Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Σκρουτζ της Γερμανίας έφτασε μέχρι 315 περίπου. Μετά ανέβηκε πάλι. Μαγαζί εμπιστοσύνης που να μιλήσω και να μου πούνε ακριβώς τι έχουν υπάρχει;

 

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ της Γερμανίας έφτασε μέχρι 315 περίπου. Μετά ανέβηκε πάλι. Μαγαζί εμπιστοσύνης που να μιλήσω και να μου πούνε ακριβώς τι έχουν υπάρχει;

 

 

Tapatalked

Στα 315 και πόσα μεταφορικά; Και πάλι πολύ καλή τιμή. 300 το δίνουν μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει ΟΤΑ η 10r?

15 μέρες αφότου εμφανίστηκε, δεν μου έχει έρθει.

Στο dialer πάτα *#546368#*810# > SVC menu > Version info και στείλε screenshot

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω.

Διαβασα ολο το νημα σχεδον, τα περισσοτερα εχουν σχεση με την καμερα της συσκευης.

Για το προβλημα του αισθητηρα proximity sensor που μαυριζει η οθονη κατα την κλιση , τι γινεται?

Συμβαινει σε καποιον? Γιατι και σε γνωστη ιστοσελιδα πωλησης χρηστες το αναφερουν , αλλα και στο αλλου στο εξωτερικο.

Σβηνει τελικα? M ενδιαφερει ως συσκευη, αλλα μην μπλεξω παιδια τωρα με τετοια και σερβις, στειλτο παρτο.

Αναφερομαι στο G8S

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορουμε να αγορασουμε απο καπου την original διαφανη θηκη σιλικονης που εχει μεσα η συσκευασια?..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω.

Διαβασα ολο το νημα σχεδον, τα περισσοτερα εχουν σχεση με την καμερα της συσκευης.

Για το προβλημα του αισθητηρα proximity sensor που μαυριζει η οθονη κατα την κλιση , τι γινεται?

Συμβαινει σε καποιον? Γιατι και σε γνωστη ιστοσελιδα πωλησης χρηστες το αναφερουν , αλλα και στο αλλου στο εξωτερικο.

Σβηνει τελικα? M ενδιαφερει ως συσκευη, αλλα μην μπλεξω παιδια τωρα με τετοια και σερβις, στειλτο παρτο.

Αναφερομαι στο G8S

 

Δεν διάβασες αλλά πράγματα/προβλήματα γιατί γενικώς δεν έχει βγάλει. Ας πούμε θέμα με το proximity εγώ δεν εχω.

 

Μόνο ένα bug έχω βρει όπου καμία φορά όταν ξεκλειδώνεις τη συσκευή μπορεί να έχει μαύρη οθόνη. Αν όμως σβήσεις την οθόνη και την ξανανοίξεις είναι οκ. Δεν ξέρω αν φταιει και κάποια εφαρμογή αλλά επειδή δεν το κάνει συχνά δεν έχω δώσει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

απο τα τζαμακια στο amazon που ειναι με μαυρο πλαισιο, εχετε βρει καποιο που να ειναι στις σωστες διαστασεις? 2 που πηρα μου κλεβουν λιγο απο το κατω μερος της οθονης για να τα κεντραρω..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Στα 315 και πόσα μεταφορικά; Και πάλι πολύ καλή τιμή. 300 το δίνουν μεταχειρισμένο.
Δεν το έστελναν Ελλάδα δυστυχώς. Media markt και μία άλλη μεγάλη αλυσίδα που δεν θυμάμαι το έδινε τόσο. Αλλά και εκεί ξανά ανέβηκε η τιμή.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες αλλά πράγματα/προβλήματα γιατί γενικώς δεν έχει βγάλει. Ας πούμε θέμα με το proximity εγώ δεν εχω.

 

Μόνο ένα bug έχω βρει όπου καμία φορά όταν ξεκλειδώνεις τη συσκευή μπορεί να έχει μαύρη οθόνη. Αν όμως σβήσεις την οθόνη και την ξανανοίξεις είναι οκ. Δεν ξέρω αν φταιει και κάποια εφαρμογή αλλά επειδή δεν το κάνει συχνά δεν έχω δώσει σημασία.

 

To θεματάκι αυτό έχει διορθωθεί στο Android 10 /ux9

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μπορει λιγο καποιος να με βοηθησει εδω ?

εκανα παραγγελιά απο αυτο το site αυτα τα sreen protector ...

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protector-lg-g8s-thinq-3834884.html

δεν εχω paybal ..ενω πληρωσα με καρτα μου κρατησε τα λεφτα κτλ απο την προηγουμενη παρασκευη η παραγγελια μου βγαίνει με αυτο το status ...

Order 20822391

Order Date :27.06.2020

Payment status:Pending

Shipping Date:Pending

αργει τοσο πολυ να παει η πληρωμή σε αυτα τα site αν ειναι εκτος paybal ? γνωριζει κανεις ?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχουν τιπς για να κραταει η μπαταρει περισσοτερο σε βαθος χρονου; Πχ φορτιση με αργο φορτιστη ή να κυμαινεσαι μεταξυ 20-80%; Ισχυουν ή οχι;

 

Επισης, το κινητο μπορει να γινει root με magisk και να του κανεις καποιες τροποποιησεις, οπως debloat gapps για εξοικονομηση μπαταριας;

 

Διαβαζω αρνητικα για την μπροστινη καμερα. Υπαρχει καποια λυση; Google Cam διορθωνει κατι;

 

Τελος, το κινητο μπορει να ρυθμιστει ωστε να τρεχει σε 1080p; Νομιζω ειναι υπερβολη τετοια αναλυση σε 6" κινητο. Τελειωνει και πιο γρηγορα η μπαταρια.

 

Το σκεφτομαι σοβαρα για αγορα στην γυναικα μου. Απλα δεν ξερω ανα αξιζει η αγορα καινουριου ή να προτιμησω μεταχειρισμενο στα 270-290. Τι λετε;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τιπς για να κραταει η μπαταρει περισσοτερο σε βαθος χρονου; Πχ φορτιση με αργο φορτιστη ή να κυμαινεσαι μεταξυ 20-80%; Ισχυουν ή οχι;

 

Επισης, το κινητο μπορει να γινει root με magisk και να του κανεις καποιες τροποποιησεις, οπως debloat gapps για εξοικονομηση μπαταριας;

 

Τελος, το κινητο μπορει να ρυθμιστει ωστε να τρεχει σε 1080p; Νομιζω ειναι υπερβολη τετοια αναλυση σε 6" κινητο. Τελειωνει και πιο γρηγορα η μπαταρια.

 

Το σκεφτομαι σοβαρα για αγορα στην γυναικα μου. Απλα δεν ξερω ανα αξιζει η αγορα καινουριου ή να προτιμησω μεταχειρισμενο στα 270-290. Τι λετε;

 

το κινητο απο την πρωτη μερα που το πηρα το εχω με αργη φόρτιση ΠΑΝΤΑ ...

γρηγορη μονο σε εξαιρετικές περιπτώσεις αν ειναι να παω καπου επειγοντως (πχ δουλεια θαλασσα κτλ ) ! Μου βγαζει την μερα ΑΝΕΤΑ ...δεν εχω μεινει δηλαδη εκτος μπαταριας εξω απο το σπιτι ποτέ ... το εχω αγορασμενο απο το σεπτέμβριο του 2019 και δεν εχω δει σημαδια υποχώρησης της μπαταριας ισα ισα παραμένει βράχος !

δεν βλεπω να το αλλαζω ευκολα σαν κινητο ! τωρα για το μεταχειρισμενα δες την αγγελια που θα το παρεις τι βαθμολογία εχει ο χρηστης ποσο δηλαδη εμπιστος ειναι και εκει οταν θα κανεις κουβεντα θα σου πει τι χρηση το εκανε και αν ειναι να το αγορασεις η οχι .. (τα περισσοτερα παιδια με μεγαλη βαθμολογία ειναι παντα εμπιστοι απο δικια μου εμπειρια αυτο )

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα περίπου τώρα και έχω περισσότερο θετικά να πω. Το μόνο πρόβλημα μετά από το g6 είναι τα λευκά. Δεν έχουν οι OLED λευκό. Και σε πιο ακριβές συσκευές το g6 τα πατούσε κάτω. Και ακρίβεια στα χρώματα θα δώσω στο g6. Ίσως να μην μου ταιριάζουν οι OLED. Γενικά αποφεύγω τα σκούρα themes κλπ. Βέβαια σύντομα συνηθίζεις και δεν σε ενοχλεί μετά τόσο.

 

Κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή συσκευή. Δουλεύω πολλές ώρες αυτό τον καιρό και δεν έψαξα πάρα πολύ τα πάντα αλλά από μπαταρία δεν είχα πρόβλημα. Γρήγορη συσκευή, βλέπω άνετα στον ήλιο, καλός ήχος (όχι πολύ δυνατός αλλά ικανοποιητικός). Δόνηση μέτρια. Σήμα δεν έχω το έχω ψάξει καλά ακόμα αλλά δεν είχα θέμα στα λίγα μέρη που πήγα. Καλός ήχος στο ακουστικό.

Δεν βρήκα bugs μέχρι τώρα.

 

 

Καλή η διάφανη θήκη που δίνουν. Μπορούμε να βρούμε ίδια; Άλλη πρόταση για διάφανη; Από Ελλάδα ή και Amazon.De, Ευρώπη κατά προτίμηση να μην περιμένω μήνες.

 

Για αργό φορτιστή κάποια πρόταση; Από eShop που βολεύει ίσως; Στο g6 είχα αργή φόρτιση και μου κράτησε πολύ καιρό. Έχασα το φορτιστή όμως και δεν θυμάμαι καν τι ήταν. Επειδή είμαι noob στους φορτιστές πείτε μου συγκεκριμένο μοντέλο αν γίνεται. Ευχαριστώ.

 

 

Για κάποιο φίλο που ρωτάει διάβασα που μπορεί να γίνει unlock ο bootloader. Στο g8s

 

Βέβαια υποστήριξη σε custom rom και λοιπά δεν είδα καθόλου. Παλιά έκανα root και έβαζα διάφορα. Στο g6 αν και μπορώ, δεν το χρειάστηκα. Το g8 δεν είναι για παιχνίδια custom rom κλπ.

 

Ελπίζω σε μία απροβλημάτιστη 10αρα. Αν και δεν βιάζομαι.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα περίπου τώρα και έχω περισσότερο θετικά να πω. Το μόνο πρόβλημα μετά από το g6 είναι τα λευκά. Δεν έχουν οι OLED λευκό. Και σε πιο ακριβές συσκευές το g6 τα πατούσε κάτω. Και ακρίβεια στα χρώματα θα δώσω στο g6. Ίσως να μην μου ταιριάζουν οι OLED. Γενικά αποφεύγω τα σκούρα themes κλπ. Βέβαια σύντομα συνηθίζεις και δεν σε ενοχλεί μετά τόσο.

 

Κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή συσκευή. Δουλεύω πολλές ώρες αυτό τον καιρό και δεν έψαξα πάρα πολύ τα πάντα αλλά από μπαταρία δεν είχα πρόβλημα. Γρήγορη συσκευή, βλέπω άνετα στον ήλιο, καλός ήχος (όχι πολύ δυνατός αλλά ικανοποιητικός). Δόνηση μέτρια. Σήμα δεν έχω το έχω ψάξει καλά ακόμα αλλά δεν είχα θέμα στα λίγα μέρη που πήγα. Καλός ήχος στο ακουστικό.

Δεν βρήκα bugs μέχρι τώρα.

 

 

Καλή η διάφανη θήκη που δίνουν. Μπορούμε να βρούμε ίδια; Άλλη πρόταση για διάφανη; Από Ελλάδα ή και Amazon.De, Ευρώπη κατά προτίμηση να μην περιμένω μήνες.

 

Για αργό φορτιστή κάποια πρόταση; Από eShop που βολεύει ίσως; Στο g6 είχα αργή φόρτιση και μου κράτησε πολύ καιρό. Έχασα το φορτιστή όμως και δεν θυμάμαι καν τι ήταν. Επειδή είμαι noob στους φορτιστές πείτε μου συγκεκριμένο μοντέλο αν γίνεται. Ευχαριστώ.

 

 

Για κάποιο φίλο που ρωτάει διάβασα που μπορεί να γίνει unlock ο bootloader. Στο g8s

 

Βέβαια υποστήριξη σε custom rom και λοιπά δεν είδα καθόλου. Παλιά έκανα root και έβαζα διάφορα. Στο g6 αν και μπορώ, δεν το χρειάστηκα. Το g8 δεν είναι για παιχνίδια custom rom κλπ.

 

Ελπίζω σε μία απροβλημάτιστη 10αρα. Αν και δεν βιάζομαι.

 

Tapatalked

 

συμφωνω σε ολα ! :)

το κινητο ενα χρονο μετα ειναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ και η μπαταρια ΒΡΑΧΟΣ ..δεν υπαρχει περιπτωση να σε κρεμασει στο θεμα αυτο ...θα παρουμε και συντομα την 10αρα android οποτε ολα κομπλε ...

ειδικα σε μια φαση που το εβρισκες καινούργιο και 290 αν θυμαμαι καλα ηταν ΛΟΥΚΟΥΜΙ ...! να βαλουμε στα θετικα του επισης οτι ειναι αδιάβροχο :) γενικα πολυ ομορφο κινητό !

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε αγορασμενο απο τα τελη του 2019, τι ποσοστο εχει παει η μπαταρια του στο περιπου; Εχει χασει ενα 10% της διαρκειας της;
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε αγορασμενο απο τα τελη του 2019, τι ποσοστο εχει παει η μπαταρια του στο περιπου; Εχει χασει ενα 10% της διαρκειας της;
5% αλλά νορμάλ χρήση χωρίς παιχνίδια. Μέρα με full χρήση και Κανά 30% μπαταρία, βέβαια είναι ανάλογα στον καθένα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε αγορασμενο απο τα τελη του 2019, τι ποσοστο εχει παει η μπαταρια του στο περιπου; Εχει χασει ενα 10% της διαρκειας της;

εγω το εχω αργη φορτιση απο την πρωτη μερα ...δεν παιζω παιχνιδια δεν βλεπω ταινιες αλλα καμερα social media ιντερνετ το εχω ΛΙΩΣΕΙ ...προσωπικα δεν εχω δει διαφορα καμια στην μπαταρια ...μια μερα με κρατουσε ανετα μια μερα με κραταει και τωρα :)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το βρισκω μεταχειρισμενο στα 260 ευρω. Να το χτυπησω;

αν ο αγοραστης ειναι εγγύηση σωστος με πολλους ποντους κτλ με κλειστα ματια απο μενα ....

παραμενει ΚΙΝΗΤΑΡΑ

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1f6IN7OeYXo28rrc5SmCpbGNGgsqxhWt4/view?usp=sharing

 

Εδώ θα βρείτε την νεα beta V19b Android 10 beta του LG G8s. Έχει το Velvet UI που έχει ανακοινωθεί ότι θα έρθει και στα παλίοτερα μοντέλα. Ακόμα το gpay δεν παίζει λόγω safetynet. Δεν είναι bug απλά δεν είναι certified to software από την Google.

 

Για να την εγκαταστήσετε: (Πρέπει να έχετε την V10r - Pie)

1. Rename file to LGUP_FOTA.up

2. Place file in root of internal storage on G8s.

3. Download "Activity Launcher" from Play Store

4. Find FOTA Update

5. Hit the first option (com.lge.lgfota.permission.FotaTestActivity)

6. Follow prompts.

 

Για να γυρίσετε στην Pie χωρίς flash (κρατήστε backup γιατί θα πρέπει να γίνει factory reset μετά το revert ή να πατήσετε 30 φορές λάθος κωδικό)

https://forum.xda-develope...evert-t4011925

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι που δεν μπορώ να βρω θα σκάσω.. Η επιλογή όταν βάζω πχ τα ακουστικά να ανοίγει το Spotify αμέσως που είναι.. Το είχα έτσι στο LG v 30 που είχα αλλά τώρα σκάλωσα δεν μπορώ να το βρω..

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-> γενικές -> context awareness

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-> γενικές -> context awareness

 

Tapatalked

σε ευχαριστω :)

σημερα ημουν απο το πρωι παραλια το ΕΛΙΩΣΑ Photos facebook spotify κάμερα κτλ και γυρισα σπιτι με 40% μπαταρία :) ημουν σε μαγαζι με δυνατο wifi ΚΑΙ ΟΧΙ με 3g αλλα και παλι ! :)τον Οκτώβριο θα κλεισω ενα χρονο με την συσκευή ! δεν εχω δει ακομη σημάδια υποχώρησης της μπαταριας (βεβαια το προσεχω παρα πολυ γρηγορη φορτιση μονο σε περιπτώσεις που βιάζομαι και πρεπει να βγω εξω κτλ κτλ )

να και μια Photo απο την τρίτη κάμερα που και αυτη κανει παπαδες ..:)

50126526141_5e964d5b83_c.jpg20200710_132503 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

To αν θα κανεις αργη ή γρηγορη φορτιση πως το καθοριζεις ακριβως;

 

Επισης μια εφαρμογη που εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστς, fluid gestures, μπορει καποιος να την linkαρει στο playstore γιατι δεν βρισκω κατι με αυτο τον τιτλο σκετο.

 

Ευχαριστω!

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...