Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως πέρασες τελευταία κάποιο θέμα? Αν ναι βάλε ένα από τα προεγκατεστημένα κανε επανεκκίνηση κ δες. Εγώ όταν είχα περάσει θέμα από προηγούμενη έκδοση Android δεν μπορούσα να απαντήσω καν στο τηλέφωνο. Δεν λειτουργούσε τπτ. Μπορεί σε σένα να είναι κάτι άλλο...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαίνεται πως μου απάντησες την ώρα που τροποποιούσα το αρχικό μου μήνυμα για να ενημερώσω τι έγινε :) Δεν άλλαξα ποτέ το προεγκατεστημένο θέμα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως μου απάντησες την ώρα που τροποποιούσα το αρχικό μου μήνυμα για να ενημερώσω τι έγινε :) Δεν άλλαξα ποτέ το προεγκατεστημένο θέμα πάντως.

 

Ίσως κόλλησε ο αισθητήρας εγγύτητας αλλά σε επιπεδο software. Ευτυχώς όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειχα και εχω αυτο το θεμα στην συσκευη και θα σου πω τι κανω εγω και ας φανει μπακαλιστικος ο τροπος.

απλα τριψε/καθαρισε δυνατα με το δαχτυλο σου τους αισθητηρες διπλα απο το ηχειο... και ομως εμενα μονο ετσι περνει μπρος οποτε κολλαει...

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα μια διαφανή θήκη αλλά δε καλύπτει καλά την οθόνη όπως αύτη που είχε μέσα η συσκευή. Ξέρετε αν υπάρχει κάπου ίδια μ' αύτη που είχε μέσα;

Η spigen που βγάζει είναι για το 8s ή γιατί σκέτο G8;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τελικά οι θήκες:

 

1. Αυτή είναι "περίπου" σαν αυτή που δίνει η Lg. Καλύτερη προστασία , λίγο πιο ογκώδη απο τις άλλες 2 .To πρόβλημα με αυτή είναι που στα κουμπιά επάνω έχει χαραγμένο το power εκει που είναι το κουμπι για assistant και στο power έχει φωτογραφική μηχανή. Πρέπει να προσπαθησεις να τα δεις αλλά μπορεί

κάποιον να τον χαλάει αυτό.

 

https://www.amazon.de/mumbi-H%C3%BClle-kompatibel-Handyh%C3%BClle-transparent/dp/B07XG8YYTJ/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&ref_=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img

 

 

Οι άλλες 2 είναι πολύ λεπτές. Προστασία απο γρατσουνιές μονο.

 

https://www.amazon.de/MoEx%C2%AE-Transparente-Handyh%C3%BClle-kompatibel-Silikon-Crystal-Clear/dp/B082BCTX3T/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&ref_=ppx_yo_mob_b_track_package_o1_img

 

https://www.amazon.de/kwmobile-H%C3%BClle-kompatibel-mit-ThinQ-Transparent/dp/B07QDXQQ3V/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&ref_=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img

 

Όλες εφαρμόζουν καλά πάνω στην συσκευή. Δοκίμασα φωτο και με φλάς και δεν είχα αντανακλάσεις.

 

 

Αμα βρω καμία ακόμη σαν της LG θα την χτυπήσω. Αν έχει βρει καμία κανείς ας μου πει.

 

Παιδιά πήρα μια διαφανή θήκη αλλά δε καλύπτει καλά την οθόνη όπως αύτη που είχε μέσα η συσκευή. Ξέρετε αν υπάρχει κάπου ίδια μ' αύτη που είχε μέσα;

Η spigen που βγάζει είναι για το 8s ή γιατί σκέτο G8;

 

Αυτές είχα πάρει εγώ. Ίδια με LG δεν βρήκα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είχα πάρει εγώ. Ίδια με LG δεν βρήκα.

 

Δεν είναι καλη γιατί είναι εκτεθειμένη η οθόνη. Σε μια μικρή πτώση έκανε ρωγμή το tempered glass. Με την εργοστασιακή εχει προστασία. Εβαλα παλι αυτήν που είχε μέσα παρόλο που θολωσε κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχει ο αδελφός μου το G8s οπως κι εγω αλλα αντιμετωπίζει το πρόβλημα εκει που μιλάει ειτε με Bluetooth ειτε χωρις να πέφτει η γραμμή οταν μιλάει. Αυτο συμβαίνει συχνα. Εχει κανει εργαστασιακες αλλα δεν λυθηκε. Εγω δεν εχω παρομοιο θεμα. Το εχει παθει κανενας αλλος ? Μπορει να σκεφτει καποιος καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά. Εχει ο αδελφός μου το G8s οπως κι εγω αλλα αντιμετωπίζει το πρόβλημα εκει που μιλάει ειτε με Bluetooth ειτε χωρις να πέφτει η γραμμή οταν μιλάει. Αυτο συμβαίνει συχνα. Εχει κανει εργαστασιακες αλλα δεν λυθηκε. Εγω δεν εχω παρομοιο θεμα. Το εχει παθει κανενας αλλος ? Μπορει να σκεφτει καποιος καποια λυση?

 

Μήπως απλά δεν έχει καλό σήμα; Έχει δοκιμάσει άλλη sim; Έχετε και οι δυο την ίδια εταιρία κινητής; Στο ίδιο σημείο που στον αδερφό σου η γραμμή πέφτει, σε σένα όχι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά δεν έχει καλό σήμα; Έχει δοκιμάσει άλλη sim; Έχετε και οι δυο την ίδια εταιρία κινητής; Στο ίδιο σημείο που στον αδερφό σου η γραμμή πέφτει, σε σένα όχι;

 

Ναι δεν ειναι κατι απο αυτά.. ισως να ειναι η sim.. αλλ στο προηγούμενο κινητο δεν τα χε αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμφανίστηκε security update Φεβρουαρίου ,198MB

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έδωσα, αλλά η αγάπη παραμένει.

Εδώ λέει πότε θα πάρει Android 11 η συσκευή. Q3 2021

https://www.xda-developers.com/lg-germany-android-11-roadmap/

Να προσθέσω ότι δεν το περίμενα

Edited by kontow
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ.

Τώρα που ακούγεται ότι η LG θα σταματήσει να κατασκευάζει κινητά, τώρα αποφάσισαν να ενισχύσουν το Software Department?

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι την περίμενα και λογικά καλοκαίρι θα έρθει. Τα ίδια με το g6.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ας ελπίσουμε πως θα συνεχίσουν την υποστήριξη και να πάρουμε την αναβάθμιση. Άλλο ένα χρόνο(...τουλάχιστον) άνετα τον βγάζουμε με την συσκευή.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

H LG πρόσφατα ανακοίνωσε ότι παρά το κλείσιμο του mobile department, θα παρέχει 3 χρόνια αναβαθμίσεων στις συσκευές της.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488880

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπεροχο κινητο..ακομη και σημερα για τα λεφτα του τοτε άφταστο ...

παιδια θυμίστε μου λιγο το βιντεο στην καμερα εχει OIS η οχι ? δεν θυμαμαι καθολου ...

Link to comment
Share on other sites

υπεροχο κινητο..ακομη και σημερα για τα λεφτα του τοτε άφταστο ...

παιδια θυμίστε μου λιγο το βιντεο στην καμερα εχει OIS η οχι ? δεν θυμαμαι καθολου ...

 

Ναι έχει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει...

 

καλα θυμομουν ..το εχω ακομη σαν 2ο κινητο ! σε παραλιες και οταν θελω να παω καπου να γραψω βιντεο κτλ το εχω παντα μαζι μου ! :)

ηταν πραγματικα κινητο ναυαρχίδας σε προσιτή τιμη ! κριμα που μας αφηνει η LG ...

Link to comment
Share on other sites

καλα θυμομουν ..το εχω ακομη σαν 2ο κινητο ! σε παραλιες και οταν θελω να παω καπου να γραψω βιντεο κτλ το εχω παντα μαζι μου ! :)

ηταν πραγματικα κινητο ναυαρχίδας σε προσιτή τιμη ! κριμα που μας αφηνει η LG ...

 

Ποιο έχεις πρώτο και γιατι χρειάστηκες άλλο; Απο περιέργεια καθαρά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ποιο έχεις πρώτο και γιατι χρειάστηκες άλλο; Απο περιέργεια καθαρά.
Καλημέρα, λόγω συγκυριών εγώ το έδωσα στην σύζυγο και επειδή γλυκό κοίταζα το pixel 4a και δεν το μετάνιωσα . Επιτέλους ένα κινητό στις κατάλληλες διαστάσεις και βάρος,μου λείπουν τα καλούδια του lg αλλά και λόγω δουλειάς δεν είμαι από αυτούς που κοιτάνε sot κτλ, άσε που πάλι στην οικογένεια έμεινε :)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο έχεις πρώτο και γιατι χρειάστηκες άλλο; Απο περιέργεια καθαρά.

 

Ναι ,πείτε ρε παιδιά όσοι το αλλάξατε προς τα που πήγατε,έχω προβληματιστεί κι εγώ προς τα που θα πάω όταν και αν χρειαστεί να το αλλάξω,απο τη μία ήδη ψάχνω μήπως βρω κανα V60 το οποίο θα με βγάλει δύο χρονάκια ,από την άλλη θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο αν και είμαι σίγουρος πως θα μου κακοφανεί μετά από σχεδόν 10 χρόνια με LG ναυαρχίδες σαν πρώτο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...