Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο φιλε μου το κινητό. Με ολο το σεβασμο και χωρις να θέλω να σε προσβάλω, αυτα που λες για την καμερα δεν ισχύουν για κανένα λόγο. Η κάμερα του s10e ( που είναι η ιδια με το s10 και s10+) ειναι μια ποα της καλύτερες καμερες κινητού. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με τα κινγτα αυτού του βεληνεκούς που αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα... Η καμερα του κινητου ειναι απο τα δυνατα σημεια του και η συγκριση ειδικα σε αυτον τον τομεα δεν υπαρχει με Xiaomi συσκευες.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή, αλλά μη λες μεγάλη κουβέντα... Πήρα το Mi A3 για 2ο, και νομίζω πως συγκρίνεται. Και πολύ άνετα, θα έλεγα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος S9 - θεωρείτε αξίζει η μετάβαση σε S10e ή S10;

Τι παραπάνω θα μου προσφέρουν δηλαδή τα ανωτέρω κινητα;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι δεν αξιζει. Το S9 θα παρει και αυτο συντομα Android 10 οποτε οι διαφορες ειναι μικρες. Θα σου συνιστουσα να μεινεις εκει για αλλο ενα χρονο τουλαχιστον....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλε μου το κινητό. Με ολο το σεβασμο και χωρις να θέλω να σε προσβάλω, αυτα που λες για την καμερα δεν ισχύουν για κανένα λόγο. Η κάμερα του s10e ( που είναι η ιδια με το s10 και s10+) ειναι μια ποα της καλύτερες καμερες κινητού. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με τα κινγτα αυτού του βεληνεκούς που αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανενα προβλημα φιλε, απλα μαλλον αγνοεις το γιγνεσθαι. μπορω να σου παραθεσω φωτο απο το poco f1 με gcam πιστεψε με στη λεπτομερεια και στο sharpness ειναι καλυτερο ειδικα χωρις φλας. Πηγα την τριτη σε Γερμανο για να δω και αλλο s10e μηπως ειχε καποιο θεμα το δικο μου γιατι διαβασα στο net οτι υπηρχαν προβληματα με blurry photos στην σειρα s10 (gOOGLIT ...) και επισης πως η exynos εκδοση ειναι ακομα χειροτερη στην ποιοτητα των φωτογραφιων (Εχει εκτενες δοκιμη το anandtech) . Πιστευω πως η samsung θα κανει τα μαγικα της διοτι σαν αισθητηρας ειναι εξαιρετικος...το θεμα ειναι το procecisng.

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα φιλε, απλα μαλλον αγνοεις το γιγνεσθαι. μπορω να σου παραθεσω φωτο απο το poco f1 με gcam πιστεψε με στη λεπτομερεια και στο sharpness ειναι καλυτερο ειδικα χωρις φλας. Πηγα την τριτη σε Γερμανο για να δω και αλλο s10e μηπως ειχε καποιο θεμα το δικο μου γιατι διαβασα στο net οτι υπηρχαν προβληματα με blurry photos στην σειρα s10 (gOOGLIT ...) και επισης πως η exynos εκδοση ειναι ακομα χειροτερη στην ποιοτητα των φωτογραφιων (Εχει εκτενες δοκιμη το anandtech) . Πιστευω πως η samsung θα κανει τα μαγικα της διοτι σαν αισθητηρας ειναι εξαιρετικος...το θεμα ειναι το procecisng.
Εντάξει όταν μιλαμε για καμερα δεν εννοούμε mod. Αλλα και παλι η gcam σε long exposure για βοηθήσει το βράδυ. Σε ημερήσιες δεν υπάρχει περίπτωση οπως ειπα να εχεις καλύτερα αποτελεσματα με κινητά mid range.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους

 

Επειδή βλέπω και λέτε για την κάμερα, όντως εγώ σαν χρόνιος κάτοχος συσκευών που τις λειτουργούσα με gcam απογοητεύτηκα, ειδικά σε σύγκριση με το LG G6 που είχα το οποίο ήταν ά-παι-χτο στο θέμα κάμερας με την gcam του cstark. Το λαδοπαστέλ στο ζουμ όντως υπάρχει και όντως ένα mid-range με gcam φέρνει πιο όμορφα αποτελέσματα. Επίσης, όπως ξέρουμε, η ευρωπαική έκδοση που έχουμε έχει exynos ο οποίος δεν είναι συμβατός όπως ο snapdragon.

ΑΛΛΑ!

Αφού είχα λατρέψει το μικρό μέγεθος της συσκευής μαζί με την τρομερή αίσθησή που έχει στο χέρι, την ταχύτητα, την οθόνη κτλ κτλ δεν ήθελα να το αλλάξω και κατέβασα όλες τις πιθανές gcam για να βρω ποιά λειτουργεί έστω και με λίγα προβλήματα.

Μετά από πάρα πολύ ψάξιμο βρήκα την gcam 5.1 του idan.

Προφανώς και δεν υποστηρίζονται όλες οι λειτουργίες όπως επίσης και η wide camera, αλλά σε εμπρόσθια και στην κύρια κάμερα έχει μεγάλη διαφορά λόγω των πολύ καλών αισθητήρων που φοράει η συσκευή.

Για να φωτογραφήσετε κάτι στάσιμο είναι εξαιρετική λύση. Ειδικά σε βραδινά τοπία δεν το συζητώ, νύχτα με μέρα στο αποτέλεσμα αναφορικά με dynamic range, highlights κτλ... Για βίντεο και λοιπές λειτουργίες προτιμούμε την "μαμά" κάμερα.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-idan/

 

από το παραπάνω λίνκ και οι δύο από τις τελευταίες 5.1 παίζουν σε εμένα (3.5 και 4.1 fix) , απλά παίζει σε διαφορετικές συσκευές να βγάζει είτε η μία είτε η άλλη κάποια προβλήματα. Κάντε εγκατάσταση και τις δύο και διαλέξτε την καλύτερη για εσάς.

Ένα χρήσιμο tip είναι πως με douple tap στο μαύρο περιθώριο γύρω από το κουμπάκι του shoot για να βγάλουμε τη φώτο, εμφανίζονται οι διάφορες επιλογές για τον χρόνο του κλείστρου, βασικό για δύσκολες συνθήκες ωστε να ρυθμίζουμε το iso (θέμα λεπτομέρειας στη φώτο).

Γενικά σε κανονικές συνθήκες επιλέγουμε slow shutter απλά.

 

Αναφορικά τώρα με την 10άρα που πήρε πρόσφατα, έχει μια πιο σμουθ αίσθηση το κινητό. Για εμένα παρουσίασε και αισθητή βελτίωση η απόδοση της μπαταρίας. Πολύ θετικά δείγματα γενικά.

Edited by kostakis77
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει άλλη gcam για τα εξυνος και είναι πολύ καλή.

 

 

https://t.me/ZexynosLounge

 

 

Στο telegram

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει άλλη gcam για τα εξυνος και είναι πολύ καλή.

 

 

https://t.me/ZexynosLounge

 

 

Στο telegram

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενταξει εισαι Θ - Ε - Ο - Σ Επιτελους πολυ καλο port

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει άλλη gcam για τα εξυνος και είναι πολύ καλή.

 

 

https://t.me/ZexynosLounge

 

 

Στο telegram

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για εμάς που δεν έχουμε telegram; :( Κάνα link;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα, μπαινεις, διαβάζεις, κατεβάζεις , σβήνεις telegram.

Αλλά επειδή είμαι στις καλές μου :

https://drive.google.com/folderview?id=1CaSfzakdmqMN6slp0NhgJlLr9kwBDsIb

 

Φτιάχνεις ένα φάκελο και βάζετε μέσα τα configs

Υπάρχουν και άλλα για download.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d176e0e3769d820feb167b33263e915f.jpg

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Σημερινες με stock camera. Εμενα προσωπικα μια χαρα μου φαινονται. Δεν εχω απαιτησεις για παραπανω...dfd395968de650f0c26c8cbef781653f.jpg3de9834610df89b78e13527d4c4cff07.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει άλλη gcam για τα εξυνος και είναι πολύ καλή.

 

 

https://t.me/ZexynosLounge

 

 

Στο telegram

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ωραίος φίλε, εγώ την είχα βρει με του idan και δεν είχα ψαχτεί περαιτέρω

θα την δοκιμάσω και θα σας πω, μπορεί να κάνω και κάνα συγκριτικό

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα, μπαινεις, διαβάζεις, κατεβάζεις , σβήνεις telegram.

Αλλά επειδή είμαι στις καλές μου :

https://drive.google.com/folderview?id=1CaSfzakdmqMN6slp0NhgJlLr9kwBDsIb

 

Φτιάχνεις ένα φάκελο και βάζετε μέσα τα configs

Υπάρχουν και άλλα για download.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

d176e0e3769d820feb167b33263e915f.jpg

 

Φίλε ευχαριστώ και εγώ το κατέβασα. Μπορείς να το πεις λίγο πιο αναλυτικά?

Το έκανα εγκατάσταση και απλά εχω ένα φάκελο με τα αρχεία που κατεβασα.

 

Παντως το Night mode του κρασαρει..

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Παιδιά έβαλα στο κινητό τζαμακι απο το irepair που είναι με νανοτεχνολογία αλλά ενώ φενεται ωραίο και χωρίς να γρατσουνιεται εκεί στην κάμερα έκαναν μια τρύπα αλλά είναι μικρότερη από το δαχτυλίδι και όταν βάζεις φλας στην μπροστινή φενεται μια ασπριλα χαμηλά που δεν με άρεσε.

Και κάτι άλλο κατέβασα την εφαρμογή phone info και βλέπω ότι στο firmware csc code είναι το dbt αυτό σημαίνει ότι είναι από Γερμανία το λογισμικό; με συμβουλεύεται να κατεβάσω από Γερμανία το android 10 η το ελληνικό. Έχω την εντύπωση πως δεν έχει νόημα Ε;

Γενικά με τις φωτογραφίες που λέτε βγάζει πολύ ωραίες την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ και εγώ το κατέβασα. Μπορείς να το πεις λίγο πιο αναλυτικά?

 

Το έκανα εγκατάσταση και απλά εχω ένα φάκελο με τα αρχεία που κατεβασα.

 

 

 

Παντως το Night mode του κρασαρει..

Συγνώμη αλλά λόγω δουλειάς αυτη την εποχή δεν έχω χρόνο για αναλυτικό οδηγό. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο telegram , από εκεί που την πήρα κ εγώ.

 

Και το night mode του δουλεύει άψογα.

 

https://t.me/ZexynosLounge

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά λόγω δουλειάς αυτη την εποχή δεν έχω χρόνο για αναλυτικό οδηγό. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο telegram , από εκεί που την πήρα κ εγώ.

 

Και το night mode του δουλεύει άψογα.

 

https://t.me/ZexynosLounge

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά προφανώς, τι ζητάς συγνώμη. Μπήκα Telegram, ΔΕΓΚΑΤΑΛΑΒΑΤΙΠΟΤΑ, οπότε αν το έχει κάνει και κανένας άλλος και του δούλεψε, ας εξηγήσει, και τον ευχαριστώ προκαταβολικά.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς, τι ζητάς συγνώμη. Μπήκα Telegram, ΔΕΓΚΑΤΑΛΑΒΑΤΙΠΟΤΑ, οπότε αν το έχει κάνει και κανένας άλλος και του δούλεψε, ας εξηγήσει, και τον ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ακυρο, το βρήκα, THANX, τα σπάει!

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

@iordanhs

Δεν εχεις βαλει ακομα την 10αρα; Εχει βγει και για Ελληνικο και για Γερμανικο. Θα πρεπει να σου εμφανιζει μνμ να την εγκαταστησεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τη μεταβαση απο Μι8 σε Galaxy S10e (πηρα ενα κουτατο κλειστο δωρο για Χριστουγεννα). Λογω του οτι ειμαι σουπερ ευχαριστημενος απο το Μι8, ειναι κανενας που εχει κανει τη μεταβαση να πει τη γνωμη του αν αξιζε η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω το βημα για την αγορα του s10e. Και ρωταω, να παρω αυτο που ερχεται Ελλαδα ή να δωσω 100 παραπανω για να παρω τη snapdragon εκδοση που εχω διαβασει οτι δεν υποφερει απο το battery drain οπως η εκδοση του exynos?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω το βημα για την αγορα του s10e. Και ρωταω, να παρω αυτο που ερχεται Ελλαδα ή να δωσω 100 παραπανω για να παρω τη snapdragon εκδοση που εχω διαβασει οτι δεν υποφερει απο το battery drain οπως η εκδοση του exynos?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το θεμα δεν ειναι τα 100 ευρω, αλλα τι θα γινει αν παθει κατι, που η αντιπροσωπεια εδω δεν το αναγνωριζει, ουτε καν μπαταρια αν χρειασθεις δεν αλλαζει, αν το ρισκαρεις παρτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...