Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω στειλει παλιοτερα για αλλαγη μπαταριας και μου ειπαν πρωτα να κανω backup και reset πριν το στειλω.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό λογικά παίζει ρόλο μόνο η εταιρεία courier, εάν το στείλεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, με wifi calling που σίγουρα έχει καλύτερη αυτονομία, αλλά τέτοια νούμερα είχα πολύ καιρό να δω....00863e210efd4bda7bcdfc299dd33b2e.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

5, 5:30 ώρες. Τώρα πάω για ρεκόρ. Φόρτιση με φόρτιση είναι όλο και καλύτερο. Δεν το θυμάμαι έτσι, αλλά ίσως παίζει ρόλο και το ότι προχωράει και το λειτουργικό και βελτιστοποιείται (συγκριτικά με την παλιότερη έκδοση που είχε σαν καινούριο).

8669f97bebd9d317f940939244795054.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ! Αυτο δειχνει οτι η Samsung δεν φταιει για την πτωση της μπαταριας μετα τα updates για να σε ωθησει σε καινουργιο οπως πολλοι πιστευουν... Μια μπαταρια 2 χρονων δεν θα γινει καλυτερη με update προφανως.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ήρθε εχθές ενημέρωση ασφάλειας Απριλίου. Τι να πω, έχει περάσει σε άλλο επίπεδο η Samsung με τόσο γρήγορα updates.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι χαλάλι της μέχρι ενός πολύ σημαντικού βαθμού τις "αξίζει" ορισμένες υπέρ τιμολογήσεις στα κινητά της. Παρέχει εξαιρετικό σέρβις και υποστήριξη σε κάθε επίπεδο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε πιο γρηγορα και απο S20+!. Μπραβο στη Samsung... Οτι πληρωνεις, παιρνεις... Και σουπερ στα update και αριστο service.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι κι εγώ επέστρεψα, ήμουν σε δίλημμα νέα σειρά s21 ή s20 Fe 5g? Τελικά πέτυχα μια ευκαιρία με την τρέχουσα προσφορά και επέλεξα το Fe 5g. Δεν ήθελα να πάω σε αρκετά μικρότερη οθόνη από τις 6,7'' του προηγούμενου 1+ 7 Pro και δουλεύοντας τα και τα δύο για ένα σαββατοκύριακο επέλεξα τελικά ως αντικαταστάτη του το Fe 5g το οποίο συνδυάζει μαζεμένο μέγεθος σε σχήμα προς note σειρά μιας και τετραγωνίζει στις άκρες και ελαφρύ! Για τα υπόλοιπα που μου είχαν λείψει δεν το συζητώ... Wireless charging, αδιάβροχο ( για ψυχολογικούς λόγους περισσότερο) και μετά σίγουρα τα σύν του μεγαλύτερη μπαταρία (4500 αντί 4000), νεότερος επεξεργαστής 865 αντί 855 αναβάθμιση σημαντική και οι κάμερες γενικότερα αυτό που έψαχνα χωρίς να ξεφύγω οικονομικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε εχθές ενημέρωση ασφάλειας Απριλίου. Τι να πω, έχει περάσει σε άλλο επίπεδο η Samsung με τόσο γρήγορα updates.

 

Sent from my Galaxy S10e

Πραγματικά είναι δυνατή πλέον.

 

Και το S10 lite το πάει τρένο, και το Α71 το έδωσε Android 11 πακέτο με UI3.1 (και όχι με 3.0 όπως περίμενα), και στο Α50 και το Α51 και όλα....πόσο μάλλον τα "κανονικά" S και τα Note.

Και εάν σκεφτείς ότι δίνει διαφορετικά updates για κάθε region και πάροχο, το εγχείρημα γίνεται ακόμα δυσκολότερα.

Τί να πω... φτου φτου να μην τους ματιάσουμε.

 

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αξίζει να το πάρω στα 240 ευρώ καινούργιο; Έχω το nova 5t που μου έχει σπάσει τα νεύρα με κάποια app που δεν λειτουργούν σωστά ενώ παίζουν όλα κομπλέ σε άλλα samsung

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
41 minutes ago, ela002 said:

Αξίζει να το πάρω στα 240 ευρώ καινούργιο; Έχω το nova 5t που μου έχει σπάσει τα νεύρα με κάποια app που δεν λειτουργούν σωστά ενώ παίζουν όλα κομπλέ σε άλλα samsung

Εννοείται ότι αξίζει σε αυτά τα χρήματα. Αν δεν το θέλεις, το παίρνουμε εμείς! 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς, αλλά μας είχε συνηθίσει αλλιώς(μάλλον μας είχε καλομάθει). Το προηγούμενο με ημερομηνία ασφαλείας 1 Ιουλίου το είχαμε πάρει 30 Ιουνίου. 😛

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2021 at 7:03 ΜΜ, ela002 said:

Αξίζει να το πάρω στα 240 ευρώ καινούργιο; Έχω το nova 5t που μου έχει σπάσει τα νεύρα με κάποια app που δεν λειτουργούν σωστά ενώ παίζουν όλα κομπλέ σε άλλα samsung

Που το βρίσκεις τόσο; Ενδιαφέρομαι κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας, η αδερφή μου έχει το S10e και δεν της έχει βγάλει καμία ενημέρωση λογισμικού. Πως είναι δυνατόν; Στην ενημέρωση της βγάζει αυτό:
1787745592_WhatsAppImage2021-09-02at00_07_56.thumb.jpeg.5bfaf1f5ecdbf0c83a76215f10f37029.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λογικα Ελληνικο (EUR)  και εγινε πρωτο στησιμο με την καρτα sim μεσα... 

Σε αυτην την περιπτωση ειτε πρεπει να αλλαξει το csc code ειτε να βγαλει την καρτα sim και να κανει factory reset και πρωτο στησιμο χωρις την καρτα μεσα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Μεταχειρισμένο το πήρες; Η μπαταρία είναι μικρή, αλλά με μικρούς συμβιβασμούς βγάζει την ημέρα. Αν έχει πέσει όμως λόγω ηλικίας, μειώνεται δραματικά η απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...