Jump to content

Apple Pay


tolis24h
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος θέλει  pay σε ios συσκευή ένας εύκολος τρόπος είναι η Monese!! κατεβάζετε την εφαρμογή κάνετε top up και παραγγείλετε τη κάρτα. μόλις παραλάβετε την καρτα (κανει περίπου 1 βδομάδα) αλλάζετε το region του κινητού σε UK και βάζετε την καρτα στο wallet.. αυτο ηταν!!!

το λινκ για την εφαρμογή ειναι.

http:// https://monese.app.link/ASPky5TYSU?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Get a €5 welcome gift when you open a Monese account and top-up money. Just use my code: APOST559

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει πραγματικά. Κωδικός για πρώτη εγγραφή και κέρδος 5€ στην πρώτη κατάθεση για iOS και Android συσκευές DIMIT036

Το linkγια iOS συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Η σημαντική ερωτιση κάνει άμεσος topuo μέσο κάρτας η θέλει κλασσική διαδικασία μέσο Ebanking κατάθεση
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2ffa59d028aabdb5fcae48d3bf00c6f2.jpg

 

Οπως πρόσφατα ανακοίνωσε η Ν26 σύντομα η υπηρεσία Apple Pay θα είναι διαθεσιμη και στήν Ελλάδα!!!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις συνδρόμες ομως πχ icloud music κτλ δέν μπορείς να αλλάξεις region τοσο γρήγορα πρέπει να ακυρώσεις όλες τις συνδρομές πρώτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έκανα και πήρα monese, σε πέντε μέρες είχε τη κάρτα Ελλάδα και την ενεργοποίησα.

Άλλαξα region, ενεργοποίησα το Apple Pay στο κινητό και το ρολόι και γύρισα το region πάλι Ελλάδα.

Το μόνο κακό είναι ότι η monese φορτίζει με κατάθεση μόνο όποτε χρειάζεται 2-3 μέρες.

 

Αλλά να ξέρετε, το Apple Pay είναι άλλη εμπειρία χρήσης. Ειδικά το να πληρώνεις με το ρολόι είναι τεράστια ευκολία. Πλέον πολλές φορές βγαίνω έξω χωρίς πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έκανα και πήρα monese, σε πέντε μέρες είχε τη κάρτα Ελλάδα και την ενεργοποίησα.

 

Άλλαξα region, ενεργοποίησα το Apple Pay στο κινητό και το ρολόι και γύρισα το region πάλι Ελλάδα.

 

Το μόνο κακό είναι ότι η monese φορτίζει με κατάθεση μόνο όποτε χρειάζεται 2-3 μέρες.

 

 

 

Αλλά να ξέρετε, το Apple Pay είναι άλλη εμπειρία χρήσης. Ειδικά το να πληρώνεις με το ρολόι είναι τεράστια ευκολία. Πλέον πολλές φορές βγαίνω έξω χωρίς πορτοφόλι.

 

 

 

Η κατάθεση στην Monese είναι δωρεάν δηλαδή δεν εχεις καμία χρέωση ουτε απο την τραπεζα σου ουτε απο την Monese?

Δευτερον ισχύει οτι μπορείς να κάνεις πληρωμές μεχρι 100 ευρώ; (Μεσω Apple pay εννοώ) η είναι απεριόριστο;

Στην Monese δέν υπάρχει καμια χρεωση η και προμήθεια όταν κάνεις αγορές;Ελπίζω βέβαια να ερθει το Applepay σε συνεργασία με τις ελληνικές τράπεζες ...

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η κατάθεση στην Monese είναι δωρεάν δηλαδή δεν εχεις καμία χρέωση ουτε απο την τραπεζα σου ουτε απο την Monese?

Δευτερον ισχύει οτι μπορείς να κάνεις πληρωμές μεχρι 100 ευρώ; (Μεσω Apple pay εννοώ) η είναι απεριόριστο;

Στην Monese δέν υπάρχει καμια χρεωση η και προμήθεια όταν κάνεις αγορές;Ελπίζω βέβαια να ερθει το Applepay σε συνεργασία με τις ελληνικές τράπεζες ...

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Δε ξέρω αν υπάρχει όριο 100€ δεν έχω πληρώσει ποτέ τόσα πολλά.

Κατάθεση στη monese μου πήρε προμήθεια ένα ευρώ η Άλφα και τίποτε άλλο.

Όταν πληρώνεις με Apple Pay δεν υπάρχει καμία προμήθεια. Σα να πληρώνεις με ελληνική κάρτα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν υπάρχει όριο 100€ δεν έχω πληρώσει ποτέ τόσα πολλά.

 

Κατάθεση στη monese μου πήρε προμήθεια ένα ευρώ η Άλφα και τίποτε άλλο.

 

Όταν πληρώνεις με Apple Pay δεν υπάρχει καμία προμήθεια. Σα να πληρώνεις με ελληνική κάρτα είναι.

 

 

 

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παιδιά θα περιμένω βέβαια ακόμη λίγο μηπως αλλάξει κάτι με το apple pay μέσω των δικών μας τραπεζών και αν δέν θα ακολουθήσω το μονοπάτι της Monese!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ενεργοποίησα και εγώ το Apple Pay με την Monese. Χρειάστηκε να αλλάξω την διεύθυνση σε μια διεύθυνση Αγγλίας και όλα καλά. Έχω όμως μια ερώτηση. Παίζει μετά από Update στο iOS να χαθεί κάτι; Έχει κανει κανείς update μετά από προσθήκη κάρτας στο Apple Pay να μας ενημερώσει; Θεωρητικά δεν θα επηρεάζει αλλά ποτέ δε ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα και εγώ το Apple Pay με την Monese. Χρειάστηκε να αλλάξω την διεύθυνση σε μια διεύθυνση Αγγλίας και όλα καλά. Έχω όμως μια ερώτηση. Παίζει μετά από Update στο iOS να χαθεί κάτι; Έχει κανει κανείς update μετά από προσθήκη κάρτας στο Apple Pay να μας ενημερώσει; Θεωρητικά δεν θα επηρεάζει αλλά ποτέ δε ξέρεις.

 

Μόνο με επαναφορά ρυθμίσεων χάνονται οι κάρτες. Η αναβάθμιση δεν δημιουργεί κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άκουσα σήμερα σε διαφήμιση στο ραδιόφωνο ότι ξεκίνησε υποστήριξη στο Apple Pay και από κάρτες της τράπεζες Κύπρου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να σας επιβεβαιώσω ότι έχει ανοίξει πλέον το apple pay στην Ελλάδα και κάνω ήδη αγορές με iphone με Monese. Δέχτηκα referral από φίλο και η Μonese 2 ημέρες μετά την πρώτη μου συναλλαγή έβαλε 15 ευρώ σε κάθε λογαριασμό. Η διαδικασία είναι απλή κατεβάζετε το app και όταν βάλετε το ποσό περιμένετε να έρθει η κάρτα στο χώρο σας (περίου 7 ημέρες), την ενεργοποιείτε και μετά είσαστε έτοιμοι για πληρωμή. Μπορείτε να περάσετε την ψηφιακή κάρτα στο wallet app ώστε ακόμα όταν είναι κλειδωμένο το Iphone με διπλό κλικ στο home button είναι έτοιμο για πληρωμή. Είναι καλό να εγγράφεστε με referrals γιατι έτσι εχουν και οι 2 οφελος και αυτός που συστήνει και εσείς. Αφήνω ενα κωδικό referral code σε περίπτωση που κάποιος τον χρειαστεί PANAG555

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Apple Pay
  • 3 weeks later...

πρωτη φορα η συζυγος πληρωσε μεσω apple pay με την χρεωστικη της alpha bank!ολα οκ!

μια ερωτηση, στην ρυθμιση την αρχικη της εφαρμογης επειδη η γυναικα μου δεν εχει face id μας ζητησε να επιλεξουμε τον κωδικο του κινητου να ζητιεται αντι για face id  για τις συναλλαγες και οταν θελουμε να κανουμε την αγορα παταμε 2 φορες το πλαινο κουμπι  και πρεπει εκει να βαλουμε τον κωδικο για να ξεκλειδωσουμε το κινητο.

 

ειναι αυτη η διαδικασια η υπαρχει και απλουστερη?(χωρις πατημα παλινου κουμπιου πχ?(αν και μου φαινεται πιο σωστο απο της google που απλα ξεκλειδωνεις το κινητο και πληρωνεις )

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαδικασία, δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Για πιο εύκολα ναι να βάλετε το face id στην επιλογή της πληρωμής

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, ilka71 said:

πρωτη φορα η συζυγος πληρωσε μεσω apple pay με την χρεωστικη της alpha bank!ολα οκ!

μια ερωτηση, στην ρυθμιση την αρχικη της εφαρμογης επειδη η γυναικα μου δεν εχει face id μας ζητησε να επιλεξουμε τον κωδικο του κινητου να ζητιεται αντι για face id  για τις συναλλαγες και οταν θελουμε να κανουμε την αγορα παταμε 2 φορες το πλαινο κουμπι  και πρεπει εκει να βαλουμε τον κωδικο για να ξεκλειδωσουμε το κινητο.

 

ειναι αυτη η διαδικασια η υπαρχει και απλουστερη?(χωρις πατημα παλινου κουμπιου πχ?(αν και μου φαινεται πιο σωστο απο της google που απλα ξεκλειδωνεις το κινητο και πληρωνεις )

Ή Face ID ή κωδικό, δεν μπορείς να μην έχεις κανένα από τα δυο αλλιώς χάνεις κάθε ασφάλεια. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς Πειραιώς και Εθνική δουλεύουν μια χαρά,ειδικά η Εθνική που έβαλε ανέπαφες πληρωμές όλα τέλεια!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η Εθνική δεν εισήλθε στο Apple Pay ακόμη. Αναμένεται.

Με επανεκκίνηση έστρωσε η εφαρμογή της Alpha bank. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η Εθνική δεν εισήλθε στο Apple Pay ακόμη. Αναμένεται.
Με επανεκκίνηση έστρωσε η εφαρμογή της Alpha bank. 

Δεν μίλησα για Apple Pay,κάνει ανέπαφες από την εφαρμογή της Εθνικής κανονικότατα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

γραφω εδω, μηπως και σαν σχετικο με καρτες γνωριζει καποιος κατι παραπανω.

Μετα την αναβαθμιση σε 15 με επαναφορα, η εφαρμογη card mate pro που χρησιμοποιουσα δεν εμφανιζεται στο appstore.

Ειχα περασμενες πιστωτικες, χρεωστικες, σουπερ μαρκετ και καταστηματων αλλα και ταυτοτητα αδεια κυκλοφοριας, κα. Γνωριζει καποιος καποια αντιστοιχη εφαρμογη και επι πληρωμη ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ioannis_m said:


Δεν μίλησα για Apple Pay,κάνει ανέπαφες από την εφαρμογή της Εθνικής κανονικότατα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πως κάνεις ανεπαφες από την εφαρμογή της εθνικής σε iphone? Αφού η Apple έχει κλειδωμένο το nfc για τρίτες εφαρμογές.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jg_sot said:

Φίλε η Εθνική δεν εισήλθε στο Apple Pay ακόμη. Αναμένεται.

Με επανεκκίνηση έστρωσε η εφαρμογή της Alpha bank. 

Προς τι το γέλιο ρε παιδιά;  μπορείτε εσείς να κάνετε ανεπαφες πληρωμές με την εφαρμογή της εθνικής;; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...