Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι δουλεύει , δεν υπάρχει εφαρμογή. Ενεργοποιειται μόνο του
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αντιλήφθηκα όταν σύνδεσα πρώτη φορά το τηλέφωνο με το αυτοκίνητο.

Βέβαια άλλα θέματα έχουν παρουσιαστεί.

 

Πατάω το edit στα app tiles, και η οθόνη σβήνει για 2" και ξανα ανάβει σε lock state.

Ααα και ο λόγος για τον οποίον έκανα το reset to factory settings, η ενεργοποίηση του hands free στο άσχετο κατά την κλήση, συνεχίζεται.

 

Y.Γ. Οσμίζομαι ότι πρέπει να φταίει το Lg Restore που έκανα.

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το volte και vowifi να δουμε ποτε θα μπουν...και με 20b τίποτα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gt2e και το υγεία και το hms core ειχα για να δουλέψει!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gt2e και το υγεία και το hms core ειχα για να δουλέψει!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gt2 μ' ενδιαφέρει για να ρωτήσω κάτι για τις τηλεφωνικές κλήσεις.

Δεν εμφανίζει μετά από μια αναβάθμιση του ρολογιού τα ονόματα στις αναπάντητες. Βγαζει μόνο τον αριθμό της αναπαντητης. Πριν δούλευε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Gt2 μ' ενδιαφέρει για να ρωτήσω κάτι για τις τηλεφωνικές κλήσεις.

Δεν εμφανίζει μετά από μια αναβάθμιση του ρολογιού τα ονόματα στις αναπάντητες. Βγαζει μόνο τον αριθμό της αναπαντητης. Πριν δούλευε σωστά.

 

Μήπως πρέπει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να του δώσεις δικαιώματα να έχει πρόσβαση στις επαφές σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να του δώσεις δικαιώματα να έχει πρόσβαση στις επαφές σου;

 

Τα έχω κάνει όλα. Σε huawei κινητό δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Το lg g8s τι μελλοντικες αναβαθμισεις προκεται να εχει; Δλδ θα υπαρχει υποστηριξη μετα απο 2,3 χρονια;
Link to comment
Share on other sites

Το lg g8s τι μελλοντικες αναβαθμισεις προκεται να εχει; Δλδ θα υπαρχει υποστηριξη μετα απο 2,3 χρονια;
Εδώ με το ζόρι πήρε Android 10 ταυτόχρονα σχεδόν με την κυκλοφορία του 11. Μην ελπίζεις για πολλά. Καμιά ενημέρωση ασφαλείας από δω κι από κει, οποτε έχει διάθεση και όρεξη η LG να την βγάλει και πολύ θα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πάρει και το 11. Μάλλον καθυστερημένα σε σχέση με άλλους. Το καλό είναι που δεν έχουμε bugs.

 

Και με το g6 δεν είχα θέματα για αυτό πήγα πάλι σε LG.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Το tempered glass μου απόκτησε ράγισμα.

Δεν θυμάμαι καν από που το είχα πάρει.

Έχει κανείς κάνει πρόσφατα αγορά που να ήταν "επιτυχημένη" καθώς το συγκεκριμένο κινητό έχει κακή φήμη για το πόσο λάθος τζαμάκια του έχουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα καμιά διαφορά. Ενημέρωση ασφαλείας.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκει κανείς θέματα? Όσα είχα μετά την αναβάθμιση πλέον δν δουλεύουν και η συσκευή μας δυστυχώς όσα έχει είναι για κλάματα. Δυστυχώς δν βλέπω την υποστήριξη που θα έπρεπε να έχει αυτό το κινητό που πράγματι είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκει κανείς θέματα? Όσα είχα μετά την αναβάθμιση πλέον δν δουλεύουν και η συσκευή μας δυστυχώς όσα έχει είναι για κλάματα. Δυστυχώς δν βλέπω την υποστήριξη που θα έπρεπε να έχει αυτό το κινητό που πράγματι είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ισχυει αυτο με τα θεματα! και εγω εχω ξενερωσει εδω ασχημα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα . Προσπαθώ να ανεβάσω φωτό στους χάρτες της Google και δν μπορώ. Μου βγάζει κενή την οθόνη εκεί που έπρεπε να φαίνονται οι φωτογραφίες. Κ όταν επιλέγω να το κάνω μέσω κοινοποίησης από το άλμπουμ στους χάρτες πάλι δν υπάρχει αποτέλεσμα .

Έκανα στην αρχή διαγραφή προσωρινής μνήμης στους χάρτες δν διορθώθηκε. Κάνω απεγκατασταση κ διαγραφή δεδομένων , εγκατάσταση κ ενημέρωση , επανεκκίνηση το κινητό κ πάλι τα ίδια. Όταν μπαίνω μέσω browser στους χάρτες γίνεται κανονικά η φόρτωση των εικόνων. Έχει κάποιος κάποια λύση? Ευχαριστώ5399ada7f76acd56dc0055bd064c2164.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν μπορώ να βγάλω μια σωστή νυχτερινή φωτογραφία. Όλες βγαίνουν κίτρινες. Είτε με Auto είτε με ΑΙ.

Το ίδιο και στα νυχτερινά videos.

Καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Είτε θα αλλαξεις κάμερα (gcam) είτε θα αφιερώσεις μισό λεπτό (χωρίς υπερβολη) να την επεξεργαστείς με κάποιο gallery (πχ google photos) και να διορθωσεις το wb. Αν βγαίνει πράσινη σέρνεις τη μπάρα μωβ/πρασινο προς το μωβ. Αν βγαίνει κίτρινη σέρνεις τη μπάρα μπλε/κινητρο προς το μπλε.

 

Αν θες gcam εχω ανεβάσει κάποιες με προτεινόμενες ρυθμίσεις μου.

 

Πάντως εμένα δεν βγαίναν ποτέ τόσο πράσινες από τη στοκ. Πιστευώ ότι απλά έτυχε το κάδρο.

 

Δεν μπορώ να βγάλω μια σωστή νυχτερινή φωτογραφία. Όλες βγαίνουν κίτρινες. Είτε με Auto είτε με ΑΙ.

Το ίδιο και στα νυχτερινά videos.

Καμιά πρόταση;

 

Κάνε μια δοκιμή αυτό που λέει ο φίλος στην παράθεση.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω μια σωστή νυχτερινή φωτογραφία. Όλες βγαίνουν κίτρινες. Είτε με Auto είτε με ΑΙ.

Το ίδιο και στα νυχτερινά videos.

Καμιά πρόταση;

 

το 8s εχεις ;

δεν έχω παρατήρηση κάτι τέτοιο και στις 3 κάμερες σου συμβαίνει ;

 

με χειροκίνητες ρυθμίσεις η την νυχτερινή θέα το δοκίμασες ;

 

σε auto ,στην τελεφωτο και στην υπερευρεια μπορείς να ρυθμίσεις χειροκίνητα την φωτεινότητα πατώντας στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απο χθες αντιμετωπίζω ένα μεγάλο πρόβλημα στο κινητό. Η συσκευή με λίγα λόγια δεν "ξυπνάει" με αυτόματο τρόπο και δεν ενεργοποιείται η οθόνη έτσι ώστε να με πάει στο lock screen. Αυτό επι της ουσίας, σημαίνει πως δεν λειτουργούν το double tap, η τοποθέτηση του δαχτύλου στο fingerprint sensor και η ανύψωση του κινητού έτσι ώστε να ξεκλειδωθεί με το face unlock. Τίποτα απο αυτά δεν με πηγαίνει στο lock screen. Σαν να μην έφτανε αυτό, η οθόνη δεν ανοίγει ούτε καν όταν με κάνει κάποιος κλήση. Το κινητό χτυπάει κανονικά αλλά με σβηστή την οθόνη. Ο μοναδικός τρόπος για να ανάψει η οθόνη έτσι ώστε να μεταβώ στο lockscreen και να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο είναι να πατήσω το power button 1-2 φορές. Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Το κακό είναι πως επειδή το συγκεκριμένο κινητό δεν είναι και τόσο δημοφιλές, δεν υπάρχουν και πολλά στο google. Βρήκα έναν ο οποίος αναφέρει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αλλά κανένας δεν του απάντησε.

Πριν μπω στην διαδικασία να δοκιμάσω το factory reset, μήπως υπάρχει κάποιος που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα ή έχει κάποια συμβουλή να μου δώσει; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ενημέρωση: Το πρόβλημα διορθώθηκε απο μόνο του όταν έβαλα το κινητό στην πρίζα για να φορτίσει. Πλέον λειτουργεί κανονικά. Για να αποφευχθούν τυχόν παρεξηγήσεις, όταν το κινητό παρουσίασε το πρόβλημα χθες είχε μπαταρία περίπου 32%. Δεν ήταν αφόρτιστο δηλαδή.

Edited by Stratos86
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απο χθες αντιμετωπίζω ένα μεγάλο πρόβλημα στο κινητό. Η συσκευή με λίγα λόγια δεν "ξυπνάει" με αυτόματο τρόπο και δεν ενεργοποιείται η οθόνη έτσι ώστε να με πάει στο lock screen. Αυτό επι της ουσίας, σημαίνει πως δεν λειτουργούν το double tap, η τοποθέτηση του δαχτύλου στο fingerprint sensor και η ανύψωση του κινητού έτσι ώστε να ξεκλειδωθεί με το face unlock. Τίποτα απο αυτά δεν με πηγαίνει στο lock screen. Σαν να μην έφτανε αυτό, η οθόνη δεν ανοίγει ούτε καν όταν με κάνει κάποιος κλήση. Το κινητό χτυπάει κανονικά αλλά με σβηστή την οθόνη. Ο μοναδικός τρόπος για να ανάψει η οθόνη έτσι ώστε να μεταβώ στο lockscreen και να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο είναι να πατήσω το power button 1-2 φορές. Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Το κακό είναι πως επειδή το συγκεκριμένο κινητό δεν είναι και τόσο δημοφιλές, δεν υπάρχουν και πολλά στο google. Βρήκα έναν ο οποίος αναφέρει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αλλά κανένας δεν του απάντησε.

 

Πριν μπω στην διαδικασία να δοκιμάσω το factory reset, μήπως υπάρχει κάποιος που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα ή έχει κάποια συμβουλή να μου δώσει; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Μήπως πέρασες τελευταία κάποιο θέμα? Αν ναι βάλε ένα από τα προεγκατεστημένα κανε επανεκκίνηση κ δες. Εγώ όταν είχα περάσει θέμα από προηγούμενη έκδοση Android δεν μπορούσα να απαντήσω καν στο τηλέφωνο. Δεν λειτουργούσε τπτ. Μπορεί σε σένα να είναι κάτι άλλο...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...