Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά από λήψη video πώς τα πάει?

Σε διάφορα review λένε ότι δεν είναι on par με τις φωτιγραφίες και το S10 είναι μάλλον καλύτερο σ' αυτόν τον τομέα.

Αναφέρομαι κυρίως στο 1080p με τη βασική κάμερα, όχι τόσο για το 4K που για μένα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα για διάφορους λόγους αν και αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε να πάρει 4Κ60fps με άλλο sw.

Σε κάποια βίντεο όμως που είδα στο youtube φαινόταν καλύτερο το P30 απ' το S10, με εξαίρεση τον ευρυγώνιο που κουνούσε αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Το Ακουστικό... πού δεν είναι ακουστικό άλλα το ίδιο το γυαλί... σε ένα από τα διάφορα youtube reviews ένας έλεγε ότι με αυτό τον τρόπο σε ακούνε όλοι γύρω σου.... και μου φαίνεται κάπως λογικό . Μπορεί να μας πει κάποιος αν όντως αυτό ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Το Ακουστικό... πού δεν είναι ακουστικό άλλα το ίδιο το γυαλί... σε ένα από τα διάφορα youtube reviews ένας έλεγε ότι με αυτό τον τρόπο σε ακούνε όλοι γύρω σου.... και μου φαίνεται κάπως λογικό . Μπορεί να μας πει κάποιος αν όντως αυτό ισχύει?

Το αντιθετο λενε.Πως δεν σε ακουνε οι διπλα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο λενε.Πως δεν σε ακουνε οι διπλα

 

Ωραία... θα το διαπιστώσω και σε λιγες μέρες.

 

Μόλις με πήρε το Public που έβαλα παραγγελία το Pro 256 Αurora και μου έκαναν πρόταση να πάρω το μαύρο που θα μπορώ να το εχω και αυριο αν θελω. Τελικά διατήρησα την επιλογή μου και θα περιμένω αλλά φαίνεται κάποιοι θα πάρουν νωρίτερα απο της 2 του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν όλα αυτά που περιγράφουν οι διάφοροι reviewers για την κάμερα του που έχουν πάθει πλάκα με το zoom και την low light απόδοση μιλάμε για συσκευαρα.

Ποια hd οθόνη και ποια AOD που...δεν έχει τις λειτουργίες των Samsung , ποια έλλειψη jack και led και λοιπές ασήμαντες λεπτομέρειες.

Όταν έχεις και σκας ένα χιλιαρικακι μόλις φτάνεις στο ταμείο η κάμερα που είναι ένα βασικότατο χαρακτηριστικό υποσκελίζει τις επιμέρους αδυναμίες και με το παραπάνω.

PS :φοβερό δώρο το ρολόι που βοηθά στο θέμα τιμης , αλλά δεν βλέπω πουθενά την έκδοση του pro 6/128 στα 960 € που είχα διαβάσει πως θα υπάρχει.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Σε 2 3 βδομάδες θα έχει κάτω από 850.

 

313eb51b700fc373faa942a103926579.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα το βρίσκεις κοντά στα 900 σε forum αγγελιών. Άρχισαν να το βάζουν προς πώληση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει στα ποσα mpxl τραβαει η καμερα με τον συνδιασμο των 3ων καμερων???Ας πουμε στο mate 20 pro & p20 pro ηταν στα 10mpxl
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει στα ποσα mpxl τραβαει η καμερα με τον συνδιασμο των 3ων καμερων???Ας πουμε στο mate 20 pro & p20 pro ηταν στα 10mpxl

 

10 γράφει. Τι εννοείς συνδυασμό ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κατι νεο αυτο με τις αγγελιες.

 

Σιγουρα πολλοι θα παρουν το κινητο(οπως και με το p20pro περυσι)για να τεσταρουν την καμερα και μετα απο λιγες μερες θα το διωξουν το κινητο για να μην χασει χρηματα η συσκευη,ειδικα τωρα που day one εχουμε και ακριβα pre order δωρα.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάμερα/βίντεο τεστ..

Δείτε το

 

Εγώ που το δούλεψα είναι ένα πολύ καλό και δυνατό κινητό, κάτι σαν ένα Mate 20 pro με βελτίωμενο κάμερα ζοομ και selfie

Δεν είδα κάτι άλλο να ξεχωρίζει

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

 

Κάμερα/βίντεο τεστ..

Δείτε το

 

Εγώ που το δούλεψα είναι ένα πολύ καλό και δυνατό κινητό, κάτι σαν ένα Mate 20 pro με βελτίωμενο κάμερα ζοομ και selfie

Δεν είδα κάτι άλλο να ξεχωρίζει

 

Συμφωνα με το παραπανω Βιντεο θα ελεγε κανεις ότι στην συνολικη εικονα το S10+ εχει καλυτερη καμερα μπρος, πισω από το P30 pro εκτος των δυνατοτητων του zoom.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10 γράφει. Τι εννοείς συνδυασμό ;

Μιας και ο βασικος φακος είναι 40mpxl και όχι 10 καπου ειχα διαβασει (για το p20 pro/mate 20 pro) ότι τραβαει αρκετα images με αυτόν και με βοηθεια από καποιους από τους υπολοιπους φακους βγαινει ένα καινουριο συνολικο & βελτιωμενω image στα 10mpxl....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμα τα άλλα χρώματα συσκευής πέρα από το μαύρο που είναι ήδη διαθέσιμο;

 

Γιατι δεν ρωτας καποια απο τις αλυσιδες καλυτερα(ή στα κεντρικα της Huawei)να σου πουν καλυτερα που κατι παραπανω θα γνωριζουν?

 

Παιδια μην τα περιμενετε ολα ετοιμα στο πιατο απο τους αλλους,ρωτηστε και τιποτα οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

επίσης, ξέρετε μέχρι πότε θα είναι η προσφορά με το δωρεάν Huawei Watch GT?

 

μέχρι 1 Απριλίου.. επίσης όσοι κάνουν εγγραφή στο hicare μέχρι τις 15 του ίδιου μήνα έχουν 3μηνη εγγύηση οθόνης

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η Xiaomi να κοροιδεψει την Huawei,ε ρε εποχες που ζουμε :lol:

 

https://www.facebook.com/xiaomiglobal/photos/a.260176487351285/2192874060748175/?type=3&theater

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η Xiaomi να κοροιδεψει την Huawei,ε ρε εποχες που ζουμε :lol:

 

https://www.facebook.com/xiaomiglobal/photos/a.260176487351285/2192874060748175/?type=3&theater

 

Παρόλο που η Huawei είναι από τις αγαπημένες μου εταιρείες, για το p30 της χρειάζεται η κοροϊδία. Αυτό κάνει και η Xiaomi, δεν αναφέρεται στο πολύ καλό p30 pro αλλά στο ελλιπές p30 και προφανώς στη τιμή του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η Xiaomi να κοροιδεψει την Huawei,ε ρε εποχες που ζουμε :lol:

https://www.facebook.com/xiaomiglobal/photos/a.260176487351285/2192874060748175/?type=3&theater

Γελάει ο κόσμος με το World's No1 Video score στο Mi9.

Η Xaiomi πρέπει να έστειλε 2 κοντέινερ γεμάτα "κροαυσάν" στην Dx0mark για να το πετύχει αυτή τη διάκριση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το δούλεψα είναι ένα πολύ καλό και δυνατό κινητό, κάτι σαν ένα Mate 20 pro με βελτίωμενο κάμερα ζοομ και selfie

Δεν είδα κάτι άλλο να ξεχωρίζει

Δεν θέλαμε και κάτι περισσότερο :)

Προσωπικά θεωρώ και την οθόνη του P30 Pro πολύ καλύτερη ποιοτικά παρόλο την χαμηλότερη ανάλυση. Δεν έχουμε αλλοιώσεις στις edge πλευρές όπως στο Mate 20 Pro και γενικά καλύτερη ισορροπία χρωμάτων. Επίσης ακόμη μεγαλύτερη αυτονομία, ανεξήγητο πως.

Μοναδική παραφωνία για μένα το 3d face unlock, αλλά αφού προορίζεται μόνο για το ξεκλείδωμα του τηλεφωνου και όχι για τραπεζικές ή άλλου είδους εφαρμογές , όπως στο iphone, τότε μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βρίσκεται στα χέρια μου από εχθές.

Συνολικά θα την χαρακτήριζα πολύ καλή και θα προσπαθήσω να δώσω ένα μέτρο σύγκρισης με το Mate 20 pro

 

Ήχος από το ηχείο πιο δυνατός αλλά με κατώτερη ποιότητα λόγω ότι δεν έχουμε στέρεο ήχο.

 

Οθονη καλή αλλά κατώτερη από του Mate 20 pro κυρίως σε ευκρίνεια

 

Ξεκλείδωμα με πρόσωπο καλό αλλά υπολείπεται λόγω του 3d face unlock ειδικά στο σκοτάδι.

 

Δαχτυλίκο σε πιο σωστό σημείο με μεγαλύτερη επιφάνεια καλύτερη ακρίβεια και ταχύτερη απόκριση

 

Ήχος στις κλήσεις πολύ καλός και καθαρός αλλά θέλω να τον δοκιμάσω περισσότερο σε εξωτερικούς χώρους με φασαρία

 

Φωτογραφική ανωτερη

 

Σκορ στο antutu πολύ χαμηλό μόνο 280 χιλιάδες (το τεστ έγινε με την συσκευή σε απόλυτη ηρεμία και μάλιστα το δοκίμασα 3 φορές με διαφορά κάποιες ώρες το καθένα )

 

Screenshot-20190329-021317-com-antutu-ABench-Mark.jpg

 

Screenshot-20190329-101052-com-antutu-ABench-Mark.jpg

 

Εν κατακλείδι πολύ καλή συσκευή

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό ήταν εκτός.

Προπαραγγελιες όμως εκτελούνται σήμερα κανονικά

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ο 980 δεν είναι πολύ δυνατός. Ο 845 βγάζει 300k πχ. Ο 855 πάει στα 370. Έχει μείνει πίσω η Huawei εδώ. Όπως και η Samsung με τον exynos.
Μόνο πού το θέμα δεν είναι τα υποτιθέμενα νούμερα.

Ολοι οι έμπειροι το γνωρίζουν.

Η εμπειρία χρήσης μετράει και η ταχύτητα...κάτι πού πίστεψε με η huawei είναι μπροστά σε σχέση με αλλες πρόσφατες συσκευές.

Δεν απαντάω με ύφος επίθεσης σαφώς

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πού το θέμα δεν είναι τα υποτιθέμενα νούμερα.

Ολοι οι έμπειροι το γνωρίζουν.

Η εμπειρία χρήσης μετράει και η ταχύτητα...κάτι πού πίστεψε με η huawei είναι μπροστά σε σχέση με αλλες πρόσφατες συσκευές.

Δεν απαντάω με ύφος επίθεσης σαφώς

Έχω δουλέψει kyrin και γνωρίζω τι μπορούν να κάνουν. Λίγο καλύτερη gpu να είχαν μαζί με exynos και θα ήταν κορυφή. Εκεί το χάνουν βασικά. Το emiui το γουστάρω πολύ φέραμε nova 3i από Φιλιππίνες και πάει τραίνο στα 240 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...