Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O λόγος που θα ήθελα να έχει διακόπτη on/off είναι για να μην φορτίζει το κινητό συνέχεια όποτε το βάζω επάνω, σκοπεύω να το χρησιμοποιώ και ως απλό stand. Αν και από ο,τι βλέπω δεν υπάρχει τέτοιο χαρακτηριστικό, μάλλον θα πρέπει να βάζω/βγάζω το καλώδιο.

 

Με κάτι τέτοιο ίσως κάνεις την δουλειά σου.

https://www.skroutz.gr/c/2152/Ilektrikoi-Antaptores.html?from=catspan&keyphrase=%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%82+%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%85+%CE%BC%CE%B5+%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%80%CF%84%CE%B7

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kountou παρέθεσα πίσω έναν με 15 ευρώ κ ένα άλλο παιδί έβαλε ένα με 30 ευρώ. Αυτός με τα 15 είναι μέτριος ώστε να δώσω τα 30;.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kountou παρέθεσα πίσω έναν με 15 ευρώ κ ένα άλλο παιδί έβαλε ένα με 30 ευρώ. Αυτός με τα 15 είναι μέτριος ώστε να δώσω τα 30;.

 

Αν είναι να δώσεις 30 ευρώ καλύτερα να πας εδώ.

https://www.skroutz.gr/s/11547643/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-PG950BBEGWW.html

 

Μόνο που είναι μερικές γενιές ποιο καινούργιος αξίζει πιστεύω τα 3 ευρώ παραπάνω.

Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν και αν αξίζει την διπλή τιμή,

 

Πάντως μόνο που είναι samsung,

αν δεν ήθελα να διαθέσω πάνω από 20 ευρώ θα έπαιρνα αυτόν με τα 15€

Αντί κάποιον άλλης μάρκας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είναι κ ενας άλλος Sammi φορτιστής με 15 ευρώ εδώ στο σκρουτζ τι διαφορές έχουν;

https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charger-Pad-Μαύρο.html?from=account_favorites

 

 

 

Εγώ τον έχω. Πολύ καλός και μικρός σε μέγεθος. Φορτιζω και τα buds και το iPhone X της γυναίκας μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Το screen protector το original της Samsung είναι καλό;Ξέρω ότι στην selfie camera έχει μια διάφορα σε σχέση με αυτό που έχει από το εργοστάσιο.Αν κάποιος το φοράει πάνω ας μου πει εντυπώσεις. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσεις 30 ευρώ καλύτερα να πας εδώ.

https://www.skroutz.gr/s/11547643/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-PG950BBEGWW.html

 

Μόνο που είναι μερικές γενιές ποιο καινούργιος αξίζει πιστεύω τα 3 ευρώ παραπάνω.

Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν και αν αξίζει την διπλή τιμή,

 

Πάντως μόνο που είναι samsung,

αν δεν ήθελα να διαθέσω πάνω από 20 ευρώ θα έπαιρνα αυτόν με τα 15€

Αντί κάποιον άλλης μάρκας.

Δεν ξέρω κι εγώ τι διαφορές έχουν με τον παλιό.

Παράθεσα τον παλιό για έναν μόνο λόγο: Για το ότι έχει ανεμιστήρα και ψύχει το κινητό κατά την φόρτιση.

Κάτι video που είδα στο YT δηλώνουν πως ο καινούριος ανεβάζει αρκετές θερμοκρασίες στο κινητό κατά την φόρτιση.

Δεν γνωρίζω αν είναι πρόβλημα update του κινητού ή πρόβλημα του φορτιστή, αλλά τουλάχιστον με το δικό μου (τον παλιό από την εποχή του S7 edge) δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα υπερθέρμανσης.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο μου εχει κολλησει η θηκη της Pitaka τελευταια... Την εχει κανεις; Αξιζει να δωσει καποιος 45 ευρω για μια θηκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο μου εχει κολλησει η θηκη της Pitaka τελευταια... Την εχει κανεις; Αξιζει να δωσει καποιος 45 ευρω για μια θηκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την είχα σε iPhone 8 plus . Πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και λεπτή. Αλλά άφηνε ανοιχτό το κινητό πάνω κάτω και έβγαινε πολύ δύσκολα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο μου εχει κολλησει η θηκη της Pitaka τελευταια... Την εχει κανεις; Αξιζει να δωσει καποιος 45 ευρω για μια θηκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ήταν να δώσω €45 για μία θήκη, θα σκεφτόμουν την Mous Clarity. Καλή προστασία και στο site τους λένε ότι δεν γδέρνεται και δεν κιτρινίζει. Το σκέφτηκα για κανένα δίωρο, αλλά μετά συνήλθα!..

Την έχει κανείς, να μας πει αν αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτή σκέφτομαι στα 22 ευρώ λόγω μεταφορικών δυστυχώς https://www.skroutz.gr/s/17462657/Spigen-Ultra-Hybrid-S-Back-Cover-Crystal-Clear-Galaxy-S10.html?from=account_favorites

 

Η ακριβώς την ίδια με 16 ευρώ χωρίς το σταντακι. Έχω μια σιλικόνη των 7 ευρώ αλλά είναι λεπτή κ τη φοβάμαι αν χτυπα ξύλο μου πέσει

Επισης σκέφτομαι μηιως τα σκάσω για τη θήκη βιβλίο της σαμι με τα led μπροστά η την άλλη της σαμι με τα led πίσω αλλά θα κρύψω την ομορφιά του κ μου περνάει..

Ενα τζαμακι που έβαλα αν κ είμαι εντάξει από αποτύπωμα κ δεν ξεκολλάει κτλ είδα ότι κάπου μάζεψε σαν χνουδι τέρμα πάνω δεξιά κ μερικές φορές από μέσα δείχνει σαν να έχει υγρασία /νερό κ πότε φεύγει κ πότε ξαναβγαίνει με κλειστή οθόνη το βλέπω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ακουσα την λογικη πριν λιγες μερες και πηγα σε εναν Κωτσοβολο και εβαλα ενα τζαμακι. Cellular line n καπως ετσι. Φανταζομαι δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο σε ποιοτητα αλλα εχει καλη ευκρινεια και αφη. Δεν βλεπω μεγαλη διαφορα απο το πανακριβο Whitestone Dome. Αν αντεξει θα δειξει....

Επισης φαινεται σαφως ανωτερο απο της Spigen. Δεν εχει και τρυπα στην καμερα να μαζευει σκονη...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επισης σκέφτομαι μηιως τα σκάσω για τη θήκη βιβλίο της σαμι με τα led μπροστά η την άλλη της σαμι με τα led πίσω αλλά θα κρύψω την ομορφιά του κ μου περνάει..

Αν κάτσεις και στήσεις όλες τις ειδοποιήσεις σου στην Led View Cover (πράγμα που θέλει τον καιρό του και υπομονή) τότε θα την λατρέψεις.

Κι εμένα δεν μου άρεσαν οι βιβλιο-θήκες... αλλά εδώ κάνω μια εξαίρεση.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτή σκέφτομαι στα 22 ευρώ λόγω μεταφορικών δυστυχώς https://www.skroutz.gr/s/17462657/Spigen-Ultra-Hybrid-S-Back-Cover-Crystal-Clear-Galaxy-S10.html?from=account_favorites

 

Η ακριβώς την ίδια με 16 ευρώ χωρίς το σταντακι. Έχω μια σιλικόνη των 7 ευρώ αλλά είναι λεπτή κ τη φοβάμαι αν χτυπα ξύλο μου πέσει

Επισης σκέφτομαι μηιως τα σκάσω για τη θήκη βιβλίο της σαμι με τα led μπροστά η την άλλη της σαμι με τα led πίσω αλλά θα κρύψω την ομορφιά του κ μου περνάει..

Ενα τζαμακι που έβαλα αν κ είμαι εντάξει από αποτύπωμα κ δεν ξεκολλάει κτλ είδα ότι κάπου μάζεψε σαν χνουδι τέρμα πάνω δεξιά κ μερικές φορές από μέσα δείχνει σαν να έχει υγρασία /νερό κ πότε φεύγει κ πότε ξαναβγαίνει με κλειστή οθόνη το βλέπω

 

Φοβερή θήκη την έχω σχεδόν 2 μήνες με την κυκλοφορία του s10+.Ειδικα το stand πισω όλα τα λεφτά είναι με μαγνήτη βολεύει απίστευτα αν είσαι σε κάποια καφετέρια με παρέα και θες να δείξεις κάποιο βίντεο το βάζεις στο τραπεζάκι απολαμβάνοντας την οθοναρα του s10+.Από θέμα ασφάλειας πολύ καλή και είμαι ακόμα με την εργοστασιακή ζελατίνα.Στο χέρι δεν προσθέτει πολύ πάχος και η διάφανη πλάτη αποκαλύπτει το χρώμα της συσκευής που την κάνει να δείχνει ακόμα πιο όμορφη.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε θήκη με stand υπάρχει και η official της Samsung. Δε την έχω δοκιμάσει όμως για να μπορώ να εκφέρω άποψη.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ακουσα την λογικη πριν λιγες μερες και πηγα σε εναν Κωτσοβολο και εβαλα ενα τζαμακι. Cellular line n καπως ετσι. Φανταζομαι δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο σε ποιοτητα αλλα εχει καλη ευκρινεια και αφη. Δεν βλεπω μεγαλη διαφορα απο το πανακριβο Whitestone Dome. Αν αντεξει θα δειξει....

Επισης φαινεται σαφως ανωτερο απο της Spigen. Δεν εχει και τρυπα στην καμερα να μαζευει σκονη...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτην έχω και εγώ. Είναι τέλεια σε όλα, δεν ενοχλεί καμία από τις θήκες που έχω. Το μονο μείωνεκτήμα της είναι οτι ελαφρύ μαύρο πλαίσιο εντός της οθόνης. Αν βρω το ίδιο χωρίς πλαίσιο, δεν θα ξαναλλαξω.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μικρη λεπτομερεια... Μια χαρα ειναι... Δεν το περιμενα. Ηταν τοσο χαλια το ακριβο τζαμακι της Spigen που νομιζα οτι μονο Whitestone θα ηταν η λυση. Αν δεν ειχε το θεμα με την κολλα το Dome ηταν αψογο.... Αλλα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παχουλή αυτή η θήκη της spigen με το σταντ;

Φοράω μία nillkin nature.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πολλές μεμβράνες και γυαλιά μια και στην επισκευή του s10 + μου στη smartec αφαιρέθηκε η εργοστασιακή. Μου έβαλαν μια εκεί που θεωρώ ότι είναι ότι πιο φτηνό και άχρηστο αξεσουάρ έχω βάλει σε κινητο μου.. Τα γυαλιά δεν δούλευαν καλά με το δακτύλικο. Στην απόγνωση μου δοκίμασα της spigen. Γενικά είμαι κουλός με τις τοποθετήσεις αλλά μπαίνει πάρα πολύ εύκολα και είναι απλά ΆΨΟΓΗ! Βάλτε τη και θα με θυμηθείτε!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και το δαχτυλικο με την spigen?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον Nillkin MC018 wireless charger. H Nillkin μαζί με την Blitzwolf και την Rock είναι οι αγαπημένες μου "μικρές" μάρκες...

Ο συγκεκριμένος έχει τα περισσότερα από αυτά που έψαχνα. Είναι 2-3 εκάτοστα κοντύτερος από το S10, φορτίζει το κινητό και σε οριζόντια και σε κατακόρυφη θέση, το κινητό κάθεται ημικλινές για να φαίνεται η οθόνη και έχει LED φόρτισης. Τα €27 δεν είναι λίγα, αλλά δεν είναι και πολλά.

Και μία απορία. Έχω στο κινητό μία θήκη, στην οποία έχω προσαρμόσει μία μεταλλική πλάκα, για να κολλάει στο μαγνητικό car holder που έχω στο αυτοκίνητο. Όταν λοιπόν φοράω αυτή τη θήκη στο κινητό, το κινητό δεν φορτίζει όταν το βάζω στο charging pad. Θα δημιουργηθεί άραγε κάποιο πρόβλημα ή απλά δεν περνάει το ρεύμα, οπότε δεν τρέχει τίποτα; Δεν τολμάω να το αφήσω για ώρα επάνω, μην γίνει καμιά ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Και μία απορία. Έχω στο κινητό μία θήκη, στην οποία έχω προσαρμόσει μία μεταλλική πλάκα, για να κολλάει στο μαγνητικό car holder που έχω στο αυτοκίνητο. Όταν λοιπόν φοράω αυτή τη θήκη στο κινητό, το κινητό δεν φορτίζει όταν το βάζω στο charging pad. Θα δημιουργηθεί άραγε κάποιο πρόβλημα ή απλά δεν περνάει το ρεύμα, οπότε δεν τρέχει τίποτα; Δεν τολμάω να το αφήσω για ώρα επάνω, μην γίνει καμιά ζημιά.

Aυτό συμβαίνει με όλους του ασύρματους φορτιστές.

Όταν παρεμβάλει κάποιο μεταλλικό αντικείμενο ανάμεσα στο κινητό και στην πλάκα του φορτιστή η φόρτιση αυτόματα σταματάει, ο φορτιστής δεν στέλνει ρεύμα ούτε προσπαθεί να φορτίσει το κινητό. Δεν γίνεται επαγωγή στα δύο πηνία και η φόρτιση μπαίνει σε αδράνεια.

Οπότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα να το ακουμπάς με την θήκη στον φορτιστή. Απλώς δεν θα φορτίζει.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ως fan της Spigen χτυπησα αλλη μια θηκη. Crystal Hybrid. Πολυ καλη επιλογη σε διαφανη θηκη. Εξεχει και λιγο για να προστατευι την οθονη. Μειονεκτημα οτι ειναι αρκετα σκληρη και βγαινει δυσκολα οποτε μπορει να προκαλεσει ζημια σε τζαμακι η μεμβρανη αν δεν βγει με προσοχη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...