Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω, περίεργο. Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και να την σετάρεις από την αρχή.

 

 

 

Με χρήση κυρίως συνδεδεμένο σε WiFi, μου βγάζει 4,5 - 5 ώρες οθόνη μέσα σε~20 ώρες από τη φόρτιση και μένει και ένα 30% μπαταρίας.

 

 

Sent from my SM-G970F

Και εγω πανω κατω τα ιδια... Απο 100 % σε 12 % που το πηγα μια φορα εδωσε 6μιση ωρες SoT...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι μια χαρά, και όχι μικρή. Στη στάνταρ δοκιμή που κάνει στο gsmarena το e πέτυχε καλύτερη αυτονομία συγκριτικά με το S10. Προφανώς λόγω μικρότερης οθόνης (και δευτερευόντως μικρότερης ανάλυσης. Μιας και τα υπόλοιπα έρχονται ρυθμισμένα στα 1080p και όχι στη μέγιστη)

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι μια χαρά, και όχι μικρή. Στη στάνταρ δοκιμή που κάνει στο gsmarena το e πέτυχε καλύτερη αυτονομία συγκριτικά με το S10. Προφανώς λόγω μικρότερης οθόνης (και δευτερευόντως μικρότερης ανάλυσης. Μιας και τα υπόλοιπα έρχονται ρυθμισμένα στα 1080p και όχι στη μέγιστη)

 

Sent from my SM-G970F

Το επιβεβαιώνω και εγω αυτο ! Μετα απο 4-5 φορτίσεις η μπαταρια κραταει και 1,5 μερα ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το public με το trade and save μου παίρνει το s9 359 ευρώ. Το s10e βγαίνει με την έκπτωση 433 άμα το κόψω και τιμολόγιο πάει 350 αξίζει η μετάβαση με την προσφορά αυτή η να κάτσω στα αυγά μου

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το public με το trade and save μου παίρνει το s9 359 ευρώ. Το s10e βγαίνει με την έκπτωση 433 άμα το κόψω και τιμολόγιο πάει 350 αξίζει η μετάβαση με την προσφορά αυτή η να κάτσω στα αυγά μου

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μενα προσωπικα αξιζει επειδη το S9 το απλο ηταν πετσοκομμενο σε σχεση με το S9+.Αν ειχες το S9+ θα σου ελεγα σιγουρα οχι.

 

Πηγαινε απο κοντα και δες το και ο ιδιος και αν σε κερδισει χτυπα το.

Link to comment
Share on other sites

Το public με το trade and save μου παίρνει το s9 359 ευρώ. Το s10e βγαίνει με την έκπτωση 433 άμα το κόψω και τιμολόγιο πάει 350 αξίζει η μετάβαση με την προσφορά αυτή η να κάτσω στα αυγά μου

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα γνώμη μου είναι αφού δεν θες το μεγάλο s10plus πήγαινε στο s10 για να τα έχεις κ όλα κ πιο δυνατή μπαταρία κ λίγο μεγαλύτερη οθόνη κ τις 3 κάμερες που θα δεις διαφορά από τη μια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία και πιο μεγάλη που είναι στο S10, δεν χαρίζει καλύτερη αυτονομία.

Η κυρία διαφορά είναι η μία κάμερα. Κι εγώ ήμουν ανάμεσα στο S10 και το S10e. Αν και μπορούσα να δώσω 130€ παραπάνω, προτίμησα το e επειδή δεν έχει edge οθόνη, η διαφορά στο μέγεθος της οθόνης είναι πολύ μικρή, μου φαινόταν καλύτερο (και από ότι διαβάζω μάλλον είναι) που δεν έχει τον αισθητήρα αποτυπωμάτων στην οθόνη, και το συνολικά μικρότερο μέγεθος/βάρος έστω και αν η διαφορά είναι μικρή (όταν βάζεις και θήκη νομίζω πως φαίνεται περισσότερο). Η παραχώρηση θα ήταν σίγουρα η τρίτη κάμερα, αλλά αποφάσισα πως δεν μου χρειαζόταν τόσο. Και περίμενα πως δεν θα έχει πρόβλημα με την μπαταρία, ακόμα και αν δεν είχε βγει δοκιμή όταν το πήρα, και ευτυχώς επιβεβαιώθηκα.

Γνώμη μου είναι πως αξίζει περισσότερο αν θέλει κάποιος το κάτι παραπάνω να πάει στο plus.

 

191726c40c13a0fa370e5cd69642920c.jpg30bdc429828a2faa7c0082669a6b0ab4.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλυτερη η υλοποιηση του S10e απο το S10 και plus Ποιο απροβληματιστο και σταθερο.Οσοι θελουν μαζεμενη συσκευη ειναι οτι πρεπει.Διαφορετικα πας στο S9 το κανονικο.Οι καλυτερες επιλογες παντα για το ζητημα " θελω μεχρι 5.8 ιντσες" . Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλυτερη η υλοποιηση του S10e απο το S10 και plus Ποιο απροβληματιστο και σταθερο.Οσοι θελουν μαζεμενη συσκευη ειναι οτι πρεπει.Διαφορετικα πας στο S9 το κανονικο.Οι καλυτερες επιλογες παντα για το ζητημα " θελω μεχρι 5.8 ιντσες" .

 

Σε καμερα οκ έχει λείπει το ζουμ 2χ αλλά λίγο το κακό. Ξέρουμε αν έχει τις ίδιες κάμερες γιατί όταν το έπιασα σε έκθεση δεν μ φάνηκαν ίδιες με του κανονικού. Αν είναι ίδιες έστω κ με μια λιγότερη είναι μαζεμένη συσκευή για κάποιον που θέλει μικρή πάρα τις 5.8

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με προστασιες: Η Spigen Neo Flex δεν με αφησε ευχαριστημενο αυτη τη φορα. Σε σχεση με το S8 επιανε πολλες δαχτυλιες και σε συνδιασμο οτι προτινω minimal θηκες πηρα το glass.tr της Spigen. Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες προς το παρων....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με προστασιες: Η Spigen Neo Flex δεν με αφησε ευχαριστημενο αυτη τη φορα. Σε σχεση με το S8 επιανε πολλες δαχτυλιες και σε συνδιασμο οτι προτινω minimal θηκες πηρα το glass.tr της Spigen. Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες προς το παρων....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε αναφερεσε για το τζαμακι Spigen GLAS.tR FC Tempered Glass?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτο ακριβως!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ιδιο πηρα .... Αφηνει πολλες δακτυλιες και αυτο και δεν κανει καλο touch πανω ψηλα και κατω χαμηλα ... Δεν ξερω αν ειναι και εσενα ετσι ! Παντος εγω θα το βγαλω
Link to comment
Share on other sites

Δαχτυλιες ναι δυστυχως. Η αφη δεν εχει καποιο θεμα....

 

Ενεργοποιησες την επιλογη -ευαισθησια οθονης;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δαχτυλιες ναι δυστυχως. Η αφη δεν εχει καποιο θεμα....

 

Ενεργοποιησες την επιλογη -ευαισθησια οθονης;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραιος ! οχι δε το ειχα κανει αυτο ναι μια χαρα ειναι τωρα! Ευχαριστω

Αλλα πολυ δακτυλια παντος ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως... Και η μεμβρανη ειχε θεμα ενω στο S8 δεν ειχε.... Τι να πω..

Η εργοστασιακη της Samsung δεν ειχε θεμα με δαχτυλιες αλλα γεμισε γρατζουνιες.... Φανταζομαι και παλι η καλυτερη επιλογη θα ειναι η να το αφησεις γυμνο η να πας στο ακριβο whitestone dome glass...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τη μεμβράνη που είχα βάλει στα media markt είμαι ευχαριστημένος. Έχει αποκτήσει μερικές γρατσουνιές που φαίνονται μόνο αν το κοιτάξεις υπό γωνία στον ήλιο. Σε καθημερινή χρήση δεν προσέχω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Για το κοστος του γυαλιου της Spigen δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος μετα απο μια μερα χρησης. Μου φαινεται χαμηλης ποιοτητας.. Εχω αγορασει τζαμακια απο Κινα με 2-3 ευρω που εμοιαζαν ποιοτικοτερα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Δεν μου έρχονται στην ώρα τους. Καταλαβαίνω ότι είναι θέμα του κινητού και της εξοικονόμησης ενέργειας, αλλά που μπορώ να βάλω τις εφαρμογές που θέλω να μην "κοιμούνται ";;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην φροντιδα ρυθμισεις και κλεισε ολους τους διακοπτες εκτος απο την προσαρμοσιμη μπαταρια.

Εαν δεις οτι εχεις θεμα μιλα πιο συγκεκριμενα .Που δεν , σε τι εφαρμογη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Για το κοστος του γυαλιου της Spigen δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος μετα απο μια μερα χρησης. Μου φαινεται χαμηλης ποιοτητας.. Εχω αγορασει τζαμακια απο Κινα με 2-3 ευρω που εμοιαζαν ποιοτικοτερα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβως καλυτερη η μαμα μεβρανη απο αυτο! Μαλλον εγω θα προχωρησω στην αγορα σε αυτη:

https://www.public.gr/product/membrani-othonis-samsung-galaxy-s10e-panzerglass-screen-protector/prod9710284pp/

ή σε αυτη https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/prostasia-othonis-kinitwn/196065-cellular%20line-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B1-samsung-galaxy-s10e

Edited by kostaras7
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην φροντιδα ρυθμισεις και κλεισε ολους τους διακοπτες εκτος απο την προσαρμοσιμη μπαταρια.

 

Εαν δεις οτι εχεις θεμα μιλα πιο συγκεκριμενα .Που δεν , σε τι εφαρμογη κτλ.

Το έκανα. Θα δω πως θα πάει και θα επανέλθω. Με το viber και το gmail έχω το θέμα. Κάτι που στο iPhone δεν το είχα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη ειχα ξανακανει παρομοια λαθη με το S8 και αφου αρχισε το ιδιο προβλημα με το S10e πηγα και εβαλα Whitestone Dome Glass. Μια φορα πληρωνεις και ησυχαζεις.... Το τζαμακι της Spigen ηταν τραγικο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...