Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αστο LG,

μην μπαίνεις στον κόπο... μέχρι να κυκλοφορήσεις παγκόσμια το G8 θα βγεί ο 865. Καλύτερα ξεκίνα τον σχεδιασμό του G9 με τον 865 ΜΠΑΣ και προλάβεις να το κυκλοφορήσεις μαζί με τους ανταγωνιστές σου.

 

ΥΓ. Και φαντάσου το V50 θα κυκλοφορήσει ακόμα πιο μετά

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Στα mediamarkt Γερμανιας κυκλοφορει το κινητο στα 769ευρω και μαλιστα τρεχει και promotion που δινει δωρο 43αρα τηλεοραση.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-g8s-thinq-128-gb-mirror-white-dual-sim-2563621.html

 

When you buy the new LG G8S Thin @ smartphone during the promotion period you will get a LG 43 "4K Smart TV for free.

1. Purchase the desired LG G8S ThinQ smartphone during the promotion period until 31.07.2019.

2. Register the purchase until 14.08.2019 on http://www.lg.de/g8s.

3. Your free LG 43 "4K Smart TV will be delivered to the billing address.

Link to comment
Share on other sites

Χτες είδα στο σκρουτζ στα 700 περίπου το g8s.... Νωρίς νωρίς θυμήθηκαν

 

Το θετικό είναι ότι ήρθε το s.. Αν πέσει και νωρίς εκεί που πρέπει θα είναι μια καλή επιλογή...

Το v50 βέβαια για μένα αποτελεί την καλύτερη επιλογή εάν πέσει η τιμή του κοντά στα s10 άμεσα. Είναι υπέρ πλήρες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό είναι ότι ήρθε το s.. Αν πέσει και νωρίς εκεί που πρέπει θα είναι μια καλή επιλογή...

Το v50 βέβαια για μένα αποτελεί την καλύτερη επιλογή εάν πέσει η τιμή του κοντά στα s10 άμεσα. Είναι υπέρ πλήρες

Έχω το g7... Δε νομίζω ότι είναι πολύ ανώτερο το g8 για να κάνω την μετάβαση.... Το ν50 ίσως είναι μια καλή επιλογή αλλά πότε θα έρθει? Θα προτιμούσα το ν40 νομίζω αν ήταν να πάρω τώρα κινητό και lg λόγω της ανάλυσης αν και ένα χρόνο παλιότερο δε μπορώ να καταλάβω γιατί στο g8 έριξαν την ανάλυση

Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα παρελαβα το καινούργιο κινητό της lg!Απίστευτο σε ταχύτητα, οι εφαρμογές απο το playstore γίνονται εγκατάσταση στο δευτερόλεπτο!Η τριπλή κάμερα εξαιρετική!

Μείον ως τώρα είναι που δεν υποστηρίζει volte με cosmote όπως το lg g6, και vowifi!

, και επίσης το ακουστικό δεν το έβαλαν στο κέντρο αλλά λίγο πιο δεξιά και πρέπει να κρατάς το τηλ. λίγο πιο πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρελαβα το καινούργιο κινητό της lg!Απίστευτο σε ταχύτητα, οι εφαρμογές απο το playstore γίνονται εγκατάσταση στο δευτερόλεπτο!Η τριπλή κάμερα εξαιρετική!

Μείον ως τώρα είναι που δεν υποστηρίζει volte με cosmote όπως το lg g6, και vowifi!

, και επίσης το ακουστικό δεν το έβαλαν στο κέντρο αλλά λίγο πιο δεξιά και πρέπει να κρατάς το τηλ. λίγο πιο πίσω!

 

Καλοριζικο,να το χαιρεσαι!

Δωσε μας ετσι λιγες εντυπωσεις οταν το δουλεψεις..ξερεις διαρκεια μπαταριας,καμερες μπρος πισω,και ολα εκεινα που θα μας δωσουν ολες τις πληροφοριες πριν την πιθανη αγορα.

Αν επιτρεπεται ποσο κοστισε;το πηρες απο σκρουτζ η εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εκεί που σκεφτόμουν να πάρω το g8s, όντας τρομερά ευχαριστημένος από το g7 το οποίο θα χάριζα στο έτερο ήμισυ, συνειδητοποιώ ότι το g8s είναι η κουτσουρεμένη έκδοση σε σχέση με το g8, με Full HD ανάλυση οθόνης αντί gia Quad HD, με κανονικη γρίλλια ακουστικού μπροστά αντί της τεχνολογίας που προώθησε με το g8 η LG, και χωρίς boombox speaker. Για να είμαι ειλικρινης μόνο το πρώτο βλέπω σαν σοβαρό μειονέκτημα. Έχει μια παραπάνω κάμερα με ζουμ βέβαια. Απορώ όμως γιατί στο thread υπήρχε σαφή προτίμηση προς το g8s και ικανοποίηση που ήρθε αυτό Ελλάδα αντί του g8! Μου διαφεύγει κάτι??

Μην παρεξηγηθώ, εξαιρετική συσκευή, αλλά η επιστροφή σε full HD μου κανει καπως και ας μην εχει μεγαλη διαφορα. Και αν θυμαμαι καλα στις oled οθονες η μεγαλυτερη αναλυση εχει ακομα περισσοτερο νοημα, καθως λογω τεχνολογιας εχει λιγο μικροτερη ευκρινεια - με επιφυλαξη αυτο καθως το ειχα διαβασει παλαιοτερα σε ενα αρθρο για τις amoled των σαμσουνγκ.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που σκεφτόμουν να πάρω το g8s, όντας τρομερά ευχαριστημένος από το g7 το οποίο θα χάριζα στο έτερο ήμισυ, συνειδητοποιώ ότι το g8s είναι η κουτσουρεμένη έκδοση σε σχέση με το g8, με Full HD ανάλυση οθόνης αντί gia Quad HD, με κανονικη γρίλλια ακουστικού μπροστά αντί της τεχνολογίας που προώθησε με το g8 η LG, και χωρίς boombox speaker. Για να είμαι ειλικρινης μόνο το πρώτο βλέπω σαν σοβαρό μειονέκτημα. Έχει μια παραπάνω κάμερα με ζουμ βέβαια. Απορώ όμως γιατί στο thread υπήρχε σαφή προτίμηση προς το g8s και ικανοποίηση που ήρθε αυτό Ελλάδα αντί του g8! Μου διαφεύγει κάτι??

Μην παρεξηγηθώ, εξαιρετική συσκευή, αλλά η επιστροφή σε full HD μου κανει καπως και ας μην εχει μεγαλη διαφορα. Και αν θυμαμαι καλα στις oled οθονες η μεγαλυτερη αναλυση εχει ακομα περισσοτερο νοημα, καθως λογω τεχνολογιας εχει λιγο μικροτερη ευκρινεια - με επιφυλαξη αυτο καθως το ειχα διαβασει παλαιοτερα σε ενα αρθρο για τις amoled των σαμσουνγκ.

 

Εξήγησε μου τι παραπάνω βλέπεις με την 2κ;; προσωπικά αν είχα επιλογή σε κινητό πάντα fhd θα έπαιρνα.. Εδώ τηλεόραση και πάλι σου λένε 4κ αξίζει μόνο σε περιπτώσεις και συζητάμε για 2κ σε μια παλάμη οθόνη;;

Ευτυχώς που το ανέφερες όμως γιατί θα έχει καλύτερη απόδοση στην μπαταρία και θα το έχω στα υπόψιν μου. Προφανώς η 3η κάμερα είναι ουσιώδες πλεονέκτημα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μου τι παραπάνω βλέπεις με την 2κ;; προσωπικά αν είχα επιλογή σε κινητό πάντα fhd θα έπαιρνα.. Εδώ τηλεόραση και πάλι σου λένε 4κ αξίζει μόνο σε περιπτώσεις και συζητάμε για 2κ σε μια παλάμη οθόνη;;

Ευτυχώς που το ανέφερες όμως γιατί θα έχει καλύτερη απόδοση στην μπαταρία και θα το έχω στα υπόψιν μου. Προφανώς η 3η κάμερα είναι ουσιώδες πλεονέκτημα

 

Μα και εγω ειπα οτι δεν έχει τρομερη διαφορα! Ομως καλυτερα να εχςι καποιoς την επιλογη να το βάλει σε χαμηλοτερη ανάλυση προς οφελος της μπαταρίας, παρα το αντιθετο.

Δηλαδή αν ηταν και τα 2 διαθέσιμα στην ιδια τιμη, μου λες ότι θα επαιρνες το g8s?

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω ειπα οτι δεν έχει τρομερη διαφορα! Ομως καλυτερα να εχςι καποιoς την επιλογη να το βάλει σε χαμηλοτερη ανάλυση προς οφελος της μπαταρίας, παρα το αντιθετο.

Δηλαδή αν ηταν και τα 2 διαθέσιμα στην ιδια τιμη, μου λες ότι θα επαιρνες το g8s?

 

Θεωρώ ότι η native 1080 κάνει πραγματική εξοικονόμηση ενέργειας οπότε ναι θα έπαιρνα 1080.. Πραγματικά βρίσκω ανούσιο το 2κ.. Δεν με ελκύει ούτε καν σαν spec

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η native 1080 κάνει πραγματική εξοικονόμηση ενέργειας οπότε ναι θα έπαιρνα 1080.. Πραγματικά βρίσκω ανούσιο το 2κ.. Δεν με ελκύει ούτε καν σαν spec

 

Εξοικονομηση ενεργειας φανταζομαι γινεται και σε συσκευες που μπορεις να τους κατεβασεις την αναλυση στα 1080 η εκει μπλεκεται το πραγμα λογω του οτι η αρχικη αναλυση της συσκευης ειναι μεγαλυτερη;υπαρχει πιθανοτητα να υπολειτουργουν εφαρμογες για παραδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Την αναλυση μπορει να την κατεβασεις στα 1080 αλλα τα πιξελ που εχει η οθονη παραμενουν τα ιδια και ειναι αυτα που κατα 80% καταναλωνουν την ενεργεια της μπαταριας. Μονο σε επιδοσεις θα δεις διαφορα στο κατεβασμα της αναλυσης και οχι στην μπαταρια, η δικια μου ταπεινη εμπειρια αυτο εχει δειξει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια μπορει καποιος να μου πει τις βασικες διαφορες του G8 με το G8S? (το δευτερο αν ψαχτεις το βρισκες σε φοβερες τιμες σε αγγελιες πλεον ...) ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει τις βασικες διαφορες του G8 με το G8S? (το δευτερο αν ψαχτεις το βρισκες σε φοβερες τιμες σε αγγελιες πλεον ...) ...

 

To G8s είναι λίγο ποιο μεγάλο ,

έχει κανονικό ακουστικό και όχι την δωνούμενη οθόνη για ακουστικό,

έχει 3 κάμερες οι οποίες εχουν μια μικρή διαφορά στα f σε σχέση με το G, δεν ξέρω ποιο απο τα 2 βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες.

γενικά αξίζει σε αυτή την τιμή για 855 κινητό.

Μην κολλάς στις διαφορές γιατί είναι πολύ κοντά τα 2 κινητά και δεν αξίζει να ψάχνεις το G8 ευρωπαϊκές παραεισαγωγές αφου δεν έχει εγγύηση στην ευρώπη.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

To G8s είναι λίγο ποιο μεγάλο ,

έχει κανονικό ακουστικό και όχι την δωνούμενη οθόνη για ακουστικό,

έχει 3 κάμερες οι οποίες εχουν μια μικρή διαφορά στα f σε σχέση με το G, δεν ξέρω ποιο απο τα 2 βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες.

γενικά αξίζει σε αυτή την τιμή για 855 κινητό.

Μην κολλάς στις διαφορές γιατί είναι πολύ κοντά τα 2 κινητά και δεν αξίζει να ψάχνεις το G8 ευρωπαϊκές παραεισαγωγές αφου δεν έχει εγγύηση στην ευρώπη.

φιλε το βρισκεις καινουργιο πλεον κατω απο 400:):)

τρομερη τιμη εχω αρχισει να την ψαχνω αγρια ...!

και μπαταρια επισης μεγαλη ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε το βρισκεις καινουργιο πλεον κατω απο 400:):)

 

τρομερη τιμη εχω αρχισει να την ψαχνω αγρια ...!

 

και μπαταρια επισης μεγαλη ...

Και εγώ!

Που το βρήκες;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ!

Που το βρήκες;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://skyfon.gr/lg-g8s-thinq-dual-sim-128gb-black-eu?ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι την μετάβαση από το mi 8 μου προς το g8s, κάποιος που το έχει δουλέψει; Μπαταρία βασικά Μ ενδιαφέρει πως τα πάει (μην αναφέρεται για sot) σε καθημερινή χρήση πως τα πάει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι την μετάβαση από το mi 8 μου προς το g8s, κάποιος που το έχει δουλέψει; Μπαταρία βασικά Μ ενδιαφέρει πως τα πάει (μην αναφέρεται για sot) σε καθημερινή χρήση πως τα πάει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα το εχω εγω σε λιγες μερες και θα σας πω αναλυτικα τα παντα :)

παιδια επειδη λιγο εχω μπερδευτεί το G8s εχει στέρεο ηχεία αλλα δεν εχει την ενίσχυση που είχε το g7 ?

γιατι πραγματικα ο ΔΥΝΑΤΟΣ ηχος του G7 θα μου λείψει απιστευτα :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε την (όπως πάντα) αναλυτική σου άποψη!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

θα το εχω εγω σε λιγες μερες και θα σας πω αναλυτικα τα παντα :)

 

παιδια επειδη λιγο εχω μπερδευτεί το G8s εχει στέρεο ηχεία αλλα δεν εχει την ενίσχυση που είχε το g7 ?

 

γιατι πραγματικα ο ΔΥΝΑΤΟΣ ηχος του G7 θα μου λείψει απιστευτα :lol::p

Ευχαριστούμε,αν και εγώ βλέπω μες την βδομάδα να κάνω κίνηση :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αντε αντε ετσι να ανεβαίνει η ομάδα και το topic εδω :p

με το καλο να το παρουμε στα χερια μας το θηριακι ...!

παιδια κανεις για το ηχειο εχει απαντηση ? η καποιο βιντεο στο youtube να δούμε λιγο τι παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...