Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι θέμα παραμετροποίησης . Εμένα το mix 2s που έχω με τον 845 βγάζει 300.000.
Link to comment
Share on other sites

Απο Skroutz που εχει πεσει στα 4 κατοσταρικα, σκεφτομαι να το χτυπησω. Εχω να παρω LG τεσσερα χρονια απ το G4 που ειχα "καει". Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω; Τα dual sim ειναι ευρωπαικα ολα απ' οτι ειπε ενα παιδι πισω οποτε δεν υπαρχει καποιο θεμα ετσι; Διαβαζω εχει και θηκη σιλικονης μεσα στο κουτι; Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Απο Skroutz που εχει πεσει στα 4 κατοσταρικα, σκεφτομαι να το χτυπησω. Εχω να παρω LG τεσσερα χρονια απ το G4 που ειχα "καει". Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω; Τα dual sim ειναι ευρωπαικα ολα απ' οτι ειπε ενα παιδι πισω οποτε δεν υπαρχει καποιο θεμα ετσι; Διαβαζω εχει και θηκη σιλικονης μεσα στο κουτι;

 

Σωστά! έβαλαν θήκη σιλικόνης και έβγαλαν το DAC και το FM radio. :cool:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ναι και όπως βγάλαν την ips 2k και βάλανε oled 1080!!! Τόσα χρόνια όλες οί εταιρίες το ίδιο κάνουν!!! Ακόμα και στου 1000αρικου

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν βρέθηκε λύση με το ράδιο;;
Link to comment
Share on other sites

Σε χαμηλό φωτισμό πως τα πάει το 8s;

Με το g5 με manual μπορούσες να βγάλεις πολυ καλες. Στο 8αρι τι παίζει παιδιά;

χαμηλο φωτισμό εξωτερικές photos εβαλα πιο πανω ! αν θες και μεσα σπιτι κτλ η με φλας πες μου

Link to comment
Share on other sites

Στην νυχτερινή λήψη έχει και μανουαλ πόσο φως θέλεις να δώσεις!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην νυχτερινή λήψη έχει και μανουαλ πόσο φως θέλεις να δώσεις!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλ semi manual στην επιλογή αυτή; Καλό!

Παιδια πάντως μια γυρα που έκανα δε τρελάθηκα με τους φακούς πολύ ακριβότερων μοντέλων

Το G8s δε το βρηκα σε δείγμα να συγκρίνω, αλλα επειδή το G5 που εχω και το θεωρώ πολύ καλο σε φακό, εμπιστεύομαι την LG στο κομμάτι αυτο. Αν ειχε και αποσπωμενη θα ηταν το τελειο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ νυχτερινή λειτουργία από μένα

48924883433_85e9b90d21_z.jpg20191018_211718 by freddy dyfre, on Flickr

 

48924883018_8d984c4f95_z.jpg20191018_211706 by freddy dyfre, on Flickr

48925417876_646f4ab0c8_z.jpg20191018_211656 by freddy dyfre, on Flickr

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εμπιστεύεστε το Antutu?

Εδώ λέει ότι το G8 σκοράρει 371.000

https://www.kimovil.com/el/lg-g8-thinq/antutu

 

Τρέχω εγώ την πρώτη φορά, χωρίς να έχω κάνει restart

320.000

Τρέχω 2η φορά μετά από restart

280.000 :confused:

Τρέχω 3η μετά από restart ΚΑΙ airplane mode

279.000 :mad:

 

Εσείς τι αποτελέσματα έχετε βγάλει;

 

Γυρω στα 320 με 330.000 βγαζει το g8(και απο gsmarena τοσο βγαζει).

Τις επομενες φορες που το τρεχεις και πεφτει το score,ειναι γιατι ειναι πολυ ζεστο το κινητο και ριχνει συχνοτητα στον επεξεργαστη για να κρυωσει.

Link to comment
Share on other sites

καλά το mi9 που έχει τον ίδιο επεξεργαστή γιατί βγάζει 440.736 ?

Εδώ το mi8(antutu 357.329) με τον SD845 βγάζει παραπάνω απο το G8

 

Τι γίνεται με την LG ? παίρνει δευτέρας διαλογής 855?

 

Το RealMe 2X Pro βγάζει 478.000 (Antutu v8)!!!

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να το χτυπήσω μεταχειρισμένο, αξίζει λέτε ή θα πέσει πολύ Η τιμή ? Καινούριο κάνει 400 ευρώ τώρα αλλά φοβάμαι μην πάει στα 250 μέσα σε 6μηνο που κάνει η LG βουτιές καθώς σκοπεύω να το κρατήσω μέχρι άνοιξη.

 

update:

Αυτο που βλεπω ειναι οτι εχει καμερες κατωτερες του κανονικου, ειδικα σε διαφραγμα παει πολυ πισω, ουτε το g6 ετσι και με προβληματιζει, και ειναι και μεγαλο

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλά το mi9 που έχει τον ίδιο επεξεργαστή γιατί βγάζει 440.736 ?

Εδώ το mi8(antutu 357.329) με τον SD845 βγάζει παραπάνω απο το G8

 

Τι γίνεται με την LG ? παίρνει δευτέρας διαλογής 855?

 

Το RealMe 2X Pro βγάζει 478.000 (Antutu v8)!!!

 

Αυτη την στιγμη στο τελευταιο Antutu το μοναδικο τσιπακι που βγαζει κοντα 450.000 ειναι της Apple.

 

 

Σε Android μερια μεχρι κοντα 390.000 φτανουν τα κορυφαια με τον Snapdragon 855+ συγκεκριμενα.

http://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

 

Και σε αλλη εκδοση Antutu εχουμε δει Android ναυαρχιδες να φτανουν τα 450.000 επειδη ειχαν οθονη με 90 και 120hz που ανεβαζε τα score επειδη δουλευε παραπανω η Gpu και αρα εβγαζε μεγαλυτερο αποτελεσμα

https://www.gsmarena.com/asus_rog_phone_ii_ultimate_edition-review-1984p5.php

 

Τωρα στα του G8,παντα τα τελευταια χρονια εβγαζε χαμηλα νουμερα σε benchmarks κατι που προσωπικα οπως εχω πει παλιοτερα μαλλον προκυπτει απο το ιδιο το skin ή θεματα optimization στο ιδιο το τσιπακι.

 

Ακομα και με το Asus Zenphone να γινει η συγκριση που φοραει και αυτο 6GB ram,στο Antutu ειναι σχεδον 10% περιπου μπροστα σε cpu και γραφικα κατι που δεν δικαιολογειται για κανενα λογο,αφου φορανε ιδιο τσιπακι και ιδια μνημη ram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλά φοβάμαι μην πάει στα 250 μέσα σε 6μηνο που κάνει η LG βουτιές καθώς σκοπεύω να το κρατήσω μέχρι άνοιξη.

 

 

Το μονο κινητο που ισα ισα αγγιξε τα 250ευρω ηταν το G6 και αυτο επειδη κυκλοφορησε με ουτως ή αλλως χαμηλοτερη αρχικη τιμη και φυσικα παρα πολυ νωριτερα στην αγορα(ειχε βγει Γεναρη).

Το G7 την χαμηλοτερη τιμη που ειδε ηταν τα 340ευρω και σκεψου μιλαμε για περσινη ναυαρχιδα η οποια οπως φαινετα καταργηθηκε πριν πεσει και αλλο σε τιμη.

 

Αρα μην περιμενετε ορισμενοι για φετος θαυματα στην τιμη του G8. Ακομα και τωρα δηλαδη η τιμη του στα 410περιπου ευρω ειναι πολυ κοντα σε αυτη του S10E(αλλου κερδιζει το ενα αλλου το αλλο φυσικα),αρα ολα σχετικα ειναι για το ποσο ειναι πραγματικη προσφορα στα 410ευρω,ειδικα μιας και παιζει στα χρηματα αυτα και το mate20pro(ανεβοκατεβαινει η τιμη του συνεχεια βεβαια).

Link to comment
Share on other sites

Χμμ τώρα με προβλημάτισες, είχα ξεχάσει ότι παίζουν αυτά τόσο κοντά. Βασικά δεν θα είχα διστάσει με την πρώτη αν είχε τοπ κάμερα έστω στα χαρτιά, γιατί όταν βλέπω διάφραγμα να είναι τόσο ψηλά ενώ στο σκέτο g8 να συνεχίζει εκεί που ήταν τα άλλα και τις διαστάσεις καθόλου μαζεμένες, κάπου σκέφτομαι ότι και να μην πέσει τιμή σίγουρα δε θα φεύγει μετά όπως φεύγει το Mate πχ. Από την άλλη μου αρέσει πολύ περισσότερο σε μενού και επιλογές όπως ότι παίρνει ακουστικά και sd..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για τους έχοντες,νύχτα με επιλογή AI cam κάτω αριστερά μεσα στο πεδίο τις λήψης βγάζει μνμ χαμηλού φωτισμού κλικ εκεί και έβγαλε 4 επιλογές,αποτέλεσμα καλύτερη φώτο από νυχτερινή θεα (σε κλειστό χώρο με πολύ χαμηλό φωτισμό η δοκιμή) . Φυσικά σε εξωτερική φωτογραφία μόνο νυχτερινή θέα!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να το χτυπήσω μεταχειρισμένο, αξίζει λέτε ή θα πέσει πολύ Η τιμή ? Καινούριο κάνει 400 ευρώ τώρα αλλά φοβάμαι μην πάει στα 250 μέσα σε 6μηνο που κάνει η LG βουτιές καθώς σκοπεύω να το κρατήσω μέχρι άνοιξη.

 

update:

Αυτο που βλεπω ειναι οτι εχει καμερες κατωτερες του κανονικου, ειδικα σε διαφραγμα παει πολυ πισω, ουτε το g6 ετσι και με προβληματιζει, και ειναι και μεγαλο

 

Πόσα λεφτά θα ήθελες να διαθέσεις και θέλεις να πάρεις το G8s μεταχειρισμένο; Θα ήθελα να σου επιβεβαιώσω και εγώ οτι δύσκολα θα το βρεις ποτέ στην τιμή των 250 ευρώ. Ειδικά μετά απο ένα εξάμηνο. Δυστυχώς δεν θυμάμαι τι είχε γίνει με το G6 προσωπικά, αλλά η χαμηλότερη τιμή που είδα το G7 ήταν τα 297 ευρώ και αυτό λίγο πριν εμφανιστεί το G8s στο skroutz. Ακόμα και τα 297 κράτησαν για πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και μετά η τιμή του εκτοξεύτηκε, λογικά λόγω της χαμηλής πλέον διαθεσιμότητας του. Η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το πολύ να γλυτώσεις κανένα 50ρικο ακόμα αν το αγοράσεις σε 1-2 μήνες απο τώρα.

Η κάμερα του μπορεί να μην είναι στην κορυφή, αλλά νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο όταν λες οτι είναι "κατώτερες του κανονικού". Μπορεί να μην έχει και τον φακό του P30 Pro, αλλά δεν έχει και την ποιότητα ενός smartphone των 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά θα ήθελες να διαθέσεις και θέλεις να πάρεις το G8s μεταχειρισμένο; Θα ήθελα να σου επιβεβαιώσω και εγώ οτι δύσκολα θα το βρεις ποτέ στην τιμή των 250 ευρώ. Ειδικά μετά απο ένα εξάμηνο. Δυστυχώς δεν θυμάμαι τι είχε γίνει με το G6 προσωπικά, αλλά η χαμηλότερη τιμή που είδα το G7 ήταν τα 297 ευρώ και αυτό λίγο πριν εμφανιστεί το G8s στο skroutz. Ακόμα και τα 297 κράτησαν για πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και μετά η τιμή του εκτοξεύτηκε, λογικά λόγω της χαμηλής πλέον διαθεσιμότητας του. Η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το πολύ να γλυτώσεις κανένα 50ρικο ακόμα αν το αγοράσεις σε 1-2 μήνες απο τώρα.

Η κάμερα του μπορεί να μην είναι στην κορυφή, αλλά νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο όταν λες οτι είναι "κατώτερες του κανονικού". Μπορεί να μην έχει και τον φακό του P30 Pro, αλλά δεν έχει και την ποιότητα ενός smartphone των 100 ευρώ.

 

Ναι μπορεί αυτό να μην πέσει αλλά όταν θα παίρνει ο άλλος s10e ή Mate 20 pro σε αυτά τα λεφτά γιατί να πάει σε g8s?

 

Όσο για την κάμερα, κατώτερη του κανονικού, εννοώ του κανονικού g8, του σκέτου..

Καταρχάς δε βρήκα πουθενά μέγεθος αισθητηρων, αλλά εκτός αυτού το f ειναι στο Θεό σε σχέση με πολύ παλιότερα κινητά όπως το v30. Οπότε οκ η κύρια μπορεί να είναι καλή αλλά οι άλλες 2 μου φαίνονται πολύ μέτριες στα χαρτιά τουλάχιστον

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί αυτό να μην πέσει αλλά όταν θα παίρνει ο άλλος s10e ή Mate 20 pro σε αυτά τα λεφτά γιατί να πάει σε g8s?

 

Όσο για την κάμερα, κατώτερη του κανονικού, εννοώ του κανονικού g8, του σκέτου..

Καταρχάς δε βρήκα πουθενά μέγεθος αισθητηρων, αλλά εκτός αυτού το f ειναι στο Θεό σε σχέση με πολύ παλιότερα κινητά όπως το v30. Οπότε οκ η κύρια μπορεί να είναι καλή αλλά οι άλλες 2 μου φαίνονται πολύ μέτριες στα χαρτιά τουλάχιστον

 

Ναι σε σχέση με το κανονικό G8 είναι όντως κατώτερο. Δεν είχα καταλάβει καλά και νόμιζα πως εννοούσες γενικά. Κοίταξε, για εσένα μπορεί η ποιότητα της φωτογραφίας να είναι ένα πολύ σημαντικό κριτήριο αγοράς, αλλά δεν ισχύει το ίδιο για όλους. Άλλοι βολεύονται και με μια "απλά καλή" ποιότητα. Το Mate 20 Pro δεν ήταν το κινητό για το οποίο είχε γίνει ένας μικρός ντόρος με τις πρασινάδες στην οθόνη; (αν και για να τα λέμε όλα με το όνομα τους, οι οθόνες που χρησιμοποίησε για αυτό το μοντέλο ήταν της LG αν δεν κάνω λάθος). Άσε που είναι πιο παλιό απο το G8s, άρα έχει χειρότερο επεξεργαστή και λογικά θα μείνει μια έκδοση android πίσω εφόσον οι περισσότερες εταιρείες αναβαθμίζουν μέχρι 2 έτη. Το UI της Huawei επίσης εμένα δεν μου αρέσει τόσο αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο. Προτιμώ το UI της LG. Προς Θεού φυσικά, δεν λέω οτι είναι κακό κινητό. Είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό, απλά δεν είναι και μονόδρομος. Το ίδιο ισχύει και για το S10e. Ελάχιστα χειρότερος επεξεργαστής, μικρότερη μπαταρία, οχι και τόσο καλό UI αν και το τελευταίο διάστημα βελτιώθηκε (προσωπική άποψη πάντα) και επίσης με ενοχλεί αυτή η ξεκάρφωτη τρύπα στην οθόνη. Ναι είναι μικρότερη απο το γιγαντιαίο notch του G8s (το οποίο είναι μεγαλύτερο απο αυτό του απλού G8) αλλά μπορείς να το "κρύψεις" μέσω ρυθμίσεων. Το κακό με την LG είναι πως επειδή δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, δεν μπορείς να το δεις απο κοντά στα καταστήματα οπότε είναι αδύνατον να συγκρίνεις την ποιότητα της οθόνης, κάτι το οποίο είναι αρκετά σημαντικό για εμένα. Τέλος πάντων, αυτο που θέλω να πω είναι πως τίποτα δεν είναι μονόδρομος. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα το G8s απο το Mate 20 Pro και το S10e. Το γνωρίζω πως δεν αποτελώ πλειοψηφία, αλλά σίγουρα δεν είμαι και ο μόνος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε σχέση με το κανονικό G8 είναι όντως κατώτερο. Δεν είχα καταλάβει καλά και νόμιζα πως εννοούσες γενικά. Κοίταξε, για εσένα μπορεί η ποιότητα της φωτογραφίας να είναι ένα πολύ σημαντικό κριτήριο αγοράς, αλλά δεν ισχύει το ίδιο για όλους. Άλλοι βολεύονται και με μια "απλά καλή" ποιότητα. Το Mate 20 Pro δεν ήταν το κινητό για το οποίο είχε γίνει ένας μικρός ντόρος με τις πρασινάδες στην οθόνη; (αν και για να τα λέμε όλα με το όνομα τους, οι οθόνες που χρησιμοποίησε για αυτό το μοντέλο ήταν της LG αν δεν κάνω λάθος). Άσε που είναι πιο παλιό απο το G8s, άρα έχει χειρότερο επεξεργαστή και λογικά θα μείνει μια έκδοση android πίσω εφόσον οι περισσότερες εταιρείες αναβαθμίζουν μέχρι 2 έτη. Το UI της Huawei επίσης εμένα δεν μου αρέσει τόσο αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο. Προτιμώ το UI της LG. Προς Θεού φυσικά, δεν λέω οτι είναι κακό κινητό. Είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό, απλά δεν είναι και μονόδρομος. Το ίδιο ισχύει και για το S10e. Ελάχιστα χειρότερος επεξεργαστής, μικρότερη μπαταρία, οχι και τόσο καλό UI αν και το τελευταίο διάστημα βελτιώθηκε (προσωπική άποψη πάντα) και επίσης με ενοχλεί αυτή η ξεκάρφωτη τρύπα στην οθόνη. Ναι είναι μικρότερη απο το γιγαντιαίο notch του G8s (το οποίο είναι μεγαλύτερο απο αυτό του απλού G8) αλλά μπορείς να το "κρύψεις" μέσω ρυθμίσεων. Το κακό με την LG είναι πως επειδή δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, δεν μπορείς να το δεις απο κοντά στα καταστήματα οπότε είναι αδύνατον να συγκρίνεις την ποιότητα της οθόνης, κάτι το οποίο είναι αρκετά σημαντικό για εμένα. Τέλος πάντων, αυτο που θέλω να πω είναι πως τίποτα δεν είναι μονόδρομος. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα το G8s απο το Mate 20 Pro και το S10e. Το γνωρίζω πως δεν αποτελώ πλειοψηφία, αλλά σίγουρα δεν είμαι και ο μόνος.

 

Κοίτα εγώ το ι θέλω για λιγους μήνες για δοκιμή, αλλά δε θέλω μετα να μου μείνει ή να αποδειχθεί πολύ κατώτερο σε κάμερες από τον ανταγωνισμό...

Τώρα για αυτά που αναφέρεις, προσωπικά τις αναβαθμίσεις τις έχω γραμμένες, δεν περιμένω κανενα security patch να με σώσει ούτε με ενδιαφέρει αν θα έχω Android 8,9,10, ίδια είναι πλέον και κάθε φορά κάνουν και μια βλακεια, βλέπε Android 9 που τα μισά κινητά δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις αν έχεις πάνω τα ακουστικά..

Επομένως αυτά τα θεωρώ ανούσια. Μπαταρία επίσης το g8s για το μέγεθος του δεν έχει καμία μεγάλη, ενώ είναι και αρκετά πλατύ... Άβολο δηλαδή.

Τέλος ο επεξεργαστής δε λέει και πολλά, το 845 τι 855 πλέον οι διαφορές μικρές σε θέμα επιδόσεων, που με τη χρήση που κανω δε φαίνεται.. Μόνο σε μπαταρία αν έχουν διαφορά λόγω κατανάλωσης. Γιαυτό με ενδιαφέρει η κάμερα καθώς δε θέλω να είναι μάπα η wide λόγω τόσο σκοτεινού διαφράγματος.. Νομίζω ότι έχει κάνει χοντρή βλακεια η LG.. Και αμφιβάλω αν έχει δώσει τόσο μεγάλο αισθητηρα σε σχέση με πριν που να καλύπτει τη χασούρα από το διάφραγμα. Άρα μιλάμε για πισωγύρισμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το ι θέλω για λιγους μήνες για δοκιμή, αλλά δε θέλω μετα να μου μείνει ή να αποδειχθεί πολύ κατώτερο σε κάμερες από τον ανταγωνισμό...

Τώρα για αυτά που αναφέρεις, προσωπικά τις αναβαθμίσεις τις έχω γραμμένες, δεν περιμένω κανενα security patch να με σώσει ούτε με ενδιαφέρει αν θα έχω Android 8,9,10, ίδια είναι πλέον και κάθε φορά κάνουν και μια βλακεια, βλέπε Android 9 που τα μισά κινητά δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις αν έχεις πάνω τα ακουστικά..

Επομένως αυτά τα θεωρώ ανούσια. Μπαταρία επίσης το g8s για το μέγεθος του δεν έχει καμία μεγάλη, ενώ είναι και αρκετά πλατύ... Άβολο δηλαδή.

Τέλος ο επεξεργαστής δε λέει και πολλά, το 845 τι 855 πλέον οι διαφορές μικρές σε θέμα επιδόσεων, που με τη χρήση που κανω δε φαίνεται.. Μόνο σε μπαταρία αν έχουν διαφορά λόγω κατανάλωσης. Γιαυτό με ενδιαφέρει η κάμερα καθώς δε θέλω να είναι μάπα η wide λόγω τόσο σκοτεινού διαφράγματος.. Νομίζω ότι έχει κάνει χοντρή βλακεια η LG.. Και αμφιβάλω αν έχει δώσει τόσο μεγάλο αισθητηρα σε σχέση με πριν που να καλύπτει τη χασούρα από το διάφραγμα. Άρα μιλάμε για πισωγύρισμα..

 

niko καλησπερα ..εχουμε ανεβασει παρα πολλες Photos δεν σου γεμισε το ματι καμια ? :)

εγω νομιζω σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο κινητο και στην καμερα!

το εχω κοντα 2 βδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! :)

μπαταρια αν και μεγαλυτερη οθονη απο το v30 βγαζεις μια με μιαμιση μερα ανετα (παντα με την δικια μου χρηση )

χασαμε βεβαια το ραδιο αλλα ειμαι συνδρομητής στο spotify πλεον οποτε μικρο το κακο ..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...