Jump to content

LG V50 ThinQ


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάμερα την μέρα είναι πολύ περίεργη,το βράδυ είναι πολύ δυνατή,ακομα δεν εχω κατασταλάξει αν μου αρέσει ή οχι σαν κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LM-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα, σε σχέση με το v40 δε νομίζω να διαφέρει πολύ, ακριβώς ίδιο hw είναι. Επομένως το βράδυ όσο καλό και να είναι χάνει σε κάποιους τομείς. Στο v40 είδα ότι χάνει σε λεπτομέρεια αλλά κερδίζει σε χρώματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σε σχέση με το v40 δε νομίζω να διαφέρει πολύ, ακριβώς ίδιο hw είναι. Επομένως το βράδυ όσο καλό και να είναι χάνει σε κάποιους τομείς. Στο v40 είδα ότι χάνει σε λεπτομέρεια αλλά κερδίζει σε χρώματα
Το βράδυ έχουν μεγάλη διαφορά δεν ξερω τι έχουν κάνει αλλα το v50 βγάζει πιο ωραιες φωτογραφίες,τα ειχα και τα δυο γι'αυτό στο λεω.

 

Στάλθηκε από το LM-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ έχουν μεγάλη διαφορά δεν ξερω τι έχουν κάνει αλλα το v50 βγάζει πιο ωραιες φωτογραφίες,τα ειχα και τα δυο γι'αυτό στο λεω.

 

Στάλθηκε από το LM-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχει ράδιο δεν θα μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
τελικα αυτη η κινηταρα δεν ηρθε ποτε ελλαδα παιδια ετσι ? και απο οτι βλεπω η τιμη του παραμενει στα ύψη ..
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Δυστυχώς βλέπω ότι το συγκεκριμένο νήμα είναι εντελώς ανενεργό,αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν η είχαν τη συγκεκριμένη συσκευή,κατά πόσο ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας.

Έλαβε τελικά την πολυπόθητη αναβάθμιση σε android 10;

Έχω αρχίσει και κοιτάζω κάποιες συσκευές που πωλούνται στο ebay,ως open box και ότι δεν λειτουργούν στις ΗΠΑ,αλλά μόνο εκτός.

Η αλήθεια είναι ότι για τα χαρακτηριστικά της,η τιμή είναι σε αρκετά καλά επίπεδα.

Φυσικά μετά την ανακοίνωση της LG ότι πάει για κλείσιμο το τμήμα κινητής,είναι μεγάλο ρίσκο η απόκτηση της αφού ουσιαστικά δεν θα υπάρχει υποστήριξη.

Γενικά πιστεύετε ότι αξίζει ως συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά πιστεύετε ότι αξίζει ως συσκευή;

 

Αντικειμενικά μάλλον όχι, αλλά εξαρτάται και από τη τιμή που το βρίσκεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά μάλλον όχι, αλλά εξαρτάται και από τη τιμή που το βρίσκεις.

 

Βγαίνει στα 365 με μεταφορικά και τελωνείο..δηλώνετε από τον πωλητή ως αχρησιμοποίητη συσκευή,απλά ανοιγμένη για να γίνει ξεκλείδωμα από τον πάροχο..Sprint

 

Δεν αξίζει λες;

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει στα 365 με μεταφορικά και τελωνείο..δηλώνετε από τον πωλητή ως αχρησιμοποίητη συσκευή,απλά ανοιγμένη για να γίνει ξεκλείδωμα από τον πάροχο..Sprint

 

Δεν αξίζει λες;

 

Μπορείς να κοιτάξεις και το velvet, βρίσκεται κοντά στα 400 εύρω, με επίσημη εγγύηση και με ανακοίνωση της LG ότι θα λάβει την 11.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι αξίζει γιατί είναι ναυαρχίδα και τούμπανο σε χαρακτηριστικά. Έχω το g7 plus και δεν το έχω μετανιώσει λεπτό ενώ συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα. Πόσο μάλλον το v50 που είναι πιο ισχυρό!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι αξίζει γιατί είναι ναυαρχίδα και τούμπανο σε χαρακτηριστικά. Έχω το g7 plus και δεν το έχω μετανιώσει λεπτό ενώ συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα. Πόσο μάλλον το v50 που είναι πιο ισχυρό!

 

Κι εγώ θεωρώ ότι αξίζει ως συσκευή λόγω των χαρακτηριστικών της,απλά ένα θεμα που με απασχολεί πολύ και δικαιολογημένα άλλωστε,είναι ότι έρχεται με εγκατεστημένο android 9,με προοπτική να πάρει το 10,αλλά λόγω ότι είναι με rom για αμερικανικό πάροχο,άσχετα ότι ειναι ξεκλείδωτα,δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να πάρει τη 10,και θα ξενερώσω.

Άτιμη LG φωτιές που μας ανάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θεωρώ ότι αξίζει ως συσκευή λόγω των χαρακτηριστικών της,απλά ένα θεμα που με απασχολεί πολύ και δικαιολογημένα άλλωστε,είναι ότι έρχεται με εγκατεστημένο android 9,με προοπτική να πάρει το 10,αλλά λόγω ότι είναι με rom για αμερικανικό πάροχο,άσχετα ότι ειναι ξεκλείδωτα,δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να πάρει τη 10,και θα ξενερώσω.

Άτιμη LG φωτιές που μας ανάβεις.

 

Στην Αμερική που η lg έχει από τις υψηλότερες πωλήσεις μου μοιάζει αδύνατο να μην δώσει android 10. Βασικά θα έβαζα το χέρι μου στην φωτιά ότι έχει ήδη πάρει android 10 το v50 από την στιγμή που έχει πάρει εδώ και κάποιους μήνες το παλαιότερο lg g7.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική που η lg έχει από τις υψηλότερες πωλήσεις μου μοιάζει αδύνατο να μην δώσει android 10. Βασικά θα έβαζα το χέρι μου στην φωτιά ότι έχει ήδη πάρει android 10 το v50 από την στιγμή που έχει πάρει εδώ και κάποιους μήνες το παλαιότερο lg g7.

 

Ναι τελικά έχει πάρει τη 10,σχεδόν πριν ένα χρόνο..θεωρώ ότι παρόλο που δεν θα χρησιμοποιώ κάρτα σιμ του αμερικανικού παρόχου για τον οποίο προοριζόταν η συσκευή,ότι τελικά θα παίρνει αναβαθμίσεις..όσες υπάρχουν δηλαδή μέχρι τώρα,γιατί για μελλοντικά δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά έχει πάρει τη 10,σχεδόν πριν ένα χρόνο..θεωρώ ότι παρόλο που δεν θα χρησιμοποιώ κάρτα σιμ του αμερικανικού παρόχου για τον οποίο προοριζόταν η συσκευή,ότι τελικά θα παίρνει αναβαθμίσεις..όσες υπάρχουν δηλαδή μέχρι τώρα,γιατί για μελλοντικά δεν το βλέπω.

 

Δεν έχουν να κάνουν με την sim οι αναβαθμίσεις. Και το δικό μου lg g7 plus που δεν είναι ευρωπαίο παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις. Τώρα τι θα γίνει μελλοντικά είναι άγνωστο αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δύσκολα θα κλείσει τελείως το mobile τμήμα της lg, άντε στην χειρότερη να το πουλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν να κάνουν με την sim οι αναβαθμίσεις. Και το δικό μου lg g7 plus που δεν είναι ευρωπαίο παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις. Τώρα τι θα γίνει μελλοντικά είναι άγνωστο αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δύσκολα θα κλείσει τελείως το mobile τμήμα της lg, άντε στην χειρότερη να το πουλήσει.

 

Ναι δεν είναι απαραίτητα θέμα sim,αλλά της rom..και συγκεκριμένα εκείνα που βλέπω είναι της Sprint,οπότε έχουν εγκατεστημένη rom για το δικό της δίκτυο.

Βέβαια πωλούνται ως ξεκλείδωτα πλέον από τον πάροχο,και λογικά δε θα υπάρχει θέμα.

Το είχα πάθει εν γνώση μου φυσικά με ένα V30 που πήρα από Αμερικη πάλι,και το οποίο ήταν για την at&t ξεκλειδωμενο βέβαια,αλλά ήθελε sim εκείνου του παρόχου για να παίρνει αναβαθμίσεις και έμεινα με την 8..φυσικά μπορούσα να του φλασαρω την open rom για αμερικη και να πάρει την 9.

Στην περίπτωση όμως του V50,από κάτι φόρουμ που διάβασα,ανέφεραν ότι το συγκεκριμένο πλέον δεν φλασαρεται λόγω λογισμικού που έχει εγκαταστήσει η LG.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα παιδια.

Ποια η διαφορα του Lg V50 κορεατικου και του LG V50s ??

Τα εχω βρει στο εξωτερικο γυρω στα 300 ευρω.

Αξιζει η μεταβαση απο LG v30?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

διαφορές δες στον παρακάτω σύνδεσμο

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9906&idPhone2=9607

 

Για το αν αξίζει νομίζω πως αξίζει με 1000.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να ρίξεις και μάτια στο g8s που είναι σχεδόν ίδιο σε χαρακτηριστικά και μπορείς να το βρεις αρκετά πιο εύκολα

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g8s-thinq,lg-v50-thinq,lg-v50s-thinq

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκετε ρε παίδες?

Εχω το ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟ κινητό ακόμα το V30, αλλα μου έχει βγάλει ένα προβληματάκι. Κ δε το αλλάζω γιατί δεν υπάρχει ακόμα κινητό που να μου δίνει ότι έδινε αυτό, στην τιμή που έδινε αυτό.

Θέλω να πάρω πάλι κανα LG, αλλα...............:blink::(:(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσον αφορά τις διαφορές μεταξύ V50 και V50s. Έχουν ίδιο επεξεργαστή, αλλά διαφορετική οθόνη. Το V50s έχει μικρότερη ανάλυση και πολύ μικρότερο notch. Επίσης το v50s έχει πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και βγαίνει σταθερά σε έκδοση 8/256, ενώ το V50 6/128. Η μόνη μου αμφιβολία είναι στο θέμα κάμερας, καθώς νομίζω ότι το V50 υπερτερεί.

 

Τέλος, το V50s είναι πανομοιότυπο με το G8x με μόνη διαφορά τις μνήμες που στο δεύτερο είναι 6/128. Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ισπανικό μαγαζί στο ebay που έχει το V50s 300€ με μεταφορικά.

 

Επειδή προσωπικά έχω στην κατοχή μου ένα V40 ενάμιση χρόνο, άνετα θα πήγαινα ξανά σε LG. Είναι ότι πιο σταθερό έχω πιάσει. Εξαιρετική οθόνη, εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας (το v40 με μπαταρία 3300mah στο 89% βγάζει μέχρι και 6 ώρες SOT). Επίσης είναι τεράστια η αντοχή της μπαταρίας που έχει χάσει μόλις 5% (το είχα πάρει με 94%) μετά πάνω από 1000 φορτίσεις με μέσο όρο φόρτισης 55%+.

 

Θεωρώ όμως ότι αν κάποιος θέλει το απόλυτο vfm πρέπει να ανέβει στο V60. Έχει εξαιρετικές κάμερες και βρίσκεις κομμάτια στα 350-400€ καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσον αφορά τις διαφορές μεταξύ V50 και V50s. Έχουν ίδιο επεξεργαστή, αλλά διαφορετική οθόνη. Το V50s έχει μικρότερη ανάλυση και πολύ μικρότερο notch. Επίσης το v50s έχει πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και βγαίνει σταθερά σε έκδοση 8/256, ενώ το V50 6/128. Η μόνη μου αμφιβολία είναι στο θέμα κάμερας, καθώς νομίζω ότι το V50 υπερτερεί.

 

Τέλος, το V50s είναι πανομοιότυπο με το G8x με μόνη διαφορά τις μνήμες που στο δεύτερο είναι 6/128. Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ισπανικό μαγαζί στο ebay που έχει το V50s 300€ με μεταφορικά.

 

Επειδή προσωπικά έχω στην κατοχή μου ένα V40 ενάμιση χρόνο, άνετα θα πήγαινα ξανά σε LG. Είναι ότι πιο σταθερό έχω πιάσει. Εξαιρετική οθόνη, εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας (το v40 με μπαταρία 3300mah στο 89% βγάζει μέχρι και 6 ώρες SOT). Επίσης είναι τεράστια η αντοχή της μπαταρίας που έχει χάσει μόλις 5% (το είχα πάρει με 94%) μετά πάνω από 1000 φορτίσεις με μέσο όρο φόρτισης 55%+.

 

Θεωρώ όμως ότι αν κάποιος θέλει το απόλυτο vfm πρέπει να ανέβει στο V60. Έχει εξαιρετικές κάμερες και βρίσκεις κομμάτια στα 350-400€ καινούρια.

Που τα βρίσκεις αυτά βρε παλικάρι........ Δε ξέρω τι να πάρω γέρος άνθρωπος.

Επίσης, έχει κανείς καμια ιδέα αν η procordia τα καλύπτει ή επισκευάζει αυτά?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκεις αυτά βρε παλικάρι........ Δε ξέρω τι να πάρω γέρος άνθρωπος.

Επίσης, έχει κανείς καμια ιδέα αν η procordia τα καλύπτει ή επισκευάζει αυτά?

 

Αυτη την απορία την εχω κ εγω , οσες φορες εχω καλεσει , δεν το σηκωνουν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...