Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω επειδη ειχα ξανακανει παρομοια λαθη με το S8 και αφου αρχισε το ιδιο προβλημα με το S10e πηγα και εβαλα Whitestone Dome Glass. Μια φορα πληρωνεις και ησυχαζεις.... Το τζαμακι της Spigen ηταν τραγικο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω επειδη ειχα ξανακανει παρομοια λαθη με το S8 και αφου αρχισε το ιδιο προβλημα με το S10e πηγα και εβαλα Whitestone Dome Glass. Μια φορα πληρωνεις και ησυχαζεις.... Το τζαμακι της Spigen ηταν τραγικο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά και το Dome τραγικό είναι για τα λεφτά του. Στο Note 9 όλη η κόλλα μου είχε κάνει νερά.

Υπάρχει και ολόκληρο thread στο XDA από έναν Αμερικανό που είναι στο χώρο ο οποίος έκανε διεξοδικά τεστ στις κόλλες και πιστοποιησε ότι είναι χειριστής ποιότητας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μην ρισκαρω εκανα την τοποθετηση στο καταστημα που το αγορασα. Φαινεται αψογη εφαρμογη..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μην ρισκαρω εκανα την τοποθετηση στο καταστημα που το αγορασα. Φαινεται αψογη εφαρμογη..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι να σου κρατήσει αλλά τα προβλήματα από την κόλλα εμφανίζονται μετά από κάνα μήνα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Θα δειξει... Οι περισσοτεροι παντως το προτεινουν σαν την καλυτερη λυση στην προστασια οθονης....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου κρατήσει αλλά τα προβλήματα από την κόλλα εμφανίζονται μετά από κάνα μήνα.

 

Σε s9 plus, note 9,

Μετά από μήνες ολόκληρους το Dome glass είναι άψογο όπως την πρώτη μέρα εφαρμογής..

 

Δεν λέω ότι είναι αδύνατον να πάει κάτι στραβά στην τοποθέτηση.

Έχω βάλει πάρα πολλά Dome glass και με αρκετές αποτυχίες.

 

Αν κάτσει σωστά όμως την πρώτη φορά, δεν υπάρχει καλύτερο προϊόν!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω μπηκε αψογα!! Δεν καταλαβαινω οτι φοραω τζαμακι....

 

Παντως νομιζω βαλανε νεο μπελα με τα S10. Μπορει πχ στο e να μην υπαρχει η κυρτοτητα αλλα γενικα τα μικρα bezel δυσκολευουν την κατασταση με τα screen protectors.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο bill έχει δίκιο ...Και εγώ με το note 9 έκανε νερά μετά από μήνα....Και όταν το ξαναεβαλά...πάλι τα ίδια....έχει να κάνει με την κόλλα από ότι λέγανε Γιατί σε s9 plus που το είχα 6 μήνες ήταν κομπλέ....Αλλά...

Αλλά όταν πήγα να το βγάλω για να το δώσω το κινητό....Παιδιά...πραγματικά μ ήρθε να το πετάξω όπως είναι μαζί με το κινητό....Δεν ξέρω γιατί αλλά είχε κολλήσει η κόλλα τόσο πολύ που το τζαμί έβγαινε μόνο με ξυστρα και κομμάτια κομμάτια....αγανάκτησα.....

Αλλά είναι η καλύτερη προστασία και η πιο όμορφη....ευκρίνεια...Και αφή....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα προπαραγγείλει και την εργοστασιακή και σήμερα με ενημέρωσαν ότι αρχές της εβδομάδας θα παραλάβω. Μάλλον θα τη βάλω εκείνη πάλι λόγω καλύτερης υφής, και ας έχει το cutout στην κάμερα, τι να κάνω.

 

 

Ναι Ε....με ξενέρωσες τώρα.....θα την δοκιμάσω και θα δω....

Βασικά έκανα λάθος αυτό που έγραψα πιο πριν....Αυτό που δεν ξεκόλλησε από το s9 plus ήταν το t max ....λάθος μου....

Βασικά και εγώ στο τέλος με βλέπω για whitestone...

Link to comment
Share on other sites

Με τρομαζετε λιγο με το Dome... Εσκασα 15 στη Neo Flex και 20 στο Spigen glass πριν παω στα 45 του Dome ελπιζοντας οτι θα ησυχασω. Στη μια μερα χωρις προστασια απεκτησε μια ωραια κυκλικη λεπτη γρατζουνια.... Πριν το S8 ειχα ολα τα κινητα χωρις προστασια και ουτε σημαδακι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τρομαζετε λιγο με το Dome... Εσκασα 15 στη Neo Flex και 20 στο Spigen glass πριν παω στα 45 του Dome ελπιζοντας οτι θα ησυχασω. Στη μια μερα χωρις προστασια απεκτησε μια ωραια κυκλικη λεπτη γρατζουνια.... Πριν το S8 ειχα ολα τα κινητα χωρις προστασια και ουτε σημαδακι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μ πραγματικά είσαι άτυχος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι ατυχια... Και στο S8 με gorilla 5 απεκτησε γρατζουνιες με το παραμικρο... S7/ S7 Edge τα ειχα 1 χρονο και ουτε αμυχη... Το ιδιο και το S6 Edge +

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι ατυχια... Και στο S8 με gorilla 5 απεκτησε γρατζουνιες με το παραμικρο... S7/ S7 Edge τα ειχα 1 χρονο και ουτε αμυχη... Το ιδιο και το S6 Edge +

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εγώ φίλε μ note 9 που το είχα γυμνό για κανα μήνα δεν είχε τπτ....Και δεν τα προσέχω καθόλου να σου πω...

 

S6 edge plus που είχα κ εγώ κάποτε όμως είχε γίνει άστα να πάνε σε 2 μήνες....

 

Πιθανό να έτυχε έτσι σε εμένα κ έτσι σε εσένα τί να πω....

Βάλτου ένα whitestone και δεν θα φαίνονται πια οι αμυχες....τις καλύπτει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@Sobebe Αυτο εκανα....

 

@Billviper

 

Και εγω ειχα τις επιφυλαξεις μου με το dome.... Πριν το S8 δεν ειχα ασχοληθει ποτε με προστασια οθονης... Στο S8 δοκιμασα τα παντα εκτος dome! Το μονο που μου εκατσε καλα ηταν η μεμβρανη Spigen Neo Flex η οποια βεβαια δεν μπορεσε να το σωσει απο πτωση... Αλλιως εκει θα ημουν ακομα....

 

Και παμε στο S10e. Η εργοστασιακη εμοιαζε αψογη.... Μια μερα εβαλα το κινητο μεσα σε σακουλα με διαφορα -μη αιχμηρα αντικειμενα- και γεμισε γρατζουνιες....

Πηγα στη δοκιμασμενη λυση της Neo Flex αλλα απογοητευση στο S10e... Και αυτη απεκτησε μια χαρακια απο ακρη σε ακρη (μακαρι να ξερα πως, στο S8 δεν ειχε αμυχη μετα απο μηνες) και απο δαχτυλιες χαμος (παλι στο S8 κανενα θεμα). Παμε παλι για αλλαγη και τζαμακι Spigen. Η λογικη ελεγε οτι σε flat οθονη οποιοδηποτε τζαμακι ειναι μια χαρα... Ελα ομως που δεν... Μια μερα το αντεξα το τζαμακι της Spigen. Εκανε καποιες αλλοιωσεις στα χρωματα στη μεση της οθονης και η ευκρινεια, ποιοτητα και δαχτυλιες συνιστουσαν τζαμακι των 2 ευρω και οχι 20!

Οποτε παμε σε Dome - που πριν το γραψω εδω χθες και διαβασω αρκετα αρνητικα και για οσο το εψανχα απο το S8 ολοι dome συνιστουσαν. Dome η τιποτα!

Ευτυχως εγινε αψογη τοποθετηση στο μαγαζι και πραγματικα δεν μπορεις να καταλαβεις οτι φοραει τζαμακι.... Αν αντεξει σουπερ! Ολοι εχουν θετικες και αρνητικες εμπειριες με τα ιδια προιοντα.... Ισως το κλειδι ειναι η σωστη τοποθετηση. Αυτο φοβομουν και εμενα μακρυα απο το Dome στο S8.

 

Απλα νομιζω το μαθημα μου το πηρα... Αυτο ειναι το τελευταιο ακριβο κινητο που αγοραζω... Δεν αξιζει τον κοπο να δινεις ενα σκασμο λεφτα και να θελεις αλλο ενα σωρο για τζαμακια και θηκες....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να το χαρείς γιατί μιλάμε για την πιο value for money συσκευή αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Όλα καλά θα πάνε (λογικά) και με το τζαμάκι.

Ευχαριστούμε και για το feedback για τις υπόλοιπες επιλογές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις αγορασα την Neoflex προστασια οθονης απο τη Spigen και εχω μια απορια, η οποια για τους πιο εμπειρους ισως να ειναι αστεια. Αληθεια τωρα, πρεπει πρωτα να βρεξω την οθονη με το υγρο που ειχε η συσκευασια? Τι υγρο ειναι αυτο? Δεν μπορει να προκαλεσει καποια ζημεια στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπαίνει η Spigen, είναι υγρής τοποθέτησης.

 

Έβγαλα τη Ringke η οποία μου έσπασε τα νεύρα στην υφή.

Έβαλα την αυθεντική της Samsung.

Πρώτη φορά είδα ζελατίνα να είναι κυρτή.

Η πρώτη αποτυχία λόγω φουσκαλών.

Η δεύτερη μπήκε σχεδόν τέλεια, καμία φουσκάλα αλλά την έβαλα 0.1mm λίγο πιο δεξιά και στη 1 γωνία μου κάνει φουσκάλα η θήκη. Και είναι μια λεπτή διαφανής όχι καμιά γκουμούτσα.

Θα το αφήσω λίγο χωρίς τη θήκη μήπως κολλήσει καλύτερα.

Ωστόσο, η ζελατίνα είναι διαφορετική από την εργοστασιακή μόνο στο σημείο της κάμερας. Επισυνάπτω φωτό.

Η αίσθηση στο δάχτυλο ακριβώς ίδια με τη stock και σαφώς πολύ καλύτερη από τη Ringke όπου κολλούσαν τα δάχτυλα. 475850265dd9f154ab5382a6e18b7c4e.jpg5845ecb457160d0eddd49b7bd024db29.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπαίνει η Spigen, είναι υγρής τοποθέτησης.

 

Έβγαλα τη Ringke η οποία μου έσπασε τα νεύρα στην υφή.

Έβαλα την αυθεντική της Samsung.

Πρώτη φορά είδα ζελατίνα να είναι κυρτή.

Η πρώτη αποτυχία λόγω φουσκαλών.

Η δεύτερη μπήκε σχεδόν τέλεια, καμία φουσκάλα αλλά την έβαλα 0.1mm λίγο πιο δεξιά και στη 1 γωνία μου κάνει φουσκάλα η θήκη. Και είναι μια λεπτή διαφανής όχι καμιά γκουμούτσα.

Θα το αφήσω λίγο χωρίς τη θήκη μήπως κολλήσει καλύτερα.

Ωστόσο, η ζελατίνα είναι διαφορετική από την εργοστασιακή μόνο στο σημείο της κάμερας. Επισυνάπτω φωτό.

Η αίσθηση στο δάχτυλο ακριβώς ίδια με τη stock και σαφώς πολύ καλύτερη από τη Ringke όπου κολλούσαν τα δάχτυλα. 475850265dd9f154ab5382a6e18b7c4e.jpg5845ecb457160d0eddd49b7bd024db29.jpg

 

 

Σου κολλούσε η rigke στα δάχτυλα....

Εγώ την έβαλα σήμερα και με την υφή δεν έχω κανένα θέμα....Μόνο παράπονο η αίσθηση που έχει....Δεν είναι σαν τζαμί...Αλλά είναι πιο clarity από την μαμά και πιο ομοιόμορφη......

Αυτή που έβαλες τώρα είναι η γνήσια....

Καλά στην κάμερα έτσι είναι κομμένη...wtf

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να αναφέρω ότι πραγματικά η ringke Είναι λες και δεν υπάρχει επάνω στο κινητό....πραγματικά την πέρασα τόσο άψογα που δεν μπορείς να την διακρίνεις καθόλου....η εγώ την πέρασα πολύ καλά η πραγματικά είναι invisible....Γιατί η μαμά σε όλους φαίνεται....
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την spigen rugged armor εξαιρετική στην προστασία την είχα και στο s7 edge χωρίς προστασία οθόνης και δεν έπαθε τίποτα με άπειρα πεσιματα. Και χωρίς να δίνει μεγάλο όγκο.

Απλά εδω μου κλείνει το μισό ακουστικό.

Είναι λίγο ανασηκωμενο σε εκείνο το σημείο αλλά δεν ξέρω γιατί το κάνανε έτσι ....

Θα έπρεπε να μην το κλείνει καθόλου.

Το έχουν και οι άλλες θήκες της spigen αυτο;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ως φαν της Spigen εχω 4! (Thin Fit, Liquid Aair, Neo Hybrid, Liquid air) και καμια σε καμια δεν συμβαινει αυτο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπαίνει η Spigen, είναι υγρής τοποθέτησης.

 

Έβγαλα τη Ringke η οποία μου έσπασε τα νεύρα στην υφή.

Έβαλα την αυθεντική της Samsung.

Πρώτη φορά είδα ζελατίνα να είναι κυρτή.

Η πρώτη αποτυχία λόγω φουσκαλών.

 

Ενα πραγμα και μονο με χαλασε οταν πρωτοεμφανιστηκαν οι edge οθονες...Πως θα βρω protector να πατησει καλα και να μην πεταει στις ακρες.

Χωρια αν ανλογιστουμε και τους διαφορους χρωματισμους που δημιουργουνται υπο κλιση και νομιζεις οτι κατι επαθε η οθονη.

 

Να σας πω κατι,flat και παλι flat κυριοι.Ουτε θεμα με παραμορφωσεις ουτε τιποτα.

Εβαζες μια, αντε το πολυ δυο,αν σου ειχε γρατζουνιστει/χαλασει και καθαριζες για οσο καιρο ειχες τη συσκευη.

 

Τωρα τα 50ευρα φευγουν για πλακα,γιατι εχεις πολλες πιθανοτητες να μην σου κατσει

καλα το protector

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα και μονο με χαλασε οταν πρωτοεμφανιστηκαν οι edge οθονες...Πως θα βρω protector να πατησει καλα και να μην πεταει στις ακρες.

 

Χωρια αν ανλογιστουμε και τους διαφορους χρωματισμους που δημιουργουνται υπο κλιση και νομιζεις οτι κατι επαθε η οθονη.

 

 

 

Να σας πω κατι,flat και παλι flat κυριοι.Ουτε θεμα με παραμορφωσεις ουτε τιποτα.

 

Εβαζες μια, αντε το πολυ δυο,αν σου ειχε γρατζουνιστει/χαλασει και καθαριζες για οσο καιρο ειχες τη συσκευη.

 

 

 

Τωρα τα 50ευρα φευγουν για πλακα,γιατι εχεις πολλες πιθανοτητες να μην σου κατσει

 

καλα το protector

Αυτό είναι αλήθεια για τα screen protectors. Μετά την αποτυχία του Dome στο Note 9 δε το ξαναβάζω.

Ωστόσο έχω χαλάσει 13€ στις Ringke, 17€ στις Samsung, και πάλι 17€ στις Samsung γιατί τις ξαναπαρήγγειλα.

Μάνι μάνι πάει το 50αρικο σε 1 μήνα μόνο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια για τα screen protectors. Μετά την αποτυχία του Dome στο Note 9 δε το ξαναβάζω.

Ωστόσο έχω χαλάσει 13€ στις Ringke, 17€ στις Samsung, και πάλι 17€ στις Samsung γιατί τις ξαναπαρήγγειλα.

Μάνι μάνι πάει το 50αρικο σε 1 μήνα μόνο.

 

Ειδες ρε φιλε...

Απο την αλλη να αφησεις γυμνη συσκευη του 1000ρικου τρεμεις και μονο με την ιδεα.

 

Ενα ειναι σιγουρο.Εχουν βρει τροπους να μας τα παιρνουν απο παντου:p

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω....

Μετα το S8 λες και οι οθονες εγιναν λιγοτερο ανθεκτικτες... Τουλαχιστον στις γρατζουνιες... Αλλο να εχεις κινητο του 100αρικου με γρατζουνιες και αλλο του χιλιαρικου...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...