Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το δοκιμάσω αλλα δεν θα ήταν παράξενο; Ουτε 1μιση μηνα δεν το εχω το κινητό. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην τρελαινεσαι συμβαινουν αυτα με αξεσουαρ που παραγουν με το κιλο οι φιλοι μας οι Κινεζοι.

Κι εμενα οταν ειχα το G6 σε λιγοτερο απο μηνα μου εκανε το ιδιο..τελικα ηταν ο φορτιστης..δοκιμασε καποιον αλλο,ισως να φταιει και το καλωδιο βεβαια οπως σου ειπε ο φιλος πριν.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σε πρίζα μόνο του, χωρίς πολύμπριζα κτλ και φορτίζει κανονικά..

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει δοκιμάζει την προτεινόμενη μου έκδοση και ρυθμίσεις για gcam του g8s εδώ https://t.me/hellasmobiles/104447

 

Φυσικά άνετα ζεις χωρίς gcam σε αυτή τη συσκευή. Μεγαλύτερη βελτίωση θα δείτε όταν τραβάτε πρόσωπα ή όταν χρησιμοποιείται την ultrawide σε θέμα λεπτομέρειας με κόστος θόρυβο. Δυστυχώς η gcam δεν κροπαρει/στρετσαρει στον ultrawide οπότε θα έχει περισσότερη παραμόρφωση. Από την άλλη αυτό δίνει ακόμα πιο wide αποτέλεσμα.

 

Enjoy :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και "κουράζει" αυτό. Μόνο σε σκέτη πρίζα, μοναχό κάνει γρήγορη φόρτιση. Σε πολύπριζο "χτυπάει" 6ωρα. Το μόνο κινητό που μου το παρουσίασε αυτό. Τι να πω ρε π****η μου.. Κρίμα τα χρήματα του...16555f633cc44e0abb85c9c4d46858c6.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και "κουράζει" αυτό. Μόνο σε σκέτη πρίζα, μοναχό κάνει γρήγορη φόρτιση. Σε πολύπριζο "χτυπάει" 6ωρα. Το μόνο κινητό που μου το παρουσίασε αυτό. Τι να πω ρε π****η μου.. Κρίμα τα χρήματα του...16555f633cc44e0abb85c9c4d46858c6.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου μπορεί να έχει να κάνει με την τάση του δικτύου

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορεί να έχει να κάνει με την τάση του δικτύου

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Δε νομίζω καθώς ενα Galaxy A70, S10e και Xiaomi Mi Max 3 που υπάρχουν στο σπίτι, μια χαρά κάνουν fast charge στα πολύπριζα. Μόνο το LG κωλύεται. Θα βγάζω κάποιο πολύπριζο για να το φορτίζω μόνο του μέχρι να το ξεφορτωθώ.

 

Αν μάλιστα ενδιαφέρεται κανείς, το δίνω όσο όσο...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω καθώς ενα Galaxy A70, S10e και Xiaomi Mi Max 3 που υπάρχουν στο σπίτι, μια χαρά κάνουν fast charge στα πολύπριζα. Μόνο το LG κωλύεται. Θα βγάζω κάποιο πολύπριζο για να το φορτίζω μόνο του μέχρι να το ξεφορτωθώ.

 

Αν μάλιστα ενδιαφέρεται κανείς, το δίνω όσο όσο...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα πάντως μου έκανε τα ίδια και το S7. Και ακόμη και σήμερα το V40 στο πολυπριζο δίπλα στο κρεβάτι φορτίζει αργά, ενώ στο σαλόνι γρήγορα. Αυτό βέβαια με βολεύει γιατί ανάλογα επιλέγω (αν και το φορτίζω μια φορά και μόνο βράδυ). Δες στη μια περίπτωση 26%/h, στην άλλη 46%/h, ενώ σε άλλη 67%/haaa6e7aaf4b1a258ca59335eb82b9fb2.jpg2b8739898277f9df7c799be70d22d236.jpg34766ea24b27d4b184f160eaebdf929b.jpg

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόλις πριν λίγο μου παρουσίασε αλλο προβλημα. Σταματησε να φορτιζει. Το εβαλα σε μονη πριζα για να κανει fast charge και ενω εγραφε "απομένουν 1 ω και 10 λεπτά" το τσεκαρα μετα απο μια ωρα και ελεγε το ίδιο ακριβώς. Το πηρα, το εβαλα σε πολύπριζο και εγραφε "6 ωρες" κτλ. Το αφηνω λιγα λεπτά και βλεπω οτι γραφει το ίδιο. Για να μην πολυλογω δοκιμασα και με ταχυφορτιστες Samsung, Xiaomi αλλα και ενα συμβατικό Huawei των 10w και παραμένει η μπαταρία στο 14% που ηταν. Καλή φάση...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαγωγικά φορτίζει;

Αν όχι, τότε προφανώς έχει γενικότερο πρόβλημα το σύστημα φόρτισης. Αν ναι, μπορεί να έχει πρόβλημα ένα από τα βύσμα/καλώδιο/φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Επαγωγικά φορτίζει;

 

Αν όχι, τότε προφανώς έχει γενικότερο πρόβλημα το σύστημα φόρτισης. Αν ναι, μπορεί να έχει πρόβλημα ένα από τα βύσμα/καλώδιο/φορτιστής.

Προβλημα γενικότερα φορτισης εχει. Τα υπολοιπα κινητά φορτίζουν κανονικά. Κατεβηκα επίτηδες και στο διπλανό σουβλατζίδικο να το βαλω σε εκεί πριζα αλλα παλι δεν..

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση. Έχω απενεργοποιημένο το always on display καθώς προτιμώ απλά να κάνω double tap για να δω ώρα και ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη κλειδώματος. Αυτό μου έχει δημιουργήσει το εξής "θέμα". Σαν ξεκλείδωμα έχω βάλει το face unlock και το δαχτυλικό αποτύπωμα αλλά χρησιμοποιώ κυρίως το face unlock. Είναι πάρα πολύ καλό και γρήγορο και με βόλεψε πάρα πολύ. Αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι πως μετά απο κάποια double taps, το κινητό ζητάει κατευθείαν να εισάγω το pin ξεκλειδώματος που ορίζουμε όταν είναι να ενεργοποιήσουμε τους βιομετρικούς τρόπους κλειδώματος (λογικά σε περίπτωση που έχουμε κάποιο πρόβλημα να το ξεκλειδώσουμε με αυτούς τους τρόπους), ενώ όταν συμβαίνει αυτό, δεν δέχεται ξεκλείδωμα με κανέναν άλλο τρόπο εκτός του pin. Όταν τον πληκτρολογώ τότε οι υπόλοιπες μέθοδοι λειτουργούν και πάλι κανονικά. Αυτό που υποθέτω πως συμβαίνει, είναι οτι όταν κάνω double tap απλά για να δω ώρα και ειδοποιήσεις, το κινητό μάλλον εκλαμβάνει αυτήν την κίνηση σαν αποτυχημένη προσπάθεια ξεκλειδώματος οπότε μετά απο κάποιες φορές κλειδώνει και ζητάει το pin.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό ή έχετε όλοι ενεργοποιημένο το always on? Υπάρχει κάποια ρύθμιση ασφαλείας που μπορώ να αλλάξω; Η συχνότητα με την οποία μου ζητάει pin είναι περίπου 1 φορά κάθε 2 ημέρες κατα μέσο όρο οπότε δεν είναι και κάτι υπερβολικά συχνό για να με ενοχλήσει, αλλά καλό θα ήταν αν μπορούσα να αλλάξω κάποια ρύθμιση έτσι ώστε αυτό να μην συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση. Έχω απενεργοποιημένο το always on display καθώς προτιμώ απλά να κάνω double tap για να δω ώρα και ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη κλειδώματος. Αυτό μου έχει δημιουργήσει το εξής "θέμα". Σαν ξεκλείδωμα έχω βάλει το face unlock και το δαχτυλικό αποτύπωμα αλλά χρησιμοποιώ κυρίως το face unlock. Είναι πάρα πολύ καλό και γρήγορο και με βόλεψε πάρα πολύ. Αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι πως μετά απο κάποια double taps, το κινητό ζητάει κατευθείαν να εισάγω το pin ξεκλειδώματος που ορίζουμε όταν είναι να ενεργοποιήσουμε τους βιομετρικούς τρόπους κλειδώματος (λογικά σε περίπτωση που έχουμε κάποιο πρόβλημα να το ξεκλειδώσουμε με αυτούς τους τρόπους), ενώ όταν συμβαίνει αυτό, δεν δέχεται ξεκλείδωμα με κανέναν άλλο τρόπο εκτός του pin. Όταν τον πληκτρολογώ τότε οι υπόλοιπες μέθοδοι λειτουργούν και πάλι κανονικά. Αυτό που υποθέτω πως συμβαίνει, είναι οτι όταν κάνω double tap απλά για να δω ώρα και ειδοποιήσεις, το κινητό μάλλον εκλαμβάνει αυτήν την κίνηση σαν αποτυχημένη προσπάθεια ξεκλειδώματος οπότε μετά απο κάποιες φορές κλειδώνει και ζητάει το pin.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό ή έχετε όλοι ενεργοποιημένο το always on? Υπάρχει κάποια ρύθμιση ασφαλείας που μπορώ να αλλάξω; Η συχνότητα με την οποία μου ζητάει pin είναι περίπου 1 φορά κάθε 2 ημέρες κατα μέσο όρο οπότε δεν είναι και κάτι υπερβολικά συχνό για να με ενοχλήσει, αλλά καλό θα ήταν αν μπορούσα να αλλάξω κάποια ρύθμιση έτσι ώστε αυτό να μην συμβαίνει.

 

Μάλλον εννοείς ανα 72 ώρες όπου το κινητό για ασφάλεια ζητάει το pin (ή μοτίβο) κλειδώματος που έχεις βάλεις.

 

Την επόμενη φορά που θα στο βγάλει πρόσεξε τι γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς ανα 72 ώρες όπου το κινητό για ασφάλεια ζητάει το pin (ή μοτίβο) κλειδώματος που έχεις βάλεις.

 

Την επόμενη φορά που θα στο βγάλει πρόσεξε τι γράφει.

 

Σήμερα το πρωι μου το έβγαλε τελευταία φορά. Αυτό που γράφει είναι περίπου το εξής: "για επιπλέον ασφάλεια, εισάγετε τον κωδικό pin". Κάπως έτσι. Δεν ήξερα οτι ισχύει κάτι τέτοιο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με την κουβέντα σας, αλλά σχετικό με τη συσκευή (G8s).

https://vcx-forum.org/score

Είναι μη κερδοσκοπικός οργανισμός που κάνει τις δικές του μετρήσεις ως Objective, unbiased and untainted πηγή που γράφουν κι οι ίδιοι. :D

Εντυπωσιακή η κατάταξη της συσκευής...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι μου το έβγαλε τελευταία φορά. Αυτό που γράφει είναι περίπου το εξής: "για επιπλέον ασφάλεια, εισάγετε τον κωδικό pin". Κάπως έτσι. Δεν ήξερα οτι ισχύει κάτι τέτοιο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

 

Νομίζω πως όχι.

 

Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές που έχεις βάλει κλείδωμα ασφαλείας και όχι ειδικά για το g8s.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άσχετο με την κουβέντα σας, αλλά σχετικό με τη συσκευή (G8s).

https://vcx-forum.org/score

Είναι μη κερδοσκοπικός οργανισμός που κάνει τις δικές του μετρήσεις ως Objective, unbiased and untainted πηγή που γράφουν κι οι ίδιοι. :D

Εντυπωσιακή η κατάταξη της συσκευής...

 

Πάντως ανεξαρτήτως κατάταξης, έχω καιρό να δω τόσο καλό λογισμικό σε νυχτερινές φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι.

 

Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές που έχεις βάλει κλείδωμα ασφαλείας και όχι ειδικά για το g8s.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντως ανεξαρτήτως κατάταξης, έχω καιρό να δω τόσο καλό λογισμικό σε νυχτερινές φωτογραφίες.

 

Ok. ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε καποιος το μην.για τον ιο στην συγκεκριμενη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Πήρε καποιος το μην.για τον ιο στην συγκεκριμενη συσκευή;

 

Οχι. Μας προστατευσε απο το εμφραγμα η κινητάρα μας!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μας προστατευσε απο το εμφραγμα η κινητάρα μας!!! :lol::lol::lol:
Ούτε το δικό μου. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει επιλογη για amber alert κτλ.

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, οι ειδοποιήσεις αυτού του τύπου εμφανίζονται όταν είναι ενεργοποιημένες οι "εκπομπές κυψέλης", οι οποίες είναι απενεργοποιημένες απο προεπιλογή σε πολλά LG (αν όχι σε όλα). Θα πρέπει να πας στο εικονίδιο που λεει "εκπομπές κυψέλης" και να το ενεργοποιήσεις απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενη η εκπομπη κυψελη, απλα πρεπει να προσθεσεις το καναλι χειροκινητα!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενη η εκπομπη κυψελη, απλα πρεπει να προσθεσεις το καναλι χειροκινητα!

 

Η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζω και πολλά για το συγκεκριμένο θέμα. Είσαι 100% σίγουρος πως θα πρέπει να προστεθεί και κάποιο κανάλι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα το κινητό κάποιου ο οποίος έλαβε τα μηνύματα απο τη ΓΓΠΠ (όχι συσκευή LG). Το μήνυμα απο έξω έγραφε "Κανάλι 919". Το πρόσθεσα λοιπόν στα "κανάλια" στην εκπομπή κυψέλης. Όπως είναι βέβαια φυσικό, για να δοκιμάσω αν δουλεύει θα πρέπει να μας ξαναστείλει η ΓΓΠΠ κάποιο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...