Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cosmote δεν δουλεύει τώρα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα configuration files υπάρχουν για cosmote υπαρχουν στο software. Εγώ πάντως εχω VoLTE με vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Τα configuration files υπάρχουν για cosmote υπαρχουν στο software. Εγώ πάντως εχω VoLTE με vodafone CU
Ενώ στο mi 8 δούλευε στο lg δεν υπάρχει στα settings για ενεργοποίηση. Cosmote frog.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο mi 8 δούλευε στο lg δεν υπάρχει στα settings για ενεργοποίηση. Cosmote frog.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικό. Εγώ το έχω κάνει σε εμένα γιατί δουλεύω σε προμηθευτή των big tree που παλιότερα έφτιαχνε κινητά :) . Μεχρι τελη του 2020 ολοι οι πάροχοι θα πάνε στο universal profile VoLTE άρα αν δεν αλλάξει κάτι στα τηλ μας , VoWifi/VoLTE/ RCS μέσω carrier θα έχουμε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας πιο εύκολος τρόπος για screenshot εκτός απο το Power+Vol Down?

Κάτι κατά προτίμηση που να μπορεί να γίνει με ένα χέρι.(κ να μην εγκατασταθεί app μόνο για αυτό...)

Link to comment
Share on other sites

Επάνω στην κουρτίνα το έχει!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επάνω στην κουρτίνα το έχει!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Capture+

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω λινκ αργότερα. Καμία αλλαγή αισθητικά. Πιθανόν να είναι αυτή που θα βγει επίσημα. Εκδοση V20a
Link to comment
Share on other sites

Αν πουλάει κανένας το G8s να έρθει σε ΠΜ

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ;;;

Μάλιστα.

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ;;;

Μάλιστα.

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μονο τα specs να δεις σε σχέση με πόσο το βρισκεις αγγελίες θα καταλαβεις. Και μην ξεχνάμε ip68, jack, sd slot, πραγματικά ευρυς ultrawide κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αγγελία κανένας;

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αγγελία κανένας;

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πουλιέται; ένα 10% που έχει ψώνιο με αλλαγές το δίνει! Το g5 το έδωσα φέτος μετά από 4 χρόνια (οχι ότι δεν είχα άλλες για κύριες συσκευές)

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα στο κουτί του, χρησιμοποιημένο για 2 μήνες.Το άφησα γιατί βλέπω και ταινίες στα κινητά και ήταν μικρή η οθόνη για τα γούστα μου. Όποιος θέλει, μου λέει. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

σε redmi note 7 που το εχω σαν 2η συσκευή πραγματικα το android 10 το κινητο το απογείωσε ...πιο γρήγορο πιο σβέλτο και οσο το δουλεψα ακομη καλυτερη μπαταριά ...

ευχομαι και στο κινητακι μας εδω τα ιδια ..αντε με το καλο :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο screen protector απο αγορα εδω ελλαφα ποιο θεωρείται το καλυτερο ?

εκανα παραγγελια μια ιουλιου απο εξωτερικο (γερμανια )αλλα ακομη δεν μου εχουν ερθει μαμοτι μου ..τοσο πολυ αργουν ?

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανία το πολύ 10 μέρες. Αν το πήρες από Amazon. De δες πάλι από πού στέλνει ο πωλητής. Έχει πολλούς από Κίνα.

Εγώ περιμένω διαφανές θήκες. Μόλις τις πάρω θα σας πω εντυπώσεις.

 

Ψάχνω και θήκη sleeve μεγάλη που να χωράει την συσκευή με φορεμένη την διάφανη που έχει στο κουτί. Ξέρει κανείς κάποια σε αυτό το μέγεθος;

 

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα παρέλαβα αυτήν εδώ

https://www.amazon.it/gp/product/B0876XTGCJ/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

Δεν άργησε παραπάνω απο ότι λέει το άμαζον, την έβαλα κ κάθισε καλά. Είναι εντελώς τσίμα τσίμα με την θήκη που μας έχουν στο κουτί, δλδ είναι μεγαλούτσικη κ πρέπει να την βάλεις απο την αρχή καλά.

Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο δω τα πηρα ..ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για το συγκεκριμένο ...

1 Ιουλιου τα εστειλαν αλλα ακομη δεν μου εχει ερθει τιποτα ...

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protector-lg-g8s-thinq-3834884.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους είπες τίποτα; Θα έπρεπε να έχεις παραλάβει.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ηρθαν σημερα παιδια :):):) επιτελους !

πηγα σε μαγαζι μου το έβαλαν κάθισε αψογα στο κινητό :)

λες και δεν εχεις τιποτα πανω ...

Link to comment
Share on other sites

Και μονο τα specs να δεις σε σχέση με πόσο το βρισκεις αγγελίες θα καταλαβεις. Και μην ξεχνάμε ip68, jack, sd slot, πραγματικά ευρυς ultrawide κλπ

 

αυτό ακριβώς συν τον snapdragon και δικαρτο και μη στενομακρη οθόνη που τη σηχαίνομαι !!!! μοιαζει σαν 16:9!

το πηρα επειδη ειναι σε πολλούς τομείς ολοκληρωμένο και μέχρι τώρα του εχω βρει ελαχιστες αδυναμίες!

 

 

η πιο τρανταχτη απο όλες (που πιθανόν οφείλεται σε δικό μου λάθος) είναι η έλλειψη ρύθμισης να έχεις 2 ή και περισσότερα προφίλ users ταυτόχρονα στο κινητό!!!!!

 

 

ειναι απίστευτα βολικό πχ να εχεις φτιάξει ενα profile user για επισκεπτη ενα ανηψακι σου με προσβαση μονο σε utube και παιχνιδάκια και να είσαι σίγουρος οτι δεν εχει τη παραμικρή προσβαση στο βασικό προφιλ user με τις δικες σου adult εφαρμογες!

 

 

μου φαίνεται αδιανόητο να μην έχει τέτοια multiple users επιλογη το skin της LG!!!!!! μήπως ομως κάνω εγω λάθος και δεν το χω βρει σαν ρυθμιση ρε παιδια??

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει τι να ρυθμισω για να βγαινουν με σωστα χρωματα οι νυχτερινες ληψεις? Ολες βγαινουν πρασινες, δε βλεπονται. Αντιθετα, το A51 που εχω σαν δευτερο βγαζει μια χαρα τα χρωματα

 

Δειτε εδω χαλι

20200811-230919.jpg

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζεται το πρωι στην οθονη, "new update available", παταω ολο χαρα update now ... και τελικα ηταν το security patch 01/07!

 

Τι απογοητευση ....:(

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει τι να ρυθμισω για να βγαινουν με σωστα χρωματα οι νυχτερινες ληψεις? Ολες βγαινουν πρασινες, δε βλεπονται. Αντιθετα, το A51 που εχω σαν δευτερο βγαζει μια χαρα τα χρωματα

 

Δειτε εδω χαλι

20200811-230919.jpg

 

Είτε θα αλλαξεις κάμερα (gcam) είτε θα αφιερώσεις μισό λεπτό (χωρίς υπερβολη) να την επεξεργαστείς με κάποιο gallery (πχ google photos) και να διορθωσεις το wb. Αν βγαίνει πράσινη σέρνεις τη μπάρα μωβ/πρασινο προς το μωβ. Αν βγαίνει κίτρινη σέρνεις τη μπάρα μπλε/κινητρο προς το μπλε.

 

Αν θες gcam εχω ανεβάσει κάποιες με προτεινόμενες ρυθμίσεις μου.

 

Πάντως εμένα δεν βγαίναν ποτέ τόσο πράσινες από τη στοκ. Πιστευώ ότι απλά έτυχε το κάδρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...