Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως εμφανίζουμε το ποσοστο μπαταριας στην γραμμη ειδοποιησεων?Ενω το εχω ενεργο απο τις ρυθμίσεις δεν εμφανιζει ποσοστο.Μονο το εικονίδιο της μπαταρίας

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nikaki71 said:

Πως εμφανίζουμε το ποσοστο μπαταριας στην γραμμη ειδοποιησεων?Ενω το εχω ενεργο απο τις ρυθμίσεις δεν εμφανιζει ποσοστο.Μονο το εικονίδιο της μπαταρίας

Δεν γινεται.Βασικα δεν γινόταν και πότε!Πρέπει να κάνεις swipe down η να βάλεις widget 

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο κάποιες μέρες χρήσης, μπορώ να πω οτι είμαι ικανοποιημένος απο την αναβάθμιση (δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση). Το κινητό φαίνεται λίγο πιο γρήγορο τώρα, δεν έχω εντοπίσει προς το παρόν κάποιο πρόβλημα ενώ η μπαταρία κυμαίνεται πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 11:42 ΠΜ, alnotas said:

Πρώτες εμπειρίες από την 11, νιώθω πως η μπαταρία τελειώνει κατά 25% πιο γρήγορα. Χωρίς καθαρή εγκατάσταση

 

Εμένα πάντως βγάζει στάνταρ παραπάνω ένα μισάωρο sot παραπάνω από πριν ...το κύριο πρόβλημα που έχω με το δικό μου είναι ότι δεν χορταινει ραμ... χωρίς να έχω τίποτα ανοιχτό είναι στο 82% φουλ αλλά πάνω κάτω τα ίδια χάλια επικρατούσαν και στη 10αρα...Ούτε εγώ έχω κάνει clean installation

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανενας το κινητό ακόμα; Έχει νόημα να ανεβασω xml ? 

Μετ εμποδίον, έστησα κατι για νυχτερινα στης γυναικας. Δεν με αφησε να το πιασω πανω απο 5 λεπτα δυστυχως. οπότε δεν ειναι κατι τρομερο. Αλλα ίσως αρέσει σε κάποιους. Έστησα μονο το πισω φακο. Μετα αρχισε να πεφτει παντόφλα 😛 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Antretng said:

Δουλεύει κανενας το κινητό ακόμα; Έχει νόημα να ανεβασω xml ? 

Μετ εμποδίον, έστησα κατι για νυχτερινα στης γυναικας. Δεν με αφησε να το πιασω πανω απο 5 λεπτα δυστυχως. οπότε δεν ειναι κατι τρομερο. Αλλα ίσως αρέσει σε κάποιους. Έστησα μονο το πισω φακο. Μετα αρχισε να πεφτει παντόφλα 😛 

Φυσικα και το χρησιμοποιουμε

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 12:02 ΜΜ, Saibe said:


Εδώ τις βρηκα
https://t.me/Lg_velvet_2_pro_apps

Mπορείς να μου ανεβάσεις κάπου το gallery από velvet pro? Μόνο με το gallery έχω θέμα με την 11.

Δεν έχω telegram και δεν θέλω να βάλω.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/1/2022 at 6:45 ΜΜ, Antretng said:

Δουλεύει κανενας το κινητό ακόμα; Έχει νόημα να ανεβασω xml ? 

Μετ εμποδίον, έστησα κατι για νυχτερινα στης γυναικας. Δεν με αφησε να το πιασω πανω απο 5 λεπτα δυστυχως. οπότε δεν ειναι κατι τρομερο. Αλλα ίσως αρέσει σε κάποιους. Έστησα μονο το πισω φακο. Μετα αρχισε να πεφτει παντόφλα 😛 

Δώσε xml στον λαό!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 10:02 ΜΜ, R_Bachman said:

Mπορείς να μου ανεβάσεις κάπου το gallery από velvet pro? Μόνο με το gallery έχω θέμα με την 11.

Δεν έχω telegram και δεν θέλω να βάλω.

https://mega.nz/folder/V3o1nIwQ#QCE_BT44wdX4GOv5zrmBWA για δες από εδώ μπορείς?

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2022 at 8:47 ΠΜ, Saibe said:

https://mega.nz/folder/V3o1nIwQ#QCE_BT44wdX4GOv5zrmBWA για δες από εδώ μπορείς?

Είσαι αστέρι!! Ευχαριστώ πολύ!! Προς το παρόν δείχνει να μην έχει θέμα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς αν το G8s εχει γυάλινο καλλυμα φακού,οπως το V30/35 και G7?Ευχαριστω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 5:33 ΜΜ, nikaki71 said:

Ξερει κανείς αν το G8s εχει γυάλινο καλλυμα φακού,οπως το V30/35 και G7?Ευχαριστω....

Ναι νομίζω γυαλί είναι αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 ώρες πριν, Saibe said:

Έχει κανείς σας καμία καλή gcam στην 11αρα ?

Χρησιμοποιουσα την MTSL8.4.1,μεχρι προ καιρου με το αντιστοιχο xml.Πολυ σκοτεινες οι φωτογραφιες που εδινε.Ξαναγυρισα σε στοκ γιατι δεν ηξερα ποιες ρυθμισεις να πειραξω για να ανεβασω τη φωτεινοτητα των φωτογραφιων.Εψαχνα για EV,πουθενα.....

 

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2022 at 9:16 ΠΜ, nikaki71 said:

Χρησιμοποιουσα την MTSL8.4.1,μεχρι προ καιρου με το αντιστοιχο xml.Πολυ σκοτεινες οι φωτογραφιες που εδινε.Ξαναγυρισα σε στοκ γιατι δεν ηξερα ποιες ρυθμισεις να πειραξω για να ανεβασω τη φωτεινοτητα των φωτογραφιων.Εψαχνα για EV,πουθενα.....

 

https://mega.nz/folder/N6piXQBA#wSI_Nco0qNyhXREm0_3_rQ εγώ αυτή χρησιμοποιώ σε συνδιασμό με αυτό το xml!!!μην περιμένεις θαύματα έχει τα θεματακια της (πχ σε night mode μπορεί να μην έχεις προεπισκόπηση μερικές φορές) αλλά νομίζω κανει αρκετά καλή δουλεια και από θόρυβο και από ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Saibe said:

https://mega.nz/folder/N6piXQBA#wSI_Nco0qNyhXREm0_3_rQ εγώ αυτή χρησιμοποιώ σε συνδιασμό με αυτό το xml!!!μην περιμένεις θαύματα έχει τα θεματακια της (πχ σε night mode μπορεί να μην έχεις προεπισκόπηση μερικές φορές) αλλά νομίζω κανει αρκετά καλή δουλεια και από θόρυβο και από ποιοτητα

Oντως πολυ καλη φιλε την δοκιμασα και δινει πολυ καλα αποτελεσματα.Στις selfies μονο δεν σωζει τη φωτογραφία αν εισαι σε portrait,αλλά μικρό το κακο...Ευχαριστω.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikaki71 said:

Oντως πολυ καλη φιλε την δοκιμασα και δινει πολυ καλα αποτελεσματα.Στις selfies μονο δεν σωζει τη φωτογραφία αν εισαι σε portrait,αλλά μικρό το κακο...Ευχαριστω.

Τίποτα!!! αν βρεις τίποτα καλύτερο ωστόσο σφυρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Νεα εκδοση λογισμικου V30b,με ενημερωση ασφαλειας Ιανουαριου 22!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. από τότε που πέρασα την 11 δε μου ενεργοποιούνται τα δεδομένα και δουλεύουν μόνο σε safe mode. καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και εδώ η ενημέρωση με την ενημέρωση ασφαλειας Ιανουαριου!!!Εν τω μεταξύ είναι μεγαλουτσικη 565mb.Εχει και τιποτα άλλο νέο εκτός από ενημέρωση ασφάλειας?

Screenshot_20220215-220901.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Saibe said:

Έσκασε και εδώ η ενημέρωση με την ενημέρωση ασφαλειας Ιανουαριου!!!Εν τω μεταξύ είναι μεγαλουτσικη 565mb.Εχει και τιποτα άλλο νέο εκτός από ενημέρωση ασφάλειας?

Screenshot_20220215-220901.png

Δεν παρατηρησα τιποτα καινουριο...Ισως λιγο καλυτερη διαχειριση μπαταριας στο δικο μου.Αν δεις τιποτα νεο εσυ,πες.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nikaki71 said:

Δεν παρατηρησα τιποτα καινουριο...Ισως λιγο καλυτερη διαχειριση μπαταριας στο δικο μου.Αν δεις τιποτα νεο εσυ,πες.

Τώρα από μπαταρία δεν ξέρω αλλά νομίζω το μόνο που ίσως παρατήρησα είναι ότι πλέον έχει και search button δίπλα στο γραναζακι των ρυθμίσεων όταν κάνεις swipe down 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Saibe said:

Τώρα από μπαταρία δεν ξέρω αλλά νομίζω το μόνο που ίσως παρατήρησα είναι ότι πλέον έχει και search button δίπλα στο γραναζακι των ρυθμίσεων όταν κάνεις swipe down 

Eμενα δεν το εχει αυτο!Μονο το γραναζακι για τις ρυθμισεις,οπως πριν...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nikaki71 said:

Eμενα δεν το εχει αυτο!Μονο το γραναζακι για τις ρυθμισεις,οπως πριν...

Ούτε σε εμένα. Με βλέπω πάντως όταν έχω χρόνο να κάνω μια επαναφορά και κακώς δεν είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση. Η gallery αργεί πάλι να φορτώσει και μερικές φορές το δαχτυλικό μου κάνει κόλπα(... όχι συχνά ευτυχώς). 

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, R_Bachman said:

Ούτε σε εμένα. Με βλέπω πάντως όταν έχω χρόνο να κάνω μια επαναφορά και κακώς δεν είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση. Η gallery αργεί πάλι να φορτώσει και μερικές φορές το δαχτυλικό μου κάνει κόλπα(... όχι συχνά ευτυχώς). 

Ίσως κάποιο απο τα apks του velvet 2 pro που είχα installed να το ενεργοποίησε στο δικό μου γιατί πριν δεν το είχα.Τωρα για το αποτύπωμα δεν παρατήρησα κάτι!!!Η ταχύτητα της gallery ειναι με τα φεγγάρια της στο δικό μου βέβαια έχω την APK του velvet 2 pro δεν δούλεψα την κανονική από όταν πήρε το 11αρι συνεπώς δεν ξέρω...επίσης έχω μια ψευδαισθήση ότι με την 11αρα χαζοβελτιωθηκε η κάμερα αλλά μάλλον είναι ιδέα μου

Screenshot_20220217-202015.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...