κλησεις και μηνυματα?

 

2)Ο ηχος κλησης ακουγεται δυνατα?

 

3)Η ποιοτητα κλησης ειναι καλη?

 

4)Εχετε καποιο λινκ για προσφορα απο καταστημα.Μια ματια που εριξα στον Κωτσοβολο και στο πλαισιο δεν ειδα κατι.

Ευχαριστω πολυ.

 

Καλησπέρα,

1) Όντως εμφανίζει ειδοποιήσεις από άλλες εφαρμογές.

2) Ο ήχος κλήσης είναι δυνατός και καλής ποιότητας παρά το ένα ηχείο.

3) Η ποιότητα κλήσης είναι καλή αν και θα ήθελα να υπάρχει ακουστικό μπροστά.

Πρέπει να έχει επηρεάσει και λίγο το τζαμί που έχω τοποθετήσει.

4) Δεν έχω δει κάτι αν και μπορείς να βρεις από αγγελία κάποιο σε καλή τιμή.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Η always on δηλαδη πλεον παιζει οπως σε Samsung εισαι σιγουρος φιλε μου?Οχι τιποτα αλλο ηταν λογος που εδιωξα το mate...Δηλαδη εμφανιζει ειδοποιησεις απο gmail?
Link to comment
Share on other sites

Η always on δηλαδη πλεον παιζει οπως σε Samsung εισαι σιγουρος φιλε μου?Οχι τιποτα αλλο ηταν λογος που εδιωξα το mate...Δηλαδη εμφανιζει ειδοποιησεις απο gmail?

 

Ναι εμφανίζει τα πάντα. Όπως στα Samsung.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θήκες τι έχετε επιλέξει? Διάφανη οπωσδήποτε για να μην κρύβει το χρώμα του και είμαι ανάμεσα σε : 1. Χ-Doria (https://www.mobilefun.co.uk/x-doria-defense-clear-for-huawei-p30-pro-case-black-72480), 2. Speck Presidio (https://www.skroutz.gr/s/17990235/Speck-Presidio-Stay-Clear-Case-for-Huawei-P30-Pro-126404-5085.html), 3.Otterbox Symmetry (https://www.mobilefun.co.uk/otterbox-symmetry-case-huawei-p30-pro-stardust-72625) και Tech21 (https://www.tech21.com/en/protection/huawei/p30-pro). Από προστασία οθόνης, βάζετε ή όχι?
Εγώ έχω καταλήξει τελικά σε αυτή https://www.skroutz.gr/s/18033270/Ringke-Fusion-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Huawei-P30-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share δεν έχω εικόνα για το πόσο καλή θα είναι μιας και αναμένω το τηλέφωνο. Σχετικά με θήκη έχω προβληματιστεί μιας κ παλαιότερη ανάρτηση έλεγε ότι ξεκόλλησε η μεμβράνη. Ίσως με τζαμακι να είναι καλύτερα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η always on δηλαδη πλεον παιζει οπως σε Samsung εισαι σιγουρος φιλε μου?Οχι τιποτα αλλο ηταν λογος που εδιωξα το mate...Δηλαδη εμφανιζει ειδοποιησεις απο gmail?

 

https://huaweiadvices.com/huawei-p30-pro-new-software-update/

Σε περιπτωση που δεν εισαι σιγουρος με το νεο update ναι υποστηριζει και 3rd party.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν απο το you.gr ότι το χρώμα Breathing Crystal θα είναι διαθέσιμο 30/4 ξέρει κανείς κάτι??
HUAWEI P30 PRO (Breathing Crystal)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!!

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης και προερχόμενος από iPhone, θα ήθελα να μοιραστώ τις πρώτες εντυπώσεις από το P30 pro.

Θετικά:

1) εξαιρετική μπαταρία!! Βγάζω άνετα την ημέρα και στήσιμο αντίστοιχομε του iPhone. Θεωρώ την μπαταρία ένα 20% καλύτερη από του XS MAX.

2) Οθόνη αρκετά καλή και με πολύ υψηλή φωτεινότητα.

3) Το EMUI βελτιωμένο σε σχέση με το mate 20 pro που το είχα για 15 ημέρες.

4) Φωτογραφική μηχανή σε άλλο επίπεδο. Συγκρινα φωτογραφίες με S10+ και XS MAX και η διαφορά είναι σημαντικά μεγάλη.

5) Αν και μεγάλο σε μέγεθος, δεν κουράζει όπως το iPhone.

6) Το ρολόι είναι συμπαθητικό. Αν όμως δεν ήταν δώρο, δεν ξέρω αν θα το αγόραζα.

Αρνητικά:

1) Ήχος. Αν και η ένταση του είναι ικανοποιητική, η έλλειψη στερεοφωνικού ήχου είναι ορατή.

Αν κάποιος προέρχεται από Apple η Samsung, θα το καταλάβει άμεσα.

2) Αν και καλή η οθόνη, το θέμα με την μείωση της φωτεινότητας σε κάποιες εφαρμογές είναι ορατό. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της Huawei σε αυτό....

3) Αν και βελτιωμένο το UI, δεν μπορεί να σταθεί απέναντι στο αντίστοιχο της Samsung. Είναι ένα σημείο που πρέπει να εστιάσουν και να βελτιώσουν οι Κινέζοι, ώστε να προσφέρουν την αντίστοιχη εμπειρία χρήσης που δίνει ο ανταγωνισμός.

4) Δυστυχώς τα διάφορα tempered glass που κυκλοφορούν είναι και γέλια. Ελπίζω να βγάλει κάτι η Dome.

5) Το βίντεο δυστυχώς υπολείπεται σε σχέση με Apple και Samsung. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιορισμοί λόγω επεξεργαστή. Οι δικαιολογίες της Huawei για το μέγεθος των αρχείων όταν τραβάς σε 4K είναι τουλάχιστον αστείες.

 

Overall πρόκειται για μια αρκετά καλή συσκευή που για τα δικά μου θέλω, είναι μια χαρά.

Σαφώς υπάρχουν συσκευές που υπερτερούν από το P30 pro, αλλά για εμένα προτεραιότητα, είναι η μπαταρία και η φωτογραφική μηχανή.

Αυτά προς το παρόν!!

 

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!!

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης και προερχόμενος από iPhone, θα ήθελα να μοιραστώ τις πρώτες εντυπώσεις από το P30 pro.

Θετικά:

1) εξαιρετική μπαταρία!! Βγάζω άνετα την ημέρα και στήσιμο αντίστοιχομε του iPhone. Θεωρώ την μπαταρία ένα 20% καλύτερη από του XS MAX.

2) Οθόνη αρκετά καλή και με πολύ υψηλή φωτεινότητα.

3) Το EMUI βελτιωμένο σε σχέση με το mate 20 pro που το είχα για 15 ημέρες.

4) Φωτογραφική μηχανή σε άλλο επίπεδο. Συγκρινα φωτογραφίες με S10+ και XS MAX και η διαφορά είναι σημαντικά μεγάλη.

5) Αν και μεγάλο σε μέγεθος, δεν κουράζει όπως το iPhone.

6) Το ρολόι είναι συμπαθητικό. Αν όμως δεν ήταν δώρο, δεν ξέρω αν θα το αγόραζα.

Αρνητικά:

1) Ήχος. Αν και η ένταση του είναι ικανοποιητική, η έλλειψη στερεοφωνικού ήχου είναι ορατή.

Αν κάποιος προέρχεται από Apple η Samsung, θα το καταλάβει άμεσα.

2) Αν και καλή η οθόνη, το θέμα με την μείωση της φωτεινότητας σε κάποιες εφαρμογές είναι ορατό. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της Huawei σε αυτό....

3) Αν και βελτιωμένο το UI, δεν μπορεί να σταθεί απέναντι στο αντίστοιχο της Samsung. Είναι ένα σημείο που πρέπει να εστιάσουν και να βελτιώσουν οι Κινέζοι, ώστε να προσφέρουν την αντίστοιχη εμπειρία χρήσης που δίνει ο ανταγωνισμός.

4) Δυστυχώς τα διάφορα tempered glass που κυκλοφορούν είναι και γέλια. Ελπίζω να βγάλει κάτι η Dome.

5) Το βίντεο δυστυχώς υπολείπεται σε σχέση με Apple και Samsung. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιορισμοί λόγω επεξεργαστή. Οι δικαιολογίες της Huawei για το μέγεθος των αρχείων όταν τραβάς σε 4K είναι τουλάχιστον αστείες.

 

Overall πρόκειται για μια αρκετά καλή συσκευή που για τα δικά μου θέλω, είναι μια χαρά.

Σαφώς υπάρχουν συσκευές που υπερτερούν από το P30 pro, αλλά για εμένα προτεραιότητα, είναι η μπαταρία και η φωτογραφική μηχανή.

Αυτά προς το παρόν!!

 

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Συμφωνώ σε όλα. Έτσι ακριβώς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που βγαινω off topic αλλα τρεχει καμια προσφορα η εκπτωση για αγορα p30 pro;

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που βγαινω off topic αλλα τρεχει καμια προσφορα η εκπτωση για αγορα p30 pro;

Εγω το αγορασα απο Κωτσοβολο το p30 pro black 256gb με εκπτωση 20% ατην αρχικη τιμη και μετα αποφορολογηση το ΦΠΑ τελικη τιμη στα 677! Αλλα ειναι αποκλειστικα για οσους εχουν ΑΦΜ και θα κοψουν τιμολογιο. Πολλα παιδια μπορουνε να βρουνε οποτε το γραφω για να βοηθησω. Αξιζει σε αυτη την τιμη απο 1049 πεφτει στα 677 . :rolleyes:

Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο Κωτσοβολο το p30 pro black 256gb με εκπτωση 20% ατην αρχικη τιμη και μετα αποφορολογηση το ΦΠΑ τελικη τιμη στα 677! Αλλα ειναι αποκλειστικα για οσους εχουν ΑΦΜ και θα κοψουν τιμολογιο. Πολλα παιδια μπορουνε να βρουνε οποτε το γραφω για να βοηθησω. Αξιζει σε αυτη την τιμη απο 1049 πεφτει στα 677 . :rolleyes:

 

Για πιο σωστά είναι μόνο για όσους εννοείται θα κόψουν τιμολόγιο αλλά και σε όσους επαγγελματίες τους ήρθε προσωπικό μνμ με την έκπτωση 20%....

Εγώ s10plus και σκέφτομαι και εγώ μα το τσιμπήσω έτσι....το Μόνο που δεν γνωρίζω γιατί εμένα μου ήρθε η προσφορά για ένα κατάστημα στην Χαλκίδα και εγώ είμαι Πρέβεζα εάν γίνεται και στα αλλά κατάστηματα....Αυτό μόνο δεν μου έχουν διευκρίνιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχουμε καθόλου γνώση σχετικά με τη διαθεσιμότητα του aurora? Σε Γερμανό που ρώτησα που αναγκαστικά από εκεί θα το προμηθευτώ δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο κ είναι άγνωστο ποτέ θα έρθει. Επίσης σε μαύρο θα έρθουν από μέσα Μαΐου. Μόνο διαθέσιμο έχουν το breath crystal αλλά κρατάω λίγο τους ενδοιασμούς μ όσο αφορά το συγκεκριμένο χρώμα.

 

Στο Γερμανό εμφανίζεται άμεσα διαθέσιμο. Επίσης στο Media Markt και στο Public

(από το οποίο μαλλον αύριο, όπως μου είπαν τώρα, θα το παραλάβω με προπαραγγελια).

Με τα ρολόγια ίσως υπάρχει κάποιο θέμα , μου λένε ότι μάλλον θα είναι με λουράκι

πορτοκαλί . Ίδωμεν...

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

Στο Γερμανό εμφανίζεται άμεσα διαθέσιμο. Επίσης στο Media Markt και στο Public

(από το οποίο μαλλον αύριο, όπως μου είπαν τώρα, θα το παραλάβω με προπαραγγελια).

Με τα ρολόγια ίσως υπάρχει κάποιο θέμα , μου λένε ότι μάλλον θα είναι με λουράκι

πορτοκαλί . Ίδωμεν...

 

Ναι ενημερώθηκα κ γω σήμερα και αύριο αν πάνε όλα καλά το έχω σε aurora

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στα skroutz μαγαζιά, βλέπω

Huawei P30 Pro 128GB - Black EU από €875

Huawei P30 Pro 128GB - Black , χωρίς το EU δηλαδή, στα €750.

 

Τι παίζει, ξέρει κανείς?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...