Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μας πεις που τις βρήκες;

 

Εγώ είμαι ικανοποιημένος με την official ζελατίνα της Sammy. Εξάλλου την φοράω με την Led Cover View, οπότε βλέπω πως μου αντέχει περισσότερο καιρό από ότι να το είχα εντελώς γυμνό.

 

 

 

Λογικά αυτή θα έβαλε ο φίλος...

https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά αυτή θα έβαλε ο φίλος...

https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html

Ευχαριστώ πολύ!

Τελικά αυτή πρέπει να είναι.

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Το δυσκολο στις μεμβρανες ειναι η τοποθετηση. Η εργοστασιακη ηταν αψογη για προφανεις λογους. Το να την τοποθετησεις τελεια στο χερι και να προλαβεις να μην παρει σκονη ειναι πολυ δυσκολο και τυχερο....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το δυσκολο στις μεμβρανες ειναι η τοποθετηση. Η εργοστασιακη ηταν αψογη για προφανεις λογους. Το να την τοποθετησεις τελεια στο χερι και να προλαβεις να μην παρει σκονη ειναι πολυ δυσκολο και τυχερο....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λόγω χρήσης των tempered glass αρκετά χρόνια αυτό πίστευα και γω αλλά με την ringle άλλαξα γνώμη λογο της πατέντας αυτής, δες το σύντομο βίντεο

πραγματικά τέλεια εφαρμογή εύκολα
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή θα έβαλε ο φίλος...

https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html

 

Αυτή έβαλα. Η τοποθέτηση παραμένει άψογη και η λειτουργικότητα της οθόνης επισης. Από αντοχή μάλλον δεν τη λες και τέλεια. Μέσα σε τρεις μέρες μου έγινε μια φθορά πάνω της μάλλον από αιχμηρό αντικείμενο...Ίσως κλειδιά. Σύμπτωση ίσως? Θα δούμε στη συνέχεια. Η εργοστασιακή ζελατίνα άντεξε από τον Απρίλιο μια χαρά...ετούτη εδώ δεν ξέρω ακόμα! :O:confused:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Την παραγγειλα. Ελπιζω να ειναι οντως τοσο ευκολη η τοποθετηση!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την παραγγειλα. Ελπιζω να ειναι οντως τοσο ευκολη η τοποθετηση!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να χρησιμοποιήσεις την παρεχόμενη σπάτουλα ακόμα και την ώρα που την πρωτοβαζεις πάνω στην οθόνη.Δηλαδη ακουμπα την μια άκρη με ακρίβεια στην πάνω άκρη της οθόνης και στρωσε τη ζ2λατινα υπό τάση. Στη συνέχεια δούλεψε τη σπάτουλα για κανένα 5λεπτο ώστε να εξαφανιστούν όλες οι ατέλειες. Αυτό ήταν...

Άψογη εφαρμογή και άριστη λειτουργία της οθόνης!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ενα μήνα κράτησα στο S10 Plus μου την spigen neo flex ζελατίνα δεν άντεξα άλλο πολύ χοντρή και η αίσθηση της οθόνης μετά από λίγο καιρό ειναι σαν να ακουμπας πλαστικό.Απο θέμα γρατζουνιές η neo flex είναι ομως άψογη όπως επίσης και η υγρή τοποθέτηση πανεύκολη.Πριν κάνα 3ωρο έβαλα την original ζελατίνα της samsung η οποία μου κάθησε 100% τέλεια βέβαια με πολύ υπομονή έφαγα σχεδόν 20 λεπτά και πολύ σπάτουλα για να φύγουν όλες οι φυσαλίδες.Ενταξει η αίσθηση της οθόνης είναι καταπληκτική όπως η ζελατίνα που είχε η εργοστασιακή συν ότι μου φαίνεται λίγο πιο αντοχής αυτή εδώ που αγορασα.Η μόνη διαφορά απο την εργοστασιακή όπως ολοι γνωρίζεται είναι ότι έχει ένα κόψιμο στην selfie κάμερα.Την συνιστώ 100% για αυτούς που δεν θέλουν να βάλουν tempered glass. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλα επαθα πλακα με τη μεμβρανη της Ringke. Μπηκε αψογα χωρις το παραμικρο ψεγαδι σε 2 λεπτα τσαπα******κης τοποθετησης!

 

 

Ελπιζω να ειναι και ανθεκτικη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλα επαθα πλακα με τη μεμβρανη της Ringke. Μπηκε αψογα χωρις το παραμικρο ψεγαδι σε 2 λεπτα τσαπα******κης τοποθετησης!

 

 

Ελπιζω να ειναι και ανθεκτικη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι είναι, πολύ εύκολη και άψογη εφαρμογή. Και σε ανοχή τεσταρισμεμενα αντέχει πολύ. Λίγο σε αίσθηση χάνει μόνο.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου φαινεται και σε ευκρινεια και σε αφη. Μου θυμιζει την εργοστασιακη.

 

Πολυ ανωτερη της Spigen.

 

Μονο αρνητικο οτι αν εχετε ψιλογρατζουνιες στην οθονη φαινονται, ενω με τζαμακι οχι... Ουτε με την Spigen τις εβλεπες.

 

Πηρε και αλλη μια Spigen θηκη την Rugged Armor. Απλα τελεια! Μαζεμενη, δεν γλιστραει κανενα λογο... Αψογη!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω αρχισει να εχω αμφιβολια αν την εβαλα τελικα την μεμβρανη!! Δεν τη διακρινω με τιποτα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω αρχισει να εχω αμφιβολια αν την εβαλα τελικα την μεμβρανη!! Δεν τη διακρινω με τιποτα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τόσο καλή είναι ρε συ μπράβο !! Την έβαλες πολύ καλά μάλλον παίζει και αυτό τον ρόλο του !! Θα πάω να πάρω και εγώ της ringke για το s10 μου γιατι η μαμά εχει είδη ενα δυο μικρές ... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι τοσο καλη! Πραγματικα αρχιζω να αμφιβαλλω οτι την εβαλα. Δεν μπορω να τη διακρινω πουθενα, ουτε στις ακρες. Και επειδη φαινονται και κατι ψιλογρατζουνιες που ειχα στην οθονη υπο φως....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες πως την παλεύετε όμως με την υφή πλαστικού που δεν αφήνει το χέρι να ρολάρει;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Συνηθεια ολα ειναι.... Καθαρα ψυχολογικο το θεμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθεια ολα ειναι.... Καθαρα ψυχολογικο το θεμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν την παράγγειλα και εγώ της Ringke για το s10. Όποτε την βάλω θα σας πω τα συν και τα πλην σε σχέση με την εργοστασιακή που ακόμη κρατάει.. Μόλις μου γρατσουνιστεί και είναι ενοχλητική θα την σβουντουριξω.. Πάντως αν έχει αίσθηση στην αφή παρόμοια με την μαμά δεν με χαλάει καθόλου γλιστράει όχι σαν το τζάμι άλλα πολύ καλά !! Ίδωμεν ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλα στην εργοστασιακη αν κανεις swipe απο τερμα δεξια η αριστερα τη νιωθεις οτι υπαρχει! Αυτη οχι... Για αυτο το ψαχνω ακομα και απορω γιατι θεωρω οτι δεν εκανα καλη δουλεια στην τοποθετηση και παρολαυτα εκατσε τοσο αψογα ωστε δεν μπορω να την διακρινω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έβαλα κι εγώ την ringke αλλά την πέταξε η θήκη αμέσως και έβαλα πάλι τη spigen με το spray. H Ringke είναι καλύτερη στο touch αλλά η spigen κολλάει πολυ καλυτερα στην οθονη, τζάμι όμως δεν είναι καμία. Θέλω τζάμι οπωσδήποτε...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα κι εγώ την ringke αλλά την πέταξε η θήκη αμέσως και έβαλα πάλι τη spigen με το spray. H Ringke είναι καλύτερη στο touch αλλά η spigen κολλάει πολυ καλυτερα στην οθονη, τζάμι όμως δεν είναι καμία. Θέλω τζάμι οπωσδήποτε...
Σε ποιο μοντελο. Στο S10e που την εβαλα τεσταρα με αρκετες θηκες και κανενα προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Spigen εχω ποσοτητα....

Rugged Armor αψογη οπως και Liquid Air

Πολυ καλες επισης η Liquid Crystal και Crystal Hybrid σε διαφανες.

 

Τζαμακια κανουν ολα. Μην παρεις της Spigen ειναι κακης ποιοτητας. Ουτε κατι πολυ φθηνο. Κατι μεταξυ 10-15 ευρω θα ειναι ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μοντελο. Στο S10e που την εβαλα τεσταρα με αρκετες θηκες και κανενα προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το s10 έχω με rugged armor

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...