Jump to content

[S10 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος θέλει στο ανακαινισμενο πλαίσιο στο the mall έχει όλα τα smartphones με δώρο το ΦΠΑ μέχρι αύριο 21/4. Αν κάποιος μπορεί να κόψει και τιμολόγιο τότε παίρνει το θηρίο σε εξαιρετική τιμή.
Κοίτα να δεις που με έβαλες σε σκέψεις.

 

1039 - 439 - 24% πάει δηλαδή ;

 

5a32b1134b7bdcba50a990da15a9d9fa.jpg

 

Αχ αυτό το πρασινάκι θα μου τα πάρει τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά θα μπορεί να γίνει αυτό που λες
Μόλις τους πήρα τηλέφωνο.

Τόσα θέλουν με την σκάτζα του iphone 8 plus.

Έπρεπε να δουλεύω σήμερα. :p

 

0760aaa1503fa72627bf2f803583761d.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο.

Τόσα θέλουν με την σκάτζα του iphone 8 plus.

Έπρεπε να δουλεύω σήμερα. :p

 

0760aaa1503fa72627bf2f803583761d.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Σε δεύτερη τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι πρώτα αφαιρούν το ποσό του κινητού που δίνεις και μετά αφαιρείται το φπα.

 

Από τα 398 πήγαμε στα 483 λοιπόν.

Μάλλον θα παω για καφέ ....

 

56ccaac6c6acf80940010140ec735b1a.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε δεύτερη τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι πρώτα αφαιρούν το ποσό του κινητού που δίνεις και μετά αφαιρείται το φπα.

 

Από τα 398 πήγαμε στα 483 λοιπόν.

Μάλλον θα παω για καφέ ....

 

56ccaac6c6acf80940010140ec735b1a.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ετσι εγινε και σε μενα στο public

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Από iPhone 8 plus αν κ δεν είμαι ο πιο κατάλληλος διότι δεν της έχω κ ιδιαίτερη αδυναμία..

Πιστεύω όμως πως όταν βρεις καλή τιμή για s10 plus ΠΑΣ με κλειστά μάτια...

Από όπου κ να το δεις κάμερες.. Sar, μπαταρία.. Not Bezels 6.4 με 5.5 οθόνη κ έχουν ιδιο μέγεθος.. Οθόνη... Stereo ήχος υπέρ s10plus χαλαρά.. Μπροστινή κάμερα.. Ακόμα κ 400 επιπλέον τα δινεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το deal από το Πλαίσιο με την απαλλαγή του ΦΠΑ στο νέο κατάστημα του The Mall Athens.

Σκεφτόμουν για το μαύρο S10 για αρχή, αλλά επειδή είχε ένα τελευταίο κομμάτι σε πράσινο.... είπα να κάνω την αλλαγή (για πρώτη φορά σε όσες σειρές S έχω αγοράσει...) και ναι... τελικά το χρώμα είναι απίστευτο!

Από 939€ στα 757€.

Ευτυχώς γλύτωσα όλην την ταλαιπωρία να ψάχνομαι στα skorutzομάγαζα!

 

20190421_201147_zpsbqadpdhl.jpg

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Σε δεύτερη τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι πρώτα αφαιρούν το ποσό του κινητού που δίνεις και μετά αφαιρείται το φπα.

 

Από τα 398 πήγαμε στα 483 λοιπόν.

Μάλλον θα παω για καφέ ....

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πήγαινες και από κοντά θα σου λέγανε ότι δεν γίνεται τίποτα από όλα αυτά!!! Ημουνα εκεί χθες και δεν γινότανε ταυτόχρονα trade in και αφαίρεση ΦΠΑ! ή το ένα ή το άλλο!

Οπότε καλύτερα που πήγες για καφέ:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινες και από κοντά θα σου λέγανε ότι δεν γίνεται τίποτα από όλα αυτά!!! Ημουνα εκεί χθες και δεν γινότανε ταυτόχρονα trade in και αφαίρεση ΦΠΑ! ή το ένα ή το άλλο!

Οπότε καλύτερα που πήγες για καφέ:)

Αυτό ισχύει.

Το ρώτησα σήμερα. Δεν γίνεται και το ένα και το άλλο.

Έτσι κι αλλιώς το δικό μου S7 edge είχε θέματα και δεν μπορούσε να περάσει το trade in. Αλλά μου το τόνισαν ότι δεν μπορώ να έχω και τα δύο μαζί για αγορά χωρίς ΦΠΑ και trade in.

Ή θα γλύτωνες γύρω στα 180 ευρώ από τον ΦΠΑ, ή θα γλύτωνες 439 ευρώ από το trade-in.

Η δεύτερη περίπτωση είναι άκρως δελεαστική (κατά την γνώμη μου)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα τζάμπα σήμερα.

Μου κάνει εντύπωση ότι και τα δυο παιδιά στο τηλέφωνο δεν μου ανέφεραν ότι ή το ένα γίνεται ή το άλλο.

 

@WolfBack καλοδουλευτο. Το πρασινάκι είναι κούκλα.

 

Οι τιμές πάνε καλά και με άμεση διαθεσιμότητα.

 

675326c42c399468cb0cc3757a060a5c.jpg

 

Η αλήθεια είναι ότι με έχουν επηρεάσει καποια παιδιά που επέλεξαν snapdragon αλλά οκ πράσινο να ναι και ότι να ναι. :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,να κανω μια ερωτηση ,το snapdragon ειναι το δικαρτο σωστα ?

επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ το συγκεκριμενο feature μιας και πρεπει να εχω συνεχεια μαζι μου και 2 συνδεση εξωτερικου και το να κουβαλαω 2 τηλεφωνα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι σαν ταλαιπωρια , τι θέμα μπορει να έχω με το δικαρτο ?

Αν παθει κατι εγγυηση γιοκ στην Ελλαδα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,να κανω μια ερωτηση ,το snapdragon ειναι το δικαρτο σωστα ?

επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ το συγκεκριμενο feature μιας και πρεπει να εχω συνεχεια μαζι μου και 2 συνδεση εξωτερικου και το να κουβαλαω 2 τηλεφωνα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι σαν ταλαιπωρια , τι θέμα μπορει να έχω με το δικαρτο ?

Αν παθει κατι εγγυηση γιοκ στην Ελλαδα ?

 

Στα ελληνικά καταστήματα υπάρχει με τον exynos με δικαρτο... Κ κανονικά 2 χρόνια εγγύηση... Ναι με snapdragon δεν θα έχεις εγγύηση εδώ Ελλάδα κ δεν ξέρω αν στο ακουμπάνε κιόλας σε επίσημο service...

Πρέπει να τα βάλεις δίπλα δίπλα για να δεις διαφορές...

Πηγαινε στο σκρουτζ και διαβασε τα σχόλια όλα αυτά είναι με exynos είναι σούπερ η συσκευή και με τους δύο επεξεργαστές..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

@WolfBack καλοδουλευτο. Το πρασινάκι είναι κούκλα.

 

@jonos, Να είσαι καλά φίλε μου.

Πραγματικά το πρασινάκι είναι όλα τα λεφτά.

Ήμουν δικαστικός όσο αναφορά τα χρώματα (πάντα έπαιρνα σε μαύρο τα κινητά μου) αλλά είπα να κάνω την αλλαγή σ'αυτό.

Και δεν το μετάνιωσα. Παναθηναϊκός δεν είμαι... αλλά αυτό το prism green τα σπάει!!!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

@jonos, Να είσαι καλά φίλε μου.

Πραγματικά το πρασινάκι είναι όλα τα λεφτά.

Ήμουν δικαστικός όσο αναφορά τα χρώματα (πάντα έπαιρνα σε μαύρο τα κινητά μου) αλλά είπα να κάνω την αλλαγή σ'αυτό.

Και δεν το μετάνιωσα. Παναθηναϊκός δεν είμαι... αλλά αυτό το prism green τα σπάει!!!

 

 

Κ γω γιαυτό πήρα σε άσπρο να νιώθω ότι πήρα κ κάτι διαφορετικό απτή μαυρίλα κ το χαζεύω αρκετά συχνά.. να το χαρείς κ είναι σίγουρο όλοι μας το κρυφό κοιτάμε όταν το βγάζουμε απτή θήκη χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κ γω γιαυτό πήρα σε άσπρο να νιώθω ότι πήρα κ κάτι διαφορετικό απτή μαυρίλα κ το χαζεύω αρκετά συχνά.. να το χαρείς κ είναι σίγουρο όλοι μας το κρυφό κοιτάμε όταν το βγάζουμε απτή θήκη χα χα

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Επίτηδες πήρα την LED Cover View σε μαύρη (για να μην αλλάζω συνήθειες), αλλά σίγουρα θα το βγάζω από την θήκη του αρκετές φορές μόνο και μόνο για να χαζεύω το χρώμα.

Δεν επέλεξα την πράσινη θήκη μόνο και μόνο για την φύση της δουλειάς μου. Σίγουρα θα γινόταν πρασινο/μαύρη από τα λάδια και τα γράσα με τον καιρό, οπότε με την μαύρη είμαι καλυμμένος και με τις δύο επιλογές μου: Εργάτης με μαύρη θήκη.... κυριλέ με την πράσινη (φανταστική) πλάτη του κινητού.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο μαγαζί με καλή τιμή που θα του πεις ότι το θέλεις με τιμολόγιο και θα σου πει ετοιμοπαράδοτο? Τα σκρουτζομάγαζα σου λένε ότι θα πάρει πολλές ημέρες. Ένα μαγαζί στη Νίκαια με καλή τιμή μου είπε 20 με 30 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω με τιμολόγιο θέλω να το πάρω γιατί λες ότι δεν το δίνουν ετοιμοπαράδοτο ενώ το έχουν; Τι τους κάνει να κωλυσιεργούν;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει σε σκρουτζομάγαζο να δεις?

Τα τιμολόγια διασταυρώνονται με τις ΜΥΦ και ο εκδότης τους θα πρέπει να τα δηλώσει κανονικά.

Εδώ και κάποιο διάστημα ισχύει η ΠΟΛ.1150/2017 που αφορά το άρθρο 39Α του ΦΠΑ με βάση την οποία μπορεί να μην χρεώνεται ΦΠΑ επί του τιμολογίου. Ενώ είναι μια απλή διαδικασία που θα πρέπει να διεκπεραιώνεται άμεσα. Αμ δε. Αν ζητήσεις με ΦΠΑ τιμολόγιο πάλι λένε ότι υπάρχει διαδικασία για τα τιμολόγια και υπάρχει πάλι καθυστέρηση.

Από ότι έχω καταλάβει εγώ, τα φθηνά μαγαζιά τα συμφέρει η απόδειξη λιανικής την οποία κάποια δεν περνάνε από φορολογικό μηχανισμό ενώ θα έπρεπε. Οπότε μετά την πώληση και να τη διαγράψουν δεν θα φανεί πουθενά. Αυτό σημαίνει ένα 24% στην τσέπη. Στα τιμολόγια δεν μπορούν να το κάνουν αυτό οπότε να η καθυστέρηση στην εύρεση ετοιμοπαράδοτου.

Link to comment
Share on other sites

Απο mobile phones που πήρα εγώ με τιμολόγιο την άλλη μέρα το είχα στα χέρια μου. Άψογοι.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20% επιστροφή από την Euribank από το πρωί και ξεμπερδεψαμε με τα σκρουτζομαγαζα και τα τιμολόγια που δεν εκδίδουν. Το ερώτημα είναι μπορούμε να κάνουμε συναλλαγή από τραπεζικό λογμο που δεν είναι επαγγελματικός ; Γιατί εμένα η κάρτα μου της eurobank δεν είναι συνδεδεμένη με επαγγελματικό λογμο. Γνωρίζει κανείς ;
Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος είναι σαφής όσον αφορά την απαλλαγή από το ΦΠΑ. Και η αλλαγή στο άρθρο 39Α του Κώδικα ΦΠΑ έγινε ειδικά για να αντιμετωπιστούν οι περιπτώσεις των σκρουτζομάγαζων που πουλούσαν φθηνά επειδή δεν αποδίδανε το ΦΠΑ στο κράτος. Με το που θεσπίστηκε η διάταξη τα περισσότερα από αυτά τα μαγαζιά ανακάλυψαν το κόλπο των δύο τιμών για το προϊόν, άλλη τιμή για απόδειξη άλλη για τιμολόγιο. Όταν μετά από καταγγελίες το skroutz τους ανάγκασε να έχουν την ίδια αρχική τιμή για το προϊόν είτε επρόκειτο για απόδειξη είτε για τιμολόγιο τα εν λόγω μαγαζιά ανακάλυψαν νέο κόλπο. Το κόλπο "του ελέγχου των εγγράφων". Ενώ λοιπόν σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες αρκεί η εκτύπωση από το ΤAXIS ότι είσαι υπόχρεος ΦΠΑ και την ίδια ημέρα σου εκδίδουν τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ, τα εν λόγω μαγαζιά 1ον) Ζητούν έγγραφα που δεν απαιτούνται, 2ον) Χρειάζονται έως και 30 ημέρες να τα "ελέγξουν", 3ον) Εαν αντέξεις την αναμονή εν τέλει απορρίπτουν την παραγγελία δηλώνοντας ότι τα χαρτιά σου δεν είναι εντάξει.

Επειδή λοιπόν σε αυτή τη χώρα κάποια στιγμή πρέπει να επιβραβεύονται οι σωστοί επαγγελματίες και όχι οι πονηράκηδες, νομίζω πως όντως τα μέλη θα πρέπει να αναφέρουν για ενημέρωση και επιβράβευση τους σωστούς επαγγελματίες, και για επιβραβευτούν αυτοί και για να συνετιστούν οι πονηρούληδες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...