Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο με τα Sony Xperia μας


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις google photos φτιάξε ένα λεύκωμα και δώσε το link όπως το κάνω εγω.

Στα της φωτογραφίας ναι είναι πολύ καλή, ξέρω απο 20 fps και auto focus της σειρας mark 2 απο τα παιδιά μου.

Είναι πολύ καλή πραγματικά!

eye af είχες ενεργοποιημένο?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ήταν ενεργοποιήμενο αλλά δεν εστιασε στο μάτι του σκυλιού..

εδώ καθαρή χωρίς συμπίεση LINK Φώτο ριπή

 

20201027_190258.JPG

 

και μια βραδινή χθές στο PhotoPro με P Mode (στο Αuto εβαζε πολύ θόρυβο) LINK Βραδινής

 

Ειμαι πολύ ενθουσιασμένος με την κάμερα του..νομίζω πρώτα ειναι κάμερα και μετά τηλέφωνο :)

Edited by sokos
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!

Πραγματικά πολύ καλή!

Έχω μια ένσταση όμως στο δικό μου το auto δεν βγάζει noise στην φωτό σε αντίθεση με το P και HDR ON βέβαια.

Εσύ στο P είχε HDR ON ?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάρα πολύ καλή!!

και με φυσικό bokeh στα μάτια μου!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ii

ACtC-3dvKJuaye5wzvkZGrY4HVYHCW6P8Y5zPphEQUg1-yRZGsA0IwWDl-_4XTiXljutvfKSdnxg2aBlekoYltsdvqdTmH4WtsgBsXpA2xTIEQDUG14K23GY4cgk6nRFv-ClyTnSrf-MERNDijqdCQYWUC-bRw=w1204-h903-no?authuser=0

 

https://photos.google.com/share/AF1QipOu6o-MvMdNBG_7kicIJ2D4ba5OZAFCasPp1-lafH8uPJDbH1xCOLkjfH4605pTcw/photo/AF1QipOqyZaXkKTAkGDaaCT5VpA98EKfk8oDE68eQnjI?key=eWxzc056ajV2ejVaSklwNkkzVzdjQngyX0tvaS1n

 

Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο απλά είναι σε σκοτάδι!

Δεν πάει για πλάκα το κλείστρο 1/4 και φυσικά δεν ανεβάζει η συσκευή τόσο iso.

Ο χώρος δεν είχε φως παρά μόνο ένα μικρό αλλά σε άλλο δωμάτιο.

Έχει βελτιωθεί πολύ απο την πρώτη φορά που το πήρα στις νυχτερινές.

Αυτό είναι το δικό του night mode, θα μου πεις δεν έχουμε όλοι σταθερό χέρι ρε φίλε, ναι αλλά το αποτέλεσμα σε δικαιώνει.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ειναι απλα φοβερή για την περιγραφή του σκηνικού που έδωσες .

Μονο με ετούτη την φουρνιά κινητών γίνονται αυτά .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγκριτικό SONY XPERIA 1ii vs IPHONE 11 PRO MAX

Όλες AUTO

Μέσα σε σπίτι και 1 εξωτερική που νομίζω είναι και το πιο εύκολο αποτέλεσμα για κινητό.

Μερικές είναι με δύσκολο φωτισμό για αυτό και μπήκε night mode στο iphone και το SONY είχε κλείστρο πολύ αργό!

Συμβουλή επειδή απο την οθόνη του κινητού φαίνονται όλες καλές, θα σας έλεγα να τις δείτε τουλάχιστον απο laptop και θα διαπιστώσετε ότι τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται.

Δηλαδή το Iphone έχει πολύ θόρυβο σε σχέση με το Sony κι ας δείχνει πιο φωτεινή.

Επίσης τα χρώματα στο Iphone είναι πιο pop σε σύγκριση με τα πιο φυσικά του Sony.

 

https://photos.app.goo.gl/noyZMxpeg2QNZ5nk8

 

 

 

 

 

Αυτή με το αλογάκι είναι με night mode για το iphone και με αργό κλείστρο για το Sony όπως και ο πίνακας με την κοπέλα.

Το iphone στην φωτό με το αλογάκι αν και πιο "φωτεινή" έχει πάρα πολύ θόρυβο.

 

Στην φωτό με τον αρκούδο στο παράθυρο το iphone "έκαιγε" το παράθυρο αν και το προσπάθησα τουλάχιστον 3 φορές.

Στην φωτό με το τζάκι και τα Χριστουγεννιάτικα το Iphone είναι λες και το πέρασες από lightroom για να το ανεβάσεις στο instagram.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τις έφτιαξα.

Για δες σε παρακαλώ αλλιώς να κάνω ένα λεύκωμα διαφορετικό και να τις ρίξω μέσα.

Δεν ξέρω τι έγινε.

Πάντως το link του λευκώματος υπάρχει για τυχόν πληροφορίες για τις φωτο!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω τι γίνεται.

Έφτιαξα νέο λεύκωμα

Οι πρώτες σε κάθε σετ είναι του Iphone 11 pro max ωστε να σας διευκολύνω και να είναι πιο ξεκάθαρα

https://photos.google.com/share/AF1QipNGwFRR_PyrYNhBrmOFnun5_sqBk26OOTQcBYK_v8fJMD5OK2bh4ThXsAiND1Xmow?key=UW1xTEpubUtVS1ZFWWowcnpTWHdpam83SkRtZjVn

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Xperia 5ii

Πρωτη εξωτερικη φωτο, auto, επιτελους φωτογραφιση αμεσα με ενα χερι,γρηγορα και χρωματα,λεπτομερια και ουρανος ειναι οτι βλεπει το γυμνο ματι.

Η σωστη απεικονιση των χρωματων στην προβολη ειναι η Λειτουργια Δημιουργου.

 

 

DSC-0016.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην Λειτουργία Δημιουργού το έχω.

Πιο Normal χρώματα, όχι τόσο pop (ψεύτικα) και ανεβάζει και τα nits της οθόνης στο αυτόματο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ωραιος δημητρη , αναμενουμε κ αλλες εικονες κ σχολια , καθοτι ερχεσαι απο συσκευαρα με gcam κιολας .

και ο νικος με το συγκριτικο που εκανε με το iphone βοηθαει πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Και μια νυχτερινη με ψιλοβροχο, στο αυτοματο παντα.

Δεν συνηθιζω να βγαζω ορθιες γενικοτερα απλα εδω δεν γινοταν αλλιως στο κτιριο. Σε καποιες αλλες φωτο ουρανος ενω ειναι καταμαυρος οπως πρεπει,μου εγινε oil paint σε δυο περιπτωσεις.

Tap για full size

 

DSC-0020.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν είχα oil painting σε φωτό νυχτερινές.

Πολύ καλή αυτή που ποσταρες πάντως.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/uEbsWPL4qmHPjCTR9

 

Μπες εδώ και δες, όλα στο auto και με ένα κλικ.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν φταιει η συνολικη υγρασια της ατμοσφαιρας μαζι με τις φωτεινες πηγες παντως ηταν σιγουρα σε δυο φωτο μου.

 

Εδω μου φαινεται ανεπαισθητο αλλα μαλλον στο εκανε και εσενα,πανω δεξια,εκει που τελειωνει η λαμψη και αρχιζει το σκουρο του ουρανου.

Ετσι μου φαινεται απο το λαπτοπ.

https://photos.google.com/share/AF1QipOu6o-MvMdNBG_7kicIJ2D4ba5OZAFCasPp1-lafH8uPJDbH1xCOLkjfH4605pTcw/photo/AF1QipO-FthKlnRcYqNQsl20AUkV7ZEYP-0Z-JbSxBhP?key=eWxzc056ajV2ejVaSklwNkkzVzdjQngyX0tvaS1n

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται λόγω μιας δυνατής φωτεινής πηγής σε πλήρες σκοτάδι,

Σε αυτή που τράβηξες εσύ ή στις άλλες που ειναι παρόμοιες που έχω βάλει στο link όπως στο Νιάρχος δεν υπάρχει το παραμικρό.

δες και το συγκριτικό με το iphone 12 pro max, στις εξωτερικές δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Επίσης νομίζω έχεις παρατηρήσει και εσύ ότι οι φωτό δεν έχουν καθόλου θόρυβο.

Νομίζω και στο 5ii θα ισχύει αυτό όπως και στο μεγάλο αδελφάκι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε ολα συμφωνω και στη συγκεκριμενη φωτο μου ειναι ολα μια χαρα. Σε καποιες αλλες που δεν ανεβασα εγινε περιπου οσο στην μια δικη σου. Ουτε θορυβος ουτε παστελι,πραγματικα χρωματα και λεπτομερια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φωτογραφίες & βίντεο με τα Sony Xperia μας
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...