Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πιο φθηνα σκρουτζαδικα δεν τα εχουν διαθεσιμα τα κινητα αλλα παντα κατοπιν παραγγελιας. Αν πχ ενα κινητο κανει 450 στο 1ο μαγαζι που ειναι διαθεσιμο θα το βρεις 50-60 ευρω πανω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήθελα να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο Α39 από το γνωστό skroutzoμαγαζο. Με παιδεύει εδώ με 3 τρεις εβδομάδες ότι δεν το έχει απόθεμα το αγγλικό και καλά... Μου είπε την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα το φέρουν αυτή την εβδομάδα και να πάρω τηλέφωνο. Πήρα σήμερα και μου είπε να πάρω πάλι τέλη Νοεμβρίου... Είναι συμπεριφορά αυτή τους ρώτησα; Και μου έκλεισαν το τηλέφωνο... Απίστευτα πράγματα. Ελλάδα το μεγαλείο σου. Τι μπορώ να κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα ίδια τράβηξε ο πατέρας μου απ'το κινητάκια. 2 μήνες τηλεφωνα για να παρει πίσω τα λεφτά μετά από 1 μήνα αναμονής και τελικά ακύρωσης παραγγελίας. Απαράδεκτοι.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Όνομα μαγαζιού? Δεν έχει νόημα να το κρύβουμε εφόσον λέγοντας το καλο κάνεις σε εμάς του υπολοίπους
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάντως την έχω πάρει και είναι πολύ καλή και με το τζαμακι της belkin που έχω βάλει αλλά και ζελατίνα που είχα πιο πριν καθονταν τέλεια.για γρατσουνιές δεν έχω δει ακόμη την έχω 20 μέρες θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε καλησπέρα. Βλέπω έχεις το s10 + σωστά? Φοράς το tempered της belkin, το δαχτυλικό σου δουλεύει όπως ήταν με ζελατίνα η όχι?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα. Βλέπω έχεις το s10 + σωστά? Φοράς το tempered της belkin, το δαχτυλικό σου δουλεύει όπως ήταν με ζελατίνα η όχι?? ;)

 

Δουλεύει αλλα με την δεύτερη προσπάθεια το χρησιμοποιώ για τραπεζικές συναλλαγές και όποτε το χρειαστώ πιάνει με την δεύτερη πάντα.σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως η ζελατίνα αλλά τουλάχιστον ας είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε ζελατίνα αλλά να πιάνει εύκολα ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ; Απ' ότι διάβασα μόνο με ζελατίνα και όχι τζαμάκι δουλεύει καλώς έτσι;

 

 

Με την προσθήκη νέας ζελατίνας, θα πρέπει προηγουμένως να σβήσω το δακτυλικό αποτύπωμα και να το περάσω αφού εφαρμοστεί η νέα ζελατίνα; Αυτή τη στιγμή έχει αυτό που φορούσε (?) από το κουτί του ! Σας ευχαριστω!

ΥΓ: για s10+

 

edit: ως προς το τζαμακι, εχει δοκιμασει καποιος να βαλει και να ενεργοποιησει το : Ρυθμισεις - εμφανιση - ευαισθησια αφης ?

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε ζελατίνα αλλά να πιάνει εύκολα ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων ; Απ' ότι διάβασα μόνο με ζελατίνα και όχι τζαμάκι δουλεύει καλώς έτσι;

 

 

Με την προσθήκη νέας ζελατίνας, θα πρέπει προηγουμένως να σβήσω το δακτυλικό αποτύπωμα και να το περάσω αφού εφαρμοστεί η νέα ζελατίνα; Αυτή τη στιγμή έχει αυτό που φορούσε (?) από το κουτί του ! Σας ευχαριστω!

ΥΓ: για s10+

 

edit: ως προς το τζαμακι, εχει δοκιμασει καποιος να βαλει και να ενεργοποιησει το : Ρυθμισεις - εμφανιση - ευαισθησια αφης ?

 

Spigen neo flex έχω ζελατίνα και γενικά spigen πράγματα χρησιμοποιώ (άντε και την official leather θήκη της samsung )

 

Από ζελατίνα σε ζελατίνα δεν πιστεύω να χρειαστεί να τα ξαναπερασεις τα αποτυπώματα...αλλά δεν χάνεις κάτι να τα ξαναπερασεις

 

Μια περίοδο που φορούσα το τζάμι της Panzer χωρίς να ενεργοποιήσω την επιλογή για την ευαισθησία η αφή μου έκανε νερά

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Spigen neo flex έχω ζελατίνα και γενικά spigen πράγματα χρησιμοποιώ (άντε και την official leather θήκη της samsung )

 

Από ζελατίνα σε ζελατίνα δεν πιστεύω να χρειαστεί να τα ξαναπερασεις τα αποτυπώματα...αλλά δεν χάνεις κάτι να τα ξαναπερασεις

 

Μια περίοδο που φορούσα το τζάμι της Panzer χωρίς να ενεργοποιήσω την επιλογή για την ευαισθησία η αφή μου έκανε νερά

ευχαριστω για την απαντηση, και εγω spigen crystal clear εχω ως θηκη. με την ζελατινα της spigen εισαι ευχαριστημενος ;

:superman:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση, και εγω spigen crystal clear εχω ως θηκη. με την ζελατινα της spigen εισαι ευχαριστημενος ;

 

Η καλύτερη ακούω είναι της Samsung που πουλάει αλλά και με την δική μου ευχαριστημένος είμαι.Ταιριάζει απόλυτα με τις θήκες της εταιρίας και δεν θα στην πετάει :D

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ακούω είναι της Samsung που πουλάει αλλά και με την δική μου ευχαριστημένος είμαι.Ταιριάζει απόλυτα με τις θήκες της εταιρίας και δεν θα στην πετάει :D

και εγώ το ίδιο διαβαζω και να σου πω την αλήθεια δε θα την έβγαζα όμως είτε απο ένα μικρό κλειδάκι λουκέτου ή από κάποια αιτία έκανε γρατζουνιά στο πάνω αριστερό μέρος του κινητού. Όταν συνήλθα από την λιποθυμία και διαπίστωσα πως ήταν η μεμβράνη, την αφαίρεσα!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιον wireless charger θα προτεινατε για το S10?

 

Έχω αυτόν,, αγορασμένο από Ελλάδα, αλλά πιο φτηνά στα €25, μάλλον η τιμή του τσίμπησε.

Ήθελα να είναι Stand και όχι ξαπλωτός. Ο συγκεκριμένος φορτίζει το κινητό και κάθετο και στο οριζόντιο, δεν ζεσταίνει πάρα πολύ το κινητό και κάνει κανένα δίωρο για πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς screen protector ή tempered glass που να είναι full screen (να καλύπτει δηλαδή και την κάμερα χωρίς να έχει τρύπα)? Επηρεάζει την κάμερα στην ποιότητα των φωτογραφιών ή στην ταχύτητα του face unlock?
Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα τη ζελατίνα της samsung γιατί η εργοστασιακή είχε γεμίσει γρατσουνιές από τις πτώσεις.

 

Κάθισε πανεύκολα και φαίνεται σαν εργοστασιακή!! Απίστευτο! Θυμάμαι από το s7edge πόσο είχα ταλαιπωρηθεί με μεμβράνες και τζαμάκια. Πλέον η samsung βρήκε τη λύση κι εκεί! Πολύ καλό προϊόν όπως και οι θήκες της.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα S10e απο service. Μου εβαλαν και μενα αυτη τη ζελατινα. Οντως σε εμφανιση ειναι τελεια αλλα γρατζουναει ευκολα. Μονο σε τσεπη το εχω βαλει και υπο φως φαινονται ηδη λεπτες γρατζουνιες...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα τη ζελατίνα της samsung γιατί η εργοστασιακή είχε γεμίσει γρατσουνιές από τις πτώσεις.

 

Κάθισε πανεύκολα και φαίνεται σαν εργοστασιακή!! Απίστευτο! Θυμάμαι από το s7edge πόσο είχα ταλαιπωρηθεί με μεμβράνες και τζαμάκια. Πλέον η samsung βρήκε τη λύση κι εκεί! Πολύ καλό προϊόν όπως και οι θήκες της.

 

Είναι δηλαδή απ' άκρη σ' άκρη με τρύπα για την κάμερα? Γιατί υποτίθεται ότι της Samsung (όχι η εργοστασιακή που φοράει το τηλέφωνο στο κουτί) κάνουν μια γωνία πάνω δεξιά και αφήνουν ένα κομμάτι εκτεθειμένο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δηλαδή απ' άκρη σ' άκρη με τρύπα για την κάμερα? Γιατί υποτίθεται ότι της Samsung (όχι η εργοστασιακή που φοράει το τηλέφωνο στο κουτί) κάνουν μια γωνία πάνω δεξιά και αφήνουν ένα κομμάτι εκτεθειμένο

 

Όχι δεν είναι με τρύπα. Αφήνει αυτή τη γωνία που λες.

Το "σαν εργοστασιακή" πήγαινε στο ότι κολλάει άψογα και έχει την ίδια υφή.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι με τρύπα. Αφήνει αυτή τη γωνία που λες.

Το "σαν εργοστασιακή" πήγαινε στο ότι κολλάει άψογα και έχει την ίδια υφή.

 

Προσωπικά τη θεωρώ πολύ άσχημη υλοποίηση αυτή. Καταρχάς αφήνει ακάλυπτη μια ολόκληρη γωνία και δεύτερον δημιουργεί ένα σχήμα πάνω στην οθόνη που δεν συμβαδίζει με το πλαίσιο του τηλεφώνου.

 

Γούστα είναι αυτά όμως!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυσκολευομαι να διακρινω αυτο που λες. Ισως σε μη μαυρο bezel να ηταν ορατο... Γενικα ειναι δυσκολο να διακρινεις οτι φορας κατι στην οθονη....

Αυτη η μεμβρανη και το Dome Glass ειναι οτι καλυτερα σε εμφανιση αλλα δυστυχως δεν ειναι ανθεκτικα σε γρατζουνιες.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Η επισημη θηκη σιλικονης της Samsung εξεχει ετσι ωστε να προστατευει λιγο την οθονη;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Η επισημη θηκη σιλικονης της Samsung εξεχει ετσι ωστε να προστατευει λιγο την οθονη;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελάχιστα.Αν απλά το γυρνάς τούμπα σε τραπεζάκι δεν έχεις θέμα, σε πτώση οριακά το κόβω(Μιλώντας πάντα για το S10).Είναι όμορφη πάντως θήκη και ωραίο rubber υλικό :rolleyes:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα και τις 34 σελίδες του νήματος και κατέληξα στα εξής συμπεράσματα: 1)Το dome είναι το καλύτερο γυαλί αλλά δε δουλεύει καλά το δαχτυλικό και μπορεί να έχεις θέμα αν είναι σφιχτή η θήκη 2) Για αντικατάσταση της εργοστασιακής μεμβράνης πάλι της samsung είναι οι καλύτερες (παρά την εγκοπή πάνω δεξιά -s10) 3) Αμέσως επόμενο το spigen neo flex αλλά συνεργάζεται μόνο με spigen; Σωστά κατάλαβα; Τώρα έχω την εργοστασιακή μεμβράνη και clear view case. Κάποια θήκη που να παρέχει προστασία, να μην έχει μεγάλο όγκο και να συνεργάζεται με την εργοστασιακή μεμβράνη; Ringe; Διάβασα ότι οι spigen έχουν θέμα Τι θα προτείνατε; Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Οι Spigen δεν εχουν θεμα με την εργοστασιακη. Spigen Rugged Armor/Liquid Air ειναι ακριβως αυτο που ψαχνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Samsung Clear View 16.99 στον Κωτσοβολο σημερα.(S10e)

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω αυτό, είμαι σχετικά συχνός πελάτης του site, όταν θέλω λογικές τιμές και δεν μπορώ να περιμένω αποστολή από Ασία.

Στο συγκεκριμένο screen protector μου έκανε εντύπωση το πόσο δυσκολεύτηκα στην εφαρμογή του. Δεν περιέχει υγρό ή κάτι άλλο, είναι απλή ζελατίνα. Στις οδηγίες έγραφε ότι οι όποιες φουσκάλες θα φύγουν σε 1-3 ημέρες και δεν τους πίστεψα, γιατί δεν μου έχει ξανατύχει. Τελικά όλες οι φουσκάλες μετά από πολύ προσπάθεια έφυγαν και το αποτέλεσμα είναι άψογο. Πολύ διαυγής, με οπή για την εμπρός κάμερα και χωρίς την άσχημη, λαστιχένια αίσθηση της Spigen. Εφαρμόζει χωρίς πρόβλημα στην Ringke fusion, Spigen rugged armor και την επίσημη clear view case.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...