Jump to content

[S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά βλέπω ότι μόλις αφήσεις το κινητο από το χέρι η κατανάλωση στην καμπύλη απεικόνισης επιπεδωνεται τάχιστα...κι ολα αυτά με 2 σιμ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα μετρησα με 2 σιμ,δεδομενα ανοικτα,wifi,bluetooth:

36 ωρες αναμονή,5 ωρες SOT,και υπόλοιπο μπαταρίας 10%...

Ειχα και κάμποση ομιλία αλλα αυτη δεν φαινεται στα στατιστικά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι δεν μου φαίνονται κ πολύ καλοί... Είμαι με 10 Android , επίσης τα στατιστικά του GSAM διαφέρουν από αυτά που δείχνει η Sammy στα battery stats. Εσας πως πάει ;

a9855c0cc17cc99c57e0fe9f8dd7df19.jpge9d77b5ac9ae0de289ad76e31bb0baba.jpg

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

Το gsam από παλιά το θεωρώ αναξιόπιστο.

Η νέα πάντως εμφάνιση του μενού τής διαχείρισης,μπερδεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το gsam από παλιά το θεωρώ αναξιόπιστο.

Η νέα πάντως εμφάνιση του μενού τής διαχείρισης,μπερδεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπερδεύει πολύ, ακόμα δεν έχω εικόνα πως τα πηγαίνει μέσα στη μέρα βάση στατιστικών, αλλά μόνο εμπειρικά βάση του κάθε πότε το φορτίζω, χωρίς να έχω εικόνα για SOT πλέον.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Ακολούθησα και εγώ τον οδηγό του s_wind αλλά δυστυχώς έχω χαμηλότερους χρόνους από το αναμενόμενο, π.χ. 25% της μπαταρίας κάτω σε 7 ώρες μετά τη φόρτιση με μια ώρα οθόνη (δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω τα στατιστικά του gsam). Σε αυτές τις 7 ώρες 6% είναι το phone radio και όλα τα άλλα εκτός της οθόνης κάτω από 2%, με kernel 15% και android system 11%. Είναι αυτοί οι φυσιολογικοί χρόνοι ή κάνω κάτι λάθος; S10, Pie Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με WiFi τότε θα μπορούσε και καλύτερα. Αν είναι με δεδομένα κινητού, νορμάλ είναι πιστεύω.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με WiFi τότε θα μπορούσε και καλύτερα. Αν είναι με δεδομένα κινητού, νορμάλ είναι πιστεύω.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Μόνο WiFi συνεχώς συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη χρονιά!Ηθελα να ρωτησω αν ειναι λογικο μεσα σε 8 ωρες σε λειτουργία πτήσης να χανω 4%μπαταρία.Ειναι πολυ ή φυσιολογικο.εσεις τι λετε?Δεν εχω ανοιχτο aod
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη χρονιά!Ηθελα να ρωτησω αν ειναι λογικο μεσα σε 8 ωρες σε λειτουργία πτήσης να χανω 4%μπαταρία.Ειναι πολυ ή φυσιολογικο.εσεις τι λετε?Δεν εχω ανοιχτο aod

 

Με αλλα λογια εχεις με λειτουργια πτησης πανω απο 8 μερες stand-by, νομιζω οτι δεν ειναι και τοσο ασχημα για ενα μοντερνο smartphone.

Βεβαια μπορεις να εχεις και καλυτερα αποτελεσματα αλλα χρειαζονται μερικα tweaks (βλεπε οδηγο απο το νημα του S9+) και greenify με CCSWE, ολα αυτα χωρις ροοτ βεβαια.

Edited by georgemei
Link to comment
Share on other sites

έχω google play services μόνιμα πρώτο στην κατανάλωση μπαταρίας....ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να το διορθώσω???
Link to comment
Share on other sites

Το google services δεν έχει καμία δουλειά να είναι ο κύριος καταναλωτής, κάτι θα φταίει. Μιλάς για overnight καταναλωση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. 8 ώρες τη νύχτα τρώει πάνω από 10%

 

Ειναι λιγο υπερβολικο αυτο, εγω το εχω ριξει στο 4% μετα απο 8 ωρες τη νυχτα σε καθημερινη φαση, με 2 σιμ ενεργες στο 4G. Βασικα ακολουθεις τον οδηγο στο νημα του s9+ και μετα προσθετεις greenify και CCSWE. Σιγουρα ομως χρειαζεται να κοψεις αρκετα χαρακτηριστικα του κινητου, εγω το προτιμω ετσι, αλλα εσυ μπορει να το βλεπεις αλλιως.

Αυτο που μετραει ειναι να εισαι χαρουμενος με αυτα που σου προσφερει το κινητο , ολα χρειαζεται να τρωνε λιγο μπαταρια για να δουλεψουν και να ειναι ενεργα ,αν τα θελεις βεβαια. Δεν ειναι αυτοσκοπος η οσο το δυνατο λιγοτερη καταναλωση, εκτος και αν ειναι αυτο που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε λιγο καιρό κλείνω 12 μηνες κατοχής της συσκευής.Η μπαταρία αρχίζει πια και χάνει από την απόδοσή της...Φταίω κι εγω ειναι η αλήθεια,γιατί εβαζα fast charge εδω και 3 μήνες περίπου πράγμα που την έφθειρε όπως βλέπω,αλλά και fast charge να μην έβαζα,σίγουρα η απόδοση δεν θα ήταν οπως πέρυσι.Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ανάκτησης της χαμένης χωρητικότητας ή μιλάμε για μόνιμη φθορά πια της μπαταριας?

Απο την άλλη,σκέφτομαι να την αντικαταστήσω σε λίγο καιρό προκειμένου να δωσω μια φρεσκάδα στη συσκευή μιας και δεν εχω σκοπό να την αντικαταστήσω για ενα χρόνο τουλάχιστον ακόμα.

Εχει κανείς σας βαλει καινούρια μπαταρία ή θα...είμαι ο πρώτος?

Αν ναι,έχουμε καμμια σύσταση απο πού να την προμηθευτώ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο καιρό κλείνω 12 μηνες κατοχής της συσκευής.Η μπαταρία αρχίζει πια και χάνει από την απόδοσή της...Φταίω κι εγω ειναι η αλήθεια,γιατί εβαζα fast charge εδω και 3 μήνες περίπου πράγμα που την έφθειρε όπως βλέπω,αλλά και fast charge να μην έβαζα,σίγουρα η απόδοση δεν θα ήταν οπως πέρυσι.Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ανάκτησης της χαμένης χωρητικότητας ή μιλάμε για μόνιμη φθορά πια της μπαταριας?

Απο την άλλη,σκέφτομαι να την αντικαταστήσω σε λίγο καιρό προκειμένου να δωσω μια φρεσκάδα στη συσκευή μιας και δεν εχω σκοπό να την αντικαταστήσω για ενα χρόνο τουλάχιστον ακόμα.

Εχει κανείς σας βαλει καινούρια μπαταρία ή θα...είμαι ο πρώτος?

Αν ναι,έχουμε καμμια σύσταση απο πού να την προμηθευτώ?

 

Για μένα πήγαινε το στη smartec και ια στην αλλάξουν δωρεάν. Κατά τα άλλα αν έχεις έναν αργό φορτιστή δε θα δεις πτώση ούτε δε 2 χρόνια. Προσωπικά γιαυτό φορτίζω κάθε βράδυ ή κάθε 2ο βράδυ αν ξέρω ότι με παίρνει με κλειστό το κινητό και αργό φορτιστή (4 ώρες φόρτιση) με αποτέλεσμα μετά από έναν χρόνο να έχω ίδια αυτονομία ( στις γυναίκας μου δηλαδή Γιατι εγώ τα αλλάζω στο 8μηνο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πήγαινε το στη smartec και ια στην αλλάξουν δωρεάν. Κατά τα άλλα αν έχεις έναν αργό φορτιστή δε θα δεις πτώση ούτε δε 2 χρόνια. Προσωπικά γιαυτό φορτίζω κάθε βράδυ ή κάθε 2ο βράδυ αν ξέρω ότι με παίρνει με κλειστό το κινητό και αργό φορτιστή (4 ώρες φόρτιση) με αποτέλεσμα μετά από έναν χρόνο να έχω ίδια αυτονομία ( στις γυναίκας μου δηλαδή Γιατι εγώ τα αλλάζω στο 8μηνο)

Σκεφτομαι να την αλλάξω μόνος μου,γιατι αν πάω στη Smartec θα μου κανουν Factory Reset και δεν θελω...Εκτός αυτού μενω Λαμία και δεν μπορώ να είμαι Αθήνα ειδικά γι αυτο και μάλιστα να τρεχω στο Χαιδάρι.Το κόστος και η φασαρία για μενα ειναι ασυμφορα,οπότε προτιμω να ανοίξω μόνος μου τη συσκευή (έχω εργαλεία).

Οταν λές αργό φορτιστή λές έναν οποιοδήποτε (π.χ. Belkin κλπ) στο 1Amp φαντάζομαι?Ο εργοστασιακός ακόμα και στην αργή φόρτιση παραμένει σημαντικά γρήγορος...έτσι δεν είναι?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να την αλλάξω μόνος μου,γιατι αν πάω στη Smartec θα μου κανουν Factory Reset και δεν θελω...Εκτός αυτού μενω Λαμία και δεν μπορώ να είμαι Αθήνα ειδικά γι αυτο και μάλιστα να τρεχω στο Χαιδάρι.Το κόστος και η φασαρία για μενα ειναι ασυμφορα,οπότε προτιμω να ανοίξω μόνος μου τη συσκευή (έχω εργαλεία).

 

Οταν λές αργό φορτιστή λές έναν οποιοδήποτε (π.χ. Belkin κλπ) στο 1Amp φαντάζομαι?Ο εργοστασιακός ακόμα και στην αργή φόρτιση παραμένει σημαντικά γρήγορος...έτσι δεν είναι?

Χάνεις την εγγύηση κατά αυτό τον τρόπο όμως. Επίσης η smartec έχει υπηρεσία courrier δωρεαν. Τα να χάσεις την εγγύηση για να μην κάνεις ένα factory reset, νομίζω ότι είναι παράλογο. Εδώ πολύ ιδιοκτήτες xiaomi πληρώνουν 100-200 ευρώ παραπάνω για την ίδια συσκευή και το παίρνουν από τον Έλληνα προμηθευτή που έχει επίσημη εγγυηση. Και εμείς οι ιδιοκτήτες Samsung ,που έχουμε την ΚΑΛΎΤΕΡΗ εγγύηση να την κάψουμε?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να την αλλάξω μόνος μου,γιατι αν πάω στη Smartec θα μου κανουν Factory Reset και δεν θελω...Εκτός αυτού μενω Λαμία και δεν μπορώ να είμαι Αθήνα ειδικά γι αυτο και μάλιστα να τρεχω στο Χαιδάρι.Το κόστος και η φασαρία για μενα ειναι ασυμφορα,οπότε προτιμω να ανοίξω μόνος μου τη συσκευή (έχω εργαλεία).

Οταν λές αργό φορτιστή λές έναν οποιοδήποτε (π.χ. Belkin κλπ) στο 1Amp φαντάζομαι?Ο εργοστασιακός ακόμα και στην αργή φόρτιση παραμένει σημαντικά γρήγορος...έτσι δεν είναι?

 

Τι να σου πω, αν θεωρείς ότι αξίζει.. Εγώ θα έπαιρνα με 30 ευρώ ένα μάπα για 2 μέρες και θα το έστελνα Δευτέρα, Τετάρτη θα ήταν πίσω. Δε θα ήθελα να χάσω εγγύηση και στεγανοποιηση..

Κατά τα άλλα ναι, εγώ έχω έναν Sony green heart που τους έλεγε, συνήθως τους έδινε με τα Xperia m και τα Bt hands free και δουλεύουν στα 5volt με. 850 ampere.. Τέλεια για μπαταρία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, αν θεωρείς ότι αξίζει.. Εγώ θα έπαιρνα με 30 ευρώ ένα μάπα για 2 μέρες και θα το έστελνα Δευτέρα, Τετάρτη θα ήταν πίσω. Δε θα ήθελα να χάσω εγγύηση και στεγανοποιηση..

Κατά τα άλλα ναι, εγώ έχω έναν Sony green heart που τους έλεγε, συνήθως τους έδινε με τα Xperia m και τα Bt hands free και δουλεύουν στα 5volt με. 850 ampere.. Τέλεια για μπαταρία

Εχω τηλέφωνο για να κανω τη δουλειά μου...

Δεν ειναι εκει το θέμα...

Απλά βαριέμαι το στήσιμο και οταν λεω στησιμο δεν εννοώ,το σετάρισμα της συσκευής μόνο,αλλά και τα αρχεία που εχω μεσα που πρεπει να μεταφερθούν σε υπολογιστή και που ειναι καπου 250GB...

H ολη ιστορία θα μου πάρει μια βδομάδα σιγουρα συν το φυτεμα πανω στη συσκευη προκειμενου να την ξανασετάρω έτσι οπως την εχω τωρα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χάνεις την εγγύηση κατά αυτό τον τρόπο όμως. Επίσης η smartec έχει υπηρεσία courrier δωρεαν. Τα να χάσεις την εγγύηση για να μην κάνεις ένα factory reset, νομίζω ότι είναι παράλογο. Εδώ πολύ ιδιοκτήτες xiaomi πληρώνουν 100-200 ευρώ παραπάνω για την ίδια συσκευή και το παίρνουν από τον Έλληνα προμηθευτή που έχει επίσημη εγγυηση. Και εμείς οι ιδιοκτήτες Samsung ,που έχουμε την ΚΑΛΎΤΕΡΗ εγγύηση να την κάψουμε?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου αλλά δυσκολο πια να χρειαστω την εγγυηση της αντιπροσωπίας στον ενα χρονο λειτουργίας ως τωρα...Αν η συσκευη ειχε καποιο πρόβλημα θα το εβγαζε στην αρχη...Απο την αλλη η χρονοβορες διαδιακασίες του στειλε-παρέλαβε-κανε back up/restore-σεταρισμα-αντιγραφη μεγαλων αρχειων κλπ με κουράζει.

Θα το εκανα μονο για μια παντελώς καινούρια συσκευή...

Τελος πάντων,απόφαση δεν εχω πάρει ακομα...

Σκέψεις κάνω...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχω τηλέφωνο για να κανω τη δουλειά μου...

Δεν ειναι εκει το θέμα...

Απλά βαριέμαι το στήσιμο και οταν λεω στησιμο δεν εννοώ,το σετάρισμα της συσκευής μόνο,αλλά και τα αρχεία που εχω μεσα που πρεπει να μεταφερθούν σε υπολογιστή και που ειναι καπου 250GB...

H ολη ιστορία θα μου πάρει μια βδομάδα σιγουρα συν το φυτεμα πανω στη συσκευη προκειμενου να την ξανασετάρω έτσι οπως την εχω τωρα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου αλλά δυσκολο πια να χρειαστω την εγγυηση της αντιπροσωπίας στον ενα χρονο λειτουργίας ως τωρα...Αν η συσκευη ειχε καποιο πρόβλημα θα το εβγαζε στην αρχη...Απο την αλλη η χρονοβορες διαδιακασίες του στειλε-παρέλαβε-κανε back up/restore-σεταρισμα-αντιγραφη μεγαλων αρχειων κλπ με κουράζει.

Θα το εκανα μονο για μια παντελώς καινούρια συσκευή...

Τελος πάντων,απόφαση δεν εχω πάρει ακομα...

Σκέψεις κάνω...

 

Δεν τα έχεις σε κάρτα μνήμης ? Εγώ έχω μια 512 και έχω ησυχασει, γιαυτό δε μπορώ να αλλάξω εύκολα εταιρεία, με έλλειψη sd είναι και για μένα ταλαιπωρία οι άλλες. Παρόλα αυτά αξίζει τον κόπο με την αναβάθμιση σε ανδροιδ 10 να στήσεις από την αρχή, ευκαιρία είναι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο sim και έχω το 512 GB για να χωρέσουν τα πάντα...

Έχω και μνήμη βέβαια αλλά δεν τη χρησιμοποιώ...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σε S10e μου εγινε αλλαγη μπαταριας στο service χωρις να το ζητησω (αλλαξαν οθονη, πισω τζαμι και μπαταρια για προβλημα αισθητηρα υγρασιας).

Σε συγρκιση με την 9 μηνων μπαταρια που ειχα δεν ειδα μεγαλη διαφορα. Με τις ρυθμισεις και χρηαη που κανω μου δινει κανα 7ωρο SOT σε πληρη φορτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παντως παιδες το σ10 με το ζορι βγαζει τη μερα. σε σχεση με το Plus ειναι 20% κατω χοντρικα. Αν μπορουσα να μετρησω και χρονους οπως πριν θα ηξερα ακριβως αλλα με το + εβγαζα 2 μερες σταθερα ενω με τουτο τη μερα μονο και αν χαζεψω το βραδυ τερματιζει. 1-2 ωρες κατω σε οθονη. και λιγοτερη ομιλια. γενικα το s20 μοιαζει οτι θα ειναι το ιδανικο μιας και αυτο το μειονεκτημα το εφτιαξε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες το σ10 με το ζορι βγαζει τη μερα. σε σχεση με το Plus ειναι 20% κατω χοντρικα. Αν μπορουσα να μετρησω και χρονους οπως πριν θα ηξερα ακριβως αλλα με το + εβγαζα 2 μερες σταθερα ενω με τουτο τη μερα μονο και αν χαζεψω το βραδυ τερματιζει. 1-2 ωρες κατω σε οθονη. και λιγοτερη ομιλια. γενικα το s20 μοιαζει οτι θα ειναι το ιδανικο μιας και αυτο το μειονεκτημα το εφτιαξε

 

Νικόλα μακάρι να διορθώσουν τις μπαταρίες κ άλλο στα σαμι γιατί όλα τα χρόνια το battery drain υπάρχει πάντα κ γενικά τελειώνουν γρήγορα οι μπαταρίες τους. Κ τα τελευταία χρόνια για τα huawei διαβάζω τα καλύτερα στα της μπαταρίας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα μακάρι να διορθώσουν τις μπαταρίες κ άλλο στα σαμι γιατί όλα τα χρόνια το battery drain υπάρχει πάντα κ γενικά τελειώνουν γρήγορα οι μπαταρίες τους. Κ τα τελευταία χρόνια για τα huawei διαβάζω τα καλύτερα στα της μπαταρίας

 

κοιτα, το s10 plus Και νοτε 9 δεν ειχαν κακη μπαταρια, αντιθετως ηταν πολυ κοντα στα huawei.. το note 8, s8, s9,s10 εχουν μικρες. S8+ και s9+ μετριεσ προς καλες.

Γενικα εγω ποτε δεν ειχα θεμα με αδικαιολογητη καταναλωση. Απλα σε μερικα μοντελα ηταν πιο μικρη η μπαταρια..

Στα huawei, mate 10 pro & mate 20 pro που δοκιμασα ειχαν καλες μπαταριες αλλα οσο επεφτε το ποσοστο τοσο πιο γρηγορη γινοταν η πτωση.. ειδικα στο 10αρι μετα το 50% επεφτε νερο. Οποτε ενω σου εδινε την αισθηση οτι εχει μεγαλη διαρκεια, αν το πηγαινες μεχρι 10% δεν εβγαζε καμια τρομερη επιδοση. Πχ εμενα μεχρι το τελος της μερας με εφτανε μεχρι 50-55%, αλλα αν το πηγαινα 2η μερα δεν εβγαζε. Αντιθετα το s10+ με 50% να ξεκινουσα τη 2η εβγαζε ανετα..Αυτη ειναι η διαφορα σε πολλες δοκιμες που εκανα.

Τωρα για το σ10 δυστυχως με το ζορι βγαζω τη μερα με 3 ωρες οθονη χοντρικα που το μετρησα χθες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...