Jump to content

inter telecom κινητη στην Ελλαδα αλλα και στο εξωτερικο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο θα ητανε να μιλαμε εδω για την κινητη τηλεφωνια intertelecom

 

στην Ελλαδα εχει χρεωση 0,10 ευρω το λεπτο προς Ελλαδα με χρεωση ανα δευτερολεπτο

και χρεωση 0,03 ευρω για ληψη εισερχομενων κλησεων δειτε εδω https://www.intertelecom.gr/mobile/rates , το sms κοστιζει 0,19 ευρω .

εχει 2 νουμερα ενα νουμερο 217 ελληνικο σταθερο και ενα ξενο βρετανικο εαν καταλαβα καλα.

φαινεται καλη λυση για καποιον που θελει να κραταει ενα νουμερο ανοιχτο για 12 μηνες , διοτι δεν θελει ανανεωση αλλα μετραται η τελευταια χρηση, πχ κληση και 12 μηνες μετα.

χρησιμοποιει κα τα 3 δικτυα κινητης και μπορειες να επιλεγεις οποιο δικτυο κινητης θελεις. για περισσοτερες λεπτομεριες δειτε εδω

https://www.intertelecom.gr/mobile/voice

 

και απο ιντερνετ εχει εως 3g .

ο κόστος του Mobile Internet στην ΕΛΛΑΔΑ είναι 0.10€ το MB.

αν και εχει πακετα ιντερνετ δειτε τα εδω https://www.intertelecom.gr/mobile/bundles , με 3 ευρω 60mb ειναι το πιο φθηνο.

 

 

δεν ξερω παντως αμα μπορει καποιος να καλεσει το 199 ή 112 σε αυτο το καρτοκινητο και δωρεαν.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή η κίνησή σου να ανοίξεις ομάδα αποκλειστική γι αυτό.

Το 199,122,100,166 κλπ δε χρειάζεται καν να έχεις sim για να τα καλέσεις.

Το δεύτερο νούμερο είναι όντως βρετανικό 004478*****. Φαίνεται roaming αλλά δε χρειάζεται να το βγάζεις από την Ελλάδα.

Καλύτερα να μην επιλέξεις δίκτυο. Γατζώνει πάντα πάνω στο καλύτερο σήμα.

Ανανέωση και από 1€.

Πολύ καλό site με ανάλυση κλήσεων, ιστορικό ανανεώσεων κλπ.

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω πάνω στο gps trucker που έχω στο αυτοκίνητο αλλά εκεί που είναι πρέπει να το βγάλει ο μηχανικός στο service σε κάποιους μήνες που θα πάω. Προβληματίζομαι στην αναγνώριση καθώς η κάρτα δουλεύει με τα διεθνή προθέματα. Αν δουλέψει καλά και απαντά τα sms εννοείτε ότι θα πάρω άλλη μία για το αυτοκίνητο και θα σας γράψω. Συναγερμό με sim δεν έχω οπότε αυτό ας το τεστάρει όποιος ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Και γω, για το gps tracker θα την ηθελα, για να αντικαταστησω αυτή της Q που εχω (με προγραμμα 4,5€ το μήνα, μόνο για sms)

 

@balkos. Στο tracker, στο νουμερο που δηλώνεις (του κινητου σου), βάζεις και το 0030 πριν το νουμερο σου.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το μελέτησα το θέμα. Δεν υπάρχει πρόβλημα στο trucker (ούτε σε συναγερμό).

Στην χειρότερη περίπτωση να χρειαστεί να γίνει ρύθμιση από την αρχή με την νέα κάρτα ΙΤ(intertelecom) μέσα.

Αυτό στην περίπτωση που δεν ταυτοποιεί το 69**** που ήδη έχει με το 003069****.

Αν μπει η κάρτα ΙΤ μέσα και γίνει ρύθμιση από την αρχή, θα βάλει στη μνήμη την διεθνή μορφή και τέλος.

Την δοκίμασα και στέλνει και sms ακόμα και αν γράψω τη μορφή 69****

 

Χαίρομαι που δεν χρειάζεται να πάω στο μονόδρομο που μας χαράζει το trust. H μάνα μου θα μιλάει όλο το χρόνο με μια καρτούλα 5€.

Το trucker με 5€ θα βγάλει 5 χρόνια. Κάνω μια δοκιμή κάθε 2-3 μήνες για να δω ότι όλα λειτουργούν καλά (0,19€.sms)

Ίσως πάρει σειρά και ο πατέρας μου αν και σε αυτόν έχω την καρτούλα με τα 120' από το σταθερό της vodafon και θέλει ακόμα και με τις αυξήσεις μόνο 10€/τετράμηνο

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο γνωριζουμε εαν μπορουμε να φερουμε με φορητοτητα αριθμο σταθερου τηλεφωνου και να το ορισουμε σαν σταθερο αριθμο στην καρτοκινητη ιντερτελεκομ; . ή μονο σαν voip μονο μπορουμε να το κανουμε; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Άραγε η τράπεζα θα δεχθεί την αντικατάσταση του αριθμού κοσμοτε με τον intertelecom (210) για την αποστολή sms code;

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

H μάνα μου θα μιλάει όλο το χρόνο με μια καρτούλα 5€.

 

Θεωρώ απίθανο με μια των 5€ να βγάλει χρόνο. Ακόμα και να πεις ότι δεν θα το χρησιμοποιεί, δεν θα δέχεται κλήσεις και sms;

Link to comment
Share on other sites

MEGARYTHMOS καλή ερώτηση αλλά δεν γνωρίζω. Να διευκρινίσω ότι δεν έχω καμιά σχέση με την εταιρεία απλώς τη χρησιμοποιώ και έχω ψαχτεί.

Λόγω του κόστους των εισερχομένων μόνο για διατήρηση αριθμού ή για χρήση σε σπίτι χωρίς διαδίκτυο μπορώ να φανταστώ ότι χρειάζεται καθώς η voip τηλεφωνία είναι μόνο 15€ ο χρόνος. Αν φοβάσαι την ποιότητα ήχου πες μου να σου στείλω σε pm τη διαδικασία για να πάρεις σταθερό νούμερο για δοκιμή.

 

Thant το σταθερό τους αρχίζει από 217 και όχι 210. Επίσης δεν δέχετε ούτε στέλνει sms. Αυτή τη δουλειά την κάνει μόνο το +44. Συνεπώς είναι θέμα τράπεζας αν θα δεχτεί εγγλέζικο κινητό.

Για το δεύτερο ερώτημά σου, αν κάνεις 3 κλήσεις το μήνα το καλοκαίρι και δε μπορείς να βγεις από το σπίτι σου όλο το χειμώνα για λόγους υγείας , όλα τα λεφτά μένουν στην κάρτα και τα στέλνω στην κιβωτό λίγο πριν λήξουν. Γι'αυτό είναι άδικες αυτές οι αυξήσεις. Εμένα αντιθέτως η ανανέωση ανά δίμηνο δεν με επηρέασε καθόλου. Έτσι και αλλιώς χρειάζομαι περισσότερα από 10€/2μηνο.

 

Τέλος απαντώντας στο pm έχει τις εξής ειδοποιήσεις:

Μπορείτε να

1)Eιδοποιηθείτε όταν το υπόλοιπο είναι χαμηλότερο από 1€

2)Ειδοποιείστε για τις κλήσεις που λάβατε όσο η συσκευή σας ήταν απενεργοποιημένη ή εκτός κάλυψης δικτύου

3)Ειδοποιείστε για τις κλήσεις που λάβατε από αριθμούς που βρίσκονται στην προσωπική σας λίστα ανεπιθύμητων αριθμών

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Thant το σταθερό τους αρχίζει από 217 και όχι 210. Επίσης δεν δέχετε ούτε στέλνει sms. Αυτή τη δουλειά την κάνει μόνο το +44. Συνεπώς είναι θέμα τράπεζας αν θα δεχτεί εγγλέζικο κινητό.

Για το δεύτερο ερώτημά σου, αν κάνεις 3 κλήσεις το μήνα το καλοκαίρι και δε μπορείς να βγεις από το σπίτι σου όλο το χειμώνα για λόγους υγείας , όλα τα λεφτά μένουν στην κάρτα και τα στέλνω στην κιβωτό λίγο πριν λήξουν. Γι'αυτό είναι άδικες αυτές οι αυξήσεις. Εμένα αντιθέτως η ανανέωση ανά δίμηνο δεν με επηρέασε καθόλου. Έτσι και αλλιώς χρειάζομαι περισσότερα από 10€/2μηνο.

 

Κάτσε γιατί μάλλον έχω καταλάβει λάθος. Ο (217) δεν είναι αριθμός κινητού τηλεφώνου;

Δηλαδή αν θέλω σταθερό έχω τον 217 και αν θέλω κινητό έχω το αγγλικό νούμερο;

 

Δεν μπόρεσα να καταλάβω το δεύτερο σκέλος της απάντησης σου.

Όταν αποφασίσω να έχω μόνο κινητό ιντερτελεκομ, πως θα βγάλω 12 μήνες με 5€; Δεν γίνεται από την στιγμή που χρεώνει και τις εισερχόμενες κλήσεις.

Εκτός και αν αποφασίσω να το έχω μόνο για να το κοιτάω και όχι να μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί μάλλον έχω καταλάβει λάθος. Ο (217) δεν είναι αριθμός κινητού τηλεφώνου;

Δηλαδή αν θέλω σταθερό έχω τον 217 και αν θέλω κινητό έχω το αγγλικό νούμερο;

 

Δεν μπόρεσα να καταλάβω το δεύτερο σκέλος της απάντησης σου.

Όταν αποφασίσω να έχω μόνο κινητό ιντερτελεκομ, πως θα βγάλω 12 μήνες με 5€; Δεν γίνεται από την στιγμή που χρεώνει και τις εισερχόμενες κλήσεις.

Εκτός και αν αποφασίσω να το έχω μόνο για να το κοιτάω και όχι να μιλάω.

 

ετσι δουλευει εχει 2 νουμερα ενα σταθερο νουμερο , και ενα εξωτερικου , εαν κανεις γενικα λιγη χρηση κινητου σε συμφερει παρα πολυ.

οσο για το υπολοιπο μπορεις να βαλεις απο 1 ευρω , και ισχυει για 1 χρονο απο την τελευταια χρεωσιμη κινηση, και δεν χρειαζεται να βαζεις καρτα καθε 2 μηνες οπως στα ελληνικα κλασικα δικτυα κινητης που ηδη γνωριζεις .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ετσι δουλευει εχει 2 νουμερα ενα σταθερο νουμερο , και ενα εξωτερικου , εαν κανεις γενικα λιγη χρηση κινητου σε συμφερει παρα πολυ.

οσο για το υπολοιπο μπορεις να βαλεις απο 1 ευρω , και ισχυει για 1 χρονο απο την τελευταια χρεωσιμη κινηση, και δεν χρειαζεται να βαζεις καρτα καθε 2 μηνες οπως στα ελληνικα κλασικα δικτυα κινητης που ηδη γνωριζεις .

 

Φυσικά και συμφέρει για κάποιον που μιλάει πολύ λίγο. Να κάνει πχ 3-4 ανανεώσεις των 5€ και να βγάζει χρόνο.

Αν θέλω κινητό πάω αναγκαστικά σε αγγλικό νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σιτε τους για να δω την διαδικασία.

Μουβλεει να δώσω αριθμο ταυτότητας. Εαν τον δώσω, θα μου στείλουν κ γράμμα για να τους στειλω φωτοτυπία της? (ετσι καταλαβα)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι.

 

<<Όταν αποφασίσω να έχω μόνο κινητό ιντερτελεκομ, πως θα βγάλω 12 μήνες με 5€;>> Μα δεν έγραψα για σένα. που να ξέρω τη χρήση που κάνεις.

<<Αν θέλω κινητό πάω αναγκαστικά σε αγγλικό νούμερο;>> Άλλαξε τη λέξη κινητό με τη λέξη sms για να σου απαντήσω ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπήκα στο σιτε τους για να δω την διαδικασία.

Μουβλεει να δώσω αριθμο ταυτότητας. Εαν τον δώσω, θα μου στείλουν κ γράμμα για να τους στειλω φωτοτυπία της? (ετσι καταλαβα)

 

.

Θα σου στείλουν μια υπ. δήλωση προσυμπληρωμένη να την υπογράψεις και θα την πάρει πίσω ο courier που θα σου αφήσει την κάρτα.

Επίσης θα δώσεις στον courier μια φωτοτυπία της ταυτότητάς σου.

Μόλις φτάσουν αυτά τα 2 έγγραφα στην εταιρεία θα σου ενεργοποιήσουν τη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι.

 

Άλλαξε τη λέξη κινητό με τη λέξη sms για να σου απαντήσω ναι.

 

Αυτό τι σημαίνει; οτι ο αριθμός (217) είναι μια κάρτα σιμ για κινητά τηλέφωνα, με αριθμό σταθερού, και η ΜΟΝΗ διαφορά με το αγγλικό νούμερο είναι οτι το δεύτερο υποστηρίζει sms;

 

Συγνώμη αν κουράζω αλλά προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικό νούμερο είναι για να δέχεσαι και να στέλνεις sms, αλλά και για να έχεις viber, αν χρειάζεσαι.

Το σταθερό είναι για να σε καλούν χωρίς να χρεώνονται και επίσης στις εξερχόμενες, να φαίνεται στην αναγνώριση όποιου καλείς.

 

Μιλάμε πάντα για μια κάρτα sim στη οποία αντιστοιχούν και ο Αγγλικός και ο Ελληνικός σταθερός αριθμός.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω νέα για το trucker. Κατάφερα και έβαλα την ΙΤ κάρτα . Όπως τα είχα υπολογίσει όλα λειτουργούν όπως με την ελληνική κάρτα.

Προσοχή σε 2 πράγματα καθώς είναι πολύ δύσκολο το βάλε βγάλε στο trucker.

1)πριν βάλετε την κάρτα βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει ως ενεργό τον uk αριθμό για να μπορεί να σας στείλει το sms με τις πληροφορίες

2)όταν καλείτε για να τον ενεργοποιήσετε καλέστε στο Ελληνικό νούμερο καθώς σε πετάει πολύ γρήγορα στον τηλεφωνητή. Αν έχεις καλέσει στο Uk και μπει ο τηλεφωνητής σου τρώει από το κινητό που καλείς περίπου 1,5€ . Αν έχεις καλέσει στο Gr και μπει ο τηλεφωνητής σε χρεώνει συνηθισμένη κλήση προς σταθερό. Σε όποιο και να καλέσεις το trucker ενεργοποιείτε και σου απαντά με sms από το Uk.

Μια άλλη λύση θα ήταν πριν μπει η κάρτα στο trucker να απενεργοποιηθεί ο τηλεφωνητής . Μέσα από το site δε γίνεται, στις οδηγίες που σου στέλνουν μαζί με τον courier δεν γράφει τίποτα σχετικό οπότε μόνο η εξυπηρέτηση πελατών μπορεί να μας απαντήσει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό είναι για να σε καλούν χωρίς να χρεώνονται και επίσης στις εξερχόμενες, να φαίνεται στην αναγνώριση όποιου καλείς.

 

Δεν ήξερα οτι με το αγγλικό νούμερο χρεώνεται (εκτός από εμένα) και αυτός που με καλεί. Δηλαδή σαν να παίρνει αγγλια, αν κατάλαβα καλα.

 

Στην φόρμα παραγγελίας στο site τους, δεν υπάρχει η επιλογή αριθμού. Με ποιον τρόπο επιλέγουμε το νούμερο; Πρέπει να τους πάρω και τηλέφωνο;

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι με το αγγλικό νούμερο χρεώνεται (εκτός από εμένα) και αυτός που με καλεί. Δηλαδή σαν να παίρνει αγγλια, αν κατάλαβα καλα.

 

Στην φόρμα παραγγελίας στο site τους, δεν υπάρχει η επιλογή αριθμού. Με ποιον τρόπο επιλέγουμε το νούμερο; Πρέπει να τους πάρω και τηλέφωνο;

 

Στον αγγλικό αριθμό (παρα)χρεώνονται 1,47€/λεπτό. Γι αυτό στους φίλους δίνουμε μόνο τον ελληνικό αριθμό.

Για να επιλέξεις νούμερο πρέπει πρώτα να αγοράσεις κάρτα. Θα σου δώσουν κωδικούς για login και τότε θα δεις στο site τους περισσότερα μενού. Στις ρυθμίσεις θα μπορείς να αλλάξεις το νούμερο που θα εμφανίζετε, θα βλέπεις ιστορικό κλήσεων, υπόλοιπο κλπ.

Πάντως αλλαγή αριθμού εμφάνισης γινεται επίσης και από το κινητό.

Καλείς *144*00447**********# για να ορίσεις τον uk .

Καλείς *144*0030217000****# για να ορίσεις τον Gr.

Link to comment
Share on other sites

Στον αγγλικό αριθμό (παρα)χρεώνονται 1,47€/λεπτό. Γι αυτό στους φίλους δίνουμε μόνο τον ελληνικό αριθμό.

Για να επιλέξεις νούμερο πρέπει πρώτα να αγοράσεις κάρτα. Θα σου δώσουν κωδικούς για login και τότε θα δεις στο site τους περισσότερα μενού. Στις ρυθμίσεις θα μπορείς να αλλάξεις το νούμερο που θα εμφανίζετε, θα βλέπεις ιστορικό κλήσεων, υπόλοιπο κλπ.

Πάντως αλλαγή αριθμού εμφάνισης γινεται επίσης και από το κινητό.

Καλείς *144*00447**********# για να ορίσεις τον uk .

Καλείς *144*0030217000****# για να ορίσεις τον Gr.

 

Αφήνεις να εννοηθεί οτι μου δίνουν 2 αριθμούς και χρησιμοποιώ όποιον θέλω κάθε φορά, με τις σχετικές ρυθμίσεις που μου είπες.

Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι έναν αριθμό διαλέγω και έναν μου δίνουν.

 

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνεις να εννοηθεί οτι μου δίνουν 2 αριθμούς και χρησιμοποιώ όποιον θέλω κάθε φορά, με τις σχετικές ρυθμίσεις που μου είπες.

Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι έναν αριθμό διαλέγω και έναν μου δίνουν.

 

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.

 

 

Άραγε ένας αριθμός σταθερόυ απο ΟΤΕ θα μπορεί να γίνει κινητό inter telecom?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Άραγε ένας αριθμός σταθερόυ απο ΟΤΕ θα μπορεί να γίνει κινητό inter telecom?

 

Αν ρωτάς εμένα φίλε τα έπιασες τα λεφτά σου..:p

 

Νομίζω πάντως πως αυτό που ζητάς δεν γίνεται καθώς η Inter Telecom έχει δικούς της αριθμούς... Με κάθε επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα φίλε τα έπιασες τα λεφτά σου..:p

 

Νομίζω πάντως πως αυτό που ζητάς δεν γίνεται καθώς η Inter Telecom έχει δικούς της αριθμούς... Με κάθε επιφύλαξη.

 

παντως φορητοτητα σε παροχο voip βεβαιως και γινεται!. αλλα δεν ξερω για την κινητη intertelecom εαν γινεται.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

1)η φορητότητα είναι Δωρεάν

2)ο τηλεφωνητής απενεργοποιείτε άμεσα από αυτούς με ένα τηλέφωνο

3)Αν θέλεις το courier να έρθει κάποια συγκεκριμένη μέρα και ώρα τους στέλνεις email ή καλύτερα τηλέφωνο μαζί με την παραγγελία καθώς στη φόρμα της παραγγελίας δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφήνεις να εννοηθεί οτι μου δίνουν 2 αριθμούς και χρησιμοποιώ όποιον θέλω κάθε φορά, με τις σχετικές ρυθμίσεις που μου είπες.

Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι έναν αριθμό διαλέγω και έναν μου δίνουν.

 

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.

 

Φίλε thant τώρα κατάλαβα που είχες μπερδευτεί.

Δύο νούμερα δίνουν, μέσα στην ίδια καρτούλα. Είναι ενεργές και οι 2 δηλαδή όποια από τις 2 καλέσει κάποιος το κινητό χτυπάει .

Εσύ ορίζεις στις εξερχόμενες ποιό νούμερο θα εμφανίζεται.

To uk νούμερο δεν έχει χρησιμότητα εντός Ελλάδας γιατί έχει πολύ μεγάλη χρέωση γι αυτόν που σε καλεί αλλά είναι το μόνο που μπορεί να στείλει sms. Oπότε για κάποιον που χρησιμοποιεί sms (σε trucker ή αλλού) πρέπει να κάνει ενεργή τη uk card.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε ένας αριθμός σταθερόυ απο ΟΤΕ θα μπορεί να γίνει κινητό inter telecom?

 

Με ενημέρωσαν ότι γίνεται.

Οπότε αν θέλουμε να "παρκάρουμε " ένα αριθμό σταθερού που δε χρησιμοποιούμε πολύ και δε θέλουμε να τον χάσουμε είναι ιδανική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικό νούμερο είναι για να δέχεσαι και να στέλνεις sms, αλλά και για να έχεις viber, αν χρειάζεσαι.

 

Χρησιμοποιώ viber. Υπάρχει κάποια λύση να δουλεύει μαζί με τον σταθερό αριθμό; Τα δυο τηλέφωνα ειναι μια λύση; πχ ενα που θα εχει τον σταθερό και ενα που θα έχει viber.

 

Φίλε thant τώρα κατάλαβα που είχες μπερδευτεί.

Δύο νούμερα δίνουν, μέσα στην ίδια καρτούλα. Είναι ενεργές και οι 2 δηλαδή όποια από τις 2 καλέσει κάποιος το κινητό χτυπάει .

 

Να σαι καλά φίλε μου.

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο ασχετο.

 

Πως ειναι δυνατον να χρεωνεται αυτος που καλει 1,47 ευρω/min τον αριθμο 00447χχχ (που ειναι κινητο απο οτι καταλαβαινω).

 

Εμενα η εταιρεια μου με χρεωνει 0.01£/min για κλησεις σε κινητα. Αλλον τιποτα (min inclusive). Πως θα χρεωθει για απλον αριθμο κινητου!

 

Μηπως αυτος που χρεωνεται ειναι ο κατοχος του αριθμου (κατι σαν ειδος εκτρπης κλησης)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...