Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πριν από αυτό είχα το S7 από Samsung, και αρκετά Motorola, και δεν βλέπω διαφορά ιδιαίτερη. Μάλλον προς το καλύτερο από λήψη. Με το προηγούμενο τηλέφωνό σου έβλεπες 4G+;

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα με το σημα. Το μονο αρνητικο είναι η πολυ μετρια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μετρια μπαταρια!

 

Εγω βγαζω 6μιση ωρες οθονη απο 100 σε 20.... Δεν το λες και μετριο....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μπαταρία είναι σχετικό.

Ανάλογα με την χρήση

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο 4g και γενικά απ ότι είδα σε φόρουμ,με το s10 κυρίως έχουν κάποια θέματα με το σήμα.

Τώρα τι να σου πω... όλα είναι σχετικά.

Ίδια τηλέφωνα πάνω στα Πίσσια (πάνω στο βουνό μετά το Λουτράκι) το ένα με Wind ήταν άχρηστο τόσο σε σήμα όσο και 4G+.

Το δικό μου με vodafone σκότωνε! Έπρεπε να δανείζει το κινητό μου για να κάνει τις κλήσεις και για να χρησιμοποιήσει τα δεδομένα.

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα τόσο σε δεδομένα, όσο και σε WiFi και σήμα παρόχου μέχρι στιγμής.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ναι με cosmote έχω σχεδόν παντού στην Αθήνα 4g+ το z2 play όπως και με το s10e απλα εχουν 2 μπάρες περίπου διάφορα όπως και στα dBm.

 

Στις μπάρες θα συμφωνήσω. Όταν πάω στις ρυθμίσεις όμως και βλέπω dΒm είναι ίδια σε δύο διαφορετικά τηλέφωνα που δοκίμασα, xz2 και essential ph1

Link to comment
Share on other sites

Χθες φορτισα. Ειμαι στις 4 ωρες οθονης, 20 λεπτα κλησεων και εχω ακομα 44%...

Μαυρα χαλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 4g+ παντα καταναλωνει παραπανω αλλα με σωστο στησιμο 5 ωρες οθονης μπορει να δωσει λογικα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 4g+ παντα καταναλωνει παραπανω αλλα με σωστο στησιμο 5 ωρες οθονης μπορει να δωσει λογικα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει το Amazon μια προσφορά,3 χρόνια εγγύηση,dt,στα 613 σύνολο,αξίζει λέτε?

Τι χρώμα ?όχι μαύρο πάντως

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγω πανω σε στιγμη Yolo το πηρα τον Μαρτιο 789... Κανενα κινητο δεν αξιζει τοσα βεβαια... Με 500 λιγοτερα θα ειχα σχεδον την ιδια εμπειρια χρησης με ενα καλο Xiaomi βαση παντα αυτων που κανω στο κινητο...

Στα 480 απο σκρουτζ ναι αξιζει... Αλλα και παλι πολλα ειναι....

Πως στο καλο εσκασα 789 ακομα να καταλαβω!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που έχει 480€ στο Σκρουτζ?ούτε βελόνα από αυτούς.....τα υπόλοιπα καλά και διαθέσιμο έχουν πάνω κάτω την ίδια τιμή

Οπότε καλύτερα από αμαζόνες

Καλά άστο για τα σιαομι,με αυτο σου γράφω τώρα,αν δεν του είχα περάσει custom είχε πάει τοίχο καιρό τώρα

Οικονομικά μεν αλλά μέχρι εκεί...

Αλλά οκ...συμφωνούμε ότι γενικά τα καλά μοντέλα είναι πανάκριβα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει αραγε με το κατοπιν παραγγελιας στις χαμηλες τιμες; Απο που τα φερνουν;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο εξοχικό μου, που έχει σε εσωτερικό χώρο ψιλοάθλιο σήμα κινητής. Εχθές κοίταξα αυτονομία και ήταν περίπου 30 ώρες μετά την φόρτιση και ήταν κοντά στις 5 ώρες οθόνη όταν είχε φτάσει στο 15%. Χρήση με WiFi, αλλά γενικά όλα ανοιχτά, με 2 sim και χωρίς την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που έβαζα παλιότερα, η οποία μου δίνει χονδρικά +20% περίπου.

 

Σήμερα σκέφτηκα, γιατί δεν το βάζω σε flight mode και να παίζω με WiFi calling, όπως έκανα παλιότερα στη δουλειά. Και τελικά κάνει διαφορά. Είμαι στο 72% και έχω ήδη 2 ώρες και 5 λεπτά οθόνη μετά από 6,5 ώρες που το φόρτισα. Μου φαίνεται πως τελικά ακόμα και αν δουλεύεις με WiFi, το κακό σήμα κινητής - έστω και αν είναι στην αναμονή - τρώει μπαταρία. Είναι και με 2 sim και σε 4G δίκτυο και στις 2.

 

Από στήσιμο δεν έχω κάνει τίποτα. Βαριέμαι να ασχοληθώ.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγω πανω σε στιγμη Yolo το πηρα τον Μαρτιο 789... Κανενα κινητο δεν αξιζει τοσα βεβαια... Με 500 λιγοτερα θα ειχα σχεδον την ιδια εμπειρια χρησης με ενα καλο Xiaomi βαση παντα αυτων που κανω στο κινητο...

Στα 480 απο σκρουτζ ναι αξιζει... Αλλα και παλι πολλα ειναι....

Πως στο καλο εσκασα 789 ακομα να καταλαβω!!!

:blink::blink::blink:

Όντως, τσιμπημένη τιμή για το e.

Τον Μάρτιο πήρα και το δικό μου S10 σε καλύτερη τιμή από αυτή του e που αναγράφεις...

Βέβαια έπεσα στην διήμερη προσφορά του Πλαισίου στο Μαρούσι που για τα εγκαίνια του αφαιρούσε τον ΦΠΑ.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο αλυσιδα λιγες μερες μερα την κυκλοφορια του. Για αυτο και η τιμη... Μεχρι τοτε τα περισσοτερα που ειχα σκασει ηταν 500 για το S7 Edge...

Με τοσα που δωσα πρεπει να το κρατησω 3ετια κανονικα. Το ρεκορ μου με μια συσκευη ειναι ενας χρονος.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ρεκορ μου με μια συσκευη ειναι ενας χρονος.

Το ρεκόρ το δικό μου με συσκευή ήταν το S7 Edge που το κράτησα ακριβώς 3 χρόνια... και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Ήταν μια ευχάριστη εμπειρία και το λέω με το χέρι στην καρδιά! ;)

Το ίδιο εύχομαι και με το S10 τώρα... Είναι νωρίς να το κρίνω, αλλά μέχρι στιγμής τα πάει μια χαρά.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ νωρις η ενημερωση ασφαλειας Αυγουστου...

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s10-update-with-august-security-patch-rolling-out/

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έτσι είναι. Το κακό σήμα κινητής σκοτώνει την αυτονομία ακόμα και στην αναμονή.

Μια μέτρηση με μια κάρτα sim και συνεχώς σε flight mode με ανοιχτό WiFi για δεδομένα και κλήσεις. Χωρίς κανένα στήσιμο και χωρίς ενεργοποιημένη την λειτουργία εξοικονόμησης.

Μια χαρά νομίζω...431f109a5b4483067c6276ec6b796c52.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Κάτοχος και εγώ από χθες της συσκευής

Προέρχομαι από το Huawei P20 και είμαι λάτρης των "μικρών" συσκευών

Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει προερχόμενος από το P20 είναι το πόσο μικρό και ελαφρύ είναι, είναι σαν παιχνίδι μπροστά στο P20

Και για να είμαι ειλικρινής αυτή ήταν η μοναδική θετική εντύπωση σε σχέση με το P20

Όχι ότι είναι κακό κινητό αλλά δεν είναι και κάτι το εντυπωσιακό

Για να είμαι ειλικρινής άμα δεν ήμουν γνώστης των χαρακτηριστικών των 2 συσκευών θα έλεγα ότι το P20 είναι καλύτερο

Πιο στιβαρό σαν κατασκευή, καλύτερη κάμερα, πολύ πολύ καλύτερη μπαταρία, οθόνη το ίδιο καθώς του s10 φαίνεται κάπως υπερκορεσμένη και κατ εμέ το παιδιάστικο emui πολύ πιο σοβαρό από το κάθε χρόνο έχω και άλλο όνομα ui της samsung

Στα + του s10 ότι είναι σίγουρα πολύ σβέλτο

 

Τέλος πάντων για να μη μακρυγορώ εκεί που ήθελα να εστιάσω κυρίως είναι η μπαταρία

Περίμενα και εγώ κάτι πολύ καλό ομολογουμένως από αυτά που έχω διαβάσει δεξιά αριστερά

Κάτι 7+ ώρες sot και τα σχετικά πραγματικά μου φαίνονται αστεία

Το έχω βγάλει από την πρίζα στις 8:30, είναι 21:30 και υπόλοιπο 23% με 3:41 ώρες sot

Νούμερο πολύ απογοητευτικό

BT και GPS τα έχω μονίμως κλειστά και κυρίως το χρησιμοποιώ με wifi, λήψη σήματος σίγουρα δεν είναι κακή

Είναι η δεύτερη φόρτιση και ίσως στρώσει μετά από λίγους κύκλους αλλά δεν περιμένω σπουδαία πράγματα

Με το P20 πραγματικά δε με ενδιέφερε η αυτονομία καθόλου, γιατί ότι μα ότι και να έκανα θα μου έφτανε σίγουρα μέχρι το βράδι με sot γύρω στο 7ωρο σίγουρα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...