Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιες εφαρμογες απο το phone info η το accubattery δινουν μια εκτιμηση που κατα 99% δεν ειναι καθολου ακριβης. Μονο στο επισημο service εχουν τροπο να τη δουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Παιδιά έχεις κάποιος το link που κατεβάζουμε τις rom; (εκτός από sammobile γιατί αργεί πολυ στο download).

Θα ξανά βάλω τη πρώτη-δευτερη έκδοση του android 12 που είχε εξαιρετική διαχείριση στην θερμοκρασία. 

Τώρα με τις ζεστές το κινητό ζεματαει για πλάκα και δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thanos1989 said:

Παιδιά έχεις κάποιος το link που κατεβάζουμε τις rom; (εκτός από sammobile γιατί αργεί πολυ στο download).

Θα ξανά βάλω τη πρώτη-δευτερη έκδοση του android 12 που είχε εξαιρετική διαχείριση στην θερμοκρασία. 

Τώρα με τις ζεστές το κινητό ζεματαει για πλάκα και δεν παλεύεται.

https://samfw.com

Link to comment
Share on other sites

Οσο έψαξα για να βαλω την πρώτη έκδοση του android 12 κατάλαβα οτι δεν γίνεται πλέον μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε το κινητο(1 Μαΐου).

Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς τι firmware έχετε και αν σας ζεσταίνετε υπερβολικά το καλοκαίρι... τώρα έβαλα μια την BTU μήπως και δω καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, thanos1989 said:

Οσο έψαξα για να βαλω την πρώτη έκδοση του android 12 κατάλαβα οτι δεν γίνεται πλέον μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε το κινητο(1 Μαΐου).

Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς τι firmware έχετε και αν σας ζεσταίνετε υπερβολικά το καλοκαίρι... τώρα έβαλα μια την BTU μήπως και δω καμία διαφορά.

Eγω με απλό S10 και ενημερωση Μαίου ζεσταινεται αρκετα θα ελεγα το κινητο με το παραμικρό...Πιο πολυ απο πριν

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, nikaki71 said:

Eγω με απλό S10 και ενημερωση Μαίου ζεσταινεται αρκετα θα ελεγα το κινητο με το παραμικρό...Πιο πολυ απο πριν

Μάλλον γενικό το κακό γιατί και φίλος με EUR λογισμικό έχει τις ίδιες θερμοκρασίες με εμένα. 

Το θέμα είναι ότι δεν μπορούμε να πάμε τώρα ποια σε προγενέστερη έκδοση γιατί άλλαξε το γράμμα εκδοσης η Samsung από E που ήταν τόσο καιρό για το Android 12 σε F.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 30/7/2022 at 10:15 ΠΜ, KOSTAS_K800_CRET said:

Με ποιο patch έχετε μείνει?

Εγώ είμαι ακόμα 1 Μαϊου... έχει πάρει κάποιος άλλος κάποια νεότερη;

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Samsung s10 plus 

 

Συγνώμη, η αναβάθμιση - ενημέρωση λογισμικού κάθε πότε γίνεται? 

Πέρασαν 4 μήνες και ακόμη τίποτε. 

Edited by nino_s10plus
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, nino_s10plus said:

Samsung s10 plus 

 

Συγνώμη, η αναβάθμιση - ενημέρωση λογισμικού κάθε πότε γίνεται? 

Πέρασαν 4 μήνες και ακόμη τίποτε. 

Βγήκε σήμερα EUR 1Ιουλιου 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η Κινητάρα μας καλά κρατάει έστω και μετά από τόσο καιρό. Δεν έχει τίποτα ουσιαστικά λιγότερο από τα νέα μοντέλα εκτός ίσως από κάμερες κλπ κλπ

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.Σημερα το πρωι στο S10+ της κορης μου κι ενω η συσκευη έσβησε επειδη έπεσε στο 0% η μπαταρία,προέκυψε bootloop αμεσως μετα τη φόρτιση.Το βαλαμε σε recovery καναμε wipe cash και πάλι τα ίδια...Κάναμε mount system...ομοίως.

Επειδη εχει φωτογραφιας κλπ μεσα ειπαμε να μην κανουμε factory reset.Υπάρχει τρόπος να κανουμε κατι αλλο...για να μη χασουμε τα αρχεία?

Flash με ODIN σκεφτομαι την τελευταια λύση...Πριν απο αυτο σκεφτεστε κατι άλλο?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, LAGGI said:

Καλησπέρα.Σημερα το πρωι στο S10+ της κορης μου κι ενω η συσκευη έσβησε επειδη έπεσε στο 0% η μπαταρία,προέκυψε bootloop αμεσως μετα τη φόρτιση.Το βαλαμε σε recovery καναμε wipe cash και πάλι τα ίδια...Κάναμε mount system...ομοίως.

Επειδη εχει φωτογραφιας κλπ μεσα ειπαμε να μην κανουμε factory reset.Υπάρχει τρόπος να κανουμε κατι αλλο...για να μη χασουμε τα αρχεία?

Flash με ODIN σκεφτομαι την τελευταια λύση...Πριν απο αυτο σκεφτεστε κατι άλλο?

δοκιμασε αλλο καλωδιο φορτισης η και αλλο φορτιστη

εγω ειχα να το ανοιξω 1 χρονο και ηταν αδειο και δεν ανοιγε..

και λεω εκανα πατατα που το αφησα, αλλα δοκιμαζοντας 2-3 καλωδια και φορτιστες πηρε μπρος

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, fongoofy said:

δοκιμασε αλλο καλωδιο φορτισης η και αλλο φορτιστη

εγω ειχα να το ανοιξω 1 χρονο και ηταν αδειο και δεν ανοιγε..

και λεω εκανα πατατα που το αφησα, αλλα δοκιμαζοντας 2-3 καλωδια και φορτιστες πηρε μπρος

 

Δεν ειναι οτι δε φορτιζει...!!!!Φορτιζει πλήρως...Απλά οταν ανοιγει γραφει εναλλαξ Samsung και Galaxy S10+ και κολλάει εκει!Αυτο εννοω οταν λεω bootloop...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LAGGI said:

Καλησπέρα.Σημερα το πρωι στο S10+ της κορης μου κι ενω η συσκευη έσβησε επειδη έπεσε στο 0% η μπαταρία,προέκυψε bootloop αμεσως μετα τη φόρτιση.Το βαλαμε σε recovery καναμε wipe cash και πάλι τα ίδια...Κάναμε mount system...ομοίως.

Επειδη εχει φωτογραφιας κλπ μεσα ειπαμε να μην κανουμε factory reset.Υπάρχει τρόπος να κανουμε κατι αλλο...για να μη χασουμε τα αρχεία?

Flash με ODIN σκεφτομαι την τελευταια λύση...Πριν απο αυτο σκεφτεστε κατι άλλο?

Κάνε αυτό που είπες με flash Odin με home_csc ώστε να μην σβήσει τα δεδομένα και ελπίζεις να επαναφέρει την συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρό να φλασαρω με odin καποιο τηλέφωνο,έχουμε καποια αξιόπιστη πηγή να κατεβασω καποια έκδοση του ODIN που να λειτουργει με s10+ ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, LAGGI said:

Επειδη εχω καιρό να φλασαρω με odin καποιο τηλέφωνο,έχουμε καποια αξιόπιστη πηγή να κατεβασω καποια έκδοση του ODIN που να λειτουργει με s10+ ?

δοκιμασες να το συνδεσεις με smartswitch σε υπολογιστη ? θα σου περασει κανονικα την τελευταια εκδοση

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stelioz78 said:

δοκιμασες να το συνδεσεις με smartswitch σε υπολογιστη ? θα σου περασει κανονικα την τελευταια εκδοση?

Το συνεδεσα αλλα δεν το βλεπει ο υπολογιστης,παρ'όλο που το εβαλα σε download mode

 

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stelioz78 said:

δοκιμασες να το συνδεσεις με smartswitch σε υπολογιστη ? θα σου περασει κανονικα την τελευταια εκδοση

Δεν θέλει να κάνει update να κάνει ξεκολλησει το κινητό της κόρης του θέλει 

https://samfw.com/firmware/SM-G975F/EUR/G975FXXUFHVG4

Απο εδώ τις κατεβάζεις με full ταχύτητα σύνδεσης.

Έχει και την τελευταία έκδοση του Odin άμα δεν κάπου μέσα στην σελίδα κάτω κάτω.

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, thanos1989 said:

Δεν θέλει να κάνει update να κάνει ξεκολλησει το κινητό της κόρης του θέλει 

https://samfw.com/firmware/SM-G975F/EUR/G975FXXUFHVG4

Απο εδώ τις κατεβάζεις με full ταχύτητα σύνδεσης.

Έχει και την τελευταία έκδοση του Odin άμα δεν κάπου μέσα στην σελίδα κάτω κάτω.

 

το smartswitch βοηθαει και σε τετοια θεματα , δεν ειναι μονο για update

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, thanos1989 said:

Δεν θέλει να κάνει update να κάνει ξεκολλησει το κινητό της κόρης του θέλει 

https://samfw.com/firmware/SM-G975F/EUR/G975FXXUFHVG4

Απο εδώ τις κατεβάζεις με full ταχύτητα σύνδεσης.

Έχει και την τελευταία έκδοση του Odin άμα δεν κάπου μέσα στην σελίδα κάτω κάτω.

 

Ευχαριστώ. Μόλις το έχω στα χέρια μου,θα το φλασαρω!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2022 at 8:48 ΜΜ, thanos1989 said:

Δεν θέλει να κάνει update να κάνει ξεκολλησει το κινητό της κόρης του θέλει 

https://samfw.com/firmware/SM-G975F/EUR/G975FXXUFHVG4

Απο εδώ τις κατεβάζεις με full ταχύτητα σύνδεσης.

Έχει και την τελευταία έκδοση του Odin άμα δεν κάπου μέσα στην σελίδα κάτω κάτω.

 

Δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα παρόλο που φλασαρα επιτυχως την Home stock έκδοση firmware...Η συσκευή παραμένει σε bootloop ακόμα και μετά το firmware reflash...Καμία ιδέα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...