Jump to content

[S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nικο, sorry που θα στο πω αλλα το συγκριτικο σου ειναι απλα αστειο, οσο το χρησιμοποιουν διαφορετικα ατομα το κινητο..

Καταρχην οπως ειπαμε και πριν το ενα κινητο τρεχει με παραπανω 30% φωτεινοτητα, επισης ο Σναπ. εχει 2 ωρες παραπανω ομιλια, μην προσπαθεις να αποδειξεις το αντιθετο, πραγματικα φενεσαι λες και εισαι πληρωμενος εσυ και οχι τα βιντεακια στο Youtube ( Φιλικα)

ειναι σαν να προσπαθεις να μας πεισεις οτι ενας diesel κινητηρας καιει περισσοτερο απο ενα βενζινοκινητηρα στα ιδια κυβικα.

Βαλτα βρε καλο μου παιδι διπλα διπλα ενα βραδυ με τερμα φωτεινοτητα και αστα να τρεχουν μια βαρια εφαρμογη να δεις τις διαφορες.

Απλα πραγματα. Οι διαφορες ειναι μικρες 10-15 % δεν μπορεις να τα συγκρινεις με αλλο τροπο.

 

καταρχην ποτε και ποιος ειπε οτι το ενα τρεχει με παραπανω φωτεινοτητα απο το αλλο? ή ησουν απο πανω μας να βλεπεις πως τα δουλευουμε?

2ον εννοειται οτι οι χρησεις διαφερουν, ομως δειχνει οτι ειναι πολυ κοντα και ψηλα και τα 2 και καμια σχεση με ο,τι διαβαζαμε τις πρωτες μερες.

 

Επισης μου λες για 2 ωρες παραπανω ομιλιας στο snapdragon..το οτι το exynos εχει 40 λεπτα παραπανω οθονη ας πουμε δε σε καλυπτει? θεωρεις οτι αν μιλησεις 2 ωρες στο κινητο δεν αντιστοιχει χοντρικα σε καμια ωρα οθονη?

 

Εννοειται οτι μιλαμε μπακαλιστικα...γιατι απλα ουτε πληρωμενος ειμαι, ουτε ζω για να γραφω στο myphone.. Απλα κανω μερικες διαπιστωσεις και τις μεταφερω, ειδικα οταν βλεπω παραπληρορηση.

Δεν προκειται να κατσω να κανω αμεση συγκριση γιατι και τα 2 κινητα δουλεουν αρκετα, εχω 2 μικρα παιδια, και δικη μου επιχειρηση, δεν θα βρω ποτε 5 ωρες, ουτε 2, να τα βαλω να παιζουν βιντεο πχ στο youtube με ιδιο στησιμο να δουμε διαφορες...

ομως οταν τα τελευταια χρονια εχω ανεβασει απειρα στατιστικα απο χρησεις μου και οποιος λιγο με ξερει, βλεπει τι ανεβαζω, μπορει να καταλαβει οτι το s10+ exynos ειναι στα ανωτερα επιπεδα που εχουμε δει απο ναυαρχιδα, βγαζοντας 2 μερες χρησης με αρκετη οθονη και αρκετη ομιλια, αρκετα σοσιαλ και χωρις ουσιαστικη οικονομια...

Επισης να προσθεσω οτι τα στατιστικα του exynos εγιναν στο ξενοδοχειο οπου το σημα ειναι μαπα στο δωματιο μας οπου και βρισκεται η γυναικα μου μεγαλο μερος της μερας ενω εμενα στο γραφειο μου οπου εχω αριστο σημα, καθως πηγαινα στο ξενοδοχειο μονο το βραδυ για υπνο απο ολοκληρη τη μερα.

 

απο εκει και περα, πειτε ο,τι θελετε, ειμαστε αρκετα χρονια εδω μεσα για να ξερουμε ποιος ιεναι ο καθε ενας. αλλο να κανω ενα λαθος, εννοειται οτι παντα εχω αναγνωρισει τα λαθη μου και εχω ζητησει συγγνωμη και αλλο να μου λες οτι ειναι πληρωμενο το συγκριτικο μου λες και εχω καποιο λογο να το κανω, ενω ο ιδιος πηρα snapdragon...και μονο οφελος δεν εχω απο αυτο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι ρε συ, μην τους χαλάς το όνειρο.. Άκου εκεί ο exynos το σαπακι στα ίσια με τον Snapdragon. Ρητή λαϊκή εντολή :Να σταματήσει η SAMSUNG να μας θεωρεί πλεμπα και να φέρει και εδώ τους Snapdragon.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χεχε, απλα παραθετω ο,τι στοιχεια μπορω που θεωρω οτι ειναι αξιοποιησιμα... καθε ενας μπορει να καταλαβει απο τα στατιστικα οτι ουτε κλειδωμενο σε κανα δωματιο ειναι το exynos με χαμηλη φωτεινοτητα ουτε καταχρηση γινεται στο snapdragon για να πεσει πιο γρηγορα.

Απο εκει και περα θεωρω οτι με αυτα δινω μια εικονα στην κοινοτητα για οποιον ενδιαφερεται, οποιος δεν ενδιαφερεται ας τα απορριπτει ή ας παρει snap..

 

Να σαι καλά, Νικόλα.

Επιτέλους, μερικές γνώμες (που δεν είναι πληρωμένες) θα πρέπει να ακουστούνε.

Την έλλειψη ραδιοφώνου την έχω προσπεράσει και συνηθίσει από τον καιρό του S2. Η κατανάλωση μπαταρίας επιτέλους έδειξε ότι δεν είμαστε στην άχρηστη μοίρα εμείς με τον exynos.

Όσο για την κάμερα, έχεις δει εκείνες τις τεράστιες διαφορές που μας έχουν πρήξει οι snapdragonάκηδες?

 

οχι φιλε μου μια χαρα ειναι το exynos σε μπαταρια, για μενα η διαφορα ειναι σχεδον ανυπαρκτη, ουτε καν 10%, πιο λιγο. Απο εκει και περα για καμερα που μας ελεγαν επισης οτι εχει διαφορες δεν εχω δει κατι, αλλα απο ΣΚ που "βγαινω σε αδεια", κλεινω το γραφειο δηλαδη, θα ασχοληθω να μαζεψω υλικο απο τα 2 να ανεβασω να μου πειτε εσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το βραδυ χανει γυρω στο 4-5% συνδεδεμένο σε wifi. Είναι στα φυσιολογικά πλαίσια?

 

Ενα λινκ με τον οδηγό του S_wind?

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμενο συγκριτικο:lol::lol::lol:

Ελιωσα....

Καθηστε καλα , θα τον παλαβωστε τον Νικολα με αυτα που γραφετε...:lol:

Παντρεμενος ανθρωπος θα τον εφυγε ο καφες απο τα χερια πρωι-πρωι....χαχαχαχ

Ρε τι ηταν αυτο παλι...Ωχ θεε μου...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται μερικοι δεν αντιληφθηκατε το humor για το πληρωμενο σχολιο, anyway.

Για την φωτεινοτητα ειναι απλα τα πραγματα.. ενω ο Snap εχει λιγοτερο SOT, EXEI 34% ENANTI 27% του αλλου, φαντασου..

οποτε με απλη λογικη και με λιγα μαθηματικα που ξερω συμπεραινω οτι το ενα κινητο τρεχει με τουλαχιστον 30% περισσοτερη φωτεινοτητα.

Τωρα, καλα κανεις και τα συγκρινεις , δεν ειπε κανεις το αντιθετο , απλα καντο σωστα αφου μπενεις στον κοπο και το κανεις και γραφεις και μονοσελιδο κειμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το βραδυ χανει γυρω στο 4-5% συνδεδεμένο σε wifi. Είναι στα φυσιολογικά πλαίσια?

 

Ενα λινκ με τον οδηγό του S_wind?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται μερικοι δεν αντιληφθηκατε το humor για το πληρωμενο σχολιο, anyway.

Για την φωτεινοτητα ειναι απλα τα πραγματα.. ενω ο Snap εχει λιγοτερο SOT, EXEI 34% ENANTI 27% του αλλου, φαντασου..

οποτε με απλη λογικη και με λιγα μαθηματικα που ξερω συμπεραινω οτι το ενα κινητο τρεχει με τουλαχιστον 30% περισσοτερη φωτεινοτητα.

Τωρα, καλα κανεις και τα συγκρινεις , δεν ειπε κανεις το αντιθετο , απλα καντο σωστα αφου μπενεις στον κοπο και το κανεις και γραφεις και μονοσελιδο κειμενο.

 

προφανως κανεις χιουμορ και το δεχομαι, απλα ουτε για πλακα δε θαθελα να το λεει καποιος γενικα..αλλα οκ δεν υπαρχει προβλημα.

Οσο για τη συλλογιστικη σου οτι για να εχει λιγοτερη ωρα σοτ, αρα το τρεχω με χαμηλοτερη φωτεινοτητα, αυτο οκ ειναι πιο πληρωμενο απο ενα πληρωμενο βιντεο!

Ειναι δυνατον να θεωρεις δηλαδη οτι επειδη εβγαλε παραπανω σοτ, αρα το δουλευω και αναλογα πιο χαμηλα?

Συγγνωμη φιλε μου αλλα εδω προσβαλλεις τη νοημοσυνη και του πιο χαζου.

Οχι, τα κινητα δουλευονται στα ιδια επιπεδα, σιγουρα οχι ακριβως ιδια αλλα ειπαμε και η χρηση δεν ειναι ιδια, μια εικονα θελω να δωσω.

Απο εκει και περα ΠΡΟΦΑΝΩΣ οποιοσ θελει τα δεχεται γιατι ΠΡΟΦΑΝΩΣ αν ηθελα να "πειραξω" τα νουμερα γινεται ανετα, και μπορω να σου κανω το σναπ να δειχνει 3 ωρες σοτ και το αλλο 10......αλλα ουτε τετοιος ανρθωπος ειμαι, ουτε θα ειχα καποιο οφελος...ουτε τα παιρνω απο την qualcomm ακομα...ευελπιστω να δουν ποσο influencer ειμαι να μου τα σκασουν, μπας και ηρεμησω λιγο απο φορολογικες δηλωσεις και αρχισω να εισπραττω απο τα σχολια μου στο Myphone.. :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω κατι αλλο για τα βιντεο στο youtube με τερμα την φωτεινοτητα .

Εκει λογο διαφορετικων χρονισμων ειναι λαθος το συγκριτικο .Δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε δουλευει περισσοτερο η λιγοτερο η cpu και η gou .Ποτε επισης δουλευουν ξεχωριστα και εαν δουλευουν περισσοτερο η λιγοτερο αναλογα την εφαρμογη .

Οτι και να γινεται στην τελικη ειναι ανουσιο γιατι το αποτελεσμα ειναι αμελητεο.

Link to comment
Share on other sites

προφανως κανεις χιουμορ και το δεχομαι, απλα ουτε για πλακα δε θαθελα να το λεει καποιος γενικα..αλλα οκ δεν υπαρχει προβλημα.

Οσο για τη συλλογιστικη σου οτι για να εχει λιγοτερη ωρα σοτ, αρα το τρεχω με χαμηλοτερη φωτεινοτητα, αυτο οκ ειναι πιο πληρωμενο απο ενα πληρωμενο βιντεο!

Ειναι δυνατον να θεωρεις δηλαδη οτι επειδη εβγαλε παραπανω σοτ, αρα το δουλευω και αναλογα πιο χαμηλα?

Συγγνωμη φιλε μου αλλα εδω προσβαλλεις τη νοημοσυνη και του πιο χαζου.

Νικο πάλι δεν με κατάλαβες.. τo συμπέρασμα δεν τo πήρα από το συνολικό SOT που έβγαλε το ένα κινητό και το άλλο ...

αλλά από το ποσοστό μπαταρίας που έκαψε η οθόνη .. δηλαδή το 34% στο ενα και το 27% στο αλλο, δηλαδη το ποσοστο ενεργειας από την κατανάλωση πού απορρόφησε η οθονη σε αυτόν τον κύκλο αποφόρτισης.

Με λίγα λόγια στην περίπτωση του snap. φαίνεται ότι απορροφήθηκε πολύ παραπάνω ενέργεια από την οθόνη παρόλο που είχε λιγότερο SOT.

Το πιασες τι εννοώ?

Link to comment
Share on other sites

Νικο πάλι δεν με κατάλαβες.. τo συμπέρασμα δεν τo πήρα από το συνολικό SOT που έβγαλε το ένα κινητό και το άλλο ...

αλλά από το ποσοστό μπαταρίας που έκαψε η οθόνη .. δηλαδή το 34% στο ενα και το 27% στο αλλο, δηλαδη το ποσοστο ενεργειας από την κατανάλωση πού απορρόφησε η οθονη σε αυτόν τον κύκλο αποφόρτισης.

Με λίγα λόγια στην περίπτωση του snap. φαίνεται ότι απορροφήθηκε πολύ παραπάνω ενέργεια από την οθόνη παρόλο που είχε λιγότερο SOT.

Το πιασες τι εννοώ?

 

Στο αρχικο review που ειχε γινει απο Anandtech μεταξυ των δυο εκδοσεων,ουτε σε αυτη την περιπτωση ειχε αναφερθει κατι περι μεγαλης αυτονομιας υπερ του snapdragon σε σχεση με του exynos

https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/12

Και στο review του Gsmarena που επισης εκανε με exynos ειχε πολυ καλα αποτελεσματα. Γιαυτο και ειχαμε πει εξ αρχης στους συμφορουμιτες πιο πισω που λεγανε οτι ουτε 3ωρες δεν εβγαζε η συσκευη τους οτι ειχαν καποιο θεμα.

 

Και να εχεις υποψη σου οτι το παραπανω review ανεβηκε τον Μαρτιο και απο τοτε εχουν παρει οι συσκευες πολλα updates για την κατασταση τους.

Link to comment
Share on other sites

Νικο πάλι δεν με κατάλαβες.. τo συμπέρασμα δεν τo πήρα από το συνολικό SOT που έβγαλε το ένα κινητό και το άλλο ...

αλλά από το ποσοστό μπαταρίας που έκαψε η οθόνη .. δηλαδή το 34% στο ενα και το 27% στο αλλο, δηλαδη το ποσοστο ενεργειας από την κατανάλωση πού απορρόφησε η οθονη σε αυτόν τον κύκλο αποφόρτισης.

Με λίγα λόγια στην περίπτωση του snap. φαίνεται ότι απορροφήθηκε πολύ παραπάνω ενέργεια από την οθόνη παρόλο που είχε λιγότερο SOT.

Το πιασες τι εννοώ?

 

και παλι δε λεει κατι. το ποσοστο χρησης ειναι ακριβως ποσοστο, αρα αφορα κομματι απο τα υπολοιπα στοιχεια χρησης, οποτε αυτο δε λεει κατι, πχ οταν εχεις ενα drain και δεν βλεπεις ψηλα καμια εφαρμογη και εχεις 2 ωρες οθονη και μεγαλο ποσοστο καταναλωσης γιατι το drain δε φαινεται, παει να πει οτι την εχεις τερμα πχ επειδη αυτο το 30% με τις 2 ωρες χρησης δεν βγαινει αλλιως? διαφωνω και παλι με τη λογικη σου καθως στο μοιρασμα της χρησης δεν μιλαμε για ιδια ολα τα υπολοιπα οποτε να θεωρεις οτι η διαφορα στους χρονους σε σχεση με το ποσοστο οφειλεται σε φωτεινοτητα...μονο αν ηταν ολα τα αλλα ιδια (ceteris paribus που λεγαμε στο πανεπιστημιο.. για καναν οικονομολογο εδω μεσα..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αξιζει να στηθεί ετσι το κινητό?

 

Επίσης το δακτυλικο αποτυπωμα που ειναι always on καταναλώνει πολλή μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το στήσεις με τις ρυθμίσεις, είδα αρκετή διάφορα. Το δακτυλικό τι κατανάλωση να εχει!;
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια χρήση τώρα στις διακοπές αλλά με δεδομένα,Από 90% στο 20% έχω 4 ώρες σοτ με δεδομένα ..με wifi με την ίδια χρήση είχα 6 περίπου ώρες...η χρήση πάνω κάτω ίδια σόσιαλ κάμερα κ επίσης εδω δεν εχω καλό σήμα...τώρα δε ξέρω αν όλα αυτά δικαιολογουν 2 ώρες κάτω...ελπίζω να είναι λόγω δεδομένων,κάμερας κακού σήματος κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερος μπαταριοφάγος από το 4G/4G+!!

Πολύ καλά είσαι μη σε αγχώνει καθόλου, συν ότι είχες ακόμη ένα σεβαστό ποσοστό μπαταρίας.

Με το νούμερο δύο μπαταριοφάγο το σήμα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά τα δεδομένα είναι ο κύριος λόγος όπως κ το σήμα...γιατί με καλό σήμα έχανα 2% τη νύχτα κ τώρα που συνεχώς πέφτει στο edge κσι γενικά ψσχνει να βρει χάνω 5...σε ευχαριστώ για την απάντηση,πάντα απαντάς σε ότι απορία έχω!
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην κανονικότητα!2f414c85ab9640d99f59b12cd959cac8.jpg
Να δεις που μπορεί αν ξαναπεράσεις την ελληνική θα είναι στρωμένη η μπαταρια.... Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα, έχω να γράψω πολύ καιρό αλλά ξανά ήρθε η στιγμή.

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το Galaxy S8 που έχω και είμαι ανάμεσα στο s10 και στο s10e. Γενικά μου αρέσει πολύ το μέγεθος των 5,8 ιντσών και η αλήθεια είναι οτι μου αρέσουν και τα 475 ευρώ του s10e :lol:

 

Παρ΄όλα αυτά, θεωρείτε πως αξίζει τη χρηματική διαφορά το s10 ? Είναι αξιόλογη αναβάθμιση στο s10e απο το S8 ;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω να γράψω πολύ καιρό αλλά ξανά ήρθε η στιγμή.

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το Galaxy S8 που έχω και είμαι ανάμεσα στο s10 και στο s10e. Γενικά μου αρέσει πολύ το μέγεθος των 5,8 ιντσών και η αλήθεια είναι οτι μου αρέσουν και τα 475 ευρώ του s10e :lol:

 

Παρ΄όλα αυτά, θεωρείτε πως αξίζει τη χρηματική διαφορά το s10 ? Είναι αξιόλογη αναβάθμιση στο s10e απο το S8 ;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Καλημέρα. Και εγώ s8 είχα το έδωσα και πήρα το s10. Σούπερ αξίζει με χίλια δαχτυλικό μπροστά και σούπερ κάμερα με ultra wide κλπ. Το 10e για μένα δεν αξίζει αφού θα κάνεις που θα κάνεις το βήμα κάντο σωστά!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσει κάποιος παραπάνω, αξίζει να πάει στο plus. Διαφορετικά μεταξύ S10e και S10 μπορεί να είναι προτιμότερο το πρώτο. Δεν έχει δακτυλικό στην οθόνη αλλά στο πλάι, που παίζει να είναι καλύτερο, ενώ έχει και λίγο καλύτερη αυτονομία.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παραθέσω το παρακάτω screenshot και να μου πείτε τι διαφορετικό θα μπορούσα να κάνω για να έχω καλύτερη αυτονομία. Αισθάνομαι ότι πέφτει πολύ γρήγορα όταν είναι σε κατάσταση αδράνειας 7edbfec1c9440690c1aadf8b186c208d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Cosmote ή vodafone ενεργοποιείς(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) WiFi calling, και αν έχεις καλό WiFi απλά θέτεις την συσκευή σε flight mode και ανοίγεις μόνο το WiFi. Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις κανονικά τηλέφωνο και θα δεις κάποια διαφορά στην αναμονή. Χονδρικά σε 6,5 ώρες περίπου βλέπω +10% μπαταρία. Σε χώρο που το σήμα κινητής είναι έτσι κι αλλιώς πολύ κακό.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή που έκανα από Note 9 σε s10 plus έχω την εξής απορία ρε παιδιά.

Είναι δυνατόν το note 9 με 4000 μπαταρία με πάνω κάτω τα ίδια specs και ίσως χαμηλότερων επιπέδων σε κάποια σημεία και να κραταει παραπάνω η μπαταρία στο note?

Ενδεικτικά ακόμη και στο gsm arena το Note 9 το βγάζει με 97 ώρες και το s10 plus με 91.

Για να μην αναφέρω αλλα μοντέλα κατώτερων specs ωστόσο με ίδια μπαταρία 4000 πχ A50 τα οποια καρατάνε περισσότερο, δεν επιτρέπεται να έχεις μπαταρία 4100 να είσαι το high level μοντέλο της εταιρίας και να έχεις τόσο κακή μπαταρία.

Edited by xroikon_46
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς πάνω από 5-5.30 ώρες οθόνης στο απλό s10 έστω και με το setup του s_wind? Το έχω μόνιμα σε power mode και με μέτρια ανάλυση για να έχω μία άλφα διάρκεια, κρίμα είναι να μην μπορεί κανείς να ευχαριστηθεί πλήρως την συσκευή.!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...