Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ναι ,ισχύει !!!

Αν γνωρίζει κάποιος κανένα κατάστημα που να το έχει ,φυσικό ή μη ,καλό θα ήταν να το αναφέρει !!!:D

 

Δύσκολο. Μόνο στην Αμερική υπάρχει πλέον από την ΑΤ&Τ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είμαι καλυμμένος με το τηλέφωνο. Σίγουρα όμως αν άλλαζα σήμερα συσκευή δεν θα πήγαινα σε LG. Η εταιρεία τελείωσε στον τομέα της κινητής. Κρίμα όμως γιατί με είχε καλύψει σαν εταιρεία και με το g6 και με το g8.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,ισχύει !!!

Αν γνωρίζει κάποιος κανένα κατάστημα που να το έχει ,φυσικό ή μη ,καλό θα ήταν να το αναφέρει !!!:D

 

Κοιτα,επειδη το εψαξα λιγο με τη συγκεκριμενη συσκευη,νομιζω δεν αξιζει πρωτον λογω μεγαλου κοστους,αφου ξεπερναει τα 500 ευρω,και δευτερον λογω ελλειψης αναβαθμισεων εξαιτιας του λειτουργικου της που ερχεται εγκατεστημενο για την αμερικανικη at&t,και αν δεν εισαι χρηστης της συγκεκριμενης εταιριας,δεν λαμβανεις και τις αναλογες αναβαθμισεις κι ενημερωσεις.

Ουσιαστικα παιρνεις μια συσκευη η οποια μενει παντελως χωρις τη στοιχειωδη υποστηριξη,οχι μονο λογω του οτι αποσυρθηκε η LG,αλλα κι απο αποψη υποστηριξης λογισμικου.

Ενω σε αντιθεση με το V60,μπορεις να παρεις το V50,το οποιο εχω προσωπικα στην κατοχη μου.

Σε κοστος αυτη τη στιγμη ειναι περιπου στα 330 καινουργιο και παιρνει κανονικα και αναβαθμισεις..τελευταια ενημερωση ασφαλειας πηρα πριν λιγες μερες με security patch Απριλιου.

Φοβερη συσκευη στις 6.4 ιντσες και καλη διαρκεια μπαταριας με τα 4000mah.

Αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες στειλε πμ,να μην κουραζω και τους υπολοιπους φιλους με τα κατεβατα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,επειδη το εψαξα λιγο με τη συγκεκριμενη συσκευη,νομιζω δεν αξιζει πρωτον λογω μεγαλου κοστους,αφου ξεπερναει τα 500 ευρω,και δευτερον λογω ελλειψης αναβαθμισεων εξαιτιας του λειτουργικου της που ερχεται εγκατεστημενο για την αμερικανικη at&t,και αν δεν εισαι χρηστης της συγκεκριμενης εταιριας,δεν λαμβανεις και τις αναλογες αναβαθμισεις κι ενημερωσεις.

Ουσιαστικα παιρνεις μια συσκευη η οποια μενει παντελως χωρις τη στοιχειωδη υποστηριξη,οχι μονο λογω του οτι αποσυρθηκε η LG,αλλα κι απο αποψη υποστηριξης λογισμικου.

Ενω σε αντιθεση με το V60,μπορεις να παρεις το V50,το οποιο εχω προσωπικα στην κατοχη μου.

Σε κοστος αυτη τη στιγμη ειναι περιπου στα 330 καινουργιο και παιρνει κανονικα και αναβαθμισεις..τελευταια ενημερωση ασφαλειας πηρα πριν λιγες μερες με security patch Απριλιου.

Φοβερη συσκευη στις 6.4 ιντσες και καλη διαρκεια μπαταριας με τα 4000mah.

Αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες στειλε πμ,να μην κουραζω και τους υπολοιπους φιλους με τα κατεβατα μου.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έχω την εντύπωση πως το LMV600EA είναι η Global version του V60 και δεν είναι at&t branded αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ,γνωρίζω σίγουρα πως το UW είναι για την Verizon .

Τώρα για το V50 ,δεν ξέρω αν αξίζει από G8s να πάω εκεί μιας και οι διαφορές είναι μικρές .

Απ'ότι φαίνεται μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω αλλού πλέον ,μιάς και οι επιλογές είναι ελάχιστες .

Οπότε όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα με βλέπω ή για Sony ή για Pixel μάλλον.

Τέλος εποχής !:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα με βλέπω ή για Sony ή για Pixel μάλλον.

 

Η' και OnePlus θα πρόσθετα εγώ μιας και τα Pixel πλέον είναι midrange συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα και εγω αυτο σκεφτομουν παιδια ! μετα το LG8s τι ? δηλαδή στα λεφτα που το πηραμε (εγω το προλαβα κατω απο 300) τι μπορεις να παρεις ? καλες καμερες αδιάβροχο στερεο κτλ .. ζορικα τα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα και εγω αυτο σκεφτομουν παιδια ! μετα το LG8s τι ? δηλαδή στα λεφτα που το πηραμε (εγω το προλαβα κατω απο 300) τι μπορεις να παρεις ? καλες καμερες αδιάβροχο στερεο κτλ .. ζορικα τα πραγματα

 

Οντως ετσι οπως τα λες ειναι.

Εχουν περασει διαφορες συσκευες απο τα χερια μου τελευταια,κι ομως παλι σε LG κατεληγα για προσωπικη μου συσκευη,μιας και διαθετω και δευτερο λογω δουλειας.

Γιαυτο το λογο εχω κανει μια μικρη συλλογη απο V30,V35,V50,με τα 2 πρωτα να τα εχω ως καβατζα για αργοτερα.

 

Δοκιμασα για ενα εξαμηνο το pixel 3a xl,αλλα δε με αφησε ικανοποιημενο και το εδιωξα.

Δυσχρηστο μενου και αρκετα ογκωδες για τις διαστασεις οθονης που ειχε.

6αρα οθονη οση και το V30,αλλα σε συνολικο μεγεθος και βαρος καμια σχεση.

Γινοταν πολυ κουραστικο για το χερι σε αρκετη ωρα χρησης.

Ενα τηλεφωνο που με αφησε πολυ ικανοποιημενο ειναι το Oneplus 7,το οποιο και εχω σαν δευτερη συσκευη.

Υπεροχη συσκευη σε ολα του.

Δυστυχως η αποσυρση της LG,τουλαχιστον για εμενα προσωπικα ειναι μεγαλο πληγμα για τον χωρο.

Ηταν αρκετα ποιοτικες οι συσκευες της,ασχετα με τον τροπο που αντιμετωπιζαν το θεμα υποστηριξης λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι οπως τα λες ειναι.

Εχουν περασει διαφορες συσκευες απο τα χερια μου τελευταια,κι ομως παλι σε LG κατεληγα για προσωπικη μου συσκευη,μιας και διαθετω και δευτερο λογω δουλειας.

Γιαυτο το λογο εχω κανει μια μικρη συλλογη απο V30,V35,V50,με τα 2 πρωτα να τα εχω ως καβατζα για αργοτερα.

 

Δοκιμασα για ενα εξαμηνο το pixel 3a xl,αλλα δε με αφησε ικανοποιημενο και το εδιωξα.

Δυσχρηστο μενου και αρκετα ογκωδες για τις διαστασεις οθονης που ειχε.

6αρα οθονη οση και το V30,αλλα σε συνολικο μεγεθος και βαρος καμια σχεση.

Γινοταν πολυ κουραστικο για το χερι σε αρκετη ωρα χρησης.

Ενα τηλεφωνο που με αφησε πολυ ικανοποιημενο ειναι το Oneplus 7,το οποιο και εχω σαν δευτερη συσκευη.

Υπεροχη συσκευη σε ολα του.

Δυστυχως η αποσυρση της LG,τουλαχιστον για εμενα προσωπικα ειναι μεγαλο πληγμα για τον χωρο.

Ηταν αρκετα ποιοτικες οι συσκευες της,ασχετα με τον τροπο που αντιμετωπιζαν το θεμα υποστηριξης λογισμικου.

 

θα συμφωνησω σε ολα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ αναφέρω μήπως τα πάρουμε και το android 12 (Lg g8 λέει πιθανόν και το lg g8s?) . Δεν το πολυπιστεύω αλλά αν έρθει καλή φάση.

 

https://www.xda-developers.com/lg-phones-android-12-android-13-updates/amp/

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο 1 χρονο και ολα κομπλε. Το πηρε ο αδελφος μου πριν 6 μηνες και κατα καιρους ειχε σοβαρο θεμα με το σήμα κοβόταν η γραμμη, μετα αρχισε κι αλλα κουλα με το σκρολαρισμα κτλ μετα απο 2-3 format και διαφορες δοκιμές πηρε την lg. Το πηγε service του λεει θα αλλάξουμε πλακετα αλλα παλι τα ιδια θα εχεις ειναι προβληματικες ολες οι νεες. Οντως αλλάξανε πλακετα ειναι προβληματική παλι τα ιδια του κανει. Τους ξαναπήρε μετα απο 2 μερες του λενε να το παει παλι στο service. Τους λέει αφου δεν εχει νοημα. Του λένε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο. Παίρνει το μαγαζί που το αγορασε (απο τα μεγαλα ονοματα του skroutz) φερτε το του λενε να το παμε για service. Τους εξηγεί οτι θελει αντικατάσταση ή πιστωτικο. Οχι λενε στις 3 φορες λεει ο νομος γινεται αντικατάσταση και κατι οτι να ναι. Εν τω μεταξύ αν τραβήξει η ιστορία και τους το πηγαινει συνέχεια θα πρεπει για να κανει την δουλεια του να παρει αλλο κινητο. Τι να κανει εχει κανενας καποια αποψη?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποποποπο το ειχα χθες ολη μερα ξανα μετα απο καιρο ! εκτος απο την μπαταρια (που εχω ΚΑΛΟμαθει με xiaomi ) το κινητο παραμενει τουμπανο παιδες ! ΤΑΧΥΤΑΤΟ σφαιρατο αψογο στα παντα !

κριμα κριμα κριμα πραγματικα που η LG σταματαει να μας δινει ΝΑΥΑΡΧΙΔΕΣ που μπορουσαμε να βρουμε σε τιμες που πουλαει η xiaomi τωρα τα "μεσαια" κατηγορίας κινητα της ! πραγματικα την LG απο το v30 και μετα μεχρι το LG8s που εχω τωρα την χαρηκε η ψυχη μου ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
πραγματικα και εγω αυτο σκεφτομουν παιδια ! μετα το LG8s τι ? δηλαδή στα λεφτα που το πηραμε (εγω το προλαβα κατω απο 300) τι μπορεις να παρεις ? καλες καμερες αδιάβροχο στερεο κτλ .. ζορικα τα πραγματα
Κατω απο 300 καινουριο;;
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,επειδη το εψαξα λιγο με τη συγκεκριμενη συσκευη,νομιζω δεν αξιζει πρωτον λογω μεγαλου κοστους,αφου ξεπερναει τα 500 ευρω,και δευτερον λογω ελλειψης αναβαθμισεων εξαιτιας του λειτουργικου της που ερχεται εγκατεστημενο για την αμερικανικη at&t,και αν δεν εισαι χρηστης της συγκεκριμενης εταιριας,δεν λαμβανεις και τις αναλογες αναβαθμισεις κι ενημερωσεις.

Ουσιαστικα παιρνεις μια συσκευη η οποια μενει παντελως χωρις τη στοιχειωδη υποστηριξη,οχι μονο λογω του οτι αποσυρθηκε η LG,αλλα κι απο αποψη υποστηριξης λογισμικου.

Ενω σε αντιθεση με το V60,μπορεις να παρεις το V50,το οποιο εχω προσωπικα στην κατοχη μου.

Σε κοστος αυτη τη στιγμη ειναι περιπου στα 330 καινουργιο και παιρνει κανονικα και αναβαθμισεις..τελευταια ενημερωση ασφαλειας πηρα πριν λιγες μερες με security patch Απριλιου.

Φοβερη συσκευη στις 6.4 ιντσες και καλη διαρκεια μπαταριας με τα 4000mah.

Αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες στειλε πμ,να μην κουραζω και τους υπολοιπους φιλους με τα κατεβατα μου.

 

Υπαρχει το lg v60 με ευρωπαικη εκδοση 8/256 dual screen στα 580€ και με ενημερωση στην 11

Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπηρχε στο ebay και στο janado.de γερμανικο site απο οπου και πηρα ενα ηταν οπως το περιεγραφε, τωρα δεν το βλεπω ομως μαλον ξεπουλησαν

Στειλε τους ενα mail και ρωτα τους

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια,

ερχομαι απο mi 8 kai pixel 2xl, εψαχνα κινητο με το triple cam setup γιατι μου λειπει η wide camera,επειδη ειμαι πολωνια και οχι ελλαδα ψαχνω εδω used lg g8s , lg v40 h lg v30 , βλεπω οτι το lg g8s ειναι οτι ποιο αρτιο εχει βγαλει η εταιρεια μεχρι τωρα,το βρισκω στα 180 ευρω περιπου used, επειδη δεν ειμαι φαν των 108mp καμερων (samsung,xiaomi) kai των huawei συσκευων ηθελα κατι σε καμερα των pixel , iphone , δηλαδη την κλασσικη 12αρα και μετα tele kai wide, tolg g8s το ιδιο hardware καμερων δεν εχει? επισης αν βρω φθηνοτερο το v40 να παω με αυτο η εχει κατωτερες καμερες ?

γεινκα πως το βλεπετε το lg g8s σαν καμεροκινητο , δεχεται gcam να φανταστω?

συγνωμη αν κουρασα απλα εχω μπερδευτει και ηθελα βοηθεια

ευχαριστω πολυ !

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

180€ νομίζω είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο , ιδιαίτερα αν έχει ακόμα και εγγύηση
το κινητό είναι ακόμα ταχύτατο , έχει καλή οθόνη και αδιαβροχοποιηση , θα ήθελα καλύτερη μπαταρία αλλά σε σχέση με το pixel 2xl είναι καλύτερο σε διάρκεια

Με gcam δεν έχει καλή συμβατότητα , οι μόνες ουσιαστικά που δουλεύουν είναι απο urnyx05 και κάποιες παλιότερες από arnova8G2
μόνο στις σελφι θα δεις διάφορα όμως

έχει καλή ευρεία κάμερα που σε ενδιαφέρει και είναι και πολύ κάλο στην λήψη βίντεο , επίσης είναι πολύ καλό αν σου αρέσει να παίζεις με χειροκίνητες ρυθμίσεις στις φωτογραφιες
 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ran_tan_plan said:

180€ νομίζω είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο , ιδιαίτερα αν έχει ακόμα και εγγύηση
το κινητό είναι ακόμα ταχύτατο , έχει καλή οθόνη και αδιαβροχοποιηση , θα ήθελα καλύτερη μπαταρία αλλά σε σχέση με το pixel 2xl είναι καλύτερο σε διάρκεια

Με gcam δεν έχει καλή συμβατότητα , οι μόνες ουσιαστικά που δουλεύουν είναι απο urnyx05 και κάποιες παλιότερες από arnova8G2
μόνο στις σελφι θα δεις διάφορα όμως

έχει καλή ευρεία κάμερα που σε ενδιαφέρει και είναι και πολύ κάλο στην λήψη βίντεο , επίσης είναι πολύ καλό αν σου αρέσει να παίζεις με χειροκίνητες ρυθμίσεις στις φωτογραφιες

 

 

ευχαριστω πολυ ,

μ καλυψες με τα παραπανω,

γενικα ειναι πολυ αρτιο κινητο σε ολα του,

κριμα που δεν εχει καλη συμβαοτητα με gcam γιατι το βραδυ οι φωτο βγαινουν πρασινες....

α και κατι ακομα συνδεσα τα ακουστικα στο jack και ακουγουνται πολυ χειροτερα απ οταν βαζω dongle me DAC και ακουω απο εκει.....

με το dongle dac ο ηχος δυναμωνει και γινεται ποιο κρυσταλλινος.
 

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις βραδινές φώτος

το g7 είχε dac και είχε εκπληκτικό ήχο , στο g8s δυστυχώς το αφαίρεσαν

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ran_tan_plan said:

δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις βραδινές φώτος

το g7 είχε dac και είχε εκπληκτικό ήχο , στο g8s δυστυχώς το αφαίρεσαν

ναι φιλε το διαβασα οτι το αφαιρεσανε,ειναι αστειο παντως οτι εχει καλυτερο ηχο με type c DAC adapter παρα με το κλασσικο audio jack,παντως ειναι ενα κινητο που δεν του λειπει τιποτα , εκαναν καλη δουλεια , android 11 δεν βλεπω κι ας επρεπε να παρει καιρο τωρα.

τελος εχεις καποια λινκ με τις gcam να δοκιμασω ?

thanks !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...