Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει καλα με του Ν10 που ειναι 2.1Α αλλα και με του Ν5 λιγο πιο αργα. Δεν ειναι μαγνητικο, εχει γομμα που ειναι το λευκο δαχτυλιδι. Κανενα προβλημα ολισθησης

 

Ποιο είναι το πλεονέκτημα κάποιος να έχει ασύρματο φορτίστη, δεν το εχω καταλάβει

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι το πλεονέκτημα κάποιος να έχει ασύρματο φορτίστη, δεν το εχω καταλάβει

 

Δεν ταλαιπωρεις την usb με το βάλε βγάλε το καλώδιο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταλαιπωρεις την usb με το βάλε βγάλε το καλώδιο

"The newer Micro-USB receptacles are designed for up to 10,000 cycles of insertion"

 

http://en.wikipedia.org/wiki/USB#Durability

 

Ενδεικτικά οι μπαταρίες αντέχουν μέχρι 500-1000 πλήρεις κύκλους φόρτισης. Για 10000 φορτίσεις υπολόγισε πόσα χρόνια θέλει να χαλάσει το καλωδιάκι...

 

Προσωπικά πιο πολύ gimmick μου φαίνεται και μάλιστα αντι-οικονομικό, γιατί τρώει παραπάνω ρεύμα και θέλει παραπάνω χρόνο να φορτίσει. Άσε που ο μαμίσιος φορτιστής χωράει άνετα σε μια τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πλεονέκτημα κάποιος να έχει ασύρματο φορτίστη, δεν το εχω καταλάβει

Έχεις τον ασύρματο πάνω στο γραφείο και όποτε δε χρησιμοποιείς το κινητό, το αφήνεις πάνω στο φορτιστή. Όποτε θες να το χρησιμοποιήσεις, απλά το σηκώνεις και κάνεις τη δουλειά σου. Έτσι, δεν ξανασχολείσαι με βάλε-βγάλε καλώδια, δεν ανησυχείς μήπως τραβήξεις το κινητό παραπάνω απ' όσο φτάνει το καλώδιο και βγει το καλώδιο ή πέσει το κινητό και θα είναι σχεδόν πάντα φορτισμένο.

 

Εγώ τελικά παρήγγειλα αυτόν τον φορτιστή και αυτόν τον αντάπτορα Samsung 2A. Καλώδιο θα χρησιμοποιώ του Motorola Milestone που δίνει το καλύτερο current στη συσκευή ύστερα από συγκρίσεις που έκανα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθαν οι ismooth παιδιά, σύνολο 12 μέρες. Τέλεια εφαρμογή και ελάχιστα αποτυπώματα. Βέβαια με τα σχόλια που διαβάζω νομίζω πως μετανιώνω που δεν πήρα Nilkin tempered ;-)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθαν οι ismooth παιδιά, σύνολο 12 μέρες. Τέλεια εφαρμογή και ελάχιστα αποτυπώματα. Βέβαια με τα σχόλια που διαβάζω νομίζω πως μετανιώνω που δεν πήρα Nilkin tempered ;-)

 

Σε 20-30 ημέρες θα έχω ένα ακόμα Nillkin 9H σφραγισμένο.

Αν θέλεις σου το πουλάω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλή τιμή (για εγχώρια αγορά) αλλά δεν γνωρίζουμε την μάρκα της.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια πειράματα με το tempered glass της Nillkin.

 

Λοιπόν, μεταλλικά αντικείμενα, όπως κλειδιά, κέρματα, ψαλίδι:p, μαχαίρι:p, φερμουάρ κλπ δεν κάνουν καμία γρατζουνιά.

Επίσης, έσβησα και τσιγάρο πάνω του, και δεν άφησε κανένα σημάδι.

 

Πρόκειται για εξαιρετικής κατασκευής γυαλί.

 

Αυτό δεν είναι πειράματα αλλά βασανιστήρια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι πειράματα αλλά βασανιστήρια!

 

Ήθελα να επιβεβαιώσω ότι αξίζει :lol:

Παρήγγειλα άλλο ένα γυαλάκι τώρα, να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει θήκη Neo Hybrid και Nillkin tempered glass; Ψήνομαι και εγώ για τζαμάκι γιατί η μεμβράνη που έχω γεμίζει με το παραμικρό δαχτυλιές. Αν κάποιος τα έχει και τα δύο ας μου πει εντυπώσεις για να παραγγείλω.
Link to comment
Share on other sites

Σε 20-30 ημέρες θα έχω ένα ακόμα Nillkin 9H σφραγισμένο.

Αν θέλεις σου το πουλάω.

 

Με ενδιαφέρει να την πάρω αν δεν την χρειάζεσαι.. Αν θέλεις στείλε μου pm όταν την έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει θήκη Neo Hybrid και Nillkin tempered glass; Ψήνομαι και εγώ για τζαμάκι γιατί η μεμβράνη που έχω γεμίζει με το παραμικρό δαχτυλιές. Αν κάποιος τα έχει και τα δύο ας μου πει εντυπώσεις για να παραγγείλω.

 

Δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα με συνδυασμό θήκης + tempered glass.

Αν δεν θέλεις να το ρισκάρεις πάντως, βάλε μία matte ζελατίνα, και θα ξεχάσεις για πάντα δαχτυλιές και γυαλάδες.

 

Με ενδιαφέρει να την πάρω αν δεν την χρειάζεσαι.. Αν θέλεις στείλε μου pm όταν την έχεις!

 

Μάλλον δεν θα την χρειαστώ, γιατί κάτι μικροατέλειες κατά την εγκατάσταση της πρώτης που είχα παραγγείλει φαίνεται να διορθώθηκαν μετά από 2-3 ημέρες. Θα αφήσω αυτήν ως έχει επομένως.

Αν το θυμηθώ, θα σου στείλω PM :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα με συνδυασμό θήκης + tempered glass.

Αν δεν θέλεις να το ρισκάρεις πάντως, βάλε μία matte ζελατίνα, και θα ξεχάσεις για πάντα δαχτυλιές και γυαλάδες.

 

 

 

Μάλλον δεν θα την χρειαστώ, γιατί κάτι μικροατέλειες κατά την εγκατάσταση της πρώτης που είχα παραγγείλει φαίνεται να διορθώθηκαν μετά από 2-3 ημέρες. Θα αφήσω αυτήν ως έχει επομένως.

Αν το θυμηθώ, θα σου στείλω PM :p

 

Ποια matte προτείνεις;

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

@ souliar

 

Μολις μου ηρθε email για την παραγγελια που εκανα Τεταρτη βραδυ, και λεει παραδοση 3-6 εβδομαδες...

 

Your order has been released from our warehouse in Toronto. Note that due to our low shipping rate, all orders are sent via standard letter mail. This means no tracking. Your order will arrive in a normal white envelope. Based on your location (Greece), your order is estimated to arrive in 3-6 weeks. Please email us back if you have any questions.

 

Signed,*

A Robot

 

Σιγουρα σου ηρθε τοσο γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

@ souliar

 

Μολις μου ηρθε email για την παραγγελια που εκανα Τεταρτη βραδυ, και λεει παραδοση 3-6 εβδομαδες...

 

Your order has been released from our warehouse in Toronto. Note that due to our low shipping rate, all orders are sent via standard letter mail. This means no tracking. Your order will arrive in a normal white envelope. Based on your location (Greece), your order is estimated to arrive in 3-6 weeks. Please email us back if you have any questions.

 

Signed,*

A Robot

 

Σιγουρα σου ηρθε τοσο γρηγορα?

 

Και σε μένα μόλις ήρθε το ίδιο mail και φυσικά λέει τον ίδιο χρόνο. Ελπίζω να μην αργήσει τόσο πολύ..

:D
Link to comment
Share on other sites

@ souliar

 

Μολις μου ηρθε email για την παραγγελια που εκανα Τεταρτη βραδυ, και λεει παραδοση 3-6 εβδομαδες...

 

Your order has been released from our warehouse in Toronto. Note that due to our low shipping rate, all orders are sent via standard letter mail. This means no tracking. Your order will arrive in a normal white envelope. Based on your location (Greece), your order is estimated to arrive in 3-6 weeks. Please email us back if you have any questions.

 

Signed,*

A Robot

 

Σιγουρα σου ηρθε τοσο γρηγορα?

 

Και σε μένα μόλις ήρθε το ίδιο mail και φυσικά λέει τον ίδιο χρόνο. Ελπίζω να μην αργήσει τόσο πολύ..

Και εμενα το ιδιο μου ειχε ερθει και τους ρωτησα γιατι τοσο αργα και μου απαντησαν οτι ετσι το λενε διοτι το ταχυδρομειο στην ελλαδα δεν ειναι συνεπες...χχαχαχχαχα μας πηραν χαμπαρι,μου ειπαν οτι το ποιο πιθανον ειναι να ερθει σε 5-7 εργασιμες,και οντως ηρθε!Ρωτηστε τους και εσεις,να δειτε οτι θα σας πουν το ιδιο....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε σε 7 μέρες στην Ελλάδα και έκανε άλλη μια εβδομάδα να το φέρει ο ταχυδρόμος :dash:
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα με συνδυασμό θήκης + tempered glass.

Αν δεν θέλεις να το ρισκάρεις πάντως, βάλε μία matte ζελατίνα, και θα ξεχάσεις για πάντα δαχτυλιές και γυαλάδες

Σ' ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικο...ολοι μας εχουνε παρει χαμπαρι! Για να ειναι καλημενοι το λενε το 3-6...αντε να δουμε ποσο τυχεροι θα ειμαστε! Ευχομαι μεχρι το τελος της επομενης να τα εχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το tempered της Nillkin αλλά λυπάμαι την ismooth.:lol:

Κρίμα που δεν έχω γνωστό με N5 να του την έδινα να την έβαζε κατευθείαν.

Ελπίζω τουλάχιστον το tempered της Nillkin να μην έχει την ίδια τύχη με αυτό της Anker.:X

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε το μειλ της dbrand και σήμερα ήρθε ο φάκελος! Θα το βάλω το βράδυ που θα έχω χρόνο.

ανεβασε και φωτο να το δουμε!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ποια matte προτείνεις;

 

Επειδή δεν νιώθω άνετα να δίνω λεφτά για πλαστικά, παίρνω πάντα τα φθηνότερα που θα βρω online. Φυσικά ποτέ από φυσικό κατάστημα που δίνουν 3-4-5 ευρώ τη μία ζελατίνα.

 

Όταν πρωτοήρθε το Ν5 και βιαζόμουν να βάλω κάτι στην οθόνη, πήρα αυτά από UK για να έρθουν γρήγορα, και στη συνέχεια παρήγγειλα μία 6άδα φθηνότερα από Κίνα (εδώ) για να υπάρχουν.

Εξάλλου, κάθε ένα-δύο μήνες θέλουν αλλαγή λόγω φθορών, οπότε επιμένω ότι δεν αξίζει να βάλεις κάτι επώνυμο/ακριβό, και (εκτός από το retail packaging) εδώ που τα λέμε, δεν βλέπω τι διαφορές μπορεί να έχουν όλες αυτές οι matte ζελατίνες μεταξύ τους.

 

 

Μου ήρθε το tempered της Nillkin αλλά λυπάμαι την ismooth.:lol:

Κρίμα που δεν έχω γνωστό με N5 να του την έδινα να την έβαζε κατευθείαν.

Ελπίζω τουλάχιστον το tempered της Nillkin να μην έχει την ίδια τύχη με αυτό της Anker.:X

 

Προσοχή στην εγκατάσταση, ακολούθησε τις οδηγίες αφού τις έχεις καταλάβει :p

Α, και πολύ καλό καθάρισμα με το kit που περιέχεται.

Αν μπει καλά το γυαλάκι, θα ξεχάσεις iSmooth για πάντα. Δεν μπορείς να το κρατήσεις στην τελική ώστε να το ξαναχρησιμοποιήσεις άλλη φορά;

Εγώ που χρησιμοποιώ φτηνά screen protectors (χρησιμοποιούσα μάλλον), δεν είχα καν το δίλημμα, μόλις ήρθε το γυαλάκι έφαγε σουτ η πετσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι υπερ-γρηγοροι στην dbrand!!! Χθες ηρθε το mail, σημερα παρελαβα κι εγω τον φακελο! Μολις βρω χρονο και κανω την εφαρμογη, θα ανεβασω και φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι υπερ-γρηγοροι στην dbrand!!! Χθες ηρθε το mail, σημερα παρελαβα κι εγω τον φακελο! Μολις βρω χρονο και κανω την εφαρμογη, θα ανεβασω και φωτο.

 

Χθες μου ήρθε το μειλ της dbrand και σήμερα ήρθε ο φάκελος! Θα το βάλω το βράδυ που θα έχω χρόνο.

Ειδατε που σας το ειπα......και μολις τοποθετησετε το skin θα παθετε πλακα.....:p

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...