Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο με τα Sony Xperia μας


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε η ώρα να πω και επίσημα αντίο στο Neo V μου. Πραγματικά δεν έχω λόγια για αυτή τη συσκευή και τις όσες δοκιμές έκανα πάνω της.

 

Παροπλίστηκε τραβώντας time lapse video τον 3D printer μου.

Video 1 και Video 2.

 

Αυτό που τελικά τυπώθηκε απεικονίζεται εδώ (για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις :p :p )

To rendering ωστόσο έγινε με το SP γιατί δυστυχώς το Neo δεν την πάλευε και κράσαρε!

 

Υ.Γ.: Και ναι Κωνσταντίνε, κι εγώ το λατρεύω το νέο μου avatar!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ γρήγορο σε σχέση με το Neo V και η διαφορά φαίνεται τόσο, που κάθομαι και χαζεύω τις progress bars όταν το βάζω να εκτελέσει κάτι βαρύ!!! Άδικη η σύγκριση βέβαια αλλά μοιραία γίνεται!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο Γιώργο μου! Φαντάζομαι είδες το φως το αληθινό ε; :p

Ελπίζω θηκούλα να του πήρες ή να.... έφτιαξες! Και τώρα που το ανέφερα, τίποτα σε Ζ μπορούμε να φτιάξουμε;; Με το αζημίωτο φυσικά. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα θήκη. Μην καταντήσει κι αυτό σαν το Neo V!!! Κάτσε να μάθω τα κόλπα με τον printer και θα φτιάξουμε πολλές θηκούλες! ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Εξαιρετικη Αλκη!

Γενικα αννκαποιος ξερει λιγακι απο ρυθμισεις μπορει να κανει παπαδες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλές φορές η λειτουργία Backgound Defocus δεν καταφέρνει να κανει το σωστό εφέ θολώματος, οταν λειτουργεί κάνει πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Και στην φωτό που ανέβασα δεν θόλωσε σωστά τη θάλασσα.

 

Ωστόσο στο καλό αποτέλεσμα βοήθησε το πολύ καλό φως που είχε χθες, με την καθαρή ατμόσφαιρα και τον ήλιο χαμηλά (ήταν πρωι)

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν και πολλές φορές η λειτουργία Backgound Defocus δεν καταφέρνει να κανει το σωστό εφέ θολώματος, οταν λειτουργεί κάνει πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Και στην φωτό που ανέβασα δεν θόλωσε σωστά τη θάλασσα.

 

Ωστόσο στο καλό αποτέλεσμα βοήθησε το πολύ καλό φως που είχε χθες, με την καθαρή ατμόσφαιρα και τον ήλιο χαμηλά (ήταν πρωι)

 

Την λειτουργια Background defocus που την βρισκουμε στο z1??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα αναφέρεται ως "Αποεστίαση φόντου" και την βρίσκεις είτε στο μενού εφαρμογών, είτε στις επιλογές του τρόπου λειτουργίας της κάμερας. Αν δεν την βρίσκεις, υπάρχει νομίζω και ως εφαρμόγή - addon στο Play store

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα αναφέρεται ως "Αποεστίαση φόντου" και την βρίσκεις είτε στο μενού εφαρμογών, είτε στις επιλογές του τρόπου λειτουργίας της κάμερας. Αν δεν την βρίσκεις, υπάρχει νομίζω και ως εφαρμόγή - addon στο Play store

 

Ευχαριστω,Αλκη...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυο δείγματα κι από μένα...
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δείγμα από το θηρίο :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλες δύο με z3c, νομίζω στο αυτόματο πρόγραμμα...
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φωτογραφίες & βίντεο με τα Sony Xperia μας
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...