Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι εγω τα ιδια.Εχω πεταξει μεσα και την τελευταια Gcam του Shamim την 8.4,και με αναγκαζουν και τους δειχνω τις λεπτομερειες φωτογραφιας για να δουνε με τι κινητο ειναι τραβηγμενες!Οταν δέ βλεπουν G8s,μενουν καγκελο,ντροπιασμενοι!
Έχεις λινκ για την κάμερα; με ρυθμίσεις φυσικά κτλ; αν είναι εύκολο

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά το κινητό παραμένει τούμπανο αλλά η μπαταρία είναι θέμα..

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 2:02 ΜΜ, granazias said:

Έχουν τα άτιμα αυτό το κάτι που σε τραβάνε..το άψογο κράτημα, η πολύ καλή ποιότητα υλικών κατασκευής, η διαθεσιμότητα θέσης για κάρτα μνήμης, η θύρα ακουστικών;

Δυστυχώς όμως το ότι είναι παλιά και χωρίς αναβαθμίσεις είναι μεγάλο ρίσκο κυρίως για χρήση τραπεζικών εφαρμογών, οπότε αναγκαστικά πάμε σε νεότερες συσκευές.

 

Οσον αφορα το λογισμικο..Οκ η lg εδινε το εκαστοτε android του ετους προς το τελος ας πουμε τελευαταια ενω η samsung πρωτη.Να αναγνωρισουμε ομως οτι ηταν κ απο τα πιο pure κ σταθερα της αγορας.Ισως γιαυτο η καθυστερηση 

Ηδη το 12 ειναι στα g8x velvet σιγουρα εχει βγει στο wing εξωτερικο,προσωπικα καμια σημασια δε του δινω,ας δουλευει σωστα κ ας εχει android 9.Απτη στιγμη που το Playstore μου δινει πχ τραπεζικες εφαρμογες οπως λες αρα λογικα ειναι ασφαλεις κ σε ενα πιο παρωχημενο Android πχ περσινο.

Ασε που εχω την εντυπωση οτι πλεον απλα αλλαζουν 2 λειτουργιες κ το βαφτιζουν major αναβαθμιση,ενω παλιοτερα κατι τετοιο ηταν υποεκδοση πχ 5,1 σε 5,2,2 κλπ.

Edited by saifix
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2022 at 12:21 ΜΜ, nikaki71 said:

Kαι εγω τα ιδια.Εχω πεταξει μεσα και την τελευταια Gcam του Shamim την 8.4,και με αναγκαζουν και τους δειχνω τις λεπτομερειες φωτογραφιας για να δουνε με τι κινητο ειναι τραβηγμενες!Οταν δέ βλεπουν G8s,μενουν καγκελο,ντροπιασμενοι!😁

Έχεις βρει XML για αυτή την gcam η έφτιαξες δικό σου?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Saibe said:

Έχεις βρει XML για αυτή την gcam η έφτιαξες δικό σου?

Τη δουλευω χωρις xml

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nikaki71 said:

Τη δουλευω χωρις xml

Και έχει καλά αποτελέσματα ???θα την δοκιμάσω να δω τι ψάρια πιάνει σε σχέση με αυτή που φοραω

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nikaki71 said:

Τη δουλευω χωρις xml

εχει ultra wide ρυθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, freddaras said:

εχει ultra wide ρυθμιση ?

Nαι κανονικα,προσθετεις εσυ μεσα απο τις ρυθμισεις προσθετους φακούς....Την εκανα zip και προσπαθησα να στη στειλω,αλλα δεν με αφηνει γιατι λεει το αρχειο ειναι μεγαλυτερο απο 9 mb...Η συγκεκριμενη ειναι αυτη εδω                      https://t.me/googlecameramodbyshamim/604

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου το κατέβασα. Η ρύθμιση αυτή με τους επιπλέον φακούς που ακριβώς είναι και δεν μπορώ να το βρω; σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, freddaras said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου το κατέβασα. Η ρύθμιση αυτή με τους επιπλέον φακούς που ακριβώς είναι και δεν μπορώ να το βρω; σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν γνωριζω ακριβως καθως δεν χρησιμοποιω την ευρυγωνια πολυ,ισως την εχει αφαιρεσει σε αυτη την εκδοση........Καπου την ειχε παρει το ματι μου,αλλα σε αρκετα παλιοτερη εκδοση πάλι του ιδίου

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω ακριβως καθως δεν χρησιμοποιω την ευρυγωνια πολυ,ισως την εχει αφαιρεσει σε αυτη την εκδοση........Καπου την ειχε παρει το ματι μου,αλλα σε αρκετα παλιοτερη εκδοση πάλι του ιδίου
Το βρήκα φίλε θέλει λίγο ψάξιμο άλλα όλα οκ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, freddaras said:

Το βρήκα φίλε θέλει λίγο ψάξιμο άλλα όλα οκ emoji108.png

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σου δουλεύει κανονικά χωρίς crushes ;;;γιατί εγώ όταν αλλάζω φακούς τρώει φρίκες !!! Παρεπιπτόντως το 2x όταν δεν έχεις ενεργοποιήσει τις κάμερες από τις ρυθμίσεις το κάνει με τον βασικό 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Saibe said:

Σου δουλεύει κανονικά χωρίς crushes ;;;γιατί εγώ όταν αλλάζω φακούς τρώει φρίκες !!! Παρεπιπτόντως το 2x όταν δεν έχεις ενεργοποιήσει τις κάμερες από τις ρυθμίσεις το κάνει με τον βασικό 

δεν το δοκιμασα ακομη στο LG δεν προλαβα στο redmi note 10 pro που την εβαλα δεν κρασαρει αλλα η ultra wide βγαζει με τεραστιο θορυβο photos ! γενικα θελει xml για να δουλεψει σωστα η κατι τετοιο τελος παντων !

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, freddaras said:

δεν το δοκιμασα ακομη στο LG δεν προλαβα στο redmi note 10 pro που την εβαλα δεν κρασαρει αλλα η ultra wide βγαζει με τεραστιο θορυβο photos ! γενικα θελει xml για να δουλεψει σωστα η κατι τετοιο τελος παντων !

Εγώ πάντως δουλεύω την 7.3 με XML από ένα τυπά από Ρωσία και είμαι αρκετά ικανοποιημένος με τα αποτελεσματα!!!εντάξει σε χαμηλό φωτισμό βγάζει αρκετό noise αλλά και πάλι είναι στα ίδια με την stock απλά πιο φωτεινη.Δεν ρίχνει σαγόνια αλλά το κάνει αρκετά τιμιο...Η 8αρα πχ που δοκίμασα χωρίς XML έχει παραπάνω noise

Screenshot_20220831-205052.png

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Saibe said:

Εγώ πάντως δουλεύω την 7.3 με XML από ένα τυπά από Ρωσία και είμαι αρκετά ικανοποιημένος με τα αποτελεσματα!!!εντάξει σε χαμηλό φωτισμό βγάζει αρκετό noise αλλά και πάλι είναι στα ίδια με την stock απλά πιο φωτεινη.Δεν ρίχνει σαγόνια αλλά το κάνει αρκετά τιμιο...Η 8αρα πχ που δοκίμασα χωρίς XML έχει παραπάνω noise

Screenshot_20220831-205052.png

Nαι,τελικά ισως ειναι καλυτερη αυτη εδω απο την 8.4 και με το xml αρχείο για το κινητο μας......

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είναι τρελοί εκεί στην LG. Το κινητό μου μόλις πήρε ΟΤΑ Update 40a, δηλαδή αναβαθμίστηκε από Android 11 σε 12.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 8:07 ΜΜ, alnotas said:

Είναι τρελοί εκεί στην LG. Το κινητό μου μόλις πήρε ΟΤΑ Update 40a, δηλαδή αναβαθμίστηκε από Android 11 σε 12.

 

 

 

 

LOL θα πάρουμε και εμείς την 12 τελικά; Τέλεια! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Stratos86 said:

LOL θα πάρουμε και εμείς την 12 τελικά; Τέλεια! 

Κανείς άλλος; Μόνο εγώ την έχω πάρει ρε παιδιά; 🤪

2022-11-03 09_39_04-WhatsApp.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alnotas said:

Κανείς άλλος; Μόνο εγώ την έχω πάρει ρε παιδιά; 🤪

2022-11-03 09_39_04-WhatsApp.png

Την πήρα και εγώ την αναβάθμιση. 'Όλα καλά προς το παρόν. 

Link to comment
Share on other sites

Την πηρα και την περνάω από πάνω. Ελπίζω όλα καλά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

 ειναι τρελοι αυτοι οι Κορεατες 😄

ολα κομπλε μεχρι στιγμης. καμια πτωση σε ταχυτητα, το κινητο παει σφαιρα οπως και πριν. δε με βλεπω να αλλαζω συσκευη ποτε ομως..😄

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Από παλιότερη αναβάθμιση είχα πρόβλημα με την εφαρμογη του άλμπουμ(gallery)..Ακόμα και με εργοστασιακή επαναφορά ήταν αργή.

Τώρα δεν ανοίγει καν. Όλα τα άλλα σφαίρα. Έκανα εκκαθάριση cache στην συσκευή και στην εφαρμογή. Εκκαθάριση data και πάλι τίποτα. Ο μονος λόγος που με νοιάζει είναι τα κλειδωμένα αρχεία.

Έχει κανείς καμιά ιδέα να μην στήνω από την αρχή;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ηρθε πηρε αλλο αερα το κινητακι μας ! α ρε LG λειπεις σημερα πραγματικα !

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χάλασε σαν αναβάθμιση είναι ότι δεν μπορώ να έχω τις ρυθμίσεις του wifi του velvet 2 pro που είχε επιλογή για qr code το οποίο ναι μεν δεν είναι κάτι που χρησιμοποιείς κάθε μέρα αλλά όταν θες να μοιραστείς τον κωδικό του wifi που έχεις συνδεθεί είναι σωτήριο...κατά τα άλλα σφαίρα και στη δώδεκα και έχω μια μικρή εντύπωση ότι βελτιώθηκαν τα animation.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...