Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η spigen ultra fit την καλύπτει. Δες φώτο.

 

Τέτοιου τύπου είχα, αλλά με τον καιρό μου ράγιζαν στα πλαϊνά, ή κοβόταν εκεί στο κενό στα πλήκτρα.

 

Μόλις πήρα μια κλασσική θήκη από αυτές που είναι 0,3mm.

 

Για προστασία δεν είναι για πολλά πολλά. Την κάμερα όμως την καλύπτει όπως επίσης έχει αυτό το προστατευτικό χείλος που ανασηκώνει την οθόνη. Σε σχέση με την θήκη της google είναι λίγο πιο μαζεμένη, αλλά η αίσθηση που σου δίνει δείχνει ότι είναι αρκετά πιο μικρή. Σε θέμα προστασίας, ποιότητας όμως η google είναι καλύτερη.

 

Συνοψίζοντας με την 0,3mm διατηρείς το σχέδιο αλλά και το μέγεθος του κινητού, συν ότι διαφανής και διακρίνεται και το μοτίβο του nexus. Για τα 0,70euro είναι τίμια λύση μιας και εγώ έβαλα θήκη πιο πολύ για να καλύπτω την κάμερα (αν και η google case με έχει σώσει σε κανά 2 πτώσεις).

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για λεπτή θήκη, με πολύ καλό grip, εμφάνιση και αίσθηση στο χέρι εγώ χρησιμοποιώ τις quicksand.

Η πρώτη άντεξε ένα χρόνο, πρόσφατα πήρα και μία δεύτερη.

Για τα λεφτά της, ό,τι καλύτερο.

 

Οι TPU μου φαίνονται φτηνιάρικες και γλιστράνε, ενώ και από προστασία δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tην προσοχη σας παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το lg g pro(f240s) και εξηγουμε ,κατα την διαρκεια της αναβαθμησης απο kitkat se lolipop δημιουργηθηκε καποιο σφαλμα και το τηλεφωνο εχει κολησει βγαζοντας την ενδειξη download mode . Προσπαθησα να το ξανα φλασαρω απο τη σουητα της lg τιποτα,απο το B2Capp εφαρμογη τιποτα, επισης δεν μπορεσα να κανω hand reset συνεχως βγαζει την ενδειξη'' download mode '' με λιγα λογια ΤΙΠΟΤΑ αν λοιπον καποιος απο σας μπορει να βοηθησει καλοδεχουμενος. Edited by ANDROMEDA7
φραστικα λαθη
Link to comment
Share on other sites

Tην προσοχη σας παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το lg g pro(f240s) και εξηγουμε ,κατα την διαρκεια της αναβαθμησης απο kitkat se lolipop δημιουργηθηκε καποιο σφαλμα και το τηλεφωνο εχει κολησει βγαζοντας την ενδειξη download mode . Προσπαθησα να το ξανα φλασαρω απο τη σουητα της lg τιποτα,απο το B2Capp εφαρμογη τιποτα, επισης δεν μπορεσα να κανω hand reset συνεχως βγαζει την ενδειξη'' download mode '' με λιγα λογια ΤΙΠΟΤΑ αν λοιπον καποιος απο σας μπορει να βοηθησει καλοδεχουμενος.

 

χωρις να ειμαι σιγουρος θα ελεγα οτι επαθε soft brick.δοκιμασε να περασεις μια στοκ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα εχω ενα θεμα με το proximity και ηθελα να τον απενεργοποιησω. εκανα root το κινητο και μετα με το hardware disabler βρηκα το σενσορα και τον εκλεισα. ολα καλα μεχρι εδω. Μετα απο λιγο καιρο του εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ξανα εκανα την ιδια διαδικασια αλλα δεν το κλεινει τωρα. Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι ή εκανα λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Power Bank 16000mAh της Xiaomi στα 17.73 ευρώ. Λέτε να είναι μαϊμού;

http://www.ebay.com/itm/16000mAh-Battery-Power-Bank-Charger-for-Original-XiaoMi-MI-iPhone-Samsung-Tablet-/321769998961?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aeafc8a71

Πάρε από Ευρώπη γιατί από πέρσι άλλαξε ο νόμος και δεν περνάνε οι μπαταρίες εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Τις γυρίζουν πίσω. Σε μένα τουλάχιστον συνέβη 2 φορές. Ας επιβεβαιώσει και κάνας συμφορουμιτης αν ισχύει αυτό.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις γυριζουν πισω, αλλα δεν επιτρεπεται να μπαίνουν σε αεροπλάνα, οποτε κάνει 30+ μερες να ερθει.

Οπως και να εχει απο Ευρωπη ειναι παντα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με τέτοια θήκη θα το έκανες; Εγώ ούτε το Xperia Go, που είναι από μαμά αδιάβροχο δεν δοκίμασα να βάλω μέσα στο νερό. Μου επαρκεί το γεγονός να ξέρω ότι η συσκευή αντέχει στην βροχή αν χρειαστεί να μιλήσω.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αδιάβροχη θήκη που να μπαίνει κάτω από το νερό??

 

 

 

Εγώ έχω πάρει και δεν έχω κανένα θέμα. Απλά πριν βάλεις τη συσκευή βάζεις ένα χαρτί για να αποφύγεις ζημιά λόγω του ελαττώματος της θήκης.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει και δεν έχω κανένα θέμα. Απλά πριν βάλεις τη συσκευή βάζεις ένα χαρτί για να αποφύγεις ζημιά λόγω του ελαττώματος της θήκης.

 

Μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποια?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=271812142408&alt=web

 

Εγώ την πήρα για το Note 4 και δεν είχα θέμα. Απλά για σιγουριά πριν την πρώτη χρήση έβαλα μέσα ένα χαρτάκι για να δω αν θα περάσει νερό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια φίλη μου έχει το LG F60 και στο μενού δεν υπαρχει πουθενά η εφαρμογή του ραδιοφώνου. Δεν την έχει απενεργοποιήσει, αλλά δεν ηταν και από την αρχή στην συσκευή. Σε ολα τα site, στα χαρακτηριστικά του δίνουν ραδιόφωνο. Απλά άκουσα επίσης οτι μερικές εταιρίες περνάνε rom που υποστηρίζει ραδιόφωνο και άλλες όχι. Υπαρχει κάποιος τρόπος να το ενεργοποιήσουμε? Αρχικά στην υπάρχουσα rom, και αν δεν γίνεται, με κάποια άλλη rom τότε. Στην lg δεν γνωρίζουν. Έχω ήδη μιλήσει με το service και δεν γνώριζαν.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου nexus αφού δοκίμασα πολλές θήκες όπως σιλικόνης, το original bumper, tpu, 0,3mm, αγόρασα πριν 8 μήνες μια μεταχειρισμένη lg quickview και δεν την έχω βγάλει απο το κίνητο απο τότε. Λεπτή βολική και πολύ καλή ποιότητα
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια .... Θηκη 0.3mn αλλα καλης ποιοτητας (quicksand)και για hands free ενδιαφερομαι γιατι μου εδωσαν κατι dogee και δεν απανταει ουρε τετματιζει την κληση απο το κουμπακι...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο μάρκετ το spirit radio

γιά δοκιμή.

Μπορείτε να το ψάξετε και στον Θείο.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για προστασία οθόνης υπάρχει τεχνολογία πιο σύγχρονη απ το tampered glass; είδα σε κινητό προστασία σαν το γυαλί αλλά μου είπαν ότι δεν σπάει. What is this?
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαίρετε.

Προσπαθώ εδω και αρκετες ημέρες να βάλω custom ROM στο κινητό αλλά για να γίνει αυτό χρειάζεται να γίνει root.

Root δεν μπορώ να το κάνω γιατί όπως διάβασα πρέπει πρώτα να γίνει downgrade. Απο v10m έβαλα v10J αλλά και πάλι δεν μπορώ να κάνω root.

Χρησιμοποιώ το root tool (spectrum) μέσω USB

 

Είναι η πρώτη φορά που προσπαθω να κάνω root συσκευή και τα βρήκα σκούρα.

Edit: Μόλις έβαλα και την v10A. (Πιο κάτω νομίζω δεν υπάρχει κάποια άλλη)

 

Το root tool βγάζει αυτά.

 

http://i.imgur.com/17e9Su4.png

Edited by P900
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...