Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τον photos editor του κινητου, βαζοντας το tint τερμα δεξια οντως ερχεται στα φυσιολογικα, ευχαριστω.

παντως τη δοκιμασα τη νυχτερινη ληψη σε διαφορες περιπτωσεις και καθε φορα ειχα το ιδιο αποτελεσμα..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

με τον photos editor του κινητου, βαζοντας το tint τερμα δεξια οντως ερχεται στα φυσιολογικα, ευχαριστω.

παντως τη δοκιμασα τη νυχτερινη ληψη σε διαφορες περιπτωσεις και καθε φορα ειχα το ιδιο αποτελεσμα..

 

Μηπως τραβάς σε σκοτάδια; Γιατι αν κρίνω από το shutter speed, είχε τελικιάσει.

 

Μιλάμε για αυτόματο πάντα έτσι; Δοκίμασε και τις gcam που προτείνω. Έχουν πιο ψυχρό white balance.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τελικά οι θήκες:

 

1. Αυτή είναι "περίπου" σαν αυτή που δίνει η Lg. Καλύτερη προστασία , λίγο πιο ογκώδη απο τις άλλες 2 .To πρόβλημα με αυτή είναι που στα κουμπιά επάνω έχει χαραγμένο το power εκει που είναι το κουμπι για assistant και στο power έχει φωτογραφική μηχανή. Πρέπει να προσπαθησεις να τα δεις αλλά μπορεί

κάποιον να τον χαλάει αυτό.

 

https://www.amazon.de/mumbi-H%C3%BClle-kompatibel-Handyh%C3%BClle-transparent/dp/B07XG8YYTJ/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&ref_=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img

 

 

Οι άλλες 2 είναι πολύ λεπτές. Προστασία απο γρατσουνιές μονο.

 

https://www.amazon.de/MoEx%C2%AE-Transparente-Handyh%C3%BClle-kompatibel-Silikon-Crystal-Clear/dp/B082BCTX3T/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&ref_=ppx_yo_mob_b_track_package_o1_img

 

https://www.amazon.de/kwmobile-H%C3%BClle-kompatibel-mit-ThinQ-Transparent/dp/B07QDXQQ3V/ref=redir_mobile_desktop?ie=UTF8&psc=1&ref_=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img

 

Όλες εφαρμόζουν καλά πάνω στην συσκευή. Δοκίμασα φωτο και με φλάς και δεν είχα αντανακλάσεις.

 

 

Αμα βρω καμία ακόμη σαν της LG θα την χτυπήσω. Αν έχει βρει καμία κανείς ας μου πει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Όντως, πρέπει να ήρθε επιτέλους η αναβάθμιση. Έλεγξα το κέντρο ενημερώσεων και μου βρήκε αναβάθμιση "λειτουργικού συστήματος" μεγέθους 1.7 GB και σαν ονομασία ξεκινούσε απο V20 οπότε λογικά είναι το Android 10. Αυτή τη στιγμή τα κατεβάζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλές οι πρώτες εντυπώσεις απο την 10 ,σα να έγινε πιο smooth το κινητό μου φαίνεται, μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια...:lol:

Πάντως τα gestures είναι χρήσιμα μπορώ να πώ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εγινε ανθρωπινο το κινητο. Θελω να δω τη μπαταρία, πιστευω οτι θα βελτιωθει αρκετά
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έκανα και πιθανόν να αργήσω καμιά δεκαριά μέρες μέχρι να τελειώσει η δουλειά για να έχω χρόνο να κάνω format. Πάντα σε αλλαγή νομίζω ένα format είναι το καλύτερο .

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ και με δημιούργησε πρόβλημα με την κάρτα sim..δεν την αναγνωριζει, και με πεταει συνέχεια σφάλματα!
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες από πάνω; Παρε backup οτι μπορείς και κάνε καθαρή εγκατάσταση. (κάνε και ενα δύο restart πριν, βγάλε και την sim).
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κ σε μενα πρόβλημα στις κλήσεις μετά την αναβάθμιση. Όταν με καλούν μου βγάζει ότι η εφαρμογή κλήσεις κλείνει κ δν εμφανίζει τπτ στην οθόνη! Πρέπει να κατεβάσω τις ειδοποιήσεις για να μπορέσω να απαντήσω

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα απο πανω και δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα ..θα κανω ομως φορματ τις επομενες μερες να εχω το κεφαλι μου ησυχο ...

αλλαγες παντου βλεπω ..gestures πιο smooth αλλαγες ακομη και στο μενου της καμερας ..ανανεώθηκε το κινητακι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το πέρασα από πάνω. Μου έβγαλε μία εφαρμογή που χτύπησε στην αρχή αλλά με 2 restart έστρωσε και δεν έχει θέμα. Προς το παρόν.

 

Έκλεισα όλες τις εφαρμογές, έκανα καθαρίσμα την cache των εφαρμογών και

Έβαλα default θέμα (όλα αυτά πριν να ξεκινήσω την αναβάθμιση.)

 

Το drop down menu θα ήθελα να μπορούσα να έχω Το άσπρο που είχα, όχι πως είναι άσχημο αυτό. και θα ήθελα το χρώμα που διαλέγουμε να το διαλέγαμε εμείς και να μην είναι από πέντε χρώματα.

 

Δείχνει γρήγορη και προσπαθώ να συνηθίσω τις χειρονομίες.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εμενα όλα κομπλε, δεν εχω παρατηρήσει τίποτα περίεργο, ίσως λίγο πιο γρήγορο να χει γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά την όλη ζημιά την έκανε ένα θέμα που είχα κατεβάσει . Όλα κομπλέ πλέον. Κάτι τόσο ασήμαντο μου κόστισε πολύ χρόνο στην επαναφορά μέχρι να βρω τι φταίει. Αλλά εξαιτίας του έκανα καθαρή εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και σε εμένα ήρθε η αναβάθμιση χθες. Όλα πήγαν καλά και μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του κινητού παρόλο που έχω custom launcher και 120+ εφαρμογές.

 

Το Android 10 φέρνει κάποιες βελτιώσεις και αλλαγές, π.χ. βλέπω τις χειρονομίες και ένα καινούριο μενού στις ρυθμίσεις "Digital well-being". To νέο Velvet UI 9.0 δε μου φαίνεται και τρομερά διαφορετικό, κάποιες αισθητικές παρεμβάσεις έχει κάνει, στο μέγεθος των controls, κτλ. Εκτός αν έχει και νέα widgets που δεν έχω δει. Γνωρίζετε αν μπορώ να αλλάξω το πράσινο χρώμα των controls (wifi, bluetooth, κτλ) στο πάνω μέρος της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σαν να έστρωσε και εμένα μετά τα προβλήματα με τις κλήσεις, επαφές, viber δεν δούλευε κτλ.!

Πάντως volte και vowifi με cosmote τίποτα και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έφυγε γρήγορα με το που την πέρασα. Αρχίζει και στρώνει. Ελπίζω να είναι σαν πρίν.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ είναι πιο γρήγορο πάντως τώρα!

 

συμφωνω ....και πιο γρηγορο και πιο σμουθ γενικα ανανεωθηκε ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να δημιουργησω back up καποιες εφαρμογες με το google drive αλλα δεν με αφηνει ..με λεει αναμονη και δεν κανει τιποτα ..γνωριζει καποιος κατι εδω ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...