Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για αγορα του G8s thinq και βλεπω στο παρακάτω review οτι εχει πολύ αργο card reader λεει. Επειδή "δουλευω" πολυ με την καρτα μνήμης, έχει κανείς υπ'όψη αν υπαρχει οντως θεμα. Οποιος έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο φυσικά. Ευχαριστώ.

 

https://www.notebookcheck.net/LG-G8S-ThinQ-Smartphone-Review-Innovative-or-outdated.427567.0.html

 

Επισης, αν εχει καποιος την καλοσύνη να μου εξηγησει τι σημαίνει στην πραξη αυτο:

 

《..Moreover, microSD cards can only be formatted as external storage, restricting apps and data to only the 128 GB of internal storage.. 》

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό στην πράξη σημαίνει ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την micro sd σαν εσωτερικό χώρο και να εγκαταστήσεις εφαρμογές εκεί, οπότε σου λέει ότι περιορίζεσαι στα 128gb της συσκευής (λες και δεν φτάνουν)..

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στην πράξη σημαίνει ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την micro sd σαν εσωτερικό χώρο και να εγκαταστήσεις εφαρμογές εκεί, οπότε σου λέει ότι περιορίζεσαι στα 128gb της συσκευής (λες και δεν φτάνουν)..

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπεραρκετά μου είναι. Ok, ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες με tempered εχει βρει κανεις καποια καλα λυση ? εχω δοκιμασει 2 και πεταμενα λεφτα.. το ενα επωνυμο δεν επιανε ολη την οθονη και ηταν μη σωστα κομμενο για χιλιοστα στην καμερα και το αλλο δεν κολλαει στο κυρτο μερος... οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!!
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

παιδες με tempered εχει βρει κανεις καποια καλα λυση ? εχω δοκιμασει 2 και πεταμενα λεφτα.. το ενα επωνυμο δεν επιανε ολη την οθονη και ηταν μη σωστα κομμενο για χιλιοστα στην καμερα και το αλλο δεν κολλαει στο κυρτο μερος... οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!!

 

Έβαλα αυτή και έκατσε καλά. Πιάνει όλη την οθόνη και είναι κομμένα σωστά τα σημεια.

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=26255&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά! Έλεγα να αναβαθμίσω σε G8s από G6, αλλά, βλέπω στο skroutz το έχουν πλέον μόνο 3-4 καταστήματα και ΜΟΝΟ κατόπιν παραγγελίας... Τι φάση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά! Έλεγα να αναβαθμίσω σε G8s από G6, αλλά, βλέπω στο skroutz το έχουν πλέον μόνο 3-4 καταστήματα και ΜΟΝΟ κατόπιν παραγγελίας... Τι φάση;
Κι εγω θελω πολυ να το αγορασω εδω και λιγες εβδομάδες και ειμαι στην ίδια φαση. Μάλιστα σε ενα απο αυτα που το παρήγγειλα και ελεγε "κατόπιν παραγγελίας" μου τηλεφώνησαν να μου πουν οτι δεν το φέρνει ο προμηθευτής τους πια :(

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θελω πολυ να το αγορασω εδω και λιγες εβδομάδες και ειμαι στην ίδια φαση. Μάλιστα σε ενα απο αυτα που το παρήγγειλα και ελεγε "κατόπιν παραγγελίας" μου τηλεφώνησαν να μου πουν οτι δεν το φέρνει ο προμηθευτής τους πια :(

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά είσαι στο περίμενε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είσαι στο περίμενε;
Κι εγω αυτο τους ρωτησα να περιμενω κτλ κ μου ριξαν ακυρο, δεν θα το φερει λεει. Το παρήγγειλα μετα απο αλλο μαγαζι παλι "κατόπιν παραγγελίας" και 24 του μηνα μεχρι σήμερα, περαν του mail επιβεβαίωσης δεν εχουν επικοινωνήσει καθολου μαζι μου. Το ψιλοαφηνω κι εγω λογω των ημερών κι απο Δευτέρα που τελειώνουν -για τα καλά- οι γιορτές θα τους τηλεφωνήσω να δω. Λογικα, ιδια απάντηση θα παρω. Δεν θα το φερνει ο προμηθευτής κλπ...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο τους ρωτησα να περιμενω κτλ κ μου ριξαν ακυρο, δεν θα το φερει λεει. Το παρήγγειλα μετα απο αλλο μαγαζι παλι "κατόπιν παραγγελίας" και 24 του μηνα μεχρι σήμερα, περαν του mail επιβεβαίωσης δεν εχουν επικοινωνήσει καθολου μαζι μου. Το ψιλοαφηνω κι εγω λογω των ημερών κι απο Δευτέρα που τελειώνουν -για τα καλά- οι γιορτές θα τους τηλεφωνήσω να δω. Λογικα, ιδια απάντηση θα παρω. Δεν θα το φερνει ο προμηθευτής κλπ...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι βλακεία ρε ****το. Πριν τις γιορτές ήταν στα περισσότερα σκρουτζάδικα...

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακεία ρε ****το. Πριν τις γιορτές ήταν στα περισσότερα σκρουτζάδικα...

 

Ναι, και τωρα πια 3 εχουν μεινει να το εχουν (υποτιθεται...) και τα 2 απ αυτα σε εξωφρενικη τιμη 600-700 που δεν προκειται να παραγγειλω καν...:(

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύομαι πολύ απο αυτά που διαβάζω. Περίμενα κι εγώ μέχρι τις γιορτές για να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και βλέπω πως έχει ουσιαστικά εξαφανιστεί. Η αλήθεια είναι πως πίστευα οτι τους τελείωσαν τα αποθέματα και απλά αργούσαν να τα ξαναφέρουν οι προμηθευτές τους λόγω εορτών. Αν όμως ισχύουν αυτά που είπαν οι φίλοι πριν 1-2 post οτι δεν θα τα ξαναφέρουν κάποιοι προμηθευτές, τότε η διαθεσιμότητα του συγκεκριμένου μοντέλου θα είναι μονίμως χαμηλή ή και ανύπαρκτη. Μάλλον θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα ενώ ταυτόχρονα θα ψάχνω και άλλες λύσεις. Το LG G8x φαίνεται αρκετά καλό αλλά η τιμή του είναι ακόμα απαγορευτική.
Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύομαι πολύ απο αυτά που διαβάζω. Περίμενα κι εγώ μέχρι τις γιορτές για να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και βλέπω πως έχει ουσιαστικά εξαφανιστεί. Η αλήθεια είναι πως πίστευα οτι τους τελείωσαν τα αποθέματα και απλά αργούσαν να τα ξαναφέρουν οι προμηθευτές τους λόγω εορτών. Αν όμως ισχύουν αυτά που είπαν οι φίλοι πριν 1-2 post οτι δεν θα τα ξαναφέρουν κάποιοι προμηθευτές, τότε η διαθεσιμότητα του συγκεκριμένου μοντέλου θα είναι μονίμως χαμηλή ή και ανύπαρκτη. Μάλλον θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα ενώ ταυτόχρονα θα ψάχνω και άλλες λύσεις. Το LG G8x φαίνεται αρκετά καλό αλλά η τιμή του είναι ακόμα απαγορευτική.
Να μαζευτούμε ρε παιδιά και οι 3 να το παραγγείλουμε απο ενα μαγαζι να φέρουν τουλάχιστον 3 απ τον προμηθευτή; :P

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, σε κάνα αμαζον Γερμανίας αν παίζει γιατί από ότι ειδα και yt Ολλανδία και Γερμανία έπαιξε πολύ!!! Και το δικό μου από κατω χώρες πρέπει να ναι, Σκρουτζ το πήρα φυσικά.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα αγοράσει 380 κοντά τότε ..βλεπω τωρα τις τιμες και παθαινω πλάκα :blink:

απιστευτο ! κινηταρα πάντως παιδιά .. ήμασταν τυχεροι οσοι το προλάβαμε :)

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι μπήκα ξανά σήμερα στο skroutz και βγάλανε το single sim και έχουν μόνο το dual sim 4 καταστήματα! Απογοήτευση...
Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα αγοράσει 380 κοντά τότε ..βλεπω τωρα τις τιμες και παθαινω πλάκα :blink:

απιστευτο ! κινηταρα πάντως παιδιά .. ήμασταν τυχεροι οσοι το προλάβαμε :)

 

Οι τιμές εκτοξεύτηκαν μάλλον λόγω μηδενικής διαθεσιμότητας. Όταν πήγε 380 χάρηκα λέω θα μαζέψω κάποια χρήματα ως τις γιορτές και θα το πάρω τότε. Πού να το φανταζόμουν; Ειλικρινά δεν το περίμενα αυτό για μια συσκευή που κυκλοφορεί μόλις 6 μήνες. Μάλλον πρέπει να πάτωσε στις πωλήσεις. Θα περιμένω λίγο ακόμα βέβαια και θα δω τι θα γίνει. Το notch συνηθίζεται φίλε; Ίσως είναι το μοναδικό πράγμα που μου ξίνισε. Ξέρω πως μπορείς να το κρύψεις αλλά αν βλέπεις full screen youtube τότε δεν κρύβεται με τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αστείο είναι ότι μπήκα ξανά σήμερα στο skroutz και βγάλανε το single sim και έχουν μόνο το dual sim 4 καταστήματα! Απογοήτευση...

 

Παίζει να ορμήξουμε όλοι σαν τους γύπες αν κάποιο κατάστημα το ξαναφέρει :lol: (και είναι σε λογικές τιμές πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ντε και καλά πρέπει να έχουμε όλοι xiaomi, huawei, samsung η apple επειδή πουλάνε... Παιδιά, κοίταξα και για το pixel 3 και το mate 20 pro που ήταν οι εναλλακτικές μου και αυτά κατόπιν παραγγελίας... Θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα μήπως αλλάξει κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Δείτε στο bestprice ενα μαγαζί το είχε
3 μαγαζιά είναι. Στα 2 "κατόπιν παραγγελίας" κλασικά και το ένα που λέει "σε 4 έως 10 μέρες" είναι αυτό απ' το οποίο παρήγγειλα εγώ στις 23/12 και ως σήμερα 5 Γενάρη, όσο ενημέρωσαν εσένα για την παραγγελία άλλο τόσο ενημέρωσαν κι εμένα. Θα το φάνε το 1 αστεράκι όμως από βδομάδα για να ξέρει κι ο εκάστοτε υποψήφιος πελάτης τα ψέμματά τους.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

@ikgamsu εγώ το έχω το τηλ.

Από εκεί που έκανες παραγγελία κράτους αρχικά ένα τηλ τώρα λόγω εορτών μπορεί να χάθηκε η μπάλα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

@ikgamsu εγώ το έχω το τηλ.

Από εκεί που έκανες παραγγελία κράτους αρχικά ένα τηλ τώρα λόγω εορτών μπορεί να χάθηκε η μπάλα λίγο.

 

Αυτο σκοπευω να κανω απο Τριτη. Αλλα μου φαινεται θα ακουσω το κλασικο "δεν το φερνει πια ο προμηθευτης". Αν δεις και στις κριτικες, κι αλλοι το αναφερουν για κινητα, οτι ενω γραφει κατοπιν παραγγελιας στην ουσια δεν μπορουν καν να τα φερουν...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους απανταχου απογοητευμενους απο την ελλειψη G8s συμφορουμιτες!

Θα ηθελα να δωσω κι εγω ενα χερακι βοηθειας κι ελπιζω να βρεθει λυση με το θεμα σας για την αγορα της συγκεκριμενης συσκευης.

 

Παρακατω σας παραθετω λινκ με τη διαθεσιμοτητα του G8s σε ιταλικο σαιτ,απο το οποιο ειχα προμηθευτει το δικο μου G6,και το οποιο δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα μεχρι σημερα που το εχω ως δευτερο.

Η συγκεκριμενη εταιρια στη δικη μου περιπτωση ηταν απολυτα τυπικη απο την αρχη της παραγγελιας ως την παραδοση,η οποια μαλιστα μου εγινε με UPS μεσα σε 3 μερες και με κοστος αποστολης 12 ευρω για Κυπρο.

Μαλιστα ειχα τσιμπησει κι ενα κουπονακι των 5 ευρω με την πρωτη εγγραφη,το οποιο αξιοποιησα δεοντως στην αγορα της συσκευης μου.

 

Αν θελετε να βεβαιωθειτε για τη διαθεσιμοτητα,μπορειτε οπως εκανα κι εγω να επικοινωνησετε μαζι τους μεσω email,στα οποια ανταποκρινονται σχετικα γρηγορα.

 

https://www.tecnosell.com/it/lg-g8s-thinq-dual-sim-128gb-black-gar-italia-tim.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έκανε εντύπωση στο ιταλικό site είναι που έχει το λευκό με 365ε. Το δείχνει να μην είναι διαθέσιμο όμως. Μήπως εμφανιστούν με χαμηλότερη τιμή; Δεν το πιστεύω πως θα σταματήσει να κυκλοφορεί από τώρα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έκανε εντύπωση στο ιταλικό site είναι που έχει το λευκό με 365ε. Το δείχνει να μην είναι διαθέσιμο όμως. Μήπως εμφανιστούν με χαμηλότερη τιμή; Δεν το πιστεύω πως θα σταματήσει να κυκλοφορεί από τώρα.

 

Tapatalked

 

Η Ιταλία εισάγει επίσημα τα κινητά LG, οπότε δεν πρόκειται να σταματήσει η κυκλοφορία τους εκεί απο τώρα. Η Ελλάδα εδώ και κάτι χρόνια δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία για τα κινητά της LG και η κυκλοφορία του βασίζεται αποκλειστικά απο παραεισαγωγή. Οπότε θα έλεγα πως είναι λίγο πιο "μετέωρη" η κατάσταση εδώ.

Αλήθεια, ακόμα θυμάμαι πως τη χρονιά που έκλεισε η LG Mobile Hellas, υπήρξε επίσημη ανακοίνωση οτι η Ελλάδα θα εξυπηρετούνταν πλέον απο την LG Mobile Italia. Μας έχουν λίγο γραμμένους όμως εκεί στην Ιταλία έτσι; Δεν εισάγεται απολύτως τίποτα. Γνωρίζει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες επι του θέματος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετω τους απανταχου απογοητευμενους απο την ελλειψη G8s συμφορουμιτες!

Θα ηθελα να δωσω κι εγω ενα χερακι βοηθειας κι ελπιζω να βρεθει λυση με το θεμα σας για την αγορα της συγκεκριμενης συσκευης.

 

Παρακατω σας παραθετω λινκ με τη διαθεσιμοτητα του G8s σε ιταλικο σαιτ,απο το οποιο ειχα προμηθευτει το δικο μου G6,και το οποιο δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα μεχρι σημερα που το εχω ως δευτερο.

Η συγκεκριμενη εταιρια στη δικη μου περιπτωση ηταν απολυτα τυπικη απο την αρχη της παραγγελιας ως την παραδοση,η οποια μαλιστα μου εγινε με UPS μεσα σε 3 μερες και με κοστος αποστολης 12 ευρω για Κυπρο.

Μαλιστα ειχα τσιμπησει κι ενα κουπονακι των 5 ευρω με την πρωτη εγγραφη,το οποιο αξιοποιησα δεοντως στην αγορα της συσκευης μου.

 

Αν θελετε να βεβαιωθειτε για τη διαθεσιμοτητα,μπορειτε οπως εκανα κι εγω να επικοινωνησετε μαζι τους μεσω email,στα οποια ανταποκρινονται σχετικα γρηγορα.

 

https://www.tecnosell.com/it/lg-g8s-thinq-dual-sim-128gb-black-gar-italia-tim.html

 

Σ'ευχαριστώ φίλε για την πληροφορία αυτή. Αυτό που με ανησυχεί λίγο στο site είναι πως αναγράφεται η λέξη TIM. Μήπως πρόκειται για "κλειδωμένο" τηλέφωνο ή γενικά για τηλέφωνο που θα έχει ROM της TIM; Είναι κάτι που τουλάχιστον εμένα προσωπικά θα με χαλούσε αρκετά και δεν έχω πολλές γνώσεις σε θέματα root κτλ για να περάσω άλλη ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...