Jump to content

Το δωμάτιό μας, ο προσωπικός μας χώρος


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως σε τέτοια σημεία βάζουν χοντρό πλαστικό πάνω στον τοίχο...

Δεν είναι και πολύ ωραίο αλλά το προφυλάσσει

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα το δωματιο μου (το οποιο ειναι καινουριο λογο μετακομισης) ειναι ξενερωτο.. πρεπει να το αλλαξω και μαλιστα γρηγορα.

 

Καταρχας θελω να κανω κανενα ομορφο grafity στον τοιχο του κρεβατιου μου, κ να βαλω μερικες αφισουλες, πιστευω οτι θα αλλαξει ριζικα..

και φυσικα αργοτερα θα παρω μερικα μικροπραγματακια για να γινει πιο "δικος μου" χωρος.. :)

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

FREAK_OF_NATURE μπορείς να βάλεις μια λεπτή σανίδα απο ξύλο που να είναι στο χρώμα της βιβλιοθήκης!! Δε νομίζω πως θα αφήνει σημάδια.. :)
Link to comment
Share on other sites

οχι,αλλα...1ον που θα βρω το ιδιο ακριβως χρωμα ξυλου

2ον. μπορει να μην αφηνει σημαδια στον τοιχο,αλλα θα εχει χτυπηματακια μετα απο λιγους μηνες

3ον.δεν ταιριαζει με τον χωρο μου:(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που είχα κάνει εγώ ήταν να κολλήσω στην καρέκλα αφρολέξ..Έτσι όποτε ακούμπαγε η καρέκλα στον τοίχο ερχόταν σε επαφή με το αφρολέξ..Το είχα κολλήσιε αν θυμάμαι γιατί πάνε και κάποια χρόνια με ταινία διπλής όψης..

 

Ελπίζω να βοήθησα...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εγω εδω και ενα μηνα μενω μονος μου. νοικιασα σπιτι ακριβως στο ιδιο κτηριο με τη δουλεια μου.τα βασικα επιπλα που εβαλα ειναι αφτα που μου εμειναν απο τοτε που σπουδδαζα. αλλα μεχρι τελοσ καλοκαιριου θα παρω καινουργια απο ικεα βεβαια. με εχει βολεψει τρομερα. τωρα αν παω διακοπες συν τα σαββατοκυριακα που φευγω με βλεπω απο χειμωνα να το διακοσμησω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια ερωτηση για να μην ανοιγω νεο θεμα..

εσπασε το πομολο μιας πορτας και τωρα αυτη δεν ανοιγει...θα πρεπει να την σπασω ή υπαρχει και αλλος τροπος?

 

βιδες για να βγαλω το πομολο δεν υπαρχουν...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για να μην ανοιγω νεο θεμα..

εσπασε το πομολο μιας πορτας και τωρα αυτη δεν ανοιγει...θα πρεπει να την σπασω ή υπαρχει και αλλος τροπος?

 

βιδες για να βγαλω το πομολο δεν υπαρχουν...

 

Αν ειναι κλειδωμενη φωναξε εναν κλειδαρα να κανει "διαρρηξη" αλλα και χωρις να ειναι κλειδωμενη μπορει να στην ανοιξει με τον κλασσικο τροπο.

 

Αν παλι δεν θες κλειδαρα προσπαθησε με πενσα ή καβουρα να πιασεις τον μηχανισμο και να τον γυρισεις ωστε να μαζεψεις την "γλωσσα" και να ανοιξει!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι εσωτερικη πορτα..για να πιασω τον μηχανισμο το πομολο πως θα φυγει? να το τραβηξω με δυναμη?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειναι εσωτερικη πορτα..για να πιασω τον μηχανισμο το πομολο πως θα φυγει? να το τραβηξω με δυναμη?

 

Αμα δεν μας δειξεις και την "αβαρια" που επαθες ειναι λιγο δυσκολο να καταλαβουμε!!

 

Αν ειναι ετσι οπως το εχω εγω στο μυαλο μου τοτε ετσι οπως ειναι σπασμενο το πομολο τοτε ναι με την βοηθεια ενος κατσαβιδιου το τραβας και μετα με την πενσα γυρνας τον μηχανισμο.

 

Μπορει να ειναι και βλακιες ολα αυτα, αλλα χωρις εικονα δυσκολο να καταλαβω ακριβως το προβλημα! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας.

Στο δωμάτιό μου έχω ένα φωτιστικό στο ταβάνι (κρεμαστό) που πλέον χρειάζεται αλλαγή λόγω φθοράς των πλαστικών τοιχωμάτων του.

Δεν μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος απο τον φωτισμό.

 

Γενικά ο φωτισμός σ'ένα χώρο είναι πολύ σημαντικός, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους.

Κι επειδή περνάω αρκετές ώρες στο δωμάτιο αυτό θέλω να με ξεκουράζει και να με κάνει να αισθάνομαι όμορφα.

 

Τώρα που πρόκεται να το αλλάξω ψάχνω για κάτι που θα κάνει το δωμάτιο πιο ευχάριστο και θετικό απο υποτονικό.

 

Έχετε κάτι να μου προτείνετε;

Σκεφτόμουν για μια ράβδο (enviromental friendly) στο ταβάνι αλλα δεν ξέρω εαν θα γεμίζει τον χώρο με φώς.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

για να μην ανοιγω νεο θεμα

 

το λαμινειτ πατωμα,με χλωρινη μπορω να το καθαρισω???κανει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.emimikos.gr/shop/images/T/LAVA50_S-01.jpg

 

καποια ιδεα σε ποιο μαγαζι στην θεσσαλονικη μπορω να το βρω??(οχι ονλαιν σοπς ,δεν εχουμε χρονο :p)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

http://www.emimikos.gr/shop/images/T/LAVA50_S-01.jpg

 

καποια ιδεα σε ποιο μαγαζι στην θεσσαλονικη μπορω να το βρω??(οχι ονλαιν σοπς ,δεν εχουμε χρονο :p)

Τα έχω δει στα καταστήματα Jumbo. Μάλιστα, πέρσι είχα αγοράσει ένα μπλε, αλλά δεν μου άρεσε και το έβγαλα από την πρώτη κιόλας μέρα.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει στα καταστήματα Jumbo. Μάλιστα, πέρσι είχα αγοράσει ένα μπλε, αλλά δεν μου άρεσε και το έβγαλα από την πρώτη κιόλας μέρα.. :happy:

πηρα τελικα απο το "ανεκδοτο του ταξειδη"

ειχε 2 μεγεθη,επελεξα το μεγαλο που ειχε και πιο πρωτοτυπο σχεδιο

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χρειάζομαι κάποιες ιδέες για το πως να διακοσμήσω το δωμάτιο μου. Βασικά έχω πρόβλημα με τους τοίχους. Κάδρα δεν μου αρέσει να κρεμάσω. κάποια ιδέα σε αυτό?

 

Σας ευχαριστώ

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

ταπετσαρια?μπα...α υπαρχουν επαγγελματιές που κανουν graffiti...εσυ τι ακριβως θες?θες επιπλα να τους καλυψεις?
Link to comment
Share on other sites

όχι από έπιπλα είμαι οκ. εξάλου μιλάμε για υπνοδωμάτιο άρα δεν μπορούν να μπουν πολλά έπιπλα. για ταπετσαρία δεν το σκέφτομαι. θέλω κάτι πιο απλό και γρήγορο βασικά και αν γίνεται να μπορώ να το κάνω κι εγώ.
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Βαλε εκει 2-3 μεγαλου η μεσαιου μεγεθους poof.

Αντι για καδρα βαλε τιποτα μεγαλες αφισες (απο συγκροτηματα η ταινιες η ο,τι αλλο θελεις)

Βαλε κανα περιεργο φωτιστικο δαπεδου.

 

Προτεινω να δωσεις στο δωματιο σου πολλα και ανοιχτα χρωματα. Εμενα π.χ. μ'αρεσει το μπλε, τοκιτρινο και το πορτοκαλι.

 

Ενα δωματιο αλλαζει ακομα και απο την παπλωματοθηκη, τα μαξιλαρια και την κουρτινα. Επελεξε εντονα χρωματα τα οποια θα σου ανεβαζουν την διαθεση.

 

Βασικα ειναι δσκολο να ξερει ο αλλος τι σου αρεσει εσενα και τι ακριβως θελεις να αλλαξεις.

 

Ριξε εκει και μερικα αρωματικα κερακια.

 

 

my 2 cents

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

δεν ζητάω να μου πείτε ακριβώς τι να βάλω , σε τι χρώμα σχέδιο και τα λοιπά. αυτό θα το βρω, απλά δεν ξέρω με τι μπορώ να το διακοσμήσω, όσον αφορά τους τοίχους.
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

ταπετσαριες, αφισες, καδρα (που δεν σου αρεσουν οπως λες), τεχνοτροπιες.

 

Υπαρχει κατι αλλο?

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα αυτοκόλλητα τοίχου...! Μπορεις να βρεις σε πολλά μεγέθη και πολλά σχέδια και χρώματα... έχει και στο ikea!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...