Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πραγματικα ομως παει σφαιρα ! ηταν μεγαλη εκπληξη ολο αυτο ! δεν το περιμενε κανενας μας ! μπραβο

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 1:18 ΜΜ, R_Bachman said:

Από παλιότερη αναβάθμιση είχα πρόβλημα με την εφαρμογη του άλμπουμ(gallery)..Ακόμα και με εργοστασιακή επαναφορά ήταν αργή.

Τώρα δεν ανοίγει καν. Όλα τα άλλα σφαίρα. Έκανα εκκαθάριση cache στην συσκευή και στην εφαρμογή. Εκκαθάριση data και πάλι τίποτα. Ο μονος λόγος που με νοιάζει είναι τα κλειδωμένα αρχεία.

Έχει κανείς καμιά ιδέα να μην στήνω από την αρχή;

Τελικά με απεγκατάσταση ενημερώσεων δουλεύει. Αν πάω  να βάλω την καινούρια δεν ανοίγει  καν.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιχειρήσει κανείς, μόνος του ή σε κατάστημα επισκευών, να αλλάξει την μπαταρία;

Είναι το μόνο μείον πλέον του κινητού, μετά από 3 χρόνια, μέχρι το μεσημέρι χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση πέφτει στα 60%.

Θα το έκανα μόνος μου (αλλαγή μπαταρίας) καθώς το έχω κάνει και παλιότερο στο G2 μου που και αυτό δεν άνοιγε εύκολα, απλά φοβάμαι μην καταστρέψω την αδιαβροχοποίησή του

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, alnotas said:

Έχει επιχειρήσει κανείς, μόνος του ή σε κατάστημα επισκευών, να αλλάξει την μπαταρία;

Είναι το μόνο μείον πλέον του κινητού, μετά από 3 χρόνια, μέχρι το μεσημέρι χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση πέφτει στα 60%.

Θα το έκανα μόνος μου (αλλαγή μπαταρίας) καθώς το έχω κάνει και παλιότερο στο G2 μου που και αυτό δεν άνοιγε εύκολα, απλά φοβάμαι μην καταστρέψω την αδιαβροχοποίησή του

Ναι άλλαξα εγώ πριν μια βδομάδα ....Το έστειλα procordia και το κόστος μου βγήκε. Πενήντακατι ευρώ ....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή. Παίζει να το στείλω κ εγώ. Σου κάνουν και επαναφορά εργοστασιακές αναγκαστικά ;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για μένα που είμαι Θεσσαλονίκη, και μην έχοντας άλλη backup συσκευή, το να το στείλω Αθήνα να περιμένω να μου την αλλάξουν και να το ξαναπάρω πίσω, είναι απαγορευτικό.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, R_Bachman said:

Πολύ καλή τιμή. Παίζει να το στείλω κ εγώ. Σου κάνουν και επαναφορά εργοστασιακές αναγκαστικά ;

Ναι σου κάνουν αναγκαστικά !!!Εμένα στην αρχή μου είπαν ότι θέλει και αλλαγή το γυαλί πίσω ωστόσο επειδή δεν βγάζει πλέον η LG δεν υπάρχει ανταλλακτικο...Συνεπώς γλύτωσα το ακραίο ποσό των 120 ευρώ που είπαν στην αρχή και η μπαταρία μόνο κόστισε 58...Δεν έχει έξοδα αποστολής όμως σε καμία περίπτωση.Σου στέλνουν κούριερ σπίτι στο παίρνει και όταν είναι έτοιμο στο γυρίζει...Το περίμενε είναι μόνο αν το έχεις σαν κύρια συσκευη

 

Παίδες στο android 12 σας κάνει και εσάς το χούι η συσκευή σας κλειδώθηκε με μη αυτόματο τρόπο και δεν παίρνει αποτύπωμα και face unlock παρά μόνο κωδικό ???Η μόνο εμένα μου το κανει

Edited by Saibe
Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2022 at 4:39 ΜΜ, Saibe said:

Ναι σου κάνουν αναγκαστικά !!!Εμένα στην αρχή μου είπαν ότι θέλει και αλλαγή το γυαλί πίσω ωστόσο επειδή δεν βγάζει πλέον η LG δεν υπάρχει ανταλλακτικο...Συνεπώς γλύτωσα το ακραίο ποσό των 120 ευρώ που είπαν στην αρχή και η μπαταρία μόνο κόστισε 58...Δεν έχει έξοδα αποστολής όμως σε καμία περίπτωση.Σου στέλνουν κούριερ σπίτι στο παίρνει και όταν είναι έτοιμο στο γυρίζει...Το περίμενε είναι μόνο αν το έχεις σαν κύρια συσκευη

 

Παίδες στο android 12 σας κάνει και εσάς το χούι η συσκευή σας κλειδώθηκε με μη αυτόματο τρόπο και δεν παίρνει αποτύπωμα και face unlock παρά μόνο κωδικό ???Η μόνο εμένα μου το κανει

Το κάνει και σε εμένα. Το έκανε και πριν αλλά τώρα νομίζω πιο συχνά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2022 at 5:22 ΜΜ, R_Bachman said:

Το κάνει και σε εμένα. Το έκανε και πριν αλλά τώρα νομίζω πιο συχνά.

Στην αρχή νόμιζα το έκανε αν έμενε πολλές ώρες αλλά τώρα μου έτυχε να το κλειδωσω με το κουμπι και στα καπάκια να μου το κανει

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση μου κανει κατι κουλο με το κλειδωμα, αλλες φορες ξεκλειδωνει με το δακτυλικο, αλλες πρεπει εγω να κανω wake την οθονη και να ξεκλειδωσω με πιν. οταν το κανει αυτο βγαζει πανω οτι "device was locked manually" 

τι φαση?

 

edit: μαλλον "κληρονομησαμε" τα bugs της 12ρας..

https://support.google.com/pixelphone/thread/133248524/asked-for-pin-instead-of-fingerprint-phone-says-device-was-locked-manually?hl=en

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, duende said:

μετα την αναβαθμιση μου κανει κατι κουλο με το κλειδωμα, αλλες φορες ξεκλειδωνει με το δακτυλικο, αλλες πρεπει εγω να κανω wake την οθονη και να ξεκλειδωσω με πιν. οταν το κανει αυτο βγαζει πανω οτι "device was locked manually" 

τι φαση?

 

edit: μαλλον "κληρονομησαμε" τα bugs της 12ρας..

https://support.google.com/pixelphone/thread/133248524/asked-for-pin-instead-of-fingerprint-phone-says-device-was-locked-manually?hl=en

Ναι αυτό έλεγα και εγώ πιο πάνω αν δεις !!!!Εγώ είμαι και μετά από επαναφορά και δεν έστρωσε άρα είναι bug και μάλλον θα ζήσουμε με αυτό γιατί δεν νομίζω να ασχοληθούν να το διορθώσουν 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 24/11/2022 at 2:07 ΜΜ, duende said:

μετα την αναβαθμιση μου κανει κατι κουλο με το κλειδωμα, αλλες φορες ξεκλειδωνει με το δακτυλικο, αλλες πρεπει εγω να κανω wake την οθονη και να ξεκλειδωσω με πιν. οταν το κανει αυτο βγαζει πανω οτι "device was locked manually" 

τι φαση?

 

edit: μαλλον "κληρονομησαμε" τα bugs της 12ρας..

https://support.google.com/pixelphone/thread/133248524/asked-for-pin-instead-of-fingerprint-phone-says-device-was-locked-manually?hl=en

Εγώ έκανα hard reset  και είναι μια χαρά !!

Με τα back up έχω θέμα. Το viber back up δεν το ολοκληρώνει ενώ φτάνει μέχρι το 92 % ξαφνικα εξαφανιζεται το παραθυρο(δεν κλείνει η εφαρμογή) . Και στο  google δεν βρίσκει καν το back up (google one) . Μεσω του LG switch δουλεψε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2022 at 1:14 ΜΜ, magoulinio said:

Εγώ έκανα hard reset  και είναι μια χαρά !!

Με τα back up έχω θέμα. Το viber back up δεν το ολοκληρώνει ενώ φτάνει μέχρι το 92 % ξαφνικα εξαφανιζεται το παραθυρο(δεν κλείνει η εφαρμογή) . Και στο  google δεν βρίσκει καν το back up (google one) . Μεσω του LG switch δουλεψε κανονικα.

Εγώ μετά από hard reset μου κάνει ακόμα αυτά τα χαζά με το κλείδωμα και πρέπει να βάζω κωδικό ...Εσένα δεν στο κάνει αν είναι να ξανά κάνω μια προσπάθεια 

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2022 at 10:48 ΠΜ, Saibe said:

Το μόνο που με χάλασε σαν αναβάθμιση είναι ότι δεν μπορώ να έχω τις ρυθμίσεις του wifi του velvet 2 pro που είχε επιλογή για qr code το οποίο ναι μεν δεν είναι κάτι που χρησιμοποιείς κάθε μέρα αλλά όταν θες να μοιραστείς τον κωδικό του wifi που έχεις συνδεθεί είναι σωτήριο...κατά τα άλλα σφαίρα και στη δώδεκα και έχω μια μικρή εντύπωση ότι βελτιώθηκαν τα animation.

Εχεις velvet 2 pro?🤩

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, saifix said:

Εχεις velvet 2 pro?🤩

Ωραία θα ήταν να είχα αλλά όχι!!!Ωστόσο στο android 11 μπορούσες να εγκαταστήσεις τα apps τα settings και τον launcher  του velvet 2 pro...πλέον δεν είναι συμβατά με το 12αρι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 10/12/2022 at 11:06 ΜΜ, Saibe said:

Εγώ μετά από hard reset μου κάνει ακόμα αυτά τα χαζά με το κλείδωμα και πρέπει να βάζω κωδικό ...Εσένα δεν στο κάνει αν είναι να ξανά κάνω μια προσπάθεια 

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Μια μου ζητάει κωδικό μια όχι. Μέσα στην ημερα τις περισσότερες φορές ανοίγει με αποτύπωμα 3/10 όμως θα θέλει κωδικό.(Δλδ όταν θέλει κωδικό εμφανίζει το γνωστό " Η συσκευή κλειδώθηκε με μη αυτόματο τρόπο").

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, όταν πια δεν θα "τραβάει" το G8 και θα πείτε ότι "είναι καιρός να προχωρήσω" σε τί μάρκα θα πάτε μετά από LG?

Προσωπικά δεν σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ την Samsung. Την θεωρώ "την Apple του Android", με παρόμια κολλήματα και ιδιοτροπίες.

Με βλέπω μάλλον για Xiaomi αν και δεν με ενθουσιάζει και πολύ η ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάτσε πρώτα να μη "τραβάει" το G8 και μετά βλέπουμε...

Η Samsung πάντως που ανέφερες, είναι η μοναδική που ξεχωρίζει στο Android, όσον αφορά το software support στις συσκευές της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, όταν πια δεν θα "τραβάει" το G8 και θα πείτε ότι "είναι καιρός να προχωρήσω" σε τί μάρκα θα πάτε μετά από LG?

Προσωπικά δεν σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ την Samsung. Την θεωρώ "την Apple του Android", με παρόμια κολλήματα και ιδιοτροπίες.
Με βλέπω μάλλον για Xiaomi αν και δεν με ενθουσιάζει και πολύ η ιδέα.

Έχεις να μας δώσεις κάποια παραδείγματα για αυτό που λες σε σχέση με το G8?
Εγκυκλοπαιδικά πάντα.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας μεχρι να μη "τραβαει" ο snap 855..ευτυχως δηλαδη, γιατι οι μονες μας επιλογες ειναι ειτε να παμε σε samsung με ολο το bloatware που το συνοδευει (εχω το a52 εταιρικο κ η γυναικα το a71), με "εκπτωσεις" στο θεμα sd/ audio jack κλπ, ειτε σε sony με φουλ εξτρα, τιμη ομως στο θεο και σχημα σοκοφρετας, η σε κινεζο... τεσπα βλεποντας και κανοντας οταν ερθει η ωρα...

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, duende said:

η αληθεια ειναι πως εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας μεχρι να μη "τραβαει" ο snap 855..ευτυχως δηλαδη, γιατι οι μονες μας επιλογες ειναι ειτε να παμε σε samsung με ολο το bloatware που το συνοδευει (εχω το a52 εταιρικο κ η γυναικα το a71), με "εκπτωσεις" στο θεμα sd/ audio jack κλπ, ειτε σε sony με φουλ εξτρα, τιμη ομως στο θεο και σχημα σοκοφρετας, η σε κινεζο... τεσπα βλεποντας και κανοντας οταν ερθει η ωρα...

Δεν είναι τόσο να μην τραβάει η CPU όσο να έχει κουραστεί η μπαταρία. Και δεν θέλω να αλλάξω μπαταρία χάνοντας την αδιαβροχοποίησή του

42 minutes ago, nikos523 said:


Έχεις να μας δώσεις κάποια παραδείγματα για αυτό που λες σε σχέση με το G8?
Εγκυκλοπαιδικά πάντα.

Sorry, αλλά δεν σε καταλαβαίνω. Μπορείς να επαναδιατυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, alnotas said:

Δεν είναι τόσο να μην τραβάει η CPU όσο να έχει κουραστεί η μπαταρία. Και δεν θέλω να αλλάξω μπαταρία χάνοντας την αδιαβροχοποίησή του

κοιτα, το εχω 2μισι χρονια τωρα, δεν εχω αντιληφθει καποια αισθητη πτωση στη μπαταρια..ενα 5~10%? ισως πολυ λεω. αλλα και αλλαγη μπαταριας να κανεις, φανταζομαι σε εξουσιοδοτημενο κανουν ο,τι απαιτειται για να ειναι και παλι αδιαβροχο. σε g6 που ειχα στειλει παλια για αλλαγη οθονης σε εγγυηση, ηταν μια χαρα μετα, δε καταλαβαινες οτι εχει ανοιχθει

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alnotas said:

Να σας ρωτήσω, όταν πια δεν θα "τραβάει" το G8 και θα πείτε ότι "είναι καιρός να προχωρήσω" σε τί μάρκα θα πάτε μετά από LG?

Προσωπικά δεν σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ την Samsung. Την θεωρώ "την Apple του Android", με παρόμια κολλήματα και ιδιοτροπίες.

Με βλέπω μάλλον για Xiaomi αν και δεν με ενθουσιάζει και πολύ η ιδέα.

Όταν περάσει καιρός και παλιώσει τόσο που δεν θα είναι πλέον εύχρηστο (μπαταρία να τελειώνει πολύ γρήγορα, αργό, πολύ παλιό λογισμικό, διάφορα σκαλώματα/κολλήματα κτλ) μάλλον προσωπικά θα κοιτάξω κανένα Oneplus. Ούτε σε μένα αρέσουν τα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, alnotas said:

Να σας ρωτήσω, όταν πια δεν θα "τραβάει" το G8 και θα πείτε ότι "είναι καιρός να προχωρήσω" σε τί μάρκα θα πάτε μετά από LG?

Προσωπικά δεν σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ την Samsung. Την θεωρώ "την Apple του Android", με παρόμια κολλήματα και ιδιοτροπίες.

Με βλέπω μάλλον για Xiaomi αν και δεν με ενθουσιάζει και πολύ η ιδέα.

Φοβάσαι για ιδιοτροπίες την Samsung και την βλέπεις για xiaomi; 🤣🤣🤣

Η λογική μετάβαση θα είναι να πας στον άλλο Κορεάτη. Το UI της Samsung είναι το καλύτερο UI στο android πλέον, στα συν η υποστήριξη σε βάθος χρόνου με τρεις μεγάλες αναβαθμίσεις λογισμικού, δηλαδή τρεις εκδόσεις android και τέσσερα χρόνια ενημερώσεις ασφαλείας. Επιπλέον το service της Samsung είναι μακράν το καλύτερο στην Ελλάδα. 

 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...