Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
18 minutes ago, nikaki71 said:

Αξιζει η αγορα του παιδια τωρα,που το βρισκω μεταχειρισμενο στα 220??

Εξαιρετική συσκευή για την εποχή της. Με τα σημερινά δεδομένα θα έλεγα ότι τα 220 είναι πολλά για μεταχειρισμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, SAKISART2 said:

Ήρθε χθες η ενημέρωση για τα 11!

Μόλις τώρα έλεγξα το δικό μου αλλά δεν βρήκε κάποια ενημέρωση. Αν όντως ξεκίνησε το roll out λογικά είναι θέμα χρόνου. Thanks για την ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιος και καταιδρωμενος.Σε λιγες μερες κι εγω στην παρεα σας με τελευταιο Lg κινητο το εξαιρετικο κατ εμε V30...Αναβαθμισεις σε τελευταιο λογισμικο δεν μ ενδιαφερουν,απλα θελω πολυ καλες καμερες και προσιτο βαρος και μεγεθος συσκευης γιατι 4 χρονια τωρα με Xiaomi,εχω κανει κατι δαχτυλα σαν λουκανικα απο το μεγεθος και το βαρος των συσκευων της.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τυχον αλλαγες πού επισημανατε με την 11,για εμας που δεν την έχουμε παρει ακομα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλεγξα και μου ήρθε και μένα η ενημέρωση! Την κατεβάζω αυτή τη στιγμή που γράφω το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikaki71 said:

Για πειτε τυχον αλλαγες πού επισημανατε με την 11,για εμας που δεν την έχουμε παρει ακομα....

Μεγαλύτερη διαφορά για εμένα είναι ότι επιτέλους μπορείς να εγκαταστήσεις τις system apps του velvet 2 pro.Απο μπαταρία και τέτοια δεν μπορώ να σου πω ακόμα γιατί το απόγευμα του έκανα ενημέρωση.Απο απόδοση στα ίδια μου φαίνεται.Τα πρώτα λεπτά της ενημέρωσης είχε κάποια lags ωστόσο μάλλον είχε να κανει μέχρι να φορτώσει η cache...Για ότι νεότερο ενημερώνω και γενικά ότι αλλά δείτε παιδιά όσοι την πήρατε ευπρόσδεκτες οι απόψεις σας.(τις εφαρμογές του velvet 2 pro τις βρήκα από group στο telegram)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Saibe said:

Μεγαλύτερη διαφορά για εμένα είναι ότι επιτέλους μπορείς να εγκαταστήσεις τις system apps του velvet 2 pro.Απο μπαταρία και τέτοια δεν μπορώ να σου πω ακόμα γιατί το απόγευμα του έκανα ενημέρωση.Απο απόδοση στα ίδια μου φαίνεται.Τα πρώτα λεπτά της ενημέρωσης είχε κάποια lags ωστόσο μάλλον είχε να κανει μέχρι να φορτώσει η cache...Για ότι νεότερο ενημερώνω και γενικά ότι αλλά δείτε παιδιά όσοι την πήρατε ευπρόσδεκτες οι απόψεις σας.(τις εφαρμογές του velvet 2 pro τις βρήκα από group στο telegram)

Για δωσε το συγκεκριμένο group,να κατεβασουμε κι εμεις τιποτα οταν μας ερθει η αναβάθμιση....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κάνατε καθαρή εγκατάσταση ή από επάνω; Κανένα bug;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikaki71 said:

Για δωσε το συγκεκριμένο group,να κατεβασουμε κι εμεις τιποτα οταν μας ερθει η αναβάθμιση....


Εδώ τις βρηκα
https://t.me/Lg_velvet_2_pro_apps

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα από πάνω τελικά. Προς το παρον δεν έχω θέματα εκτός από την gallery που θελει restart από καμιά φορά.

Καθάρισα και cache αλλά κάπου κάπου δείχνει τα πάντα κενά.

 

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι το χρώμα στα notifications. Μόνο με ανοιχτόχρωμα wallpapper δείχνει καλό.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 minutes ago, nikaki71 said:

Kαμμια βελτιωση στη ληψη φωτογραφιων σαν ποιοτητα ειδες,ή μπα?

Θα έλεγα να μην περιμένεις από τα λίγα εναπομείναντα άτομα που δουλεύουν σε αυτό το department να μπαίνουν στη διαδικασία για τέτοιου είδους αναβαθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, athanaso77 said:

Θα έλεγα να μην περιμένεις από τα λίγα εναπομείναντα άτομα που δουλεύουν σε αυτό το department να μπαίνουν στη διαδικασία για τέτοιου είδους αναβαθμίσεις.

Σε πιο απλα Ελληνικα??Δεν καταλαβα το σχόλιο.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, nikaki71 said:

Σε πιο απλα Ελληνικα??Δεν καταλαβα το σχόλιο.....

Ποιος θα ασχοληθεί πια εκεί στην LG με βελτιώσεις στην κάμερα; Το τμήμα που έχει παραμείνει ενεργό, είναι εκεί για να προωθεί τα security updates και τα bug fixes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, athanaso77 said:

Ποιος θα ασχοληθεί πια εκεί στην LG με βελτιώσεις στην κάμερα; Το τμήμα που έχει παραμείνει ενεργό, είναι εκεί για να προωθεί τα security updates και τα bug fixes.

Α ναι βεβαια...Ηλπιζα τωρα στα τελευταια,μηπως τους επιασε ο οιστρος και κανανε την εκπληξη στο 90+,αλλά που τετοια τυχη.....Αν και δεν βγαζει κακες φωτογραφιες το S,απλως θα ηθελα την πoιοτητα στις φωτο του απλού G8....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikaki71 said:

Kαμμια βελτιωση στη ληψη φωτογραφιων σαν ποιοτητα ειδες,ή μπα?

Δεν έβγαλα και πολλές, δεν κατάλαβα κάποια διαφορά.

 

11 ώρες πριν, Saibe said:


Εδώ τις βρηκα
https://t.me/Lg_velvet_2_pro_apps

Προτείνεις κάποια που είναι καλύτερη από τις ήδη υπάρχουσες;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, R_Bachman said:

Δεν έβγαλα και πολλές, δεν κατάλαβα κάποια διαφορά.

 

Προτείνεις κάποια που είναι καλύτερη από τις ήδη υπάρχουσες;

Κοίτα εγώ τις έβαλα γιατί βαρέθηκα την εμφάνιση πιο πολυ...Γενικά πάνω κάτω στα ίδια είναι εκτός από τα animation που ειναι velvet 2 pro και από εδώ και από εκεί κάποια αισθητικά πράγματα...Πάντως έχω σπασιματακια από εδώ και από εκεί και εγώ που πριν δεν είχε 

Link to comment
Share on other sites

Για θυμιστε μου, υπάρχει άλλος τροπος να κανουμε το shutter της καμερας αθορυβο,εκτος απο το να βαλουμε ολους τους ηχους στο αθορυβο;Υπαρχει καμμια εφαρμογή?Φυσικα χωρις ρουτ

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikaki71 said:

Για θυμιστε μου, υπάρχει άλλος τροπος να κανουμε το shutter της καμερας αθορυβο,εκτος απο το να βαλουμε ολους τους ηχους στο αθορυβο;Υπαρχει καμμια εφαρμογή?Φυσικα χωρις ρουτ

Και εγώ το έψαχνα αλλά δεν νομίζω να γίνεται κάπως !!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εμπειρίες από την 11, νιώθω πως η μπαταρία τελειώνει κατά 25% πιο γρήγορα. Χωρίς καθαρή εγκατάσταση

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, alnotas said:

Πρώτες εμπειρίες από την 11, νιώθω πως η μπαταρία τελειώνει κατά 25% πιο γρήγορα. Χωρίς καθαρή εγκατάσταση

 

Εμένα πάντως βγάζει στάνταρ παραπάνω ένα μισάωρο sot παραπάνω από πριν ...το κύριο πρόβλημα που έχω με το δικό μου είναι ότι δεν χορταινει ραμ... χωρίς να έχω τίποτα ανοιχτό είναι στο 82% φουλ αλλά πάνω κάτω τα ίδια χάλια επικρατούσαν και στη 10αρα...Ούτε εγώ έχω κάνει clean installation

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...