Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει να μου προτεινει καποιος ενα τζαμακι για το S10e που το εχει δοκιμασει και κανει δουλεια .... (μολις εσπασα το whitestone που ειχα :p)

Έχω βάλει 2-3, είχα θήκη με χαμηλο χείλος και μου εσπασαν πανευκολα. Το καλυτερο ήταν της Cellular Line. Λίγο ακριβό, αλλά τέλειο σε αποκριση και εφαρμογη.

 

εχω το 10+ με τζαμακι των 20€ δεν δουλευε και αυτο δεν συμβαινει μόνο σ εμενα. Τέλος πάντων προσωπικα θεωθω καλύτερη μια θηκη βιβλιο παρα τζαμακι. Γούστα είναι αυτά

Χαρα δουλευει το touch με τζαμάκι, εκτός αν εννοείς το δατυλικό αποτύπωμα. Το e, δεν το έχει στην οθόνη, αλλά στο Power.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλεον το cellular line τζαμακι για το S10e το βρισκεις 7.5 με 8.5 ευρω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 2-3, είχα θήκη με χαμηλο χείλος και μου εσπασαν πανευκολα. Το καλυτερο ήταν της Cellular Line. Λίγο ακριβό, αλλά τέλειο σε αποκριση και εφαρμογη.

 

 

Χαρα δουλευει το touch με τζαμάκι, εκτός αν εννοείς το δατυλικό αποτύπωμα. Το e, δεν το έχει στην οθόνη, αλλά στο Power.

έχεις δίκιο, δεν ήμουν σαφής. Εννοούσα το αποτύπωμα, εκεί υπάρχει το πρόβλημα

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πλεον το cellular line τζαμακι για το S10e το βρισκεις 7.5 με 8.5 ευρω.

Αλήθεια? το τελευταίο το πήρα νομίζω τα Χριστουγεννα με €15. Πάω να πάρω κανένα τότε.

 

έχεις δίκιο, δεν ήμουν σαφής. Εννοούσα το αποτύπωμα, εκεί υπάρχει το πρόβλημα

Το κατάλαβα, No prob, το διευκρίνισα για τον φίλο που έχει e.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω παραγγειλει το s10e σε κοκκινο και περιμενω να ρθει! ξερει κανεις αν ερχεται ηδη με εγκατεστημενη ζελατινα απο το εργοστασιο? και εχει κανεις να προτεινει καποιο καλο tempered glass? οχι απο αυτα που ειναι σαν προσοψη, αλλα σκετο το τζαμι.. ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Εγώ βάζοντας tempered glass δεν είχε απόκριση καθόλου, αναγκάστηκα και το έβγαλα, το έχω σκέτο και το προσέχω σαν τα μάτια μου

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Στο S10 με το γυαλί δεν δουλεύει το αποτύπωμα, είναι γνωστό αυτό. Μια απλή θήκη που να καλύπτει και την οθόνη χρειάζεσαι και είσαι safe
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έσπασε τo dome glass, έπεσε από ύψος 10 (δέκα) εκατοστών στο πεζοδρόμιο, χτύπησε σε δύο σημεία και ράγισε σε πολύ μεγάλο μέρος της επιφάνειάς του...

Έβαλα το αναπληρωματικό Mocolo UV full face tempered glass liquid. To πρώτο πράγμα που προσέχει κανείς είναι ότι κοστίζει περίπου το 1/4 του whitestone.

To πακέτο μέσα είναι πολύ πιο λιτό. Δεν έχει εκείνη την θήκη/καλούπι-υπερπαραγωγή, ούτε καν καλώδιο για το UV light lamp. H τοποθέτηση είναι ίδια με το Whitestone. H έλλειψη της θήκης για την "σωστή τοποθέτηση" του whitestone δεν λείπει καθόλου. Το αποτέλεσμα είναι επίσης ίδιο με το whitestone, δηλαδή το δαχτυλικό δουλεύει, ας πούμε, -10-15% χειρότερα σε σχέση με την γυμνή οθόνη, η διαύγεια είναι άριστη και η αίσθηση εξαιρετική. Θα συνεχίσω να το αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω κάρτα μνήμης και είμαι ανάμεσα σ' αυτές τις δύο

https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsqxa1-128g-gn6ma-extreme-128gb-micro-sdxc-uhs-i-card-u3-v30-class-10-p-PER.577120

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc128ga-eu-evo-plus-128gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577046

Δεν έχω καταλάβει η βαθμολογία v30 και c10 που έχει η sandisk τι προσφέρει ακριβώς, χρειάζεται στα κινητά ή αν πάρω τη samsung θα 'μαι μια χαρά. Επίσης, είναι μεγάλη διαφορά που η sandisk έχει ταχύτητα ανάγνωσης μέχρι 160 mb/s ενώ η samsung πάει μέχρι 100 mb/s.

Ποια να προτιμήσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω κάρτα μνήμης και είμαι ανάμεσα σ' αυτές τις δύο

https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsqxa1-128g-gn6ma-extreme-128gb-micro-sdxc-uhs-i-card-u3-v30-class-10-p-PER.577120

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc128ga-eu-evo-plus-128gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577046

Δεν έχω καταλάβει η βαθμολογία v30 και c10 που έχει η sandisk τι προσφέρει ακριβώς, χρειάζεται στα κινητά ή αν πάρω τη samsung θα 'μαι μια χαρά. Επίσης, είναι μεγάλη διαφορά που η sandisk έχει ταχύτητα ανάγνωσης μέχρι 160 mb/s ενώ η samsung πάει μέχρι 100 mb/s.

Ποια να προτιμήσω?

Και οι δυο είναι καλές, εγώ πάντα αγοράζω sandisk

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το πρωί τοποθέτησα το δεύτερο τζαμί dome που πλήρωσα 45+ ευρώ και το μεσημέρι έχει κάπου βρει και έχει ραγίσει.

 

S8 και s9 που είχα δεν είχα σπάσει ποτέ dome glass.

 

Το παράδοξο είναι ότι και τις δύο φορές που έχει σπάσει δεν γνωρίζω πως έχει γίνει.

Δεν έπεσε, δεν έγινε καμία απότομη κίνηση δεν μπήκε μαζί με κλειδιά τίποτα.

 

Ερωτώ εάν πωλούνται μόνο τα τζαμακια ?

 

Μια άλλη ερώτηση είναι εάν είναι τόσο ευαίσθητο μιας και τα δύο παλαιότερα μου φαίνονται πιο χοντρά.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι μια, θήκη τύπου βιβλίου που προστατεύει την οθόνη ειδικά για εσένα που έχεις ''καταφέρει'' να σπάσεις δυο τζαμάκια. Προσωπικά τέτοια θήκη χρησιμοποιώ σαν βασική. Για κυρτές οθόνες της σειράς S το τζάμι είναι ότι χειρότερο ειδικά στο 10 που δεν υπακούει το touch. Στο S8 που είχα παλαιότερα υπήρχαν πολλές καλές λύσεις με τζάμι, στο S10 όμως όχι
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παρουσιασε αλλα θεματα το Dome στο S10e. Την πρωτη φορα σε 1 μηνα ξερασε κολλα τη δευτερη σε μια βδομαδα...Τοποθετηση εγινε σε μαγαζι και τις 2 φορες.. Στο S20+ θα μεινω σε μεμβρανες...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μία από τις Armor της Spigen, ή την Slim armor ή την Tough armor. Ο λόγος που τις σκέφτομαι είναι το αφαιρούμενο σκληρό κομάτι τους. Σκέφτομαι να κολλήσω σε αυτό ένα metal pad ώστε η θήκη να κολλάει στην μαγνητική βάση που έχω στο αυτοκίνητο, ενώ όταν είμαι σπίτι να το αφαιρώ, ώστε να φορτίζω το κινητό ασύρματα. Γίνεται αυτό στην πράξη; Εννοώ, το σκληρό τμήμα αφαιρείται αρκετά εύκολα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Υπάρχει κάποια θήκη βιβλίο που να προτεινετε ; Εχω spigen back θηκη όμως σκέφτηκα πως τωρα το καλοκαιρι στην παραλια (ή στην τσαντα της παραλιας οταν βουτας κοιταζοντας ετσι ->:blink: την τσάντα εξω) θα έχει καποιο προβλημα με την αμμο ή με κανα απροσεκτο ακουμπημα της τσαντας σε αμμο ή στα βοτσαλα! Οποτε τι προτεινεται; σ10+
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν βρίσκω πλέον τις γνήσιες ζελατίνες της Samsung για s10+. Έχετε υπόψιν κάποιο μαγαζι που τις εχει;( εκτός smartec φυσικα)

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Τις έχει και πάλι το skroutz σε ένα κατάστημα. Δεν βάζω όνομα να μην θεωρηθεί διαφήμιση, ψάξτε στο skroutz για FG975 που είναι ο κωδικός προϊόντος.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Θέλω να πάρω καλώδιο φόρτισης για να συνδέω το κινητό με το αυτοκίνητο. Επειδή έχει πολλές επιλογές με διαφορετικές τιμές υπάρχει κάτι που προτείνετε;

Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πρότεινα τα Anker. Δεν έχω πάρει για το S10 αλλά είχα πάρει δύο εδώ και πάνω από ένα χρόνο για το S7 και μέχρι στιγμής έχουν αποδειχτεί σκυλιά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σήμερα 14 αυγούστου αποφασισα να πάω να αλλάξω την εργοστασιακή μεμβράνη επειδή μετά απο ένα χρόνο είχε δύο σημέια που λόγω χτυπήματος φαινόταν σαν να είχε κάνει τρύπα! (Χτύπημα με μεταλλικό αντικείμενο)

 

Η αλλαγή έγινε τυχαία στο irepair καθώς εψαχνα στο public την αυθεντική...αλλα δεν ειχαν καμία!

 

Παρόλο που το φοβόμουν...εξεπλάγην!! Πραγματικά καλύτερο απο το εργοστασιακο!

 

Ισως έχει αναφερθει ήδη...αλλα θεώρησα οτι αξίζει η αναφορά! (Μάρκα δεν θυμάμαι...αλλα θυμάμαι οτι την έβγαλε απο ένα μηχάνημα...αρα παράγει κ για άλλες μάρκες κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει απο irepair οταν ειχα το S10e. Δεν μου αρεσε η υφη της στο touch και ηταν μαγνητης δαχτυλιων, σαν να μην εχει καθολου επιστρωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 14 αυγούστου αποφασισα να πάω να αλλάξω την εργοστασιακή μεμβράνη επειδή μετά απο ένα χρόνο είχε δύο σημέια που λόγω χτυπήματος φαινόταν σαν να είχε κάνει τρύπα! (Χτύπημα με μεταλλικό αντικείμενο)

 

Η αλλαγή έγινε τυχαία στο irepair καθώς εψαχνα στο public την αυθεντική...αλλα δεν ειχαν καμία!

 

Παρόλο που το φοβόμουν...εξεπλάγην!! Πραγματικά καλύτερο απο το εργοστασιακο!

 

Ισως έχει αναφερθει ήδη...αλλα θεώρησα οτι αξίζει η αναφορά! (Μάρκα δεν θυμάμαι...αλλα θυμάμαι οτι την έβγαλε απο ένα μηχάνημα...αρα παράγει κ για άλλες μάρκες κινητού!

 

Μεμβράνη ή γυαλί? Και πόσο πλήρωσες;

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη έβαλα! Κοστος 10ε. Εφαρμογή ά ψ ο γ η

( το έβαλαν εκείνοι) αλλα το θέμα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω...με τις δαχτυλιές σήμερα παρατήρησα οτι ισχύει. Είναι ίσως πιο έντονο απο την εργοστασιακή αλλα όχι κατι που προσωπικά με ενοχλεί!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το samsung galaxy 10 lite. Και θελω μια back case.

https://www.skroutz.gr/s/21854818/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Διάφανο-Galaxy-S10-Lite.html

https://www.skroutz.gr/s/21843728/Spigen-Liquid-Crystal-Διάφανο-Galaxy-S10-Lite.html

 

Ποια απο τις 2 λετε και γιατι; Δεν εβαλα την rugged armor γιατι καλυπτει την ωραια ασημι περιμετρο της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...