Jump to content

LG V50 ThinQ


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 19/8/2021 at 11:21 ΠΜ, filip001 said:

 

Αυτη την απορία την εχω κ εγω , οσες φορες εχω καλεσει , δεν το σηκωνουν....

Το έχεις πάρει εσύ?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, filip001 said:

Όχι , ακομα ψάχνομαι...

Κ εγώ ρε γμτ!!

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος lg g7  kai lg g8s

το g7 απο καμερα δεν λεει και πολλα με το μικρο αισθητηρα του και το g8s εχει καλο triple setup αλλα με χειροτερο apperture  και στις 3 καμερες απο τις καμερες του lg v40 kai v50.

lg g8s

12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1.4µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.6, 49mm (telephoto), 1.0µm, PDAF, 2x optical zoom
13 MP, f/2.4, 14mm (ultrawide), 1.0µm

lg v50

12 MP, 27mm (wide), f/1.5, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, 3-axis OIS
12 MP, 52mm (telephoto), f/2.4, 1/3.4", 1.0µm, 2x optical zoom, PDAF, OIS
16 MP, 16mm (ultrawide), f/1.9, 1/3.1", 1.0µm, no AF

η ερωτηση μου ειναι εαν παω σε αγορα σε ειτε v40 η v50 με το καλο hardware καμερων, ειμαι καλυμμενος απο καμερες ?

θα χρειαστω καποια gcam για night photos ?

η εχετε να προτεινετε κατι αλλο ?

ευχαριστω πολυ !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, loumos123 said:

καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος lg g7  kai lg g8s

το g7 απο καμερα δεν λεει και πολλα με το μικρο αισθητηρα του και το g8s εχει καλο triple setup αλλα με χειροτερο apperture  και στις 3 καμερες απο τις καμερες του lg v40 kai v50.

lg g8s

12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1.4µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.6, 49mm (telephoto), 1.0µm, PDAF, 2x optical zoom
13 MP, f/2.4, 14mm (ultrawide), 1.0µm

lg v50

12 MP, 27mm (wide), f/1.5, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, 3-axis OIS
12 MP, 52mm (telephoto), f/2.4, 1/3.4", 1.0µm, 2x optical zoom, PDAF, OIS
16 MP, 16mm (ultrawide), f/1.9, 1/3.1", 1.0µm, no AF

η ερωτηση μου ειναι εαν παω σε αγορα σε ειτε v40 η v50 με το καλο hardware καμερων, ειμαι καλυμμενος απο καμερες ?

θα χρειαστω καποια gcam για night photos ?

η εχετε να προτεινετε κατι αλλο ?

ευχαριστω πολυ !

Ξεκίνα απο τη βασική ερώτηση. Που θα τα βρεις αυτά τα τηλ........ 

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VaL_Phoenix said:

Ξεκίνα απο τη βασική ερώτηση. Που θα τα βρεις αυτά τα τηλ........ 

ζω πολωνια , βρηκα εδω v40 used sta 185eur kai v50 sta 240eur 

 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, loumos123 said:

ζω πολωνια , βρηκα εδω v40 used sta 185eur kai v50 sta 240eur 

 

Θα επέλεγα το V50 αλλά όποιο και να διαλέξεις, θα είναι καλή αναβάθμιση από την τωρινή σου συσκευή σε όλους τους τομείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, athanaso77 said:

Θα επέλεγα το V50 αλλά όποιο και να διαλέξεις, θα είναι καλή αναβάθμιση από την τωρινή σου συσκευή σε όλους τους τομείς.

σιγουρα απ οποιο και στα 2 να παω ειναι καλυτερα γιατι το g8s δεν εχει quad dac και τις καμερες με το μικροτερο apperture,

εκτος απο τη διαφορα απο τον 845 στον 855 σε v40 kai v50 , εχουν καποια αλλη διαφορα ?

 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, loumos123 said:

σιγουρα απ οποιο και στα 2 να παω ειναι καλυτερα γιατι το g8s δεν εχει quad dac και τις καμερες με το μικροτερο apperture,

εκτος απο τη διαφορα απο τον 845 στον 855 σε v40 kai v50 , εχουν καποια αλλη διαφορα ?

 

Μόνο και μόνο που το V50 είναι 5G, θα αποτελούσε μονόδρομο για μένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Μόνο και μόνο που το V50 είναι 5G, θα αποτελούσε μονόδρομο για μένα.

μπα δεν με αφορα το 5g

απλα εκτος cpu στο ψαξιμο που εκανα δεν βρηκα αλλη διαφορα , και μπαταρια 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορεί να μη σε αφορά τώρα αλλά μελλοντικά θα σε αφορά πολύ. Δεν έχει να κάνει με σένα ή με οποιονδήποτε άλλον. Αυτή είναι η εξέλιξη της τεχνολογίας και όλοι την ακόλουθουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2021 at 10:31 ΜΜ, loumos123 said:

ζω πολωνια , βρηκα εδω v40 used sta 185eur kai v50 sta 240eur 

 

Κ ο ο covid μου ακύρωσε το ταξίδι στη πολωνία ρε γμτ μου.......
Σε καινούργιο υπάρχει τίποτα?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VaL_Phoenix said:

Κ ο ο covid μου ακύρωσε το ταξίδι στη πολωνία ρε γμτ μου.......
Σε καινούργιο υπάρχει τίποτα?

δυστηχως οχι,

και used μονο 2 εχω δει....δεν κυκλοφορει το κινητο πολυ,

αλλα lg g8s , g7 , v30 ,και προηγουμενα μοντελα ειναι σε πληθωρα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2021 at 10:31 ΜΜ, loumos123 said:

ζω πολωνια , βρηκα εδω v40 used sta 185eur kai v50 sta 240eur 

 

Το V50 ποια εκδοση ειναι;το global LM V500EM η το Αμερικανικο της Sprint LM V450PM;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, granazias said:

Το V50 ποια εκδοση ειναι;το global LM V500EM η το Αμερικανικο της Sprint LM V450PM;

δεν γνωριζω φιλε γιατι στην αγγελια δεν γραφει....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, granazias said:

Το V50 ποια εκδοση ειναι;το global LM V500EM η το Αμερικανικο της Sprint LM V450PM;

o ενας εχει το κορεατικο.....

εχουν διαφορες απο version σε version ?

 

p.s πως μας καταντησε η lg ετσι να ψαχνουμε 1 κομματι σε ολοκληρη χωρα, την αγαπαμε την εταιρεια αλλα δεν μπορουμε να βρουμε τα κινητα της και δεν δινει και updates, αντιθετα στην ιδια τιμη βρισκουμε 1000 και 1 samsung s10+ used,

κριμα,ειδικα τωρα που κλεισαν οριστικα, θα λειψει η εταιρεια

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, loumos123 said:

o ενας εχει το κορεατικο.....

εχουν διαφορες απο version σε version ?

 

p.s πως μας καταντησε η lg ετσι να ψαχνουμε 1 κομματι σε ολοκληρη χωρα, την αγαπαμε την εταιρεια αλλα δεν μπορουμε να βρουμε τα κινητα της και δεν δινει και updates, αντιθετα στην ιδια τιμη βρισκουμε 1000 και 1 samsung s10+ used,

κριμα,ειδικα τωρα που κλεισαν οριστικα, θα λειψει η εταιρεια

Κοίτα..το global,το V500EM δηλαδή,είναι το πιο κατάλληλο για εμάς που ζούμε Ευρώπη,σε αντίθεση με το V450PM,που είναι του Αμερικανικού παροχου Sprint,εννοείται πως δεν μπορείς να ενωθείς με 5g,λόγω διαφορετικών συχνοτήτων,αλλά και καμποσων αχρήστων εφαρμογών που είναι εγκατεστημένοι στη συσκευή,το λεγόμενο bloatware,το οποίο φυσικά με λίγες γνώσεις μπορείς να το αφαιρέσεις.

Απο την άλλη υπάρχει και το V500N,που ειναι η κορεατική έκδοση,αλλά δεν γνωρίζω τις δυνατοτητες της και κατα πόσο μπορει να χρησιμοποιηθεί στην Ευρώπη.

Σίγουρα πάντως η global και η κορεατική έκδοση,παίρνουν φλασαρισμα στοκ ρομ,ενώ η αμερικανική δυστυχώς δεν έχει αυτή τη δυνατότητα,εκτός κι αν καταφέρει κάποιος να τη ρουταρει και να περάσει άλλη custom rom.

Εγώ πάντως που έχω την αμερικανική,μια χαρά είναι σαν συσκευή.

Κλασσική ποιότητα LG,η οποία ναι θα μου λείψει,αφού αποσύρθηκε από την αγορά,και προς το παρόν η συγκεκριμένη συσκευή έχει παρει και τα προβλεπόμενα updates.

Πάντως αν σε ενδιαφέρει,την αμερικανική έκδοση την βρίσκεις σε γνωστό σάιτ αγορών του εξωτερικού,σαν καινούργια συσκευή,αλλά ανοιγμένη για να μπορεσει ο πωλητής να την ξεκλειδώσει απο τον αμερικανικό πάροχο.

Ωραία στιβαρή συσκευή, χωρίς πολύ μεγάλο άβολο μέγεθος,και με πολύ καλά χαρακτηριστικά που χτυπάνε τον ακριβό ανταγωνισμό σε πολλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, granazias said:

Κοίτα..το global,το V500EM δηλαδή,είναι το πιο κατάλληλο για εμάς που ζούμε Ευρώπη,σε αντίθεση με το V450PM,που είναι του Αμερικανικού παροχου Sprint,εννοείται πως δεν μπορείς να ενωθείς με 5g,λόγω διαφορετικών συχνοτήτων,αλλά και καμποσων αχρήστων εφαρμογών που είναι εγκατεστημένοι στη συσκευή,το λεγόμενο bloatware,το οποίο φυσικά με λίγες γνώσεις μπορείς να το αφαιρέσεις.

Απο την άλλη υπάρχει και το V500N,που ειναι η κορεατική έκδοση,αλλά δεν γνωρίζω τις δυνατοτητες της και κατα πόσο μπορει να χρησιμοποιηθεί στην Ευρώπη.

Σίγουρα πάντως η global και η κορεατική έκδοση,παίρνουν φλασαρισμα στοκ ρομ,ενώ η αμερικανική δυστυχώς δεν έχει αυτή τη δυνατότητα,εκτός κι αν καταφέρει κάποιος να τη ρουταρει και να περάσει άλλη custom rom.

Εγώ πάντως που έχω την αμερικανική,μια χαρά είναι σαν συσκευή.

Κλασσική ποιότητα LG,η οποία ναι θα μου λείψει,αφού αποσύρθηκε από την αγορά,και προς το παρόν η συγκεκριμένη συσκευή έχει παρει και τα προβλεπόμενα updates.

Πάντως αν σε ενδιαφέρει,την αμερικανική έκδοση την βρίσκεις σε γνωστό σάιτ αγορών του εξωτερικού,σαν καινούργια συσκευή,αλλά ανοιγμένη για να μπορεσει ο πωλητής να την ξεκλειδώσει απο τον αμερικανικό πάροχο.

Ωραία στιβαρή συσκευή, χωρίς πολύ μεγάλο άβολο μέγεθος,και με πολύ καλά χαρακτηριστικά που χτυπάνε τον ακριβό ανταγωνισμό σε πολλά σημεία.

ευχαριστω πολυ granazias !

τα παραπανω που ανεθεσες μου ξεκαθαρισαν τα παντα σχετικα με τις εκδοσεις ,

χθες το βραδυ παρηγγειλα used σε καλη κατασταση το v40 στα 185 ευρω, δεν ξερω αν ειναι καλη τιμη αλλα το v50 ειχε πανω απο 240-270 οποτε την ειδα ενναλακτικα εφοσον ειναι τιμια συσκευη και οι μονες διαφορες με το v50 ειναι στην μπαταρια , στο 5g και στον cpu , 

τουλαχιστον εχω καλα specs με quad dac και καλο hardware καμερων.....για να δουμε

να σε καλα !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, loumos123 said:

ευχαριστω πολυ granazias !

τα παραπανω που ανεθεσες μου ξεκαθαρισαν τα παντα σχετικα με τις εκδοσεις ,

χθες το βραδυ παρηγγειλα used σε καλη κατασταση το v40 στα 185 ευρω, δεν ξερω αν ειναι καλη τιμη αλλα το v50 ειχε πανω απο 240-270 οποτε την ειδα ενναλακτικα εφοσον ειναι τιμια συσκευη και οι μονες διαφορες με το v50 ειναι στην μπαταρια , στο 5g και στον cpu , 

τουλαχιστον εχω καλα specs με quad dac και καλο hardware καμερων.....για να δουμε

να σε καλα !

Ναι και το 40αρι μια χαρα συσκευη ειναι,κι αν οντως ειναι σε καλη κατασταση οπως λες,τοτε και η τιμη του ειναι σε πολυ καλα επιπεδα γιαυτα που προσφερει ως συσκευη εστω και μεταχειρισμενη.

Καλοριζικο λοιπον κι ευχομαι να το ευχαριστηθεις.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, granazias said:

Ναι και το 40αρι μια χαρα συσκευη ειναι,κι αν οντως ειναι σε καλη κατασταση οπως λες,τοτε και η τιμη του ειναι σε πολυ καλα επιπεδα γιαυτα που προσφερει ως συσκευη εστω και μεταχειρισμενη.

Καλοριζικο λοιπον κι ευχομαι να το ευχαριστηθεις.

να σε καλα φιλε μου !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 6:07 ΜΜ, granazias said:

Ναι και το 40αρι μια χαρα συσκευη ειναι,κι αν οντως ειναι σε καλη κατασταση οπως λες,τοτε και η τιμη του ειναι σε πολυ καλα επιπεδα γιαυτα που προσφερει ως συσκευη εστω και μεταχειρισμενη.

Καλοριζικο λοιπον κι ευχομαι να το ευχαριστηθεις.

ποιανοτνας στο χερι μου και δουλεοντας λιγο το lg v40 καταλαβα οτι ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη που κανει τα παντα,

φαντασου οτι αφηνω πισω το lg g8s οντας νεωτερο μοντελο που φοραει τον 855, αλλα θυσιαζω τον επεξεργαστη για καμερες με καλυτερο διαφραγμα και hi fi quad dac. πληρες κινητο ακι πλεον vfm

ελπιζω να βρω και καμια gcam για το v40 για νυχτερινες....

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 5:58 ΜΜ, loumos123 said:

ευχαριστω πολυ granazias !

τα παραπανω που ανεθεσες μου ξεκαθαρισαν τα παντα σχετικα με τις εκδοσεις ,

χθες το βραδυ παρηγγειλα used σε καλη κατασταση το v40 στα 185 ευρω, δεν ξερω αν ειναι καλη τιμη αλλα το v50 ειχε πανω απο 240-270 οποτε την ειδα ενναλακτικα εφοσον ειναι τιμια συσκευη και οι μονες διαφορες με το v50 ειναι στην μπαταρια , στο 5g και στον cpu , 

τουλαχιστον εχω καλα specs με quad dac και καλο hardware καμερων.....για να δουμε

να σε καλα !

το v50 που το βρηκες αν επιτρεπεται ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freddaras said:

το v50 που το βρηκες αν επιτρεπεται ? 

πολωνια εδω ζω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, loumos123 said:

πολωνια εδω ζω

αααα οκ γιατι ελλαδα δεν το βρισκεις πουθενα ! και το v40 ειναι πανακριβο πλεον ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, freddaras said:

αααα οκ γιατι ελλαδα δεν το βρισκεις πουθενα ! και το v40 ειναι πανακριβο πλεον ...

πηρα v40 πριν λιγες μερες σε αριστη κατασταση στα 185ευρω,

αλλα ειναι το κορεατικο αλλα δεν ειδα καποια διαφορα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...