Jump to content

[S10 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γενικά το drele πόσο καιρό κάνει για απλή παραγγελία? έχω παραγγείλει το s10+ απο τις 24/10 και η σελίδα ενημέρωσης έχει κολλήσει στο οτι η παραγγελία είναι σε εξέλιξη...στο τηλεφωνικό κέντρο τη πέμπτη μου είπαν οτι το έχουν παραγγείλει απλά και να περιμένω 4 έως 10 εργάσιμες.

Και τώρα αν πάει κάποιος να το παραγγείλει το εμφανίζουν Προσωρινά εκτός αποθέματος :( .

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα πιο πίσω, λες ε; Τι θα πρότεινες να κάνω αν το πάνε έτσι;

 

θα ελεγα να το παρεις απο το πιο φθηνο με αποδειξη να τελειωνεις..

 

Και0το drele με τιμολόγιο κάνει κόλπα?

 

εννοειται. εκτος αν απο το καλοκαιρι που εκανα εγω παραγγελια μεχρι τωρα εγιναν νομιμοι....

 

Ας μην προτρέχουμε, θα σας ενημερώνω όμως με την εξέλιξη της παραγγελίας..

 

ενημερωσε μας αλλα να ξερεις οτι ολοι κανουν 1 μηνα να σου απαντησουν και τοτε θα σου πουν οτι δεν το εχουν διαθεσιμο..τωρα αν δεν βιαζεσαι κυνηγα τους και πες τους.. για μενα οταν θα σου πουν οτι ειναι οκ τα χαρτια αλλα δεν το εχουν, ασε μια εβδομαδα και ριξε παραγγελια με αλλο ονομα, τηλ, μαιλ με αποδειξη και αντικαταβολη... μολις σε παρουν για επιβεβαιωση προχωρα το....

και μετα παρε τους με το κανονικο σου ονομα και πες τους, επειδη το εχετε για λαινικη σε παραγγελια που εκανα ταδε κλπ, το θελω τωρα τιμολογιο που εχω εγκριθει.

αυτο αν εχεις κουραγιο και ορεξη να περνανε μερες και να το κανεις, οκ. και αν εισαι Αθηνα και πας απο εκει ακομα καλυτερα..

ο πιο φθηνος που δινει με τιμολογιο ειναι ο καραβασιλης, αφου εγκρινει αμεσως, αλλα λεει οτι το κινητο που εχει δεν εχει εγγυηση, ειναι απο κινα κλπ κλπ και αν παρεις ταυτοχρονα και κανεις παραγγελια με αποδειξη το εχει και στο στελνει κανονικα...του το εκανα εγω και αφου τον ξεφτυλισα, μου το εστειλε με τιμολογιο...απλα τοτε ηταν η τιμη πιο κατω , σκεψου οτι ειχε 630 και αυτος το ειχε 670...τωρα ειναι πιο πανω αλλα παλι συμφερει αυτος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα να το παρεις απο το πιο φθηνο με αποδειξη να τελειωνεις..

 

 

 

εννοειται. εκτος αν απο το καλοκαιρι που εκανα εγω παραγγελια μεχρι τωρα εγιναν νομιμοι....

 

 

 

ενημερωσε μας αλλα να ξερεις οτι ολοι κανουν 1 μηνα να σου απαντησουν και τοτε θα σου πουν οτι δεν το εχουν διαθεσιμο..τωρα αν δεν βιαζεσαι κυνηγα τους και πες τους.. για μενα οταν θα σου πουν οτι ειναι οκ τα χαρτια αλλα δεν το εχουν, ασε μια εβδομαδα και ριξε παραγγελια με αλλο ονομα, τηλ, μαιλ με αποδειξη και αντικαταβολη... μολις σε παρουν για επιβεβαιωση προχωρα το....

και μετα παρε τους με το κανονικο σου ονομα και πες τους, επειδη το εχετε για λαινικη σε παραγγελια που εκανα ταδε κλπ, το θελω τωρα τιμολογιο που εχω εγκριθει.

αυτο αν εχεις κουραγιο και ορεξη να περνανε μερες και να το κανεις, οκ. και αν εισαι Αθηνα και πας απο εκει ακομα καλυτερα..

ο πιο φθηνος που δινει με τιμολογιο ειναι ο καραβασιλης, αφου εγκρινει αμεσως, αλλα λεει οτι το κινητο που εχει δεν εχει εγγυηση, ειναι απο κινα κλπ κλπ και αν παρεις ταυτοχρονα και κανεις παραγγελια με αποδειξη το εχει και στο στελνει κανονικα...του το εκανα εγω και αφου τον ξεφτυλισα, μου το εστειλε με τιμολογιο...απλα τοτε ηταν η τιμη πιο κατω , σκεψου οτι ειχε 630 και αυτος το ειχε 670...τωρα ειναι πιο πανω αλλα παλι συμφερει αυτος.

 

Φοβερή ταλαιπωρία δηλαδή, ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες! Η αλήθεια είναι ότι δεν βιάζομαι και είμαι και Αθήνα οπότε μπορώ να τους τρέξω. Το θέμα είναι αν θα έχω την όρεξη να το κάνω, πολύ πιθανό όμως αν με φορτώσουν..

Edited by Shadowking
Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω υπόψιν (αν και βλέπω ότι δεν είναι ευρωπαικά τα κινητά του), πάντως ήδη, όπως είπε και ο cute eyes παραπάνω, όλα τα κινητά τους είναι προσωρινά εκτός stock Edited by Shadowking
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή ταλαιπωρία δηλαδή, ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες! Η αλήθεια είναι ότι δεν βιάζομαι και είμαι και Αθήνα οπότε μπορώ να τους τρέξω. Το θέμα είναι αν θα έχω την όρεξη να το κάνω, πολύ πιθανό όμως αν με φορτώσουν..

 

Πονταρουν στο οτι θα βαρεθεις να τρεχεις. Εγω θα τους ετρεχα αν δεν ειχα παρει απο καραβασιλη

 

Θα το έχω υπόψιν (αν και βλέπω ότι δεν είναι ευρωπαικά τα κινητά του), πάντως ήδη, όπως είπε και ο cute eyes παραπάνω, όλα τα κινητά τους είναι προσωρινά εκτός stock

 

Το οτι δεν εινια EU οφειλεται σε μενα...για να μην στα πολυλογω, ειναι EU απλα δεν το λεει για να στο πει οταν θα πας για τιμολογιο (αν πας για αποδειξη και τον ρωτησεις, εγγυηση εχω κανονικα αντιπροσωπεια? θα σου πει ναι.....).

Επομενως προχωρα εκει και ας πει οτι ειναι φτιαγμενο για την αγορα της σεληνης..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πονταρουν στο οτι θα βαρεθεις να τρεχεις. Εγω θα τους ετρεχα αν δεν ειχα παρει απο καραβασιλη

 

 

 

Το οτι δεν εινια EU οφειλεται σε μενα...για να μην στα πολυλογω, ειναι EU απλα δεν το λεει για να στο πει οταν θα πας για τιμολογιο (αν πας για αποδειξη και τον ρωτησεις, εγγυηση εχω κανονικα αντιπροσωπεια? θα σου πει ναι.....).

Επομενως προχωρα εκει και ας πει οτι ειναι φτιαγμενο για την αγορα της σεληνης..

 

Κάτι διάβασα πιο πίσω, έχεις παίξει μεγάλη μπάλα :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα πιο πίσω, έχεις παίξει μεγάλη μπάλα :D

 

Χαχα,με αυτόν ναι γιατί μου τη βαρεσε με το δουλεμα αλλά ήταν και ο μόνος που με ενέκρινε την ίδια μέρα... Οι άλλοι σπίτι τρώνε ένα μήνα για μα βαρεθείς ήδη με αυτό και να μην περιμένεις να κάνεις παραγγελία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά τελικά το κινητό τα παρέλαβα στην ώρα του και όλα λειτουργούν κομπλέ :D .

 

Μεγειά! Άντε και στα δικά μας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Black friday αναμένεται κάποια έκπτωση στα σκρουτζομαγαζα; Να περιμένω η να προχωρήσω σε αγορά;

 

Με τίποτα, μόνο στα μεγάλα και γενικά στα ακριβά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ΙΣΩΣ γίνει είναι τα μεγάλα καταστήματα να ισοφαρίσουν τις τιμές skroutz. Αν η αγορά από μεγάλο κατάστημα ή οι άτοκες δόσεις είναι κάτι που θέλεις, εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις. Εμένα πχ το s9+ πέρυσι από Γερμανό μου βγήκε πιο φθηνά από Σκρουτζ με 20% επιστροφή Eurobank, γύρω στα 520 νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό περιμένω:), δηλ. να το πάρω τιμολόγιο (με άμεση έγκριση) από μεγάλη αλυσίδα (που έχει διαθεσιμότητα) black friday και από όποιον έχει 20% επιστροφή (πέρσι όντως 20% επιστροφή έτρεχε στον Γερμανό)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ΙΣΩΣ γίνει είναι τα μεγάλα καταστήματα να ισοφαρίσουν τις τιμές skroutz. Αν η αγορά από μεγάλο κατάστημα ή οι άτοκες δόσεις είναι κάτι που θέλεις, εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις. Εμένα πχ το s9+ πέρυσι από Γερμανό μου βγήκε πιο φθηνά από Σκρουτζ με 20% επιστροφή Eurobank, γύρω στα 520 νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δλδ με βάση την έκπτωση στην περσινή black friday και μιλώντας υποθετικά το s10+ πόσο μπορεί να πέσει στα μεγάλα καταστήματα;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ με βάση την έκπτωση στην περσινή black friday και μιλώντας υποθετικά το s10+ πόσο μπορεί να πέσει στα μεγάλα καταστήματα;

Nομίζω ότι θα ισοφαρίσει την τιμή Skroutz, αν όχι να πέσει και λίγο πιο χαμηλά. Bέβαια δεν γνωρίζω πώς πουλάνε τα s10 και αν είναι διατεθειμένοι να πέσουν τόσο χαμηλά. Tα s9 είχαν πρόβλημα με τις πωλήσεις και ο μεγαλύτερος όγκος πωλήσεων νομίζω έγινε γύρω απο το Black Friday. Προσωπικά θα περίμενα μέχρι τέλος του μήνα πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ύπαρχει κάποιο μαγαζί στο σκρουτζ που να δεχεται (συμφωνα με την εμπειρία σας) αγορά χωρις τον ΦΠΑ για επιχειρηση, ώστε να πάρει κανεις το S10 γύρω στα 450- 470?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ύπαρχει κάποιο μαγαζί στο σκρουτζ που να δεχεται (συμφωνα με την εμπειρία σας) αγορά χωρις τον ΦΠΑ για επιχειρηση, ώστε να πάρει κανεις το S10 γύρω στα 450- 470?

 

Κανένα από τα 3 που το έχουν χαμηλά για να σου βγει τόσο. Αλλά και πιο πάνω να πας δεν θα πέσεις τόσο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ψαχνοντας είδα το cityshop να το έχει 470. Απλά με βάση από όσα διάβασα εδω μέσα σου κάνουν τη ζωη δυσκολη; Για ποιο λόγο ομως; Αν ζητουν συγκεκριμένα χαρτιά, τσ στελνεις κ τελος. Ειναι κάτι που δεν εχω καταλάβει;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ψαχνοντας είδα το cityshop να το έχει 470. Απλά με βάση από όσα διάβασα εδω μέσα σου κάνουν τη ζωη δυσκολη; Για ποιο λόγο ομως; Αν ζητουν συγκεκριμένα χαρτιά, τσ στελνεις κ τελος. Ειναι κάτι που δεν εχω καταλάβει;

 

ναι κατι πολυ απλο. Το φπα ειναι το κερδος τους, το βαζουν τσεπη. πουλανε κατω του κοστους εν ολιγοις.. αν λοιπον πουλανε χωρις φπα, προτιμουν να μην πουλανε καθολου..γιαυτο σε βασανιζουν. λες να ειναι σαδιστες? απλο και ξεκαθαρο, εξαλλου γιαυτο εγινε το μετρο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...