Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πήρα σήμερα απο Γερμανό, R1J002 , άστα να πάνε είναι τα βιντεάκια που τραβάει... :ooch:

Άστα να πάνε. Δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το γνωρίζω. Πάντως, γενικά, προτείνω ανεπιφύλακτα ότι ο καλύτερος τρόπος ασφαλούς backup, εύκολης επεξεργασίας και μέγιστης συμβατότητας με οποιοδήποτε τηλέφωνο (και όχι μόνο) είναι ο συγχρονισμός επαφών με το outlook. Επί πολλά χρόνια κρατάω συγχρονισμένα πολλών ειδών τηλέφωνα και PDA χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ. Μήπως να δοκίμαζες να κάνεις Import του backup σου στο outlook; (δεν ξέρω αν και πώς γίνεται αυτό - ρώτα τη google ή την MS Knowledge Base ή την ίδια τη Nokia) Αν το καταφέρεις, μετά είναι πολύ απλό από εκέι να τα περάσεις στο k750 ή σε ο,τιδήποτε άλλο

 

Καλή ιδέα, θα δω μήπως βρω κανένα utility που θα μου επιτρέψει να κάνω export τα δεδομένα. Thx :)

There is no spoon...
Link to comment
Share on other sites

Επέιδη το ρωτησα παλι και ονμιζω μας αφορα...θελω να δω ποια εκδοση λογισμικου εχω..πειτε μας παλι πως την βλεπουμε μεσω πληκτρολογιου...α και κατι αλλο οι φωτο που τρβηξα ακομα και μεσα στο σπιτι ειναι πολυ καλες...οσο για το iso για οσους δεν ξερουν ειναι η ευαισθησια του φακου οταν τραβαει σε διαφορετικα σημεια...περιπου...
Link to comment
Share on other sites

Επέιδη το ρωτησα παλι και ονμιζω μας αφορα...θελω να δω ποια εκδοση λογισμικου εχω..πειτε μας παλι πως την βλεπουμε μεσω πληκτρολογιου...α και κατι αλλο οι φωτο που τρβηξα ακομα και μεσα στο σπιτι ειναι πολυ καλες...οσο για το iso για οσους δεν ξερουν ειναι η ευαισθησια του φακου οταν τραβαει σε διαφορετικα σημεια...περιπου...

loipon file pata...

 

>*<<*<*

 

kai pes mas kai emas poia ekdosh logismikou exeis!!!

Link to comment
Share on other sites

mipos kapios exi topothetisi sto k750 karta mnimis ali marka apo sony opos sandisk as poume kai na bori na mas pei ti marka kai to an douleyi sosta ?

file i sony bgazei dikes tis mnimes tis memory stick den bgazei kamia alli etaireia.den einai san tis sd pou bgazoun 15 etaireies.exei to monopoleio giauto einai kai panakribes..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

loipon file pata...

 

>*<<*<*

 

kai pes mas kai emas poia ekdosh logismikou exeis!!!

 

nomizo pos to sosto einai

*>*<<*<*

an patisis prota to belaki se pai se mia sintomeysi !!!

Link to comment
Share on other sites

file i sony bgazei dikes tis mnimes tis memory stick den bgazei kamia alli etaireia.den einai san tis sd pou bgazoun 15 etaireies.exei to monopoleio giauto einai kai panakribes..

 

kai mia akoma erotisi ti an to tilefono blepi mono tis ms duo h kai tis ms duo pro

 

den nomizo gia des edo ms dou pro tis sandisk me 42 euro

h**p://www.helentronic.gr/

 

SANDISK MS DUO PRO 256 MB

 

SANDISK MS DUO PRO 256 MB ΜΑΖΙ ΜΕ MS PRO ΑDAPTER

-ΣYMBATO ME ΚΙΝΗΤΑ (P900,P910,V800,S700) ΚΑΙ DIGITAL CAMERAS SONY

-EΓΓΥΗΣΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ

Τιμή: 42 ευρώ. (περιλαμβάνεται ΦΠΑ 19%)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την έκδοση του λογισμικού, μάλλον πρέπει να μπει η απάντηση του πως το βρίσκουμε, στην αρχική σελίδα των συζητήσεων της SE. δεν υπάρχει σελίδα που να μην υπάρχει αυτή η ερώτηση. Έλεος.
Link to comment
Share on other sites

file i sony bgazei dikes tis mnimes tis memory stick den bgazei kamia alli etaireia.den einai san tis sd pou bgazoun 15 etaireies.exei to monopoleio giauto einai kai panakribes..

Sandisk 1GB δουλεύει μια χαρά.

Memory Stick βγάζουν οι Sony, Sandisk, Lexar.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φίλοι μου, τα αποτελέσματα μιας μικρής "μελέτης" πάνω στο λεγάμενο:

Μετά από πολλές μετρήσεις, δοκιμές, υπολογισμούς, κατέληξα στις εξής εκτιμήσεις για τη δυναμική της μπαταρίας:

- Καθαρή αναμονή (καθόλου χρήση, σταθερό σημείο με καλή λήψη) ~150-200 ώρες.

- Καθαρή ομιλία (σταθερό σημείο με καλή λήψη) ~ 5 ώρες (~ κατανάλωση αναμονής Χ 30-40)

- Ραδιόφωνο ~ 10 ώρες (~ κατανάλωση αναμονής Χ 15-20)

Άρα, κάνοντας συνδυασμούς έχουμε χονδρικά πχ:

- 2 24-ωρα με ομιλία ~1,5 ώρα / ημέρα

- 3 24-ωρα με ομιλία ~1 ώρα / ημέρα

- 4 24-ωρα με ομιλία ~0,5 ώρα / ημέρα

Δεν έχω υπολογίσει καθόλου camera, games και άλλη χρήση (πχ ψάξιμο σε επαφές). Τα παραπάνω παραδείγματα δεν έχουν ούτε ραδιόφωνο ή mp3. Στην πράξη, επειδή όλοι κάνουμε και τέτοιες χρήσεις, πιστεύω ότι οι πραγματικοί χρόνοι θα βγαίνουν λίγο χειρότεροι.

Μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά είναι σχετικά και εξαρτώνται άμεσα πάρα πολλούς παράγοντες: το δίκτυο, το σημείο, τις μετακινήσεις, την ποιότητα σήματος κλπ. Δικές μου παράμετροι (πώς προέκυψαν τα παραπάνω νούμερα): Voda, Αθήνα (ΒΑ), καλό σήμα, λίγες μετακινήσεις, φωτ. οθόνης 50%.

Εννοείται ότι τα έβγαλα αναλογικά (όχι, δεν άφησα το τηλέφωνο αχρησιμοποίητο επί 10 μέρες για να δω πότε θα αδειάσει :) ), οπότε δεν είμαι καθόλου απόλυτος. Θα χαρώ να ακούσω και άλλες απόψεις.

Α, και κάτι άλλο: Είχε πολύ δίκιο ο φίλος που ανέφερε το μπέρδεμα με τη φόρτιση από το USB, κάποια στιγμή αναρωτιόμουν κι εγώ πώς γίνεται να μην κατεβαίνει ποτέ η μπαταρία, μέχρι να το συνειδητοποιήσω. Τα παραπάνω νούμερα είναι χωρίς φόρτιση από USB.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η συσκευή "βλέπει" κάρτες MS Pro Duo μέχρι 2GB. Αυτές δεν έχουν κυκλόφορήσει ακόμη, αλλά οι 1 GB, οι οποίες κυκλοφορούν ήδη, σίγουρα παίζουν κανονικά. Έχω παραγγήλει κι εγώ μια και την περιμένω πως και πως!

Τώρα, MS Duo είναι οι MS κάρτες μέχρι τα 128MB και MS Pro Duo απο 256MB έως και...

Η κάρτα που έχετε ή θα πάρετε δεν είναι απαραίτητο να είναι από τη Sony. Όπως είπε και ο φίλος tsiris MS κυκλοφορούν και από τις Sandisk και Lexar. Είναι και φθηνότερες... ;)

Είναι δεδομένο ότι μπορούν να χρησημοποιηθούν όλες οι Duo. Άλλωστε και στη Sony W12 που έχω, MS της Sandisk χρησημοποιώ (απλή Pro και όχι Duo, αλλά δεν έχει σημασία), χωρίς κανένα πρόβλημα.

Άντε να το πάρω κι εγώ επιτέλους!

 

;)

 

Edit: Φίλε pavlos 364 είσαι φοβερός! Πολύ καλή δουλεία. ;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? δυστηχως επειδη εω επιδοτηση πρεπει να παρω το κινητο απο vodafone. τωρα τι κανω? τσαμπα τα χρηματα? υπαρχει λυση ετσι ωστε να το ξεκλειδοσω για να εχω μπ3 ως ηχο κλισης? και να μην χασω την εγυηση η κανω ζημια στο τηλεφωνο?

 

ΣΟΣ παρακαλω απαντηση αμεσα γιατι αυριο θα πρεπει να το παραγγειλω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πλαισιο στη Κερκυρα που ειμαι. μονο Γερμανος. αν το παρω απο βονταφον υπαρχει λυση?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η συσκευή "βλέπει" κάρτες MS Pro Duo μέχρι 2GB. Αυτές δεν έχουν κυκλόφορήσει ακόμη, αλλά οι 1 GB, οι οποίες κυκλοφορούν ήδη, σίγουρα παίζουν κανονικά. Έχω παραγγήλει κι εγώ μια και την περιμένω πως και πως!

Τώρα, MS Duo είναι οι MS κάρτες μέχρι τα 128MB και MS Pro Duo απο 256MB έως και...

Η κάρτα που έχετε ή θα πάρετε δεν είναι απαραίτητο να είναι από τη Sony. Όπως είπε και ο φίλος tsiris MS κυκλοφορούν και από τις Sandisk και Lexar. Είναι και φθηνότερες... ;)

Είναι δεδομένο ότι μπορούν να χρησημοποιηθούν όλες οι Duo. Άλλωστε και στη Sony W12 που έχω, MS της Sandisk χρησημοποιώ (απλή Pro και όχι Duo, αλλά δεν έχει σημασία), χωρίς κανένα πρόβλημα.

Άντε να το πάρω κι εγώ επιτέλους!

 

;)

 

Edit: Φίλε pavlos 364 είσαι φοβερός! Πολύ καλή δουλεία. ;)

katatopistikotatos se eyxaristo pao gia mia sandisk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πλαισιο στη Κερκυρα που ειμαι. μονο Γερμανος. αν το παρω απο βονταφον υπαρχει λυση?

 

 

o monos tropos tha itan an isoyn Athina na pas sto 9volto na soy vgaloyn to vflive, tora gia Kerkyra den ksero antistoixo katastima. Pantos an exeis epidotisi apo plaisio etsi ki allios den eksypiretisai. mono apo vfshop allios apo germano mono an exeis syndethei arxika ekei.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? δυστηχως επειδη εω επιδοτηση πρεπει να παρω το κινητο απο vodafone. τωρα τι κανω? τσαμπα τα χρηματα? υπαρχει λυση ετσι ωστε να το ξεκλειδοσω για να εχω μπ3 ως ηχο κλισης? και να μην χασω την εγυηση η κανω ζημια στο τηλεφωνο?

 

ΣΟΣ παρακαλω απαντηση αμεσα γιατι αυριο θα πρεπει να το παραγγειλω

mp3 σαν ήχο κλήσης έχεις και με το Live.

Άλλωστε, το Live δεν είναι λόγος να τρελένεσαι. Αντέχεται... :)

Από τη στιγμή που έχεις επιδότηση, πάρε το από κει που μπορείς φθηνότερα.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου....

Μετά (κάποιας ελάχιστης...) λύπης μου βλέπω ότι και το επίσημο thread αναλώνεται στα ίδια και τα ίδια ερωτήματα, τη στιγμή που τα περισσότερα από αυτά απαντώνται είτε με ένα απλό search στα μέχρι τώρα posts όλων μας, είτε με μία ελάχιστα ενδελεχή ανάγνωση του manual. Έλεος!....ρε παιδιά, μη τα ζητάτε όλα στα πιάτο, έχουμε φτάσει ήδη τις 33 σελίδες posts και το 70% των ερωτ-απαντήσεων είναι the same old story.

Για το φίλο ababapanos που ρώτησε παραπάνω, ακόμα και αν αγοράσεις το VF-Live μπορείς να βγάλεις το menu της "Vodia" και ουσιαστικά να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο και τα mp3's και όλα τα περίεργα securities που βάζει το Live. Μην ανησυχείς λοιπόν. Η αφαίρεση του Vodia Live Menu γίνεται είτε μέσω του 9Volto (http://www.9volto.gr) είτε μέσω του DaVinci (http://www.davinciteam.com) και το κόστος πάιζει από 10 μέχρι 20 € ανάλογα με τον τρόπο που θα το κάνεις. Μίλα μαζί τους (μια και είσαι και εκτός Αθηνών) και θα βρείτε πιστεύω μία λύση να το ξεκλειδώσεις. Αν δεν βρεις άκρη, μπορείς πάντα να κάνεις τα ΜΡ3 ήχους κλήσης αφού πρώτα τους δώσεις "δικαιώματα", μέσω του DRM Packager (ειδικό λογισμικό, ευρέως διαδεδομένο στο internet).

ΥΓ: @ SEMC Freak Προσωπικά εγώ, και πολλοί άλλλοι πιστεύω εδώ μέσα, σε ευχαριστούμε για τις άμεσες και έγκυρες απαντήσεις

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πλαισιο στη Κερκυρα που ειμαι. μονο Γερμανος. αν το παρω απο βονταφον υπαρχει λυση?

Αν το μόνο που σε ενοχλεί στο live είναι τα mp3 ringtones, η λύση είναι πολύ απλή και ασφαλής, χωρίς να πειράξεις καθόλου το τηλέφωνο: http://home.tiscali.ch/the.night/

Κι εγώ live έχω και δεν με ενοχλεί, ενώ το τηλέφωνο δεν έχει κανένα ουσιαστικό πρόβλημα. Κι εμένα δεν ήταν επιλογή μου το live, αλλά ούτε μου περισσεύουν τα ευρώ της επιδότησης, ούτε έχω όρεξη να τρέχω πέρα δώθε και να χάσω και την εγγύηση για να έχω λίγο ομορφότερα εικονίδια. Βέβαια, είναι εντελώς υποκειμενικό, σε τέτοια θέματα κάθε άποψη είναι απόλυτα σεβαστή...

 

ΠΡΟΤΑΣΗ: Μήπως να έμπαινε κάπου ένα FAQ με τις all time classic απαντήσεις, μήπως και λάσκαρε λίγο το thread? Για να λέμε του στραβού το δίκιο, είναι πολλές οι σελίδες και το search δεν βοηθάει πάντα (πχ το drm δεν το βρίσκει - μάλλον γιατί είναι μικρή λέξη, τα *<> κλπ επειδή είναι ειδικοί χαρακτήρες). Καταλαβαίνω ότι οι mods πρέπει να τα έχουν δει όλα (και δυστυχώς δεν τους βοηθάμε και εμείς καθόλου), αλλά προσωπικά δεν βλέπω άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο φόρτιση ολόκληρο το βράδυ, δοκίμασα να δώ τις πληροφορίες της συσκεύης, και η μπαταρία έδειξε 97%. Αυτό σημαίνει οτι δεν είναι πλήρως φορτισμένη? Και κάτι άλλο σε πόση ώρα φορτίζει? Το κ700 ήθελε 1 ώρα περίπου
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΤΑΣΗ: Μήπως να έμπαινε κάπου ένα FAQ με τις all time classic απαντήσεις, μήπως και λάσκαρε λίγο το thread? Για να λέμε του στραβού το δίκιο, είναι πολλές οι σελίδες και το search δεν βοηθάει πάντα (πχ το drm δεν το βρίσκει - μάλλον γιατί είναι μικρή λέξη, τα *<> κλπ επειδή είναι ειδικοί χαρακτήρες). Καταλαβαίνω ότι οι mods πρέπει να τα έχουν δει όλα (και δυστυχώς δεν τους βοηθάμε και εμείς καθόλου), αλλά προσωπικά δεν βλέπω άλλη λύση.

 

Καλη ιδεα. Το χειροτερο ειναι οταν ρωτειται κατι που εχει ηδη απαντηθει στην προηγουμενη σελιδα!! Ελεος :rtfm:

 

@mobo: Παραξενο... Σε μενα φορτιζει σε περιπου 1:30 με 2 ωρες, δεν εχω υπολογισει ακριβως. Παρατηρησε αν θα στο ξανακανει...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και με τον Παύλο και με τον MWebber. Ένα FAQ's section δεν θα ήταν καθόλου άσχημη ιδέα. :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...