Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

53 minutes ago, LAGGI said:

Δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα παρόλο που φλασαρα επιτυχως την Home stock έκδοση firmware...Η συσκευή παραμένει σε bootloop ακόμα και μετά το firmware reflash...Καμία ιδέα?

Άμα δεν θες να χαθεί το υλικο που έχει μέσα δεν έχω καμία ιδέα ... το googlaρες μια να δεις μήπως κάποιος είχε πάθει το ίδιο και το επανέφερε;

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2022 at 7:23 ΜΜ, thanos1989 said:

Άμα δεν θες να χαθεί το υλικο που έχει μέσα δεν έχω καμία ιδέα ... το googlaρες μια να δεις μήπως κάποιος είχε πάθει το ίδιο και το επανέφερε;

 

Τελικα έκανα wipedata/factory reset και εστρωσε.Προφανως καποια εφαρμογη επαθε corruption και μπλόκαρε ολο το συστημα.Τι κι αν φλάσαρα τη ρομ απο την αρχη...δεν έγινε τιποτε...

Μόνο με factory reset τελικα έφτιαξε...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LAGGI said:

Τελικα έκανα wipedata/factory reset και εστρωσε.Προφανως καποια εφαρμογη επαθε corruption και μπλόκαρε ολο το συστημα.Τι κι αν φλάσαρα τη ρομ απο την αρχη...δεν έγινε τιποτε...

Μόνο με factory reset τελικα έφτιαξε...

Κρίμα που χάθηκαν όλα, όμως μερικές φορές το format είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, thanos1989 said:

Κρίμα που χάθηκαν όλα, όμως μερικές φορές το format είναι μονόδρομος.

Δεν υπήρχε αλλη λύση,ρώτησα ακομη και στο XDA forum.Πήρα και τη Smartec και εκει φυσικά μου ειπαν οτι κατα 99,9% θα κανουν factory reset ή θα αλλαξουν πλακέτα που κανει 450 €.Αρα μου έμενε μονο αυτο,αφου με το φλασάρισμα της rom με ODIN δεν κατάφερα τίποτε αρχικά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LAGGI said:

Δεν υπήρχε αλλη λύση,ρώτησα ακομη και στο XDA forum.Πήρα και τη Smartec και εκει φυσικά μου ειπαν οτι κατα 99,9% θα κανουν factory reset ή θα αλλαξουν πλακέτα που κανει 450 €.Αρα μου έμενε μονο αυτο,αφου με το φλασάρισμα της rom με ODIN δεν κατάφερα τίποτε αρχικά...

Στην Smartec πρώτα τα σβήνουν όλα και μετά ρωτάνε τι προβλήματα έχει το κινητό. Γι'αυτό δεν σου είπα καν να μιλήσεις μαζί τους.

Εκεί μόνο άμα το κινητό πηγενε για πέταμα μήπως το σώσουν.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, thanos1989 said:

Στην Smartec πρώτα τα σβήνουν όλα μετά ρωτάμε τι προβλήματα έχει το κινητό. Γι'αυτό δεν σου είπα καν να μιλήσεις μαζί τους.

Εκεί μόνο άμα το κινητό πηγενε για πέταμα μήπως το σώσουν.

Πριν δυο χρονια μου αλλαξαν πλακετα λογω κακής θυρας φορτισης.Του εβαλα και καινούρια μπαταρία και έγινε τελειο...Βλέπεις ήταν η έκδοση με 512 GB και δεν την πέταγες ευκολα.Ευτυχώς τωρα το έφτιαξα.Θα πώ βεβαια στην κορούλα μου να κανει συχνο back up απο τωρα και στο εξης για να μην εχουμε άλλα τετοια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LAGGI said:

Πριν δυο χρονια μου αλλαξαν πλακετα λογω κακής θυρας φορτισης.Του εβαλα και καινούρια μπαταρία και έγινε τελειο...Βλέπεις ήταν η έκδοση με 512 GB και δεν την πέταγες ευκολα.Ευτυχώς τωρα το έφτιαξα.Θα πώ βεβαια στην κορούλα μου να κανει συχνο back up απο τωρα και στο εξης για να μην εχουμε άλλα τετοια...

Και ποτέ κάτω από 15% μπαταρία γιατί τα Samsung έχουν θέμα με αυτό ... φουσκώνουν εύκολα οι μπαταρίες και και να παει η συσκευή για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, LAGGI said:

Τελικα έκανα wipedata/factory reset και εστρωσε.Προφανως καποια εφαρμογη επαθε corruption και μπλόκαρε ολο το συστημα.Τι κι αν φλάσαρα τη ρομ απο την αρχη...δεν έγινε τιποτε...

Μόνο με factory reset τελικα έφτιαξε...

Πως το εκανες αυτο εφοσον δεν ανοιγε καθολου??

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, petpap said:

Πως το εκανες αυτο εφοσον δεν ανοιγε καθολου??

Απο το recovery...Δεν ειπα οτι ηταν νεκρό.Ειπα οτι ήταν σε boot loop αν ξερεις τι εννοώ με αυτο..Δηλαδη ξεκίναγε έγραφε τα λογοτυπα της Samsung ,έσβηνε και ξαναξεκίναγε κ.ο.κ.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, LAGGI said:

Απο το recovery...Δεν ειπα οτι ηταν νεκρό.Ειπα οτι ήταν σε boot loop αν ξερεις τι εννοώ με αυτο..Δηλαδη ξεκίναγε έγραφε τα λογοτυπα της Samsung ,έσβηνε και ξαναξεκίναγε κ.ο.κ.

Ξέρω εχω ενα s9 με την ιδια πάθηση και θελω να το αναστήσω 

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα reflash με ODIN  και δεν έπιασε...Κάνοντας όμως factory reset μέσω του recovery όλα δούλεψαν ΟΚ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια την βοηθεια σας.ειμαι σε σκεψη να παρω το one plus 8 pro η το samsung s10 plus.αυτο που θελω ειναι καλη μπαταρια και οθονη.αν εχει καποιος αποψη η να ειχε και τα 2 κινητα ας μου πει μια γνωμη. επισης εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις.η s10 plus και η s10+ ειναι ιδιες η εχουν διαφορες και αν ποιες?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας.ειμαι σε σκεψη να παρω το one plus 8 pro η το samsung s10 plus.αυτο που θελω ειναι καλη μπαταρια και οθονη.αν εχει καποιος αποψη η να ειχε και τα 2 κινητα ας μου πει μια γνωμη. επισης εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις.η s10 plus και η s10+ ειναι ιδιες η εχουν διαφορες και αν ποιες?
Φίλε με κλειστά μάτια το S10+ (το ίδιο είναι με το s10 plus).

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά καλημέρα.εφτιαξα το κινητό μετά από πτώση αλλάγη οθονης και το θελω για δευτερο .καπου διάβασα ότι μπορούμε να περάσουμε ROM android  13 με το one ui 5.1. Αξίζει?  Έχει περάσει Rom  κανένας άλλος να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς για refurbished s10 ή s10+ από Αμερική (για να είναι με snapdragon) εάν unlocked κάνει και για τα δίκτυα της Ευρώπης ή είναι μόνο για τις Αμερικής; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...