Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω πως το instagram τρωει την μπαταρια γρηγορα. Σε κανεναν αλλον το ιδιο προβλημα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει βρει κανείς άκρη πως θα δουλέψει το Samsung Galaxy watch η το S3 frontier στο p30 pro? Σε εμένα κρασαρει συνέχεια το app.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μπορείς να γυρίσεις τη γλώσσα του τηλέφωνου σε αγγλική και να προσπαθήσεις πάλι εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μπορείς να γυρίσεις τη γλώσσα του τηλέφωνου σε αγγλική και να προσπαθήσεις πάλι εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοώ για το πρόβλημα με το galaxy watch

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα των Huawei Mate 20 Pro και P30 Pro να συνδεθούν με συσκευές της Samsung (Smartwatches και fit bands), υπάρχει η παρακάτω λύση, δοκιμασμένη στα προαναφερθέντα μοντέλα της Huawei και απολύτως αποτελεσματική.

 

Tα βήματα είναι με τη σειρά:

 

1. Στο κινητό μας κάνουμε απεγκατάσταση την εφαρμογή Galaxy wearables

 

2. Όταν μας ζητήσει αν θέλουμε να απεγκαταστήσουμε και τις 2 συνοδευτικές εφαρμογές (plugins), επιλέγουμε ΝΑΙ

 

3. Aπό το μενού της Samsung φορετής συσκευής μας (Smartwatch) επιλέγουμε "Σύνδεση σε νέα συσκευή". Αυτό θα κάνει επαναφορά όλων των ρυθμίσεων στη συσκευή μας και θα πάρει 3-5 λεπτά

 

4. Όσο κρατάει η επαναφορά, πηγαίνουμε στο μενού του κινητού μας τηλεφώνου και από τις ρυθμίσεις επιλέγουμε την γλώσσα στα Αγγλικά (να γυρίσει δηλαδή όλο το μενού στα Αγγλικά).

 

5. Κάνουμε επανεκκίνηση στο κινητό μας τηλέφωνο

 

6. Πηγαίνουμε στο play store και κατεβάζουμε εκ νέου την εφαρμογή Galaxy wearables. Την τρέχουμε, όταν μας ζητήσει να κάνει εγκατάσταση και τις 2 συνοδευτικές εφαρμογές (plugins), επιλέγουμε ΝΑΙ.

 

6. Εν τω μεταξύ θα έχει τελειώσει η επαναφορά της Samsung φορετής συσκευής μας (Smartwatch). Τρέχουμε την εφαρμογή Galaxy wearables στο κινητό μας τηλέφωνο. Επιλέγουμε μέσα από το μενού της εφαρμογής αυτής τον τύπο της φορετής μας συσκευής. Τα έχει όλα κατά μοντέλο, μέχρι και το τελευταίο watch active. Ακολουθούμε το μενού και τις οδηγίες που μας οδηγούν βήμα - βήμα.

 

7. Θα δούμε ότι η εφαρμογή δεν κρασσάρει πια αλλά ολοκληρώνει την σύζευξη.

 

8. Όταν τελειώσει η διαδικασία, μπορούμε να πάμε στις ρυθμίσεις του κινητού μας τηλεφώνου και να αλλάξουμε πάλι τη γλώσσα του μενού στα Ελληνικά.

 

9. Θα δούμε ότι όλα δούλεψαν οκ

 

 

Αν συνεχίσει να υφίσταται θέμα (πράγμα που το θεωρώ αδύνατον) , πετάμε το κινητό μας και το καινούργιο smartwatch στο πλησιέστερο ποτάμι ή θάλασσα.

Στον Πηνειό έχω ρίξει 4 Huawei P30 Pro 256GB :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Aναζητώ δύτη για να τα φέρει στην επιφάνεια

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Η έκδοση του pro 128gb έχει 6 ή 8 ram?

 

Εδω στην Αγγλικα εχει 8gb, δεν ξερω αν ειναι διαφορετικη εκδοση στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα των Huawei Mate 20 Pro και P30 Pro να συνδεθούν με συσκευές της Samsung (Smartwatches και fit bands), υπάρχει η παρακάτω λύση, δοκιμασμένη στα προαναφερθέντα μοντέλα της Huawei και απολύτως αποτελεσματική.

 

Tα βήματα είναι με τη σειρά:

 

1. Στο κινητό μας κάνουμε απεγκατάσταση την εφαρμογή Galaxy wearables

 

2. Όταν μας ζητήσει αν θέλουμε να απεγκαταστήσουμε και τις 2 συνοδευτικές εφαρμογές (plugins), επιλέγουμε ΝΑΙ

 

3. Aπό το μενού της Samsung φορετής συσκευής μας (Smartwatch) επιλέγουμε "Σύνδεση σε νέα συσκευή". Αυτό θα κάνει επαναφορά όλων των ρυθμίσεων στη συσκευή μας και θα πάρει 3-5 λεπτά

 

4. Όσο κρατάει η επαναφορά, πηγαίνουμε στο μενού του κινητού μας τηλεφώνου και από τις ρυθμίσεις επιλέγουμε την γλώσσα στα Αγγλικά (να γυρίσει δηλαδή όλο το μενού στα Αγγλικά).

 

5. Κάνουμε επανεκκίνηση στο κινητό μας τηλέφωνο

 

6. Πηγαίνουμε στο play store και κατεβάζουμε εκ νέου την εφαρμογή Galaxy wearables. Την τρέχουμε, όταν μας ζητήσει να κάνει εγκατάσταση και τις 2 συνοδευτικές εφαρμογές (plugins), επιλέγουμε ΝΑΙ.

 

6. Εν τω μεταξύ θα έχει τελειώσει η επαναφορά της Samsung φορετής συσκευής μας (Smartwatch). Τρέχουμε την εφαρμογή Galaxy wearables στο κινητό μας τηλέφωνο. Επιλέγουμε μέσα από το μενού της εφαρμογής αυτής τον τύπο της φορετής μας συσκευής. Τα έχει όλα κατά μοντέλο, μέχρι και το τελευταίο watch active. Ακολουθούμε το μενού και τις οδηγίες που μας οδηγούν βήμα - βήμα.

 

7. Θα δούμε ότι η εφαρμογή δεν κρασσάρει πια αλλά ολοκληρώνει την σύζευξη.

 

8. Όταν τελειώσει η διαδικασία, μπορούμε να πάμε στις ρυθμίσεις του κινητού μας τηλεφώνου και να αλλάξουμε πάλι τη γλώσσα του μενού στα Ελληνικά.

 

9. Θα δούμε ότι όλα δούλεψαν οκ

 

 

Αν συνεχίσει να υφίσταται θέμα (πράγμα που το θεωρώ αδύνατον) , πετάμε το κινητό μας και το καινούργιο smartwatch στο πλησιέστερο ποτάμι ή θάλασσα.

Στον Πηνειό έχω ρίξει 4 Huawei P30 Pro 256GB :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Aναζητώ δύτη για να τα φέρει στην επιφάνεια

Έχεις δίκιο φίλε μου. Δούλεψε. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου. Δούλεψε. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρακαλώ. Να πω εδώ ότι φίλος μου αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα με το Samsung S10 plus, στην προσπάθειά του να το συνδέσει με το Gear S3 Frontier. Ακολουθήσαμε την ίδια ακριβώς διαδικασία και επιλύθηκε το πρόβλημα. Πιστεύω λοιπόν ότι υπάρχει θέμα συνεργασίας της εφαρμογής galaxy wearable με το μενού στα Ελληνικά των κινητών μας. Λογικά σε επόμενο update η Samsung (δική της είναι η εφαρμογή) θα το διορθώσει)

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα κι εγώ σήμερα, μόνο το κινητό χωρίς το ρολόι το οποίο θα πάρω την άλλη εβδομάδα. Άλλαξα όμως την προπαραγγελια από aurora σε μαύρο γιατί μου είπαν πως θα υπήρχε πρόβλημα με την διαθεσιμότητα.

Να πω επίσης τόσο στο mate 20 pro, όσο και στο p30 pro δεν είχα πρόβλημα με το σεταρισμα του s3 frontier. Στο mate είχα ελληνικά, στο p30 pro, αγγλικά στην γλώσσα του κινητού.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Να πω εδώ ότι φίλος μου αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα με το Samsung S10 plus, στην προσπάθειά του να το συνδέσει με το Gear S3 Frontier. Ακολουθήσαμε την ίδια ακριβώς διαδικασία και επιλύθηκε το πρόβλημα. Πιστεύω λοιπόν ότι υπάρχει θέμα συνεργασίας της εφαρμογής galaxy wearable με το μενού στα Ελληνικά των κινητών μας. Λογικά σε επόμενο update η Samsung (δική της είναι η εφαρμογή) θα το διορθώσει)

 

 

Το ίδιο παιδιά επαθα κ γω με galaxy watch...κρασάρε η εφαρμογή όταν ήταν στα ελληνικά...Ενώ με τα buds δούλευε μια χαρά...οπότε το γύρισα στα αγγλιά έκανε σύζευξη και μετά πάλι ελληνικα....

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως το instagram τρωει την μπαταρια γρηγορα. Σε κανεναν αλλον το ιδιο προβλημα;

 

την ρημαζει οντως,μεχρι και ειδοποιηση βγαζει με κοκκινα καθε τρεις και λιγο οτι καταναλωνει!και κανω αναγκαστικη διακοπη και ξανα ανοιγω και παει λεγοντας!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα κι εγώ σήμερα, μόνο το κινητό χωρίς το ρολόι το οποίο θα πάρω την άλλη εβδομάδα. Άλλαξα όμως την προπαραγγελια από aurora σε μαύρο γιατί μου είπαν πως θα υπήρχε πρόβλημα με την διαθεσιμότητα.

Να πω επίσης τόσο στο mate 20 pro, όσο και στο p30 pro δεν είχα πρόβλημα με το σεταρισμα του s3 frontier. Στο mate είχα ελληνικά, στο p30 pro, αγγλικά στην γλώσσα του κινητού.

 

Απο ποιο καταστημα το πηρες;;; Η αλλαγη σε μαυρο εγινε κατοπιν προτροπης του καταστηματος η απο εσενα;;; Με εχει στο περιμενε απο την δευτερα το media.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο καταστημα το πηρες;;; Η αλλαγη σε μαυρο εγινε κατοπιν προτροπης του καταστηματος η απο εσενα;;; Με εχει στο περιμενε απο την δευτερα το media.....

 

Public φίλε. Πήρα Παρασκευή τηλέφωνο και μου είπαν ότι ήρθαν Aurora και μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα παρελαμβανα. Ξαναπήρα Σάββατο πρωί και μου είπαν ότι τα κομμάτια σε Aurora ήταν λίγα και θα έπρεπε να περιμένω ίσως περισσότερο. Ξαναπαίρνω σε 1 ώρα και πέφτω σε εξαιρετική κοπέλα και της λέω, έχω ξεμείνει από κινητό και με ενδιαφέρει και το μαύρο, οπότε αν το έχετε σας παρακαλώ να μου δώσετε αυτό. Σε 2 ώρες μου στέλνει SMS ότι η προπαραγγελια μου άλλαξε σε μαύρο και σε άλλη μισή ώρα με παίρνει στο κινητό ότι υπάρχει διαθέσιμο μαύρο στα public της Πάτρας να παραλάβω έτοιμο και ότι το ρολόι θα το πάρω την επόμενη εβδομάδα. Κρίμα που δεν κράτησα το όνομα της να στείλω ένα μέιλ στην εταιρία για την εξυπηρέτηση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ακομα να ρθει η 124 εκδοση...

Εγκατέστησε το hisuite στον υπολογιστή σου, σύνδεσε το τηλέφωνο σου και θα κατέβει από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

την ρημαζει οντως,μεχρι και ειδοποιηση βγαζει με κοκκινα καθε τρεις και λιγο οτι καταναλωνει!και κανω αναγκαστικη διακοπη και ξανα ανοιγω και παει λεγοντας!

 

Δοκιμαστε να κανετε enroll την beta version του Instagram

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να κανετε enroll την beta version του Instagram

 

Ακυρο...και αυτο τα ιδια κανει αλλα οχι τοσο εντονα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα των Huawei Mate 20 Pro και P30 Pro να συνδεθούν με συσκευές της Samsung (Smartwatches και fit bands), υπάρχει η παρακάτω λύση, δοκιμασμένη στα προαναφερθέντα μοντέλα της Huawei και απολύτως αποτελεσματική.

 

Tα βήματα είναι με τη σειρά:

 

1. Στο κινητό μας κάνουμε απεγκατάσταση την εφαρμογή Galaxy wearables

 

2. Όταν μας ζητήσει αν θέλουμε να απεγκαταστήσουμε και τις 2 συνοδευτικές εφαρμογές (plugins), επιλέγουμε ΝΑΙ

 

3. Aπό το μενού της Samsung φορετής συσκευής μας (Smartwatch) επιλέγουμε "Σύνδεση σε νέα συσκευή". Αυτό θα κάνει επαναφορά όλων των ρυθμίσεων στη συσκευή μας και θα πάρει 3-5 λεπτά

 

με εσωσες ρε φιλε ,νασαι καλα ,καπου ειχα διαβασει για την αλαγη γλωσσας αλλα την αλαζα στο ρολοι ,ημουν ετοιμος να το σπασω
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το hisuite στον υπολογιστή σου, σύνδεσε το τηλέφωνο σου και θα κατέβει από εκεί.

 

Σε ευχαριστώ. Δουλευει! Αλλα γιατι με ΟΤΑ δεν δουλευει; Περιεργο.. ;) Τεσπα :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δουλευει! Αλλα γιατι με ΟΤΑ δεν δουλευει; Περιεργο.. ;) Τεσπα :)

Μήπως είχες εγκαταστήσει κανένα μικρο πακέτο εφαρμογών (update) Vodafone ή Cosmote; Αυτό ενδέχεται να καθυστερεί κάποιες φορές τα OTA update.

Όπως και να έχει αφού υπάρχει και το hisuite όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει μεγένθυση διαφόρων εικόνων πχ stories του instagram στις άκρες είναι κομμένα, ενώ με το P10 plus που είχα πριν όχι. Επίσης και σε ένα παιχνίδι που παίζω πλεόν είναι σαν zoomαρισμένη η οθόνη κατά την διάρκεια της κάθε πίστας. Να οφείλεται μόνο στην διαφορετική αναλογία πλευρών της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει μεγένθυση διαφόρων εικόνων πχ stories του instagram στις άκρες είναι κομμένα, ενώ με το P10 plus που είχα πριν όχι. Επίσης και σε ένα παιχνίδι που παίζω πλεόν είναι σαν zoomαρισμένη η οθόνη κατά την διάρκεια της κάθε πίστας. Να οφείλεται μόνο στην διαφορετική αναλογία πλευρών της συσκευής?

 

Από τις ρυθμίσεις απενεργοποίησε την έξυπνη ανάλυση και πες αν διορθώθηκε

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχουμε καθόλου γνώση σχετικά με τη διαθεσιμότητα του aurora? Σε Γερμανό που ρώτησα που αναγκαστικά από εκεί θα το προμηθευτώ δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο κ είναι άγνωστο ποτέ θα έρθει. Επίσης σε μαύρο θα έρθουν από μέσα Μαΐου. Μόνο διαθέσιμο έχουν το breath crystal αλλά κρατάω λίγο τους ενδοιασμούς μ όσο αφορά το συγκεκριμένο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχουμε καθόλου γνώση σχετικά με τη διαθεσιμότητα του aurora? Σε Γερμανό που ρώτησα που αναγκαστικά από εκεί θα το προμηθευτώ δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο κ είναι άγνωστο ποτέ θα έρθει. Επίσης σε μαύρο θα έρθουν από μέσα Μαΐου. Μόνο διαθέσιμο έχουν το breath crystal αλλά κρατάω λίγο τους ενδοιασμούς μ όσο αφορά το συγκεκριμένο χρώμα.

Οποιο χρωμα και να παρεις θα ευχαριστηθεις. Εγω εχω το ασπρο κ δεν το μετανοιωσα στιγμη. Πανεμορφο

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχουμε καθόλου γνώση σχετικά με τη διαθεσιμότητα του aurora? Σε Γερμανό που ρώτησα που αναγκαστικά από εκεί θα το προμηθευτώ δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο κ είναι άγνωστο ποτέ θα έρθει. Επίσης σε μαύρο θα έρθουν από μέσα Μαΐου. Μόνο διαθέσιμο έχουν το breath crystal αλλά κρατάω λίγο τους ενδοιασμούς μ όσο αφορά το συγκεκριμένο χρώμα.

 

Όπως έγραψα παραπάνω κι εμένα στο Public μου είπαν πως θα αργούσε το aurora. Άλλαξα την παραγγελία σε μαύρο και το πήρα άμεσα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχουμε καθόλου γνώση σχετικά με τη διαθεσιμότητα του aurora? Σε Γερμανό που ρώτησα που αναγκαστικά από εκεί θα το προμηθευτώ δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο κ είναι άγνωστο ποτέ θα έρθει. Επίσης σε μαύρο θα έρθουν από μέσα Μαΐου. Μόνο διαθέσιμο έχουν το breath crystal αλλά κρατάω λίγο τους ενδοιασμούς μ όσο αφορά το συγκεκριμένο χρώμα.
Εγώ το aurora θα το παραλάβω την Παρασκευή από electronet (προπαραγγελια) μου πρότειναν να αλλάξω σε μαύρο κ να το έπαιρνα αύριο αλλά δεν δέχτηκα. Σχετικά με τον ενδοιασμό που έχεις να αναλογιστείς κ την θήκη που θα βάλεις. Αν δεν είναι διαφανής θα το βλέπεις το χρώμα; όχι...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχουμε καθόλου γνώση σχετικά με τη διαθεσιμότητα του aurora? Σε Γερμανό που ρώτησα που αναγκαστικά από εκεί θα το προμηθευτώ δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο κ είναι άγνωστο ποτέ θα έρθει. Επίσης σε μαύρο θα έρθουν από μέσα Μαΐου. Μόνο διαθέσιμο έχουν το breath crystal αλλά κρατάω λίγο τους ενδοιασμούς μ όσο αφορά το συγκεκριμένο χρώμα.
Επίσης το χρώμα αυτό είναι το δεύτερο στην σειρά μετά το aurora στην προτίμηση μου. Βαρέθηκα το μαύρο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...