Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχω μία απορία αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Υπάρχει περίπτωση με οποιονδήποτε τρόπο να ενεργοποιηθεί το fm radio στην συσκευή????

Φλασάρισμα.... άλλη ρομ.... πέρασμα αμερικάνικης βέρσιον του λειτουργικού....

Οτιδήποτε....

Ευχαριστώ,,,,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lg g8s . Χρόνια τώρα σε Samsung με τελευταίο το s7 edge το οποίο έκλεισε 4 χρόνια κ το μόνο που δεν αντέχει τώρα είναι η μπαταρία. Βγάζει κάποια πρόβληματα? Κ αν υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω μία απορία αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Υπάρχει περίπτωση με οποιονδήποτε τρόπο να ενεργοποιηθεί το fm radio στην συσκευή????

Φλασάρισμα.... άλλη ρομ.... πέρασμα αμερικάνικης βέρσιον του λειτουργικού....

Οτιδήποτε....

Ευχαριστώ,,,,

 

Αν αναφέρεσαι στο g8s, δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος για ράδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lg g8s . Χρόνια τώρα σε Samsung με τελευταίο το s7 edge το οποίο έκλεισε 4 χρόνια κ το μόνο που δεν αντέχει τώρα είναι η μπαταρία. Βγάζει κάποια πρόβληματα? Κ αν υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω δεν έχει βγάλει προβλήματα. Τουλάχιστον οχι συστηματικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lg g8s . Χρόνια τώρα σε Samsung με τελευταίο το s7 edge το οποίο έκλεισε 4 χρόνια κ το μόνο που δεν αντέχει τώρα είναι η μπαταρία. Βγάζει κάποια πρόβληματα? Κ αν υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά είναι. Το έχω έξι μήνες χωρίς κάποιο θέμα. Όσο για τις φωτο μια χαρά βγάζει μς στοκ κάμερα δε μπήκα σε διαδικασία για gcam.

Η μπαταρία αξιοπρεπέστατη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lg g8s . Χρόνια τώρα σε Samsung με τελευταίο το s7 edge το οποίο έκλεισε 4 χρόνια κ το μόνο που δεν αντέχει τώρα είναι η μπαταρία. Βγάζει κάποια πρόβληματα? Κ αν υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μια χαρα ειναι η μπαταρια ..βγαζεις την μερα ανετα :)

πολυ τιμια συσκευη για μενα ! πολυ ευχαριστημενος και εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αλλαγη απο Oneplus5; Ο μονος λογος που σκεφτομαι να αλλαξω κινητο, ειναι.. βασικα δεν υπαρχει λογος, απλα ετσι για την περιεργεια!

 

Δεν καταλαβαινω οταν λενε οτι η μπαταρια βγαζει μια ημερα μονο. Εχει μεγαλη μπαταρια και 1080p αναλυση. Που ειναι το προβλημα; Στο λογισμικο; Το AOD δεν μπορει να απενεργοποιηθει; Βλεπω οτι υπαρχει και root πλεον για την συσκευη. Οποτε μπορεις να κανεις και debloat κανονικα τα gapps;

 

Γενικα εχω αρρωστια με τις custom rom και τα root. Πχ στο oneplus κανω τετοιο debloat, που οταν ανοιγει το κινητο την 1η φορα, εχει 7,8 εικονιδια μονο! Μπορει να γινει κατι αντιστοιχο και στο g8s;

 

Επισης εχει κανονικο daq; Δλδ θα εχει καλυτερο ηχο απο το oneplus5; Updates συνηθως η lg ποσα χρονια δινει στις συσκευες τις; Η oneplus πχ ακομα δινει ενημερωσεις για κινητο 3ετιας, και υπαρχουν και δεκαδες custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αλλαγη απο Oneplus5; Ο μονος λογος που σκεφτομαι να αλλαξω κινητο, ειναι.. βασικα δεν υπαρχει λογος, απλα ετσι για την περιεργεια!

 

Δεν καταλαβαινω οταν λενε οτι η μπαταρια βγαζει μια ημερα μονο. Εχει μεγαλη μπαταρια και 1080p αναλυση. Που ειναι το προβλημα; Στο λογισμικο; Το AOD δεν μπορει να απενεργοποιηθει; Βλεπω οτι υπαρχει και root πλεον για την συσκευη. Οποτε μπορεις να κανεις και debloat κανονικα τα gapps;

 

Γενικα εχω αρρωστια με τις custom rom και τα root. Πχ στο oneplus κανω τετοιο debloat, που οταν ανοιγει το κινητο την 1η φορα, εχει 7,8 εικονιδια μονο! Μπορει να γινει κατι αντιστοιχο και στο g8s;

 

Επισης εχει κανονικο daq; Δλδ θα εχει καλυτερο ηχο απο το oneplus5; Updates συνηθως η lg ποσα χρονια δινει στις συσκευες τις; Η oneplus πχ ακομα δινει ενημερωσεις για κινητο 3ετιας, και υπαρχουν και δεκαδες custom rom.

 

Η αυτονομία είναι πολύ καλή και σίγουρα σε αυτό το τομέα δεν θα χεις θέμα. Δεν είναι δα και κανένα τέρας το 1+5 σε αυτό το τομέα για να φοβάσαι (αν και δεν ξέρω με τι kernels και σεταρισματα έχεις παίξει).

 

Η aod εννοείται πως κλείνει. Αν όμως ασχολείσαι με customies ή δίνεις σημασία στα updates τότε λάθος συσκευή κοιτάς μιας και δεν έχει και τη καλύτερη υποστήριξη. Σκέψου είμαστε ακόμα Android 9. Κατά τα άλλα συνήθως δίνει 2 major updates.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Όντως αν είναι να παίξεις με ρομ κτλ δεν είναι γαι εσένα, lg παίρνεις για την τιμή midrange ενώ παίρνεις ναυαρχίδα σε specs αλλά μένεις με μαμά ρομ. Αργεί πολύ σε major updates ενώ παραδόξως στο 8s παίρνεις κάθε μήνα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) security.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι πολύ καλή και σίγουρα σε αυτό το τομέα δεν θα χεις θέμα. Δεν είναι δα και κανένα τέρας το 1+5 σε αυτό το τομέα για να φοβάσαι (αν και δεν ξέρω με τι kernels και σεταρισματα έχεις παίξει).

 

Η aod εννοείται πως κλείνει. Αν όμως ασχολείσαι με customies ή δίνεις σημασία στα updates τότε λάθος συσκευή κοιτάς μιας και δεν έχει και τη καλύτερη υποστήριξη. Σκέψου είμαστε ακόμα Android 9. Κατά τα άλλα συνήθως δίνει 2 major updates.

Αν μπορω να κανω root, να εχω magisk, twrp και Pico gapps, δεν εχω και μεγαλο προβλημα. Και αν ο ηχος απο ακουστικα ειναι ωραιος.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, πάλι διαθέσιμο από e-shop CrazySundays στα 355€

(Όχι η φθηνότερη τιμή, αλλά τουλάχιστον έχεις δωρεάν μεταφορικά)

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει κανονικο daq; Δλδ θα εχει καλυτερο ηχο απο το oneplus5

 

Αν εννοείς quad dac, όχι δεν έχει. Quad dac για καλύτερο ήχο έχει το g8, το g7 και η σειρά v.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς quad dac, όχι δεν έχει. Quad dac για καλύτερο ήχο έχει το g8, το g7 και η σειρά v.
Ξερω οτι δεν εχει quad dac, αλλα και το απλο dac δεν κανει δουλεια; Δεν εχουν ολα τα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το lg G8s σε aurora black και ήρθε σε mirror black,έχει μεγάλη διαφορά το χρώμα;το σκέφτομαι τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

το κινητο παντως για μενα δεν χρειαζεται καστομιες ...:)

ειναι γρηγορο ταχυτατο με δυνατη μπαταρια updates παιρνει ακομη πραγματικα δεν βρισκω λογο να το πειραξει καποιος ...:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Και φωτογραφικα, να πω οτι στα μονα που το βελτιωσα με gcam σε σημαντικο βαθμο ειναι στην ultra wide και selfie. Ο βασικος φακος παιζει ηδη σε εξαιρετικο επιπεδο.

 

Γενικα ειναι ενα κινητο που αν δεν σε ενοχλει το android 9 και η ελλειψη μαμα χειρονομιών (εχω βάλει fluid) δεν χρειάζεται πειραγματα.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο παντως για μενα δεν χρειαζεται καστομιες ...:)

ειναι γρηγορο ταχυτατο με δυνατη μπαταρια updates παιρνει ακομη πραγματικα δεν βρισω λογο να το πειραξει καποιος ...:)

Για να βελτιωσεις την μπαταρια και επισης δεν με ενδιαφερουν καθολου οι εφαρμογες της google. Οποτε θελω debloat σε επιπεδο pico.
Link to comment
Share on other sites

Και φωτογραφικα, να πω οτι στα μονα που το βελτιωσα με gcam σε σημαντικο βαθμο ειναι στην ultra wide και selfie. Ο βασικος φακος παιζει ηδη σε εξαιρετικο επιπεδο.

 

Γενικα ειναι ενα κινητο που αν δεν σε ενοχλει το android 9 και η ελλειψη μαμα χειρονομιών (εχω βάλει fluid) δεν χρειάζεται

πειραγματα.

συμφωνω και η καμερα ειναι εξαιρετικη ...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βελτιωσεις την μπαταρια και επισης δεν με ενδιαφερουν καθολου οι εφαρμογες της google. Οποτε θελω debloat σε επιπεδο pico.

φιλε μου δεν σε κρινω που θες να το κανεις απλα λεω οτι κατα την ταπεινη μου αποψη δεν χρειαζεται κατι τετοιο ! :)

η μπαταρια ετσι και αλλιως ειναι δυνατη ...δεν υπαρχει περιπτωση να μην βγαλεις την μερα :) (με δυνατη χρηση παντα αλλιως κρατάει παραπανω ...) ...

Link to comment
Share on other sites

Το G8s σε προσφορα απο το e-shop με 2 χρονια εγγυηση:

https://www.e-shop.gr/kinito-lg-g8s-thinq-128gb-6gb-dual-sim-black-gr-p-TEL.050161

 

Παροτι γραφει οτι εχει ραδιοφωνο, νομιζω οτι το 8s δεν πρεπει να εχει ραδιοφωνο ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Το G8s σε προσφορα απο το e-shop με 2 χρονια εγγυηση:

https://www.e-shop.gr/kinito-lg-g8s-thinq-128gb-6gb-dual-sim-black-gr-p-TEL.050161

 

Παροτι γραφει οτι εχει ραδιοφωνο, νομιζω οτι το 8s δεν πρεπει να εχει ραδιοφωνο ετσι;

 

Ποιο μαύρο είναι από τα 2 ξέρουμε; από φώτο κατάλαβα ότι δεν είναι το ωραίο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πόσο καιρό να πέσει κάτω από 350 το άσπρο και βλέπω να εξαφανίζεται. Ελπίζω να μην μείνει μόνο το μαύρο στο τέλος.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Και φωτογραφικα, να πω οτι στα μονα που το βελτιωσα με gcam σε σημαντικο βαθμο ειναι στην ultra wide και selfie. Ο βασικος φακος παιζει ηδη σε εξαιρετικο επιπεδο.

 

Γενικα ειναι ενα κινητο που αν δεν σε ενοχλει το android 9 και η ελλειψη μαμα χειρονομιών (εχω βάλει fluid) δεν χρειάζεται πειραγματα.

 

μονο και μονο για την σελφι ποια gcam προτείνεται ? ετσι απο περιέργεια να το δοκομασω

Link to comment
Share on other sites

μονο και μονο για την σελφι ποια gcam προτείνεται ? ετσι απο περιέργεια να το δοκομασω

 

Δες το Xml day που έχω ανεβάσει εδώ https://t.me/hellasmobiles/153711 . Υπαρχει και xml night για νυχτα αλλα δεν κάνει σε καμια περιπτωση για πρόσωπα. Να σημειωθει ότι επειδη τα γουστα ειναι και λιγο υποκειμενικα, μπορει σε καποιον να αρεσει το night ή το day ανεξαρτήτως συνθηκών.

 

Έχω στήσει και Xml για fu24 η οποία έχει πολύ πιο φυσικό αποτέλεσμα στα πρόσωπα της σελφι αλλά έχει ένα ενοχλητικό bug. Μια στο τόσο δεν τραβάει φωτογραφία και πρέπει να ξαναπατήσεις. Δεν το έχω κάπου ανεβασμένο αυτή τη στιγμή αλλά αν το θέλει κάποιος το ανεβάζω. Ειναι μακραν η καλυτερη στις σελφις.

 

Τέλος, αν θέλει κάποιος gcam όπου δουλεύουν και οι 3 φακοί ας δει αυτήν https://t.me/hellasmobiles/104447 . Είναι η μοναδική που δουλεύει ο τελε ενω έχει πολυ καλο ultrawide. Μπαινει παράλληλα με την πρωτη που σας εβαλα. Δυστυχως δεν δουλευει το nr στη σελφι με αποτέλεσμα να έχει αρκετό θόρυβο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε σχέση με ένα honor 20 pro ή ένα xiaomi note 10 που είναι κοντά στα λεφτά, γιατί να πάρει κανείς αυτό εδώ ? Ρωτάω γιατί βλέπω ότι υπάρχουν πολλές επιλογές στα λεφτά αυτά και δεν ξέρω αν αξίζει το g8s τελικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...