Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παράγγειλα αυτό:

http://www.ebay.com/itm/121167475689?var=420167597858&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Στο XDA λένε ότι δουλεύει μια χαρά.

 

Ωραία φαίνεται και φθηνη! Μπορείς να δώσεις link απο xda;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

φιλε εισαι μεγαλος searcher.... πρεπει να ψαχνα καμια ωρα χτες μεχρι που εστειλα μηνυμα στο facebook στον πωλητη (?). πως το κανες ρε θηριο :) thanks θα παρω 2-3.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αγορά του επίσημου ασυρμάτου φορτιστή nexus. Επειδή κυκλοφορεί μόνο για US και Καναδά, υπάρχει πρόβλημα αν χρησιμοποιηθεί με τον ευρωπαϊκό φορτιστή; σε κάποιο βίντεο είδα πως ο ασύρματος γράφει, input 5V 1.8 max και ο φορτιστής του nexus που υπάρχει στο κουτί, input 50/60 hz 0.5A output 5V 1.2A.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αγορά του επίσημου ασυρμάτου φορτιστή nexus. Επειδή κυκλοφορεί μόνο για US και Καναδά, υπάρχει πρόβλημα αν χρησιμοποιηθεί με τον ευρωπαϊκό φορτιστή; σε κάποιο βίντεο είδα πως ο ασύρματος γράφει, input 5V 1.8 max και ο φορτιστής του nexus που υπάρχει στο κουτί, input 50/60 hz 0.5A output 5V 1.2A.

 

εμενα input λέει 50/60Hz 0.2A

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει τροπος να μας βοηθήσει κάποιος να αγορασουμε ομαδικα οσοι θελουν τον wireless charger για εμας που δεν το έχουμε με την πατέντα που μπαίνεις στο ξενο playstore??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει τροπος να μας βοηθήσει κάποιος να αγορασουμε ομαδικα οσοι θελουν τον wireless charger για εμας που δεν το έχουμε με την πατέντα που μπαίνεις στο ξενο playstore??

 

βρωμάει ο τόπος με αντίστοιχα από το ebay ή από τα κινέζικα μαγαζιά με max 20 - 25 €

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βρωμάει ο τόπος με αντίστοιχα από το ebay ή από τα κινέζικα μαγαζιά με max 20 - 25 €

 

έχω ένα καμμένο, το θες;

Link to comment
Share on other sites

βρωμάει ο τόπος με αντίστοιχα από το ebay ή από τα κινέζικα μαγαζιά με max 20 - 25 €

 

κινέζικα μακρια και αγαπημένοι!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

κινέζικα μακρια και αγαπημένοι!!!!

 

Κοίτα και αυτό στην Κίνα κατασκευάζεται, απλά υποθέτω με κάποια standards. Ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

κινέζικα μακρια και αγαπημένοι!!!!

ναι ενώ το ορίτζιναλ θα το πάρεις από την καρδιά της Νέας Υόρκης :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και αυτό στην Κίνα κατασκευάζεται, απλά υποθέτω με κάποια standards. Ελπίζω.

 

ναι κλασσικά σχεδον ολα απο εκει ειναι πλεον αλλα ειναι ο original απο το εργοστασιο της Google - Lg... Αν παντως θελησει να βοηθήσει κάποιος για παραγγελια να μαζευτούμε οσοι θελουμε να παραγγειλουμε και να γίνει η δουλειά....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε

αγορά απο amazon US, τελικό κόστος 60,23 με μεταφορικά και φόρους στην πόρτα μου

 

Διαδικασία απο http://www.doctorandroid.gr/2013/02/how-to-shop-nexus-device-from-other-country-play-store.html

Μόλις ολοκλήρωσα την αγορά.

Κόστος wirless charger 41,38 ευρώ

μεταφορικά μέχρι την Αγγλική διεύθυνση 13 ευρο

Φόρος 9.06 ευρώ.

Μέχρι εδώ το play λέει πως κοστίζουν 54.38€

Κόστος απόκτησης Αγγλικής διύθυνσης 2.84 ευρώ

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

ελεος 10,68 μου πηγε ο κινεζικος....

 

Αν σου ζητήσω δανεικά, μην μου δώσεις. Έχεις την εντύπωση πως δεν ξέρουμε που και ποσό έχουν οι άλλοι Nokia, Panasonic, energizer κινεζικοί και λοιποί;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζητήσω δανεικά, μην μου δώσεις. Έχεις την εντύπωση πως δεν ξέρουμε που και ποσό έχουν οι άλλοι Nokia, Panasonic, energizer κινεζικοί και λοιποί;

εδώ που τα λέμε είναι πεταμένα λεφτά :) Γκατζετάκι της πλάκας που 10άδες άλλα κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά. Από εκεί και πέρα δικαιωμά σου που θα ξοδέψεις τα χρηματά σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε

αγορά απο amazon US, τελικό κόστος 60,23 με μεταφορικά και φόρους στην πόρτα μου

 

Διαδικασία απο http://www.doctorandroid.gr/2013/02/how-to-shop-nexus-device-from-other-country-play-store.html

Μόλις ολοκλήρωσα την αγορά.

Κόστος wirless charger 41,38 ευρώ

μεταφορικά μέχρι την Αγγλική διεύθυνση 13 ευρο

Φόρος 9.06 ευρώ.

Μέχρι εδώ το play λέει πως κοστίζουν 54.38€

Κόστος απόκτησης Αγγλικής διύθυνσης 2.84 ευρώ

 

μπορείς να μου δωσεις το λινκ απο αμαζον??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!!!! Η προσφορά των 10£ που έκανε το amazon. uk λογικα δεν θα δουλεύει στο US ε??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζητήσω δανεικά, μην μου δώσεις. Έχεις την εντύπωση πως δεν ξέρουμε που και ποσό έχουν οι άλλοι Nokia, Panasonic, energizer κινεζικοί και λοιποί;

 

δεν ειχα καμια προθεση εδω... το πα γενικα!

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχω να καταθέσω το παρακάτω γιατί βλέπω όλοι πεσατε με τα μούτρα για wireless. εγώ έχω της LG για το nexus 4 που είχε βγει. δε λεω ευκολία μεγάλη να ακουμπάς το κινητό και να φορτίζει αλλά εμπειρικα σας λςω ότι 1ον το κινητό αναπτύσσει θερμοκρασία εξωτερικά μετα την φόρτιση (απ οσο εχω διαβάσει και εσωτερικά γιατί έτσι λειτουργεί η ασύρματη φόρτιση), η μπαταρία μπορεί μεν να φορτίζει πλήρως αλλά αδειάζει 2 φορές πιο γρήγορα από ότι από τον κανονικό φορτιστή του. αν το θες εκεί που πάει να ξεμείνει και το βάζεις πάνω και συνεχίζεις αυτό που εκαβες ζεστενεται ακόμα περισσότερο οκ την κάνεις την δουλειά αλλά με τι κόστος στη ζωή της μπαταρίας (αυτο δεν το ξερουμε) υποψιάζομαι ότι δεβ είναι και οτι καλύτερο. Γενικά δεν το βλέπω να αξίζει να πετάξει κάποιος λεφτά για ασύρματο φορτιστή. πάρτε ενα φθηνό να σας φύγει ο καημός και χεησινοποοηστε τον οσο λιγότερο μπορείτε. λεω απλά τη γνώμη μου μέσα από τη χρήση και τίποτα παραπάνω. ο καθένας ας πράξει όπως θέλει. διαβάζω απλά και αισθάνθηκα ότι έπρεπε να πω ότι τελικά δεν είναι κάτι που αξίζει η αγορά του για όσους θέλουν να το λάβουν υπόψιν τους. αυτά.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

δεκτον και ειχα τις υποψιες μου γενικοτερα. αλλα αυτο που αδειαζει η μπαταρια πιο γρηγορα ενω σε ποσοστο τη φορτιζεις το ιδιο μου φαινεται παραξενο. τεσπα και γω μονο απο περιεργεια το πηρα.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...