Jump to content

iPad Air 10.5-inch (3rd gen - 2019)


protsimer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω το iPad σηκώνει μέγιστη φορτιση στα 30 watt η μπορεί και 60 ?

Βρήκα έναν συμβατό ο οποίος είναι για γρήγορη φόρτιση

 

https://www.kooqie.com/el/powerport-speed-1-usb-c

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι καθαρά θέμα αναγκών η επιλογή μιας συσκευής από τις δύο

Το iPad είναι καλό για τις εφαρμογές του

Το surface είναι ένας κανονικός υπολογιστής αλλά όχι για απαιτητικούς χρήστες

Εγώ πχ είμαι ένας από αυτούς

Τα laptops τα θεωρώ ξεπερασμένα

Το iPad δεν μου χρησιμεύει. Είχα αλλά ότι έκανα με το κινητό έκανα και με το iPad

Το surface στα 600€ νομίζω ότι θα ήταν ιδανικό για εμένα

Δεν ισχύει όμως το ίδιο για όλους τους δίπλα μου που θέλουν τέτοιου τύπου συσκευές

Οπότε καλώς και υπάρχουν επιλογές για να έχουμε να επιλέξουμε ανάλογα με τις ανάγκες μας

 

Πολλές φορές χρόνο με τον χρόνο οι ανάγκες οι δικές μας αλλάζουν και ενώ βολεύεται κάποιους με το iPad μετά ξαφνικά αλλάζουν τα σχέδια και έχεις ανάγκη από windows

 

Πχ εγώ άρχισα να ασχολούμαι με το αέριο στο αυτοκίνητο και αναγκαστικά έπαιρνα ένα Asus transformer του αδερφού μου για να κάνω δουλειά

 

Θέλω με αυτά ν πω ότι δεν υπάρχει καλό και κακό μηχάνημα

Υπάρχει η σωστή και η λάθος επιλογή ανάλογα με τις ανάγκες μας την συγκεκριμένη χρονική περίοδο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ του air 2019 και του pro 2017. Τείνω πιο πολύ στο Pro λόγω καλύτερης οθονης, ήχειων, καμερες. Ενώ το 2019 εχει καλύτερο επεξεργαστή. 3D games δεν με ενδιαφέρουν.

 

Αξίζει σήμερα η αγορά του αν και 2 χρονών μοντέλο ή να πάω στο νεότερο 2019; το Προ θα σταματήσει τις ενημερώσεις πιο σύντομα από το 2019..

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλα 3 χρόνια ζωής σε αναβαθμίσεις το Pro.

Αν σε ενδιαφέρει οπωσδήποτε η οθόνη των 120hz πήγαινε εκεί. Κάμερες και ηχεία είναι δευτερεύοντα σε ένα ταμπλετ και στην πραγματικότητα δεν έχουν μεγάλη διαφορα.

Αν δεν καίγεσαι για την οθόνη , πας στο Air.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το surface δεν έχει το store του iPad.Δεν κάνει για κατανάλωση περιεχομένου δεν είναι touch friendly,games και τέτοια δεν έχει ούτε το 1/3 το store..Γενικά αν δεν το θέλεις για δουλειά δεν κάνει..Κατά τα άλλα είναι πιο pro απο τα iPad pro..Αλλά τάμπλετ=iPad..

Εγώ εδώ και κάτι μήνες πήγα σε iPad 6th gen και έχω να πω ότι όσο υπάρχει και δουλεύει τόσο υποδειγματικά,δεν αξίζει να πας ούτε σε iPad pro ούτε σε ανδροιδ εννοείτε (Γιατί και επεξεργάστικα είναι πολύ πίσω τα ανδροιδ) ειδικα αν σκεφτεις ότι το απλό iPad έχει 280 ευρώ (260 το πήρα τότε με τιμολόγιο)..

Όσο για το κενό σε μαύρο χρώμα δεν φαίνεται ούτε από το πλάι,φυσικά και δεν είναι και ο Ισθμός της Κορίνθου (μιλάμε για χιλιοστό του χιλιοστού) και το touch του και η απόκριση είναι φανταστικά..Για να μη δίνουμε και λάθος εντυπώσεις..Δε λέω άλλο επίπεδο ο Α12 Αλλά και ο Α10 είναι πολύ καλός για το 99% της λειτουργίας του iPad..Ύστερα ο καθένας κοιτάει τις ανάγκες του και το πορτοφόλι τού!

 

Σε smartphone android μόνο :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά το πήρα και εγώ τελικά... Γενικά πέρασα αρκετά βάσανα για να βγάλω άκρη με τα μαγαζιά και τις δήθεν μη διαθεσιμότητες τους.

 

Είχα το AIR 2 το οποίο και πούλησα.

Νομίζω αρκετά θετικές εντυπώσεις. Θα έλεγα καλύτερη οθόνη από το AIR 2 και μπαταριά εννοείται. Μεγάλο + για εμένα η ελάχιστα μεγαλύτερη οθόνη.

 

Στα αρνητικά. Το νιώθω λιγότερο στιβαρό από το AIR 2 και η οθόνη σαν να πλαστικο-φερνει λίγο. Δεν έχει την ιδιά αίσθηση του γυαλιού τουλάχιστον στα δικά μου χέρια.

Επίσης το power button μου παίζει λίγο. Πατιέται μια χαρά αλλά δεν είναι τόσο "σταθερό" όσο τα κουμπιά της έντασης.

 

Θα ήθελα τώρα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κανένα πενάκι, προφανώς όχι το αυθεντικό αλλά κάποιο συμβατό σε καλύτερη τιμή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σας!. Αγόρασα το τάμπλετ στην Νέα Υόρκη μαζί με θήκη!, όμως η θήκη καλύπτει μόνον την οθόνη και εγώ δεν το κατάλαβα!. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να καλυφθεί και το πίσω μέρος?, χωρίς φυσικά να πετάξω την θήκη!. Σας ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!. Αγόρασα το τάμπλετ στην Νέα Υόρκη μαζί με θήκη!, όμως η θήκη καλύπτει μόνον την οθόνη και εγώ δεν το κατάλαβα!. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να καλυφθεί και το πίσω μέρος?, χωρίς φυσικά να πετάξω την θήκη!. Σας ευχαριστώ!.

 

Οταν ανοιγεις τη θήκη/κάλυμμα, αυτή δεν καλύπτει το πίσω μέρος του τάμπλετ;

Αν μιλάς για την επίσημη της Apple, έτσι λειτουργεί και απλώς το ακουμπάς κάθε φορά με το μέρος που καλύπτει η θήκη.

Αν δεν σε καλύπτει αυτό, πας σε άλλη θήκη απλά.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις τη θήκη/κάλυμμα, αυτή δεν καλύπτει το πίσω μέρος του τάμπλετ;

Αν μιλάς για την επίσημη της Apple, έτσι λειτουργεί και απλώς το ακουμπάς κάθε φορά με το μέρος που καλύπτει η θήκη.

Αν δεν σε καλύπτει αυτό, πας σε άλλη θήκη απλά.

 

Ναί!, για την επίσημη μιλάω, ακριβώς αυτό που λές κάνει!. Όμως το πίσω μέρος όταν καλύπτεις την οθόνη μένει κενό!, δεν έχει ανάγκη από γρατζουνιές?.

Link to comment
Share on other sites

Ναί!, για την επίσημη μιλάω, ακριβώς αυτό που λές κάνει!. Όμως το πίσω μέρος όταν καλύπτεις την οθόνη μένει κενό!, δεν έχει ανάγκη από γρατζουνιές?.

 

 

 

Εγώ 3 χρόνια τώρα στο δικό μου δεν έχω δει κάτι σημαντικό.

Πάντοτε το ακουμπώ με οποια μεριά καλύπτει η θήκη και δεν είχα θέμα.

Όπως νιώθεις εσυ καλύτερα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 3 χρόνια τώρα στο δικό μου δεν έχω δει κάτι σημαντικό.

Πάντοτε το ακουμπώ με οποια μεριά καλύπτει η θήκη και δεν είχα θέμα.

Όπως νιώθεις εσυ καλύτερα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σωστό!, να είσαι καλά!, δεν το είχα σκεφθεί!.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ τελικά... Γενικά πέρασα αρκετά βάσανα για να βγάλω άκρη με τα μαγαζιά και τις δήθεν μη διαθεσιμότητες τους.

 

Είχα το AIR 2 το οποίο και πούλησα.

Νομίζω αρκετά θετικές εντυπώσεις. Θα έλεγα καλύτερη οθόνη από το AIR 2 και μπαταριά εννοείται. Μεγάλο + για εμένα η ελάχιστα μεγαλύτερη οθόνη.

 

Στα αρνητικά. Το νιώθω λιγότερο στιβαρό από το AIR 2 και η οθόνη σαν να πλαστικο-φερνει λίγο. Δεν έχει την ιδιά αίσθηση του γυαλιού τουλάχιστον στα δικά μου χέρια.

Επίσης το power button μου παίζει λίγο. Πατιέται μια χαρά αλλά δεν είναι τόσο "σταθερό" όσο τα κουμπιά της έντασης.

 

Θα ήθελα τώρα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κανένα πενάκι, προφανώς όχι το αυθεντικό αλλά κάποιο συμβατό σε καλύτερη τιμή

 

Πόσο πούλησες το Ipad air 2, αν επιτρέπεται; Κι εγώ το ίδιο έχω και λέω να πάρω το καινούργιο air, αν το 256gb έχει τσιμπημένη τιμή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Η αναβάθμιση σε εμάς θα έρθει τέλη του μηνός;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Συγκριτικά με το νέο 10,2" που είναι 200 ευρώ φθηνότερο τι άποψη έχετε ;

 

Είναι άλλη κατηγορία το ένα με το άλλο.

Γι' αυτό και η διαφορά τιμής.

Αν θέλεις απλώς ένα ταμπλετ για καταναλωση περιεχομένου netflix, youtube, browsing Κλπ, πάρε το απλό.

Αν θες ακόμα πιο φωτεινή οθόνη για εξωτερικούς χώρους, apple pencil, πολύ δυνατό επεξεργαστή, παίρνεις το air.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή σας ημέρα !!

Υπάρχει τρόπος να βλέπω την υγεία της μπαταρίας το iPad και αν ναι πως?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα !!

Υπάρχει τρόπος να βλέπω την υγεία της μπαταρίας το iPad και αν ναι πως?

 

Ευτυχώς, ΟΧΙ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολύ κίνηση στο συγκεκριμένο thread και άρα είτε δεν βγάζει προβλήματα το συγκεκριμένο ipad είτε δεν το έχει αγοράσει κανένας. Σκέφτομαι να φύγω από το ipad air 2 και προσανατολίζομαι σε αυτό, ειδικά και λόγω χωρητικότητας, δεν με καλύπτουν τα 64gb.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολύ κίνηση στο συγκεκριμένο thread και άρα είτε δεν βγάζει προβλήματα το συγκεκριμένο ipad είτε δεν το έχει αγοράσει κανένας. Σκέφτομαι να φύγω από το ipad air 2 και προσανατολίζομαι σε αυτό, ειδικά και λόγω χωρητικότητας, δεν με καλύπτουν τα 64gb.

 

Μια χαρά είναι

Αν είχε και το iPad υγεια μπαταριας θα εβλεπες τι θα γινοταν και εδω .....Στα iPhone γινεται χαμος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζετε μέχρι πόσα watt «σηκώνει-μέγιστο» για πιο γρηγόρη φόρτιση το συγκεκριμένο iPad ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Έχει αγοράσει κάποιος Lightning to usb adapter απο άλλη εταιρία να μας πει αν δουλεύει?

 

Μην κάνεις τον κόπο είναι πεταμένα χρήματα, δυστυχώς σε αντάπτορες lighting μόνο γνήσιοι τις Apple. Θα σου πρότεινα μόνο τον παρακάτω, τροφοδοτείς με ρεύμα την συσκευή και ενώνεις πάνω ότι θες, από hub έως και εξωτερικούς δίσκους και όλα λειτουργούν μια χαρά. Θες 50 ευρώ άλλα αν θες να γίνει σωστή δουλειά δεν υπάρχει εναλλακτική.

https://www.skroutz.gr/s/9093910/Apple-Lightning-male-Lightning-USB-A-female-MK0W2ZM-A.html?o=Lightning+to+USB+3+Camera+Adapter

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζετε μέχρι πόσα watt «σηκώνει-μέγιστο» για πιο γρηγόρη φόρτιση το συγκεκριμένο iPad ;

 

18W φορτίζει πολύ πιο γρήγορα από τον φορτιστή που έχει μέσα το κουτί. Σου προτείνω τα παρακάτω που είναι και πάφτηνα, 10 ευρώ όλα μαζί.

https://www.aliexpress.com/item/33017802793.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3dc04c4deQe2Tz

https://www.aliexpress.com/item/4000538747697.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3dc04c4deQe2Tz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπέρα

Πρόσφατα πήρα ένα Ipad air 2019, έχω δέρμα και θέλω να φτιάξω μια θήκη.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι πως μπορώ να κάνω την θήκη να λειτουργεί στο να ανοίγει/κλίνει.

έχω δει εδώ που λένε άλλα δεν δούλεψε:

https://www.cnet.com/how-to/how-to-turn-any-case-into-an-ipad-smart-cover/?fbclid=IwAR0H6xu6L5uGeFFaZnBFLXJkxAyfbxO0ydVoztHeO6bXc3twD7o1ck8d530#comments

Έχετε καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Από τις ρυθμίσεις είναι κομπλέ

Edited by cristofer9680
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 10.5-inch (3rd gen - 2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...