Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι άνθρωπος που κρατάει τα κινητά του....μέχρι να χαλάσουν (4+ χρόνια).

Η αναβάθμιση φαίνεται να έδωσε νέα πνοή ζωής στο κινητό. Δεν νομίζω να χρειαστεί να αλλάξω τηλέφωνο για τα επόμενα 2 χρόνια (Το έχω ήδη 1).

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι αψογο, ακομα πιο smooth μετα την αναβαθμιση. να'ναι καλα ο απο πανω που ανεφερε τη ρυθμιση για τον τονο, το πρασινο μου εβγαζε τα ματια. το γυρισα και σε night theme και ολα κομπλε.

μακαρι να εβγαζαν αυτη την ενοχλητικη επιβεβαιωση καθε φορα για το ανοιξε/κλεισε το mobile data, εχουν καποιο κολλημα με αυτο...τεσπα

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Κανατε κατι και σας ηρθε η ενημερωση;

Εχω ενα ιταλικο TIM branded, να παιζει ρολο;

Μου εμφανιζει οτι ειναι στο latest available software απο αναζητηση στο update center :(

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Κανατε κατι και σας ηρθε η ενημερωση;

Εχω ενα ιταλικο TIM branded, να παιζει ρολο;

Μου εμφανιζει οτι ειναι στο latest available software απο αναζητηση στο update center :(

 

Και σε μενα tim branded δεν έχει έρθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Split Screen με τα gestures πως κάνουμε?

Να έχω στην μισή οθόνη μια εφαρμογή κ στην άλλη μιαν άλλη.

Με τα κουμπιά πατούσαμε παρατεταμένα το πλήκτρο των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στις πρόσφατες οθόνες, πάτα παρατεταμένα το εικονίδιο (όχι το όνομα) της εφαρμογής (στο επάνω μέρος αριστερά). Βγαίνει dropdown menu και επιλέγεις ότι θες.

 

Tapatalked

9dcb643cd493941818899d4f4630ee99.jpg

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όποιος θέλει ας δοκιμάσει μια νέα προτεινόμενη μου. https://t.me/hellasmobiles/254780

 

Παει προς αντικατάσταση της Anx που θα έχει θεματάκια τώρα με android 10. Λογικά αυτή δεν θα έχει θέμα (δεν έχω πάρει ακόμα 10).

 

Υπενθυμίζω ότι την anx την προτείνω κυρίως για τους aux lenses ή φωτογραφίες προσώπων (ειδικά σέλφι).

 

(κλασσικά θα χρειαστείτε την εφαρμογή telegram από play store)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όποιος θέλει ας δοκιμάσει μια νέα προτεινόμενη μου. https://t.me/hellasmobiles/254780

 

Παει προς αντικατάσταση της Anx που θα έχει θεματάκια τώρα με android 10. Λογικά αυτή δεν θα έχει θέμα (δεν έχω πάρει ακόμα 10).

 

Υπενθυμίζω ότι την anx την προτείνω κυρίως για τους aux lenses ή φωτογραφίες προσώπων (ειδικά σέλφι).

 

(κλασσικά θα χρειαστείτε την εφαρμογή telegram από play store)

 

ευχαριστουμε φιλε :)

το δοκιμαζουμε με την πρωτη ευκαιρία :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας κάποιο θέμα με το face unlock μετά την αναβάθμιση; Ενώ προηγουμένως μου δούλευε άψογα και απροβλημάτιστα, μετά την αναβάθμιση παρατήρησα πως ορισμένες φορές δεν ξεκλειδώνει με το face unlock. Πιο συγκεκριμένα, όταν γίνεται αυτό δεν ανάβει μόνη της η οθόνη όταν σηκώνω το κινητό και όταν κάνω double tap δεν μπαίνει καν στη διαδικασία να "ψάξει" για κάποιο πρόσωπο, γι αυτό δεν ξεκλειδώνει. Άλλες μέθοδοι ξεκλειδώματος όπως το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε ένα θέμα από το (καθαρό) πέρασμα της 10άρας και μετά.

Σχεδόν σε κάθε κλήση, και αφού μιλήσω πχ 20-30", το κινητό γυρνάει από μόνο του στο μεγάφωνο/ανοιχτή ακρόαση.

Έχει γίνει πολλές φορές και, όχι, δεν το ακουμπάω εγώ με το μάγουλό μου.

Σας έχει τύχει;

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε ένα θέμα από το (καθαρό) πέρασμα της 10άρας και μετά.

Σχεδόν σε κάθε κλήση, και αφού μιλήσω πχ 20-30", το κινητό γυρνάει από μόνο του στο μεγάφωνο/ανοιχτή ακρόαση.

Έχει γίνει πολλές φορές και, όχι, δεν το ακουμπάω εγώ με το μάγουλό μου.

Σας έχει τύχει;

 

Όχι κανένα τέτοιο θέμα παρόλο που έβαλα κατευθείαν από πάνω τα 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα τέτοιο θέμα παρόλο που έβαλα κατευθείαν από πάνω τα 10

 

Και τα "κουλά" συνεχίζονται.

Όταν μιλάω από το bluetooth του ηχοσυστήματος του αμαξιού, ενώ δεν αποσυνδέεται (η οθόνη του αμαξιού συνεχίζει να δείχνει την κλήση) ο ήχος σταματάει να έρχεται από το ηχοσύστημα και γυρνάει σε ανοιχτή ακρόαση απ'το τηλέφωνο.

 

Με βλέπω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :mad:

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth μόνο με ηχείο το έχω χρησιμοποιήσει και δεν μου κάνει διακοπές.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Και τα "κουλά" συνεχίζονται.

Όταν μιλάω από το bluetooth του ηχοσυστήματος του αμαξιού, ενώ δεν αποσυνδέεται (η οθόνη του αμαξιού συνεχίζει να δείχνει την κλήση) ο ήχος σταματάει να έρχεται από το ηχοσύστημα και γυρνάει σε ανοιχτή ακρόαση απ'το τηλέφωνο.

 

Με βλέπω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :mad:

 

Θα έλεγα να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως αναγράφεις και από πάνω .

Ούτε εγώ έχω αντιμετωπίσει κάποιο από τα προβλήματα που περιγράφεις, μιας και μιλάω αρκετά από το bluetooth του αυτοκινήτου , παρόλο που τα πέρασα κι εγώ τα 10 από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

To dialer του τηλεφώνου είναι της google;

 

Ναι.

Πρέπει να βρήκα τον "ένοχο".

Χρόνια χρησιμοποιώ το app ACR που καταγράφει τις συνομιλίες. Με το που έβαλα την 10άρα, το εγκατέστησα αλλά δεν είχα καταφέρει μέχρι στιγμής να το κάνω να κάνει σωστή καταγραφή της κλήσης.

Από προχτές που το αφαίρεσα, δεν έχει γίνει τίποτα από τα παραπάνω που ανέφερα. Οπότε μπορεί αυτό να έφταιγε. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Πρέπει να βρήκα τον "ένοχο".

Χρόνια χρησιμοποιώ το app ACR που καταγράφει τις συνομιλίες. Με το που έβαλα την 10άρα, το εγκατέστησα αλλά δεν είχα καταφέρει μέχρι στιγμής να το κάνω να κάνει σωστή καταγραφή της κλήσης.

Από προχτές που το αφαίρεσα, δεν έχει γίνει τίποτα από τα παραπάνω που ανέφερα. Οπότε μπορεί αυτό να έφταιγε. Θα δείξει.

Μάλλον γιατί στο αυτοκίνητο που το έχω κι εγώ δε είχα ποτέ θέμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα για το τηλέφωνο

LG g8 thinq.

 

Ενας φίλος πηρε tempered glass ειδικά για το κινητό αυτό αλλά δε ταίριαζε. Κάτι κάλυπτε νομίζω το ηχείο.. η κάποιον αισθητήρα.. συγγνώμη παιδιά δε το γνωρίζω το τηλ γι'αυτό δε ξέρω τι ακριβως.

θέλω τη βοήθεια σας να μου πείτε:

 

1/τι γυαλί έχετε εσείς στο κινητο αυτο για να του το πάρω.να μη καλύπτει ο,τι δε πρέπει.

 

2/ενα powerbank μεγάλης χωρητικότητας.

 

3/ένα καλό stand η θήκη (αν το λέω σωστά), για το αυτοκίνητο. Για να βλέπει πχ στο gps.

Να είναι σταθερό,

να σηκώνει το βάρος του κινητού γιατι είναι βαρύ κινητό,

Να μη πέφτει από τη θήκη σε στροφές και σε δύσκολο δρόμο.

 

 

Αυτά:). Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by RAVEN_
Διορθωση
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Πρέπει να βρήκα τον "ένοχο".

Χρόνια χρησιμοποιώ το app ACR που καταγράφει τις συνομιλίες. Με το που έβαλα την 10άρα, το εγκατέστησα αλλά δεν είχα καταφέρει μέχρι στιγμής να το κάνω να κάνει σωστή καταγραφή της κλήσης.

Από προχτές που το αφαίρεσα, δεν έχει γίνει τίποτα από τα παραπάνω που ανέφερα. Οπότε μπορεί αυτό να έφταιγε. Θα δείξει.

 

Σκ@τ@

Μου το ξανάκανε αυτό με την ανοιχτή ακρόαση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα για το τηλέφωνο

 

LG g8 thinq.

 

 

 

Ενας φίλος πηρε tempered glass ειδικά για το κινητό αυτό αλλά δε ταίριαζε. Κάτι κάλυπτε νομίζω το ηχείο.. η κάποιον αισθητήρα.. συγγνώμη παιδιά δε το γνωρίζω το τηλ γι'αυτό δε ξέρω τι ακριβως.

 

θέλω τη βοήθεια σας να μου πείτε:

 

 

 

1/τι γυαλί έχετε εσείς στο κινητο αυτο για να του το πάρω.να μη καλύπτει ο,τι δε πρέπει.

 

 

 

2/ενα powerbank μεγάλης χωρητικότητας.

 

 

 

3/ένα καλό stand η θήκη (αν το λέω σωστά), για το αυτοκίνητο. Για να βλέπει πχ στο gps.

 

Να είναι σταθερό,

 

να σηκώνει το βάρος του κινητού γιατι είναι βαρύ κινητό,

 

Να μη πέφτει από τη θήκη σε στροφές και σε δύσκολο δρόμο.

 

 

 

 

 

Αυτά:). Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Έχω αυτή https://www.e-shop.gr/baseus-car-mount-metal-age-gravity-silver-p-TEL.062481 . Το θέμα με αυτή είναι που πιάνει στους αεραγωγούς. Δεν έχω κανένα θέμα εγώ αλλά σε άλλο αυτοκίνητο δεν ξέρω.Αν τα πλαστικά στους αεραγωγούς που έχει είναι πολύ ευαίσθητα θα μπορούσε να γίνει και ζημιά. Μου αρέσει γιατί μπαίνει βγαίνει εύκολα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μόλις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και για κάποιο λόγο έχει χαθεί το Android Auto από το Play store... WTF

 

Y.Γ. Το θέμα είναι ότι το βλέπω στα Settings -> Applications και ΔΕΝ είναι disabled αλλά δεν το βρίσκω πουθενά ως shortcut

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έκανα ενημέρωση το android auto. Δεν δίνει την επίλογή να ανοίξεις την εφαρμογή στο play store και δεν την βλέπω και εγώ . Μάλλον έτσι είναι και δουλεύει σε συνδυασμό με άλλες εφαρμογές , google assistant , χάρτες. Πριν μπορούσες να την ανοίξεις;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...