Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεο update με security patch Μαϊου. Ενταξει μπορει να ειμαστε λιγο πισω απο android αλλα τουλάχιστον σε security patches κάτι γίνεται. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμενο 1-2 μηνων τι τιμη παιζει;

 

Εγώ πάντως ίσως το δώσω κάνα 300αρι, 2 εβδομάδων. Το πήρα μόνο για σύγκριση σε κάμερες με p30 pro και ultra καθώς σκεφτόμουν να μείνω με g8 και να διώξω ultra μέχρι χειμώνα αλλά οκ δύσκολη απόφαση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεά

Έχω αρχίσει να λιγουρεύομαι και εγω αυτο κινητό, πιο συγκεκριμένα λόγου της ανώτερης ποιότητας ήχου καθώς και της αδιαβροχοποίησης του σε συνδιασμό με το πολύ χαμηλό του κόστος, αλλά με προβληματίζει άσχημα το κομμάτι των αναβαθμίσεων. Τώρα είμαι με ενα Xiaomi Mi 9T Pro που έχει android 10 με full gesture support, και τέλη Ιουνίου θα μας έρθει και το miui12....λέτε να είναι χαοτική η διαφορά έαν μεταβώ στο Lg που έχει android 9 χωρίς gestures?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεά

Έχω αρχίσει να λιγουρεύομαι και εγω αυτο κινητό, πιο συγκεκριμένα λόγου της ανώτερης ποιότητας ήχου καθώς και της αδιαβροχοποίησης του σε συνδιασμό με το πολύ χαμηλό του κόστος, αλλά με προβληματίζει άσχημα το κομμάτι των αναβαθμίσεων. Τώρα είμαι με ενα Xiaomi Mi 9T Pro που έχει android 10 με full gesture support, και τέλη Ιουνίου θα μας έρθει και το miui12....λέτε να είναι χαοτική η διαφορά έαν μεταβώ στο Lg που έχει android 9 χωρίς gestures?

 

Καλημέρα. Κοίτα, μπορείς να δοκιμάσεις το fluid gestures στο τωρινό σου mi9t pro να δεις αν σε βολεύει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι όταν θα σέρνεις προς τα πάνω για λίγο θα εμφανίζει τη μπάρα με τα κουμπιά. Αν και με υπολογιστή και adb εντολή μπορείς να την κρύψεις μόνιμα.

 

Όσον αφορά τα updates, από άποψη security patches δεν μένει πολύ πίσω. Αυτή τη στιγμή έχει Μαΐου. Οκ από άποψη android updates αργεί αλλά δεν ξέρω πόσο deal breaker είναι για σένα. Ας πούμε xiaomi μερικά updates το μετανιωνα που τα έκανα. Οπότε είναι και σχετικό τι updates δίνει η εταιρεία. Αν είναι να τα δίνει απλά για να τα δώσει τότε δεν μου λείπουν καθόλου.

 

Κατά τα άλλα, εκτός και αν είσαι χομπιστας, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η μετάβαση. Οκ θα έχεις ανώτερη κάμερα, βίντεο και αδιαβροχοποιηση καθώς και sd slot αλλά στην ουσία είναι ίδιας γενιάς και κατηγορίας κινητά. Θα χάσεις για παράδειγμα ραδιόφωνο. Όσον αφορά τον ήχο δεν είμαι σίγουρος αν είναι όντως ανώτερο το g8s.

 

Αν δεν είχες κανένα από τα 2 θα σου λεγα να προτιμήσεις το G8s. Αλλά επαναλαμβάνω, εφόσον έχεις ήδη το ένα, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η μετάβαση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κοίτα, μπορείς να δοκιμάσεις το fluid gestures στο τωρινό σου mi9t pro να δεις αν σε βολεύει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι όταν θα σέρνεις προς τα πάνω για λίγο θα εμφανίζει τη μπάρα με τα κουμπιά. Αν και με υπολογιστή και adb εντολή μπορείς να την κρύψεις μόνιμα.

 

Όσον αφορά τα updates, από άποψη security patches δεν μένει πολύ πίσω. Αυτή τη στιγμή έχει Μαΐου. Οκ από άποψη android updates αργεί αλλά δεν ξέρω πόσο deal breaker είναι για σένα. Ας πούμε xiaomi μερικά updates το μετανιωνα που τα έκανα. Οπότε είναι και σχετικό τι updates δίνει η εταιρεία. Αν είναι να τα δίνει απλά για να τα δώσει τότε δεν μου λείπουν καθόλου.

 

Κατά τα άλλα, εκτός και αν είσαι χομπιστας, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η μετάβαση. Οκ θα έχεις ανώτερη κάμερα, βίντεο και αδιαβροχοποιηση καθώς και sd slot αλλά στην ουσία είναι ίδιας γενιάς και κατηγορίας κινητά. Θα χάσεις για παράδειγμα ραδιόφωνο. Όσον αφορά τον ήχο δεν είμαι σίγουρος αν είναι όντως ανώτερο το g8s.

 

Αν δεν είχες κανένα από τα 2 θα σου λεγα να προτιμήσεις το G8s. Αλλά επαναλαμβάνω, εφόσον έχεις ήδη το ένα, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η μετάβαση.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ίσως μείνω για λίγο ακόμα με το Mi 9T Pro τότε, να δω και το miui 12 πως είναι καθώς και να πάρει και το G8s το android 10 να δω και αυτό πως είναι και μετά αναλόγως να κρίνω.

Στο θέμα του ήχου σίγουρα θα ειναι τουλάχιστον στο εξωτερικό ήχειο ανώτερο το G8s λόγο στερεοφωνικών ηχείων, το Mi 9T Pro έχει μονοφωνικό ηχείο, δυνατό μεν και σχετικά καλό, αλλά μονοφωνικό. Τώρα στα wired ακουστικά, εφόσον το G8s δεν έχει τελικά το dac ίσως όντως να μην υπάρχει ουσιαστική διαφορά, γιατί και το Mi 9T Pro έχει Hi Res Audio.

Κάμερα/βίντεο δεν με ενοχλεί τοσό αφου δεν τα χρησιμοποιώ πολύ γενικά. Μαρέσει όμως πολύ το αξιόπιστο face unlock του G8s καθώς και το οτι έχει τον fingerprint sensor στο πίσω μέρος γιατί αυτοί είναι πολύ πιο αξιόπιστοι και γρήγοροι. Αν τον είχε στα πλάγια θα ήταν ακόμα καλύτερα!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

παιδες, προστασια οθονης εχει παρει κανεις απο σκρουτζ? 3-4 εχει και δε μου κανουν κλικ. απο εξω εχετε κανα λινκ για κατι καλο να μην ψαχνω? ειτε γυαλι ειτε μεμβρανυ, αρκει να μπαινει σχετικα ευκολα και να καθεται καλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο αντικαταστάτης της σειράς G

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με snapdragon 765 δεν θα το λεγα. Για να ήταν αντίστοιχο της σειράς G θα έπρεπε να είχε snap 865

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τελείωσε η σειρά G , αυτό (έστω και midrange) θα είναι η επόμενη σειρά μετά την V!!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τελείωσε η σειρά G , αυτό (έστω και midrange) θα είναι η επόμενη σειρά μετά την V!!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω Αμερική θα παιξει το V60. Μονο Ευρωπη δεν θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν καταλαβα πανω θα ερθει με διπλη οθονη το v? :lol: δεν τρεαλαθηκα να σας πω την αληθεια ...μεγαλη ζαλουρα μου φαινεται ολο αυτο :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες, προστασια οθονης εχει παρει κανεις απο σκρουτζ? 3-4 εχει και δε μου κανουν κλικ. απο εξω εχετε κανα λινκ για κατι καλο να μην ψαχνω? ειτε γυαλι ειτε μεμβρανυ, αρκει να μπαινει σχετικα ευκολα και να καθεται καλα

και εγω ψαχνω εδω και καιρο και δεν βρισκω κατι ...οποτε μαλλον θα κανω αγορα απο εξω για τζαμακι :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει Firmware update 10r, αλλά όλως περιέργως, ενώ μέχρι τώρα μου ερχόταν κανονικά ΟΤΑ, μέχρι στιγμής τίποτα.

Του έχει έρθει κανενός σε ΟΤΑ τίποτα καινούργιο τις τελευταίες 4-5 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Δες το Xml day που έχω ανεβάσει εδώ https://t.me/hellasmobiles/153711 . Υπαρχει και xml night για νυχτα αλλα δεν κάνει σε καμια περιπτωση για πρόσωπα. Να σημειωθει ότι επειδη τα γουστα ειναι και λιγο υποκειμενικα, μπορει σε καποιον να αρεσει το night ή το day ανεξαρτήτως συνθηκών.

 

Έχω στήσει και Xml για fu24 η οποία έχει πολύ πιο φυσικό αποτέλεσμα στα πρόσωπα της σελφι αλλά έχει ένα ενοχλητικό bug. Μια στο τόσο δεν τραβάει φωτογραφία και πρέπει να ξαναπατήσεις. Δεν το έχω κάπου ανεβασμένο αυτή τη στιγμή αλλά αν το θέλει κάποιος το ανεβάζω. Ειναι μακραν η καλυτερη στις σελφις.

 

Τέλος, αν θέλει κάποιος gcam όπου δουλεύουν και οι 3 φακοί ας δει αυτήν https://t.me/hellasmobiles/104447 . Είναι η μοναδική που δουλεύει ο τελε ενω έχει πολυ καλο ultrawide. Μπαινει παράλληλα με την πρωτη που σας εβαλα. Δυστυχως δεν δουλευει το nr στη σελφι με αποτέλεσμα να έχει αρκετό θόρυβο.

 

φιλε καλησπερα ..επειδη χαοθηκα λιγο ...πως τα βαζω τα παραπανω ?

βαζω την Gcam και μετα στο φακελο που λες δημιουργώ εγω τα αρχεια που εχεις απο κατω ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα ..επειδη χαοθηκα λιγο ...πως τα βαζω τα παραπανω ?

βαζω την Gcam και μετα στο φακελο που λες δημιουργώ εγω τα αρχεια που εχεις απο κατω ?

 

Καλησπερα. Στην anx camera (αυτή που δουλεύουν και οι 3 φακοί), δημιουργεις το κλασσικο path "gcam\configs" και βαζεις εκει το xml του. Έπειτα διπλό ταπ στο μαύρο διπλα απο το κλείστρο, επιλέγεις το xml και restore.

 

Στην tigr ειναι λιγο διαφορετικό το path. Δημιουργεις τους φακέλους που γράφω στο note (δηλαδη "trCamera\XMLConfigs") και εκει και βαζεις τα xml DAY και Night που εχω. Μετά κλασσικά διπλό ταπ για να επιλέξεις xml.

 

Αν δυσκολευεσαι καπου, τάγκαρε με στο tele να σου στειλω screenshots. Ειναι πολυ πιο ευκολο απο ότι ακούγεται.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν καταλαβα πανω θα ερθει με διπλη οθονη το v? :lol: δεν τρεαλαθηκα να σας πω την αληθεια ...μεγαλη ζαλουρα μου φαινεται ολο αυτο :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω ψαχνω εδω και καιρο και δεν βρισκω κατι ...οποτε μαλλον θα κανω αγορα απο εξω για τζαμακι :)

 

Πήρα αμαζον και τέλος..

Όσο για το νέο κινητό, ουσιαστικά είναι ένα κλικ πιο κάτω αφού διατηρεί πολλά specs από ναυαρχίδα. Το v40 θα ήθελα να έρχεται εδώ βέβαια με τιμή πιο κάτω από ανταγωνισμό αλλά δυστυχώς η lg κάνει ανοησίες. Για μένα μετά την samsung θεωρώ ότι θα παίξει δυνατά η σονυ καθώς κάνει πλέον σωστά βήματα...και είναι αρκετά ποιοτική. Αν δεν την φάνε οι κινεζοι που ανέβασαν αμανε και τιμές χωρίς ανάλογη αναβάθμιση σε ουσία( MI 10 pro) , θεωρώ ότι θα πάει καλά. Κρίμα που η lg δεν ακολουθεί.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/19R9rU4IMT3olCvnuTGkjzNv0L2yRFh4E/view?usp=sharing

 

Εδώ θα βρείτε την Android 10 beta του LG G8s. Σχεδόν απρβολημάτιστη θα έλεγα. Την χρησιμοποιήσα για μια βδομάδα, γύρισα σε Pie καθώς δεν περνά το SafetyNet test και δεν δουλεύει το Gpay. Η μπαταρία στα ίδια επίπεδα με Pie , πιο smooth UI και παρατήρησα και λιγότερο heat κατά την χρήση/παιχνίδι. Ακόμη το touch μου φάνηκε ελάχιστα πιο unresponsive σε σχέση με το Pie

 

Για να την εγκαταστήσετε: (Πρέπει να έχετε την V10r)

1. Rename file to LGUP_FOTA.up

2. Place file in root of internal storage on G8s.

3. Download "Activity Launcher" from Play Store

4. Find FOTA Update

5. Hit the first option (com.lge.lgfota.permission.FotaTestActivity)

6. Follow prompts.

 

Για να γυρίσετε στην Pie χωρίς flash (κρατήστε backup γιατί θα πρέπει να γίνει factory reset μετά το revert ή να πατήσετε 30 φορές λάθος κωδικό)

https://forum.xda-developers.com/lg-g8/how-to/people-trying-beta-want-to-revert-t4011925

Edited by mthomos
Link to comment
Share on other sites

αντε ερχεται και η δεκαρα :):):)

αυτα ειναι :)

αλλο ενα χρονο το κραταω ανετα το θηριακι :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα τις gcam που ειπε ο φιλος Antretng πιο πανω και πραγματικα η σελφι λειτουργει καλυτερα σε καθε επιπεδο ..βασικα δεν υπαρχει το προβλημα που εχει η βασικη καμερα που καιει σε φωτεινα τοπια το πισω περιβάλλον ! εδω βγαζεις κανονικα την φατσα σου και το περιβάλλον πισω φαίνεται κανονικα ..θα δω αν μπορεσω πιο μετα να σας ανεβασω παραδειγματα ...:)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα την εφαρμογη fluid gestures και πραγματικα το κινητο απογειώθηκε !

ειναι σαν να εχεις android 10 :p! εχει απιστευτες επιλογες ! κυριολεκτικα μπορεις να κανεις οτι θελεις και το κινητο παει σε αλλο επιπεδο !

επισης επιμενω εδω ..εχω ολες τις καμερες που προτεινε ο φιλος πανω Antretng :)

και η ultra wide εχει διαφορα (νομιζω πιανει λιγο παραπανω εδω σαν το v30 ) αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι στην σελφι ! η ποιοτητα της Photo ειναι πολυ πανω (μα πολυ πανω) με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ λεπτομέρεια στο πρόσωπο (αλλα και γενικα παντου ) με λεπτομερειες γενικα που με την στοκ καμερα δεν βλεπεις με τιποτα ! επισης το τονιζω εδω ξανα λύνεται και αυτο το πρόβλημα στις σελφι! οταν δηλαδη πολλές φορες σε φωτεινό τοπιο πισω (πχ ηλιοβασιλεμα ) θολώνουν τα παντα (με την GCAM δεν συμβαινει ποτε αυτο ) ! για αλλη μια φορα επιβεβαιώνεται οτι δεν φταιει η καμερα μπροστά αλλα το λογισμικό που την συνοδεύει ...μεγάλη διαφορα ειδα και σε ενα redmi note 7 που εχω σαν 2η συσκευή ! με gcam η σελφι ηταν 100 φορες καλύτερη ...(η στοκ ηταν απο μετρια εως χάλια ) ...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα την εφαρμογη fluid gestures και πραγματικα το κινητο απογειώθηκε !

ειναι σαν να εχεις android 10 :p! εχει απιστευτες επιλογες ! κυριολεκτικα μπορεις να κανεις οτι θελεις και το κινητο παει σε αλλο επιπεδο !

επισης επιμενω εδω ..εχω ολες τις καμερες που προτεινε ο φιλος πανω Antretng :)

και η ultra wide εχει διαφορα (νομιζω πιανει λιγο παραπανω εδω σαν το v30 ) αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι στην σελφι ! η ποιοτητα της Photo ειναι πολυ πανω (μα πολυ πανω) με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ λεπτομέρεια στο πρόσωπο (αλλα και γενικα παντου ) με λεπτομερειες γενικα που με την στοκ καμερα δεν βλεπεις με τιποτα ! επισης το τονιζω εδω ξανα λύνεται και αυτο το πρόβλημα στις σελφι! οταν δηλαδη πολλές φορες σε φωτεινό τοπιο πισω (πχ ηλιοβασιλεμα ) θολώνουν τα παντα (με την GCAM δεν συμβαινει ποτε αυτο ) ! για αλλη μια φορα επιβεβαιώνεται οτι δεν φταιει η καμερα μπροστά αλλα το λογισμικό που την συνοδεύει ...μεγάλη διαφορα ειδα και σε ενα redmi note 7 που εχω σαν 2η συσκευή ! με gcam η σελφι ηταν 100 φορες καλύτερη ...(η στοκ ηταν απο μετρια εως χάλια ) ...

 

Καλά φταίει και το hw στη σέλφι. Μου έβγαλε τη παναγία για να φέρω το αποτέλεσμα που βλέπεις. Απλά στα πρόσωπα η gcam έχει πάντα το αβανταζ. Βέβαια να πω πως ο μικρός αισθητήρας στη σέλφι έχει και τα καλά του αφού έχει πολύ μεγαλύτερο dof από άλλες σελφοκάμερες (πχ αν εβγαζες μεγάλη παρέα με 1+7 οι πιο πίσω ήταν θολοί).

 

Οντως ultrawide και selfie βάζω μόνιμα gcam. Και όπως λες και fluid gestures. Ολα αυτά για μένα βελτιώνουν σημαντικά τη συσκευή. Από την άλλη, συνεχίζει να με εντυπωσιάζει η απόδοση της στοκ κάμερα στο βασικό φακό.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλά φταίει και το hw στη σέλφι. Μου έβγαλε τη παναγία για να φέρω το αποτέλεσμα που βλέπεις. Απλά στα πρόσωπα η gcam έχει πάντα το αβανταζ.

 

Οντως ultrawide και selfie βάζω μόνιμα gcam. Και όπως λες και fluid gestures. Ολα αυτά για μένα βελτιώνουν σημαντικά τη συσκευή. Από την άλλη, συνεχίζει να με εντυπωσιάζει η απόδοση της στοκ κάμερα στο βασικό φακό.

δεν εχω κανενα παραπονο απο την στοκ καμερα ! ειναι απίθανη ! :)

αλλα σελφι πλεον μονο Gcam ..επισης οπως ειπα πιο πανω η ultrawide στην Gcam πιανει παραπάνω εικονα σε σχεση με την στοκ ...ειναι σαν να εχεις το v30 :lol::lol:

το fluid gestures κυριολεκτικα ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΙ την συσκευή ..τρομερη εφαρμογη δεν το περιμενα (και δεν ειναι καθολου κουραστική στο να την σεταρεις ..2 λεπτα υποθεση) !

και ετσι να μεινει το θηρίο τωρα δεν με πειραζει καθολου (εννοώ και 10 να μην παρει )

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει ΟΤΑ η 10r?

15 μέρες αφότου εμφανίστηκε, δεν μου έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλέπω να περιμένω άλλο. Αγόρασε κάνεις τώρα τελευταία άσπρο όχι branded, σφραγισμένο και από ποιο μαγαζί; Κάτι άλλο πού θα μπορούσα να προσέξω;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...