Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει ενεργοποιήσει κανείς τις ανέπαφες πληρωμές με κάρτα με nfc και αν ναι πως;
Ναι μια χαρά δουλεύει

Κατεβάζεις το αντίστοιχο τραπεζικό ΑΡΡ και ακολουθείς οδηγίες

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το δώσω

Μαζί με 3 θήκες αχρησιμοποίητες ζελατίνες, γνήσιους usb high fi adaptors κτλ

Αν κάποιος θέλει πληροφορίες εντός

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

έχω το winbank mobile, δε βλέπω κάποια ρύθμιση εσύ ποια χρησιμοποιείς?
Μόνο η Alpha έχει εφαρμογή πια

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Οποίος είναι από Ηράκλειο κ ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με αιφον χ dm me . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποιο είναι ένα λογικό ποσοστό μπαταρίας να χάνει στη διάρκεια της νύχτας; 6-7 ώρες κ πως έχετε ρυθμισμένο τον τύπο δικτύου;;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το oneplus.com το ευρωπαϊκό firmware και μου το πέρασε χωρίς να έχω κάνειroot το κινητό.Ειναι δυνατον;;

 

Γιατί να κάνεις ρουτ? Official firmware είναι

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη μάλλον δεν τα είπα σωστά.Εχω το κινητό Με την global rom και του κατέβασα την ευρωπαϊκή και την πήρε
Ναι δεν αλλάζει κάτι. Απλά θα παίρνεις ota τις ευρωπαϊκές.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Μπορεί να δέχεται τα updates πιο νωρίς, μπορεί και πιο αργά από την global. Η συσκευή με τι firmware του ήρθε στα χέρια; Η μάλλον το κουτί τι αναφέρει; Global η EU;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο αργά έρχονται οι ενημερωσεις στην EU Ρομ. Αυτό διαπίστωσα από τις αρχές του έτους που άλλαξα την global με την EU
Link to comment
Share on other sites

Πιο αργά έρχονται οι ενημερωσεις στην EU Ρομ. Αυτό διαπίστωσα από τις αρχές του έτους που άλλαξα την global με την EU
Όπως και τώρα με την 10.0.5 που ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει για τα 7/7 Pro. Αντίθετα η ινδική και global, έχει κυκλοφορήσει δύο τρεις μερρς.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και τώρα με την 10.0.5 που ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει για τα 7/7 Pro. Αντίθετα η ινδική και global, έχει κυκλοφορήσει δύο τρεις μερρς.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντωμεταξυ δεν κατάλαβα γιατί έχουν διαφορετικη αρίθμηση η global με την EU.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ δεν κατάλαβα γιατί έχουν διαφορετικη αρίθμηση η global με την EU.
Δε γνωρίζω ακριβώς. Ίσως έχει να κάνει με κάποιους παρόχους του εξωτερικού που δεν έχουμε στην Ευρώπη. Η ίσως με κάποιους περιορισμούς η νομοθεσίες, που μπορεί να έχουν στην Ινδία και σε κάποιες άλλες περιοχές του κόσμου, που δεν ισχύουν εδώ. Επίσης οι global νομίζω έχουν και περισσότερο bloateare απ'οτι οι ευρωπαϊκές.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

oxygen updater μπορεις ν κατεβασεις με ασφαλεια την 10.0.5 ,την εχω ηδη κατεβασει απο χθες πρωι .
Link to comment
Share on other sites

Όταν στο κινητό έχω συνδεδεμένα ακουστικά (είτε ενσύρματα είτε bluetooth) οι ήχοι ειδοποιήσεων από messenger, viber και whats app ακούγονται μόνο μέσω των ακουστικών και όχι από τα ηχεία οπότε είναι σαν να έχω το κινητό στην σίγαση αν δεν φοράω τα ακουστικά. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις επιλεγμένη την επιλογή να ακούγεται ο ήχος πολυμέσων μέσω της συσκευής bluetooth.Έλεγξε το πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις bluetooth, γρανάζι δίπλα στη συσκευή που έχεις συνδεδεμένη και ξετίκαρε τον ήχο πολυμέσων.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις επιλεγμένη την επιλογή να ακούγεται ο ήχος πολυμέσων μέσω της συσκευής bluetooth.Έλεγξε το πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις bluetooth, γρανάζι δίπλα στη συσκευή που έχεις συνδεδεμένη και ξετίκαρε τον ήχο πολυμέσων.
Αυτό δεν αποτελεί λύση διότι αν θες να ακούσεις πχ μουσική πρέπει να το ξανά τικαρεις.

Ανοιξε κλείσε είναι ημίμετρο.

 

Γενικότερα από Android 9 και έπειτα δεν σου δίνεται η δυνατότητα από Google επιλογή οταν φοράς ακουστικά να ακούς την ειδοποίηση και από τη συσκευή ταυτόχρονα παρά μόνο τα ακουστικά.

 

Η μόνη αξιόπιστη λύση είναι μέσω Tasker που όμως βαβούρα η όλη φάση.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ισχύει αυτό που λέτε με το bluetooth. Ακούγονται κανονικά οι ειδοποιήσεις από το ηχείο του κινητού ακόμα και αν ο ήχος των πολυμέσων ακούγεται από το bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιες πρόσθετες επιλογές σε OOS σε sound settings, δεν τις έχω δοκιμάσει αν κάποιες από αυτές κάνουν αυτή τη δουλειά.

 

Τώρα είμαι με custom rom και δεν μπορώ βγάλω screenshot αλλά μπορεί οποιοδήποτε να τις βρει και παίξει με μια από τις 3 επιλογές έχει να δει αν επιλέγοντας μια από αυτές δίνει την δυνατότητα αυτή διότι by default δεν παίζει και αυτό τσεκαρισμένο όχι μόνο σε OnePlus αλλά και Sammy(note 10 plus) και xiaomi(mi mix 3) που δούλεψα τελευταίο τρίμηνο.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...