Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πούλησα το απόλυτο VFM OnePlus 7

Καλή συνέχεια

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πούλησα το απόλυτο VFM OnePlus 7

Καλή συνέχεια

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε τι θα πας αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα Realme X2 pro(δοκιμαστικά)

Και θα πάρω ΟΡ7Τpro

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ήρθε OTA update στην ευρωπαϊκή ρομ σε 10.0.6 και αφού την έκανα είδα VoLTE ένδειξη!!! Δεν έχω πειράξει τίποτα που σημαίνει ότι είναι υποστήριξη επίσημη!

 

Στις ρυθμίσεις της SIM έβγαλε και επιλογή για κλήσεις WiFi αλλά δεν διαπίστωσα ακόμα αν λειτουργεί. Vodafone έχω

 

Edit. Τελικά λειτουργεί και VoWifi χωρίς το app της Vodafone. Aκόμα και με λειτουργία πτήσης!

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα συμπληρώσω ενα χρόνο και πρεπει να το πω: Το πιο ΤΙΜΙΟ OnePlus των τελευταίων ετών, ακόμη και στα περίπου 400€ που πωλούνταν ενα χρόνο πίσω.

Επειδη βρεθηκε μια ευκαιρία (με μικρή χρηματική διαφορά), θα παω στο OnePlus 7T Pro και δεν εχω πειστεί ακόμα οτι αξίζει...

Anyway, OP rulez!

 

 

ΥΓ. Πουλάω δυο θήκες που χρησιμοποιησα ελάχιστα:

 

> Original OnePlus Red (Silicone) photo

> Dbrand Grip (με πορτοκαλί skin και δώρο ένα Wireless Charging adaptor Nillkin, το οποιο δουλευει εξαιρετικά μεν, αλλα αργά) photo

Στα 47€ και οι δυο (shipping included)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καμμια θηκη τια το 7;κατα προτιμηση μαμα, με πληρωμη φυσικα.σε πμ

Εχεις ΡΜ σχετικα με θήκες

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Volte και VoWiFi σε Cosmote έχετε;

 

Έχω 2 sim, μία Cu και μία What's up. Μετά το προτελευταίο update της Oxygen (του Ιουνίου) που άρχισε να υποστηρίζεται το Volte και Vowifi natively στην Vodafone έχω κανονικά και στην Cosmote όχι. Άλλαξα και θέση στις sim αλλά τίποτα. Όταν στέλνω sms για ενεργοποίηση στην Cosmote μου έρχεται απάντηση ότι η υπηρεσία Vowifi δεν είναι συμβατή με την συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Με What's Up είμαι, και ναι, έχω κανονικά και VoLTE και VoWifi.

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσεις τηλεφωνικά να σου το ενεργοποιήσουν. Θα σου πουν ότι η συσκευή σου ΔΕΝ υποστηρίζεται, αλλά να επιμείνεις και θα το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Kαλησπέρα,

 

Όσοι έχετε περασμένη ευρωπαϊκή Oxygen σας ήρθε OTA update η 10.0.8 ή ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

 

Όσοι έχετε περασμένη ευρωπαϊκή Oxygen σας ήρθε OTA update η 10.0.8 ή ακόμα;

 

Εγώ περίμενα πάνω από εβδομάδα από τη μέρα που βγήκε η αναβαθμιση,αλλά δε μου είχε έρθει καμιά ειδοποίηση.

Κατέβασα την εφαρμογή Oxygen updater από το store,και αμέσως μου έβγαλε ειδοποίηση ενημέρωσης.

Την έκανα επί τόπου κι όλα καλά.

Το δικό μου είναι αγορασμενο από Κίνα αλλά με περασμένη την ευρωπαϊκή Oxygen.

Φαντάζομαι και το δικό σου είναι έτσι,κι ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν σου έχει έρθει ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα πάνω από εβδομάδα από τη μέρα που βγήκε η αναβαθμιση,αλλά δε μου είχε έρθει καμιά ειδοποίηση.

Κατέβασα την εφαρμογή Oxygen updater από το store,και αμέσως μου έβγαλε ειδοποίηση ενημέρωσης.

Την έκανα επί τόπου κι όλα καλά.

Το δικό μου είναι αγορασμενο από Κίνα αλλά με περασμένη την ευρωπαϊκή Oxygen.

Φαντάζομαι και το δικό σου είναι έτσι,κι ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν σου έχει έρθει ενημερωση.

 

Ναι είχε αρχικά την Global Oxygen και του πέρασα την Ευρωπαϊκή αλλά ενώ μου ερχόταν κανονικά OTA updates η τελευταία έχει αργήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην glopal ,αγορασμενο από Κίνα δεν έρχεται όταν; Μόνο μέσω εφαρμογής περνιεται;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην glopal ,αγορασμενο από Κίνα δεν έρχεται όταν; Μόνο μέσω εφαρμογής περνιεται;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έρχεται και στην Global και στην ευρωπαϊκή σε κινέζικο απλά σε εμένα η τελευταία αναβάθμιση έχει αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος για μπαταρία κατα προτίμηση εδώ Ελλάδα ? Ας γραψει όποιος ξέρει το site η' διεύθυνση ...

Βρήκα αυτες αλλά δεν γνωρίζω ποιότητα , και ειναι και μεγαλύτερης χορητικοτητας απο τη stock

https://www.aliexpress.com/item/4000628875792.html?spm=a2g0o.cart.0.0.29d53c00dVzXrq&mp=1

https://www.aliexpress.com/item/4000115090176.html?spm=a2g0o.cart.0.0.20c33c00marZbe&mp=1

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ήρθε νέα ενημέρωση..Oxygen OS 10.0.9.GM57BA.

Μου είχε έρθει πριν 3 μέρες μέσω της εφαρμογής Oxygen updater,την οποία όμως δεν είχα κάνει,και μου ήρθε σήμερα μέσω OTA στην ίδια τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδια!Μια ερωτηση.Εχω ενα φιλο που ενδιαφερεται να αγορασει κινητο μεχρι 300€ και εχει βρει ενα 7αρι σε αριστη κατασταση.Τον ενδιαφερει να παίρνει αναβαθμισεις, να εχει καλη μπαταρια και καμερα. Τι προοπτικες εχει το ΟnePlus 7?Αξιζει σημερα η αγορα του (σύμφωνα παντα με το χρηματικο ποσό που διαθέτει)?

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Μια ερωτηση.Εχω ενα φιλο που ενδιαφερεται να αγορασει κινητο μεχρι 300€ και εχει βρει ενα 7αρι σε αριστη κατασταση.Τον ενδιαφερει να παίρνει αναβαθμισεις, να εχει καλη μπαταρια και καμερα. Τι προοπτικες εχει το ΟnePlus 7?Αξιζει σημερα η αγορα του (σύμφωνα παντα με το χρηματικο ποσό που διαθέτει)?

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας:)

 

Ήμουν κολλημένος για αρκετά χρόνια με συσκευές "ναυαρχίδες" της LG,από τις οποίες αν εξαιρέσουμε τις όχι και τόσο συχνές ενημερώσεις λογισμικού και ασφάλειας,κατά τα άλλα άξιζαν τα λεφτά τους και με το παραπάνω..αρκετά όμορφες και ποιοτικές συσκευές,και με πολύ καλές επιδόσεις.

Φέτος είπα να ψαχτω λίγο και με κάποια άλλη μάρκα,κι έπεσα πάνω σε αγγελία από άλλο γνωστό σάιτ,για ένα 7αρι 10 μηνών σε άψογη κατάσταση.

Πραγματικά η εμπειρία μου με τη συγκεκριμένη συσκευή,και κυριως την εταιρία,με έκανε να μετανοιωσω που είχα φάει τόσο κόλλημα με τα LG.

Μιλάμε για άλλο επίπεδο εμπειρίας android,μιας και το Oxygen OS,είναι σχεδόν καθαρό android,χωρίς τις διαφορες χαζό εφαρμογές που προσθέτουν άλλοι κατασκευαστές.

Επίσης από θέμα ενημερώσεων βρίσκεται σε πολύ καλό επίπεδο..κάθε 2 με 3 το αργότερο μήνες,έρχεται και μια νέα ενημέρωση.

Η συγκεκριμένη συσκευή προσωπικά εμένα με άφησε ιδιαίτερα ικανοποιημένο με την απόδοση και των 2 καμερών της,μπροστα-πισω,αλλά και γενικά ως συμπεριφορά στην καθημερινοτητα.

Μπαταρία πολύ ικανοποιητική,φορτίζω κάθε 2 μέρες με λογική χρήση,κι από θέμα διαστάσεων,θεωρώ ότι είναι από τις πιο βολικές που υπάρχουν αυτή τη στιγμή,για χρήση με το ένα χέρι.

Ένα ακόμα θετικό της,είναι ότι λόγω της σχεδόν επίπεδης οθόνης της,βρίσκεις και γυαλί προστασίας που εφαρμόζει τέλεια,καθώς επίσης και καλες θήκες.

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κολλημένος για αρκετά χρόνια με συσκευές "ναυαρχίδες" της LG,από τις οποίες αν εξαιρέσουμε τις όχι και τόσο συχνές ενημερώσεις λογισμικού και ασφάλειας,κατά τα άλλα άξιζαν τα λεφτά τους και με το παραπάνω..αρκετά όμορφες και ποιοτικές συσκευές,και με πολύ καλές επιδόσεις.

Φέτος είπα να ψαχτω λίγο και με κάποια άλλη μάρκα,κι έπεσα πάνω σε αγγελία από άλλο γνωστό σάιτ,για ένα 7αρι 10 μηνών σε άψογη κατάσταση.

Πραγματικά η εμπειρία μου με τη συγκεκριμένη συσκευή,και κυριως την εταιρία,με έκανε να μετανοιωσω που είχα φάει τόσο κόλλημα με τα LG.

Μιλάμε για άλλο επίπεδο εμπειρίας android,μιας και το Oxygen OS,είναι σχεδόν καθαρό android,χωρίς τις διαφορες χαζό εφαρμογές που προσθέτουν άλλοι κατασκευαστές.

Επίσης από θέμα ενημερώσεων βρίσκεται σε πολύ καλό επίπεδο..κάθε 2 με 3 το αργότερο μήνες,έρχεται και μια νέα ενημέρωση.

Η συγκεκριμένη συσκευή προσωπικά εμένα με άφησε ιδιαίτερα ικανοποιημένο με την απόδοση και των 2 καμερών της,μπροστα-πισω,αλλά και γενικά ως συμπεριφορά στην καθημερινοτητα.

Μπαταρία πολύ ικανοποιητική,φορτίζω κάθε 2 μέρες με λογική χρήση,κι από θέμα διαστάσεων,θεωρώ ότι είναι από τις πιο βολικές που υπάρχουν αυτή τη στιγμή,για χρήση με το ένα χέρι.

Ένα ακόμα θετικό της,είναι ότι λόγω της σχεδόν επίπεδης οθόνης της,βρίσκεις και γυαλί προστασίας που εφαρμόζει τέλεια,καθώς επίσης και καλες θήκες.

Ελπίζω να βοήθησα.

Να εισαι καλα φιλε μου!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...