Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oxygen updater;που βρισκεται αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok το βρηκα αλλα μηπως ειναι καλυτερα να περιμενουμε να ερθει ota update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxygen updater;που βρισκεται αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok το βρηκα αλλα μηπως ειναι καλυτερα να περιμενουμε να ερθει ota update

δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα φίλε μου ειδη βγηκαν κ δυο beta κ διορθωθηκαν προβλήματα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Αν κ δεν το έχω δουλέψει αρκετά από χθες να δω διάφορες νομίζω λίγο καλύτερη μπαταρία στα + αλλά νομίζω στην αρχική οθόνη για να δεις ειδοποιήσεις πρέπει να κατεβάσεις την μπάρα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Απο χθες με android 10 εχω να πω οτι ειναι αρκετά σταθερή

-Μπαταρία αισθητά πολύ καλύτερη

-Ωραία εφέ

-Γνωστό πρόβλημα το messenger που δεν εμφανίζει ειδοποίηση στην ambient display(δεν αναβει η οθόνη)

-Τα νεα gestures στα πλάγια φοβερά αλλα νομίζω χρειάζονται μια επιδιόρθωση στην ανταπόκριση

-Εφτιαξαν το bitrate του ήχου στο βιντεο που ηταν μόνο 96kbps ενω τώρα 192kbps acc

 

Αυτα μέχρι στιγμής παρατήρησα σε γενικά πλαίσια πολύ καλή!

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σε λιγες μερες παραλαμβανω από κινα την εκδοση 7 με 8 και 256 στην Global version . Ηθελα να ρωτησω αν η Global version είναι η ιδια με την ευρωπαικη, αν όχι πως περνιεται η ευρωπαικη και αν αφορα μονο το oxygen η και το android και τις ενημερωσεις ασφαλειας. Επισης το καλυτερο συστημο είναι με ποια σειρα;
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο έχω φίλε μου...δεν θα χρειαστεί να κανείς κάτι.η μόνη διαφορά είναι στον φορτιστή που είναι κινεζικός κ όχι ευρωπαϊκός.με το καλό να το παραλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Απο χθες με android 10 εχω να πω οτι ειναι αρκετά σταθερή

-Μπαταρία αισθητά πολύ καλύτερη

-Ωραία εφέ

-Γνωστό πρόβλημα το messenger που δεν εμφανίζει ειδοποίηση στην ambient display(δεν αναβει η οθόνη)

-Τα νεα gestures στα πλάγια φοβερά αλλα νομίζω χρειάζονται μια επιδιόρθωση στην ανταπόκριση

-Εφτιαξαν το bitrate του ήχου στο βιντεο που ηταν μόνο 96kbps ενω τώρα 192kbps acc

 

Αυτα μέχρι στιγμής παρατήρησα σε γενικά πλαίσια πολύ καλή!

Και το messenger δείχνει ειδοποιήσεις στην οθόνη, πρέπει όμως να το ενεργοποιήσεις.

 

Ρυθμίσεις

Εφαρμογές και ειδοποιήσεις

Βρίσκεις το Messenger και το επιλέγεις.

Ειδοποιήσεις

Πατάς Συνομιλίες και κλήσεις

Και ενεργοποιεις το Εμφάνιση στην οθόνη.

 

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και να εννοείς αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Και το messenger δείχνει ειδοποιήσεις στην οθόνη, πρέπει όμως να το ενεργοποιήσεις.

 

Ρυθμίσεις

Εφαρμογές και ειδοποιήσεις

Βρίσκεις το Messenger και το επιλέγεις.

Ειδοποιήσεις

Πατάς Συνομιλίες και κλήσεις

Και ενεργοποιεις το Εμφάνιση στην οθόνη.

 

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και να εννοείς αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχει δίκιο φιλε ευχαριστώ πολυ!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μαυτο το logkit https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/onepluslogkit/onepluslogkit-1-0-release/

μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν δουλεύει volte-wifi call στην android 10 χωρίς άλλες μοντες?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μαυτο το logkit https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/onepluslogkit/onepluslogkit-1-0-release/

μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν δουλεύει volte-wifi call στην android 10 χωρίς άλλες μοντες?

Ναι δουλεύει στην OOS 10.0.GM57AA και ενεργοποιεί Volte + wifi call στις ρυθμίσεις δικτύου αλλά για να εμφανίσει το εικονίδιο volte στις γρήγορες ρυθμίσεις και να δουλέψει κανονικά χρειάζεται ολόκληρη η διαδικασία με τους Qcomm drivers - QPST κλπ

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/force-enable-volte-vowifi-t3934227

(το νεότερο του Αυγούστου)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πώς εσείς που έχετε την 10 την έχετε βάλει μόνοι σας σωστά; Οπότε αν θέλω να πάρω την οφισιαλ λογικά θα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες ακόμα ίσως και εβδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πώς εσείς που έχετε την 10 την έχετε βάλει μόνοι σας σωστά; Οπότε αν θέλω να πάρω την οφισιαλ λογικά θα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες ακόμα ίσως και εβδομάδες
Όχι απαραίτητα. Είτε με μια vpn εφαρμογή από το playstore είτε με το oxygen updater, την κατεβάζεις και την κάνεις install κανονικά. Το ίδιο και το αυτό είναι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην προχωρήσετε ακόμα στην δεκάρα παιδιά! Έχει πολλά bugs. Περίμενε μέχρι να βγει η επόμενη έκδοση!

 

Εγώ περιμένω να μου έρθει OTA αλλά πες μερικά παραδείγματα bugs

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να μου έρθει OTA αλλά πες μερικά παραδείγματα bugs

Περισσότερο μιλάμε για ελλείψεις προς στιγμή παρά για bugs , κολλήματα, προβλήματα απόδοσης κλπ

Πχ λείπει η ρύθμιση για την εγκοπη, η λειτουργία τσέπης, αλλά έχουν προστεθεί άλλα...πχ στις επιλογές προγραμματιστή η ρύθμιση (αν και πειραματική λειτουργεί αλλά με μία εφαρμογή κι όχι όπως στα Samsung με περισσότερες) για παράθυρα ελεύθερης μορφής, αναγκαστική λειτουργία επιτραπέζιου υπολογιστή σε δεύτερη οθόνη, συννεφάκια κλπ

Χρειάζεται υπομονή όλα θα διορθώνονται σιγά σιγά σε κάθε νέα ενημέρωση

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το OP 7 τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι θα πέσει κι άλλο η τιμή του αν περιμένω. Δλδ τώρα το βρίσκω από Κίνα στα 380. Και λέω αν περιμένω λίγο να πέσει πχ στα 350... Η γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το OP 7 τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι θα πέσει κι άλλο η τιμή του αν περιμένω. Δλδ τώρα το βρίσκω από Κίνα στα 380. Και λέω αν περιμένω λίγο να πέσει πχ στα 350... Η γνώμη σας?

 

Σήμερα βγήκε το 7τ εάν είδες

Από Κίνα δεν το βρίσκω και τόσο σωστή επιλογή

Εάν κάτι έχει η συσκευή εξ αρχής τότε θα τραβάς τα μαλλιά σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το OP 7 τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι θα πέσει κι άλλο η τιμή του αν περιμένω. Δλδ τώρα το βρίσκω από Κίνα στα 380. Και λέω αν περιμένω λίγο να πέσει πχ στα 350... Η γνώμη σας?

 

 

Αγόρασα την τελευταία 4ετια, 4 OnePlus from the Official store και αλλα 3 απο Κινα... κανένα δεν είχε/εχει πρόβλημα.

Εχω το OP7 (από Κίνα/Banggood) ήδη πάνω από μήνα, οπότε τα "ρίσκα" είναι μικρα και η τωρινή τιμή τα δικαιολογεί.

Προσωπικά, δεν πιστευω οτι θα πέσει σύντομα στα 350, ίσως χρειαστεί 2 μήνες...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα Nova Launcher prime για να έχω αρίθμηση ειδοποιήσεων στα εικονίδια αλλά δεν ακούγονται οι ήχοι του messenger στα μηνύματα παρά μόνο στις αντιδράσεις (χαχα κτλ).

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό.

 

Και το messenger δείχνει ειδοποιήσεις στην οθόνη, πρέπει όμως να το ενεργοποιήσεις.

 

Ρυθμίσεις

Εφαρμογές και ειδοποιήσεις

Βρίσκεις το Messenger και το επιλέγεις.

Ειδοποιήσεις

Πατάς Συνομιλίες και κλήσεις

Και ενεργοποιεις το Εμφάνιση στην οθόνη.

 

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και να εννοείς αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το GM1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμφάνιση και ήχο επέλεξα στην συμπεριφορά. Για κάποιο λόγο μάλλον άλλαξε μόνη της η ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμφάνιση και ήχο επέλεξα στην συμπεριφορά. Για κάποιο λόγο μάλλον άλλαξε μόνη της η ρύθμιση.
ισχύει κ σε μένα εχει αλλάξει μόνη της

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έκανε αυτό.

Το περασμένο Σάββατο (λόγω δικιάς μου παραξενιάς) έκανα ρεσετ στο τηλέφωνο και το έστησα από το μηδέν. Μέχρι στιγμής οι ενημερώσεις του messenger φαίνονται κανονικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...